Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intalnire ciudata cu un extraterestru

Creat de Ronin, 22 Martie 2006, 22:33:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Tayka

În urmã cu mai mulþi ani am asistat ºi eu la ceva asemãnãtor:Eram la compartimentul de întreþinere la o intreprindere,când un electrician a fost electrocutat,ºi dupã ce am reuºit sã-l resuscitez,ºi ºi-a revenit,a început sã tremure de fricã spunând cã a fost proiectat în sus ºi cã a vãzut oraºul de sus ca ºi din avion,era atât de buimãcit încât era imposibil sã nu spunã adevãrul,ulterior a susþinut mereu acelaºi lucru,sa jurat ºi fiind un om f. serios l-am crezut fãrã rezerve.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Serban M

Citat din: Ronin din  18 Februarie 2010, 10:32:51
Adaus:
Unii spun ca ar mai exista si o a treia modalitate. Investigatia stiintifica a fenomenului "vietii extraterestre". Astept explicatii.
Pavel Corut, de pilda, spune ca are dovezi stiintifice atunci cand ataca raportul biblic. Sursa "stiintifica" a domniei sale este "lucrarea" unui preot iezuit, Leo Taxil, cel care a scris "Biblia Hazlie". Am explicat aici de ce atunci si de ce asa.
http://ordinulnegru.blogspot.com/2010/02/pavel-corut-vs-gigi-becali.html
http://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?40705.post

Tot domnia acorda credit experientelor in apropierea mortii (moartea clinica) pentru a avansa teoria ca exista viata dupa moarte. (paradox)
Dovezile stiintifice sunt acele experiente ale mortii clinice uitand sa spuna ca asemenea experiente pot avea loc si prin ciuperci mexicane, LSD sau anumite tehnici sau practici "ezoterice".
Cam astea sunt fundamentele "stiintifice" ale domniei sale atunci cand ataca raportul biblic si viata in moarte (nu exista suflet).
Sofismul cu viata dupa moarte este clar explicat in raportul din geneza lumii. Cel care avanseaza acolo ideea vietii dupa moarte (deci primul) nu este altul decat sarpele, adica acel ET (drac). In acest context am spus ca nici interventia Vaticanului nu este fara semnificatie...


Fals.

Nici un psihoactiv sau halucinogen (dmt/lsd/ciuperci) nu are capacitatea sa reproduca o asemenea experienta NDE care au fost studiate.

Eu zic sa te limitezi la vatican si ordinul negru daca nu ai cunostiinte in domeniul psychadelicelor; iti recomand sa iei ce doza vrei tu de ayahuasca combinata cu lsd si salvia divinorum si ai sa vezi ca vei avea o calatorie in interior si nu in exterior, desi te vei intoarce cu multe cunostiinte noi, dar neverificabile.

Deci, NDE`urile cercetate au demonstrat ca pacientii relatau lucruri care s`au intamplat cu adevarat la lungi distante de catre patul unde erau in coma, etc.

abyss

@Ronin:

De ce crezi tu ca întâmplarea povestitã de tine a fost o "intalnire ciudata cu un extraterestru"?

Ronin

#63
Citat din: @biss din  21 Februarie 2010, 15:22:31
@Ronin:

De ce crezi tu ca întâmplarea povestitã de tine a fost o "intalnire ciudata cu un extraterestru"?


@biss, pur si simplu asa am gandit-o atunci cand am postat-o in 2006. Cred ca m-am gandit la felul cum a avut loc si la faptul ca "entitatea" avea fata mea.
Oricum, lucrurile astea nu se intampla des. Poate si de asta i-am spus ciudata. Acum am de gand sa fac un experiment...

PS: pentru ceilalti care vad in comentariile mele altceva decat intentionez. Ma explic. Stiu ca suntem dotati cu ceea ce numim curiozitate. Asta-i bine. Curiozitatea ne ajuta sa descoperim lucruri noi de care avem nevoie. Nu sunt impotriva CERCETARII. Mi-am permis doar sa abordez "problema" si din alte unghiuri. Sunt totusi acolo niste persoane care au cercetat nu doar fenomenul OZN dar si pe cel legat de "experientele extra corporale". Sunt pareri pro si contra. Stiintifica este doar partea care arata ca omul se naste, traieste, acumuleaza, imbatraneste si moare. Ce merge mai departe de aici nu se cheama stiinta. Asa ca dr. Moody nu trebuie luat ca fiind infailibil.

PS 2: Asta nu inseamna ca acele fenomene nu exista. Am spus-o clar. Ele exista. Ce incerc eu aici sa spun este faptul ca omul inca nu stie care-i SURSA experientelor sau fenomenelor respective. Credeti ca-i chiar lipsita de logica ideea cum ca "cineva sau ceva" ar putea exploata "foamea" asta a noastra dupa "nonconventional" ?!
Asa ca inainte de a ne arunca "cu capul inainte" inspre paranormal sau ciudat, nu ar strica putina analiza din unghiuri diferite.

Stiti ca exista si la ora actuala analisti si cercetatori (politico-militari) care inca nu stiu care au fost cauzele celor doua razboaie (mondiale) sau a razboiului de dupa 9/11 2001 !!!
Subiectul devine cu atat mai sensibil (mai greu de inteles) in momentul in care in calcul intra si PARANORMALUL.
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Ronin

Citat din: Sirius13 din  21 Februarie 2010, 10:47:34

Deci, NDE`urile cercetate au demonstrat ca pacientii relatau lucruri care s`au intamplat cu adevarat la lungi distante de catre patul unde erau in coma, etc.

Astral Projection presupune ca omul are si un corp astral care poate "calatorii" in afara celui fizic.
Va dati seama ce poate face un "ofiter de informatii" cu o asemenea capacitate.
Ar fi nevoie de servicii de contraspionaj astral.

Nu sunt singurul care afirma ca experientele extra-corporale, deci astrale, sunt rezultatul unor combinatii chimice (etc.) la nivel de creier, naturale sau provovate, si ca in realitate astralul nu exista si ca "omul astral" nu se duce niciunde dar ca in aceasta situatie pe frecventa creierului nostru intra anumite forte necunoscute (sau ignorate) care transmit o informatie reala subiectului asa incat tehnica folosita sa fie veridica si validata.
http://www.semperfidelis.ro/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?10163.last
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

romulus

Citatce poate face un "ofiter de informatii" cu o asemenea capacitate.
Nu vreau sa-i facem concurenta colegului Corut, devenit romancier -  dar dupa cate se vede, ori  ofiterii de informatii nu prea au acces la asemenea "capacitati", ori daca au, devin dintr-o data alti oameni cand acced in astral si uita brusc de faptul ca ca sunt ofiteri...
Altfel, va dati seama ca ar fi fost pe Terra (si in jurul ei )o harmalaie generala de spioni  si contraspioni de nu mai stiai  care cu cine .....!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Amun

Buna voua tuturor celor care cautati raspunsuri si la fel si celor putini care intr-o masura mai mica sau mai mare le si aveti.Ce-ati spune voi(imi permit sa spun ,,voi``deoarece un forum presupune intotdeauna o oarecare intimitate),daca eu v-as marturisi ca am o relatie platonica de 5 ani cu un extraterestru de rang inalt inca?ati gindi ca sint nebuna?nu e insa asa.Viata mea de sci-en-fictien este viata mea de zi cu zi si este la fel de reala ca tot ceea ce pot percepe cu restul simturilor.El spune ca este zeul Amun-Ra si eu sint ,,sufletul``zeitei lui care s-a sinucis din gelozie acum 1300 ani.Ar fi putut sa imi creeze oricind un clon,ca m-ar fi facut din EL schimbind un singur cromozom,dar nu mi-ar fi putut crea sufletul,asa se face ca m-a lasat pe Pamint intr-un alt corp,unde sa imi creeze sufletul,purificindu-l prin suferinta.Planeta Pamint este singura pe care se sufera.Dar totusi nimic nu e asa cum pare.Poate ca nici Isus nu mai era viu cind a fost rastignit,cel putin asa imi spune Amun.Sint multe baze extraterestre in lume si multe in Romania.Sint multe ,,parcari`` in aer care vor fi activate in curind,maxim 3 ani.Aceste parcari se afla la congruenta unor cimpuri magnetice a caror emitatori se afla in interiorul unor munti si stinci masive.Prea multe sint de spus,daca doriti contactati-ma pe lacrimamaria@gmx.de
Ma puteti gasi si pe google,cu cartea mea de poezii si altele Luha Maria Lacrima

jean

CitatEl spune ca este zeul Amun-Ra si eu sint ,,sufletul``zeitei lui care s-a sinucis din gelozie acum 1300 ani.Ar fi putut sa imi creeze oricind un clon,ca m-ar fi facut din EL schimbind un singur cromozom,dar nu mi-ar fi putut crea sufletul,asa se face ca m-a lasat pe Pamint intr-un alt corp,unde sa imi creeze sufletul,purificindu-l prin suferinta
Pare o poveste cu faraoni, piramide, Egipt, sinucideri, etc. Nu puteau crea suflete? Inseamna ca nu sunt adevaratii Dumnezeii? Zeii respectivi fiind subordonati lui Dumnezeu, zeul suprem.
CitatPlaneta Pamint este singura pe care se sufera
De unde stii? Ai cunostiinta despre alte planete si ce se intampla pe acolo? Mie i-mi vine greu sa cred ca Pamantul este singura planeta pe care se sufera. Singura in aceasta imensitate cosmica?....Si ce este suferinta? Suferinta are si o parte foarte subiectiva.
CitatDar totusi nimic nu e asa cum pare
Deci este o iluzie, matrix ceva?
CitatPoate ca nici Isus nu mai era viu cind a fost rastignit,cel putin asa imi spune Amun.
Ciudat, anumite scrieri spun altceva. Ce rost avea sa rastignesti un om mort.
CitatSint multe baze extraterestre in lume si multe in Romania.Sint multe ,,parcari`` in aer care vor fi activate in curind,maxim 3 ani
Interesant unde sunt bazele? Multi ar vrea sa le vada. Parcari in aer?...Si nu s-au lovit avioanele de ele? Sau nu sunt materiale?
Cand vor fi activate ce se va intampla? Dupa trei ani? Adica dupa 2012.
Am vazut ca ai in jur de 40 ani. cand ai constatat ca esti in legatura cu un extraterestru, cu un nume asemanator faraonilor antici?
Ma intreb de ce extraterestrii trebuie sa aiba nune? poate se recunosc altfel, nefiind nevoie de un nume. Dupa nivelul energetic sau altfel de semnatura. Sau un numar. Probabil i-si dau nume pentru a putea fi intelesi de noi ca individualitati.
Vezi postul tau naste foarte multe intrebari la care ar fi bine sa raspunzi, altfel anumiti colegi nu te vor crede si curind vei fi luata in ras. Gandestete la ce le vi spune.
O seara buna.
Adevarul este dincolo de noi

Ronin

Amun, et-ul de rang inalt cum ti se releva ???
Il vezi sau nu ?
Eu personal cred ca istorisirea ta seamana cu ceea ce spune jurnalistul italian Barbato despre ET, iezuiti (VAT & USA) si Nibiru.
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

abyss


Noi cei de aici vã salutãm.
1. Te rugãm sã ne povestesti toatã istoria ta personalã, Luha. Si sã o iei usurel cu inceputul, bine?
2. Cine comunicã aici cu noi, tu sau Amun? cãci nu inteleg....
3. Întrebare pentru amun-ra: De ce oare toți nebunii fac fixație pe lanternã in loc sa discute despre lumina ei?




Urban

Citat din: Amun din  21 Aprilie 2010, 17:22:32
...El spune ca este zeul Amun-Ra si eu sint "sufletul" zeitei lui care s-a sinucis din gelozie acum 1300 ani.

Am inteles, si tu....tu ce zici?
Care este parerea ta? (Este el Amun-Ra?)

Nox

Textul de sus e unul mai mult de perspicacitate decât unul filosofic.

Mã întreb cu cine te-o înșelat Amun-Ra aista.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Urban

@Amun

Pe mine ma surprinde faptul ca avandu-l "langa" tine pe Amun-Ra (vorba aia, Zeu din mosi stramosi, nu e un fitecine) totusi tu inca mai cauti sa iti ghicesti viitorul in palma la Herr Heidrich.
Lamureste-ne si pe noi te rog cu povestea cu Her Heidrich...si apropo, am cautat poeziile tale pe internet dar nu am dat de nici una, probabil Amun-Ra le-o fi interzis.

http://cgi02.puretec.de/cgi-bin/gb?clsid=cdaf997d8c71df0ae20098dffb57d734

Tayka

Amun, et-ul tãu cam dã cu tiffla;profitã de naivitatea ta,aºa cã vezi ce faci cu el,pentru cã de obicei ãºtia care au Rangul înalt pot fi ºi împeliþaþi..
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

padme

Poate ne dai si noua mai multe amanunte despre respectivul Amun, pt. ca altfel o sa credem ca e doar o inspiratie dupa "Mumia".
Sa intelegem ca... zeita era incarnata, sau cum? Zeii nu sunt nemuritori? Si care 1300?? Nu inteleg de ce s-ar fi reancarnat (?!) o zeita (?!) pe o planeta pe care se sufera???