Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Intalnire ciudata cu un extraterestru

Creat de Ronin, 22 Martie 2006, 22:33:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

Si totusi, nu vreti sa lasati deoparte mistocareala? Sau trebuie iar sa "dau cu bata"? Exista cai mai civilizate de a va exprima opiniile contra, sau neincrederea in cele exprimate pe acest topic.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Aseneth

Citat din: Godess Amun din  13 Septembrie 2013, 16:08:32
Eu nu am de unde sti ca tu esti Xandron ,pe mine ma contacteaza multa lume vizavi de tema asta.Incearca sa vorbesti normal cu mine si sa ma asculti.Apoi eu iti voi demonstra si via skype un element de telechinezie care se va intampla acolo unde esti tu ,nu la mine si mai incercam inca un experiment care de obicei functioneaza.Bineinteles cel mai bine ar fi live ,ca ti-as putea arata si semnalele de pe cer dar daca crezi ca e prea greu ,incepem asa cu skype si incognito.

Ridicatul unui anumit organ prin intermediul videochatului nu se numeste telechinezie. Probabil Amun a vrut sa fie asa, mai aristocrat in exprimare.

In numele lui StarDust, o sa iti spun serios ce ma face sa nu cred o iota din ce spui si ca totul e doar in capul tau: siguranta absoluta cu care prezinti niste fapte care nu au o baza in lumea reala. Daca nu stiai, in domeniul ezotericului sunt doua categorii reale:
1. Cei care cauta si nu pot fi siguri niciodata de ceea ce gasesc.
2. Cei care au gasit dar nu vor arata niciodata siguranta celorlalti, pentru a nu-i descuraja pe cei ramasi in urma.

Poate ar trebui sa fi mai flexibila, mai deschisa si la alte opinii. Nu sa le adopti, ci sa incerci sa privesti lucrurile si din alte puncte de vedere.
Iar daca in stilul de exprimare incerci sa il imiti pe Amon, permite-mi sa lesin de ras.

StarDust

Citat din: Aseneth din  14 Septembrie 2013, 12:16:10
...
In numele lui StarDust, ...

Nu e necesar! Fiecare se exprima in numele sau aici.

Dar e bine si frumos ca parerile si contraargumentele sa fie exprimate clar si concis, chiar daca nu sunteti de acord cu cele scrise de cineva pe forum.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

horia2008

Citat din: StarDust din  14 Septembrie 2013, 12:05:55
Si totusi, nu vreti sa lasati deoparte mistocareala? Sau trebuie iar sa "dau cu bata"? Exista cai mai civilizate de a va exprima opiniile contra, sau neincrederea in cele exprimate pe acest topic.
Stardust, cred ca la asta te referi, nu?
Citat din: Godess Amun din  13 Septembrie 2013, 15:33:52
Mai sa fie !!! tot nu am reusit sa aflu cate tablouri ai in casa ,era un prieten de-al tau tare curios acum vreo cateva luni.Fi atent,fa o lista cu toate intrebarile deosebit de inteligente care iti chinuie cele doua circumvolutiuni si cand nimic nu mai am de spus celor care au bun simt si curajul de a ma crede,ma voi intoarce si la tine si iti voi raspunde.Pana atunci dear Urban trebuie sa te multumesti cu " Wikipedia".Nedreapta viata asta asa-i ? unii au acces la informatii de la extraterestrii pe cand altii trebuie sa se multumeasca cu cele date plevei.Hai mai ataca-ma si pe alte topicuri ca plictisim lumea aici,deja stiu cu totii ca nu ma vreti si incercati sa ma ridiculizati,nu mai e funny pentru nimeni si de intimidat asta chiar nu veti reusi vreodata.Cand obosesc ,ma retrag,cand am chef intru din nou,voi sunteti aceeasi ,eu sunt aceeasi.
Pana una alta,zi-ne si noua ,cate tablouri ai pe perete ,uite si baiatul ala a facut apel pana si la zeul meu ca sa afle numai ca zeii nu reactioneaza la jocuri de copii tampiti.

StarDust

Horia2008, acela a fost un raspuns dat tot ca urmare a unor mistocareli anterioare. Vad ca nu s-a lezat nimeni si nu l-a raportat nimeni caci altfel luam masuri. Aveti optiune "raport", stiti de ea nu? Nu de alta dar eu nu am timpul necesar acum de a urmari cu mare atentie toata topicele (si sigur nu numai eu) si e posibil sa imi scape ceva. Oricum, din ceea ce imi amintesc s-a inceput inca de pe la primele postari cu luatul in zeflemea pe acest topic.
Ma deranjeaza faptul ca un user nou pe forum e cam luat la misto daca exprima o chestie mai aparte, pe cand pe alte topice alte "chestii" afirmate de useri vechi sunt luate de bune chiar daca nu sunt bine documentate sau dovedite. Ma intreb daca cineva nu si-a pus problema ca poate totusi e "ceva" in cele spuse de Godess Amun, iar noi in loc sa facem un efort de a afla ceva concret ne grabim sa o luam la suturi pe aici.
Repet inca o data, nu iau apararea nimanui, dar asa vad eu lucrurile. Iar daca cineva are dovezi ca Godess Amun nu e cine a pretinde a fi, sa spuna pe fata, nu sa se exprime cu chestii interpretabile si discutabile.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Xanadron

Ai perfecta dreptate, StarDust - dar si ceilalti au macar cite-o feliutza :-D din... alta dreptate (a lor personal-subiectiva, evident).

Sa nuantzez un pic: ironia, (auto)ironia si umoru-s toate chestii pozitive - dar numai cind nu se transforma-n bascalie grosolana. Asta-i dreptatea ta deci - absolut justificata, dar numai cind se depaseste o anume limita (subtire ce-i drept) intre pomenitele notiuni.

Poate s-a si depasit limita de citeva ori pe topicul asta, dar circumstantza atenuanta exista totusi - mai clar, "tzinutul langa" pe 15 pagini de catre OP cu acelasi ghiveci tulbure de pseudoargumente ezoteristic-populiste, prezent fara modificari/detalieri notabile de la bun inceput.

Strict personal, imi cer scuze dac-oi fi depasit si eu limita mai sus pomenita, da' macar indraznesc sa cred c-am depasit - fie si-n gluma - si nivelul cam simplist al logicii relatarilor OP-ului. 
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

alx

Citat din: Godess Amun din  13 Septembrie 2013, 13:53:50
2.Aici comunic in proportie de 90% EU.In momentul in care Amun ar incepe sa dea oamenilor raspunsuri as fi bombardata de intrebari si rugaminti pentru ca asa e normal.A dat aici pe forum un singur raspuns despre un obiect si  acel obiect este cu siguranta ceea ce a spus el ,chiar daca posesorul nu doreste sa accepte acel raspuns.

Ca lumea sa stie despre ce este vorba,o sa pun mai jos citatul cu raspunsul lui...Amun:
Citat din: Godess Amun din  20 Februarie 2013, 18:59:55
Mi-a spus sa iti spun ca este un releu de curent wireless.Dateaza din perioada dacica si a fost atunci folosit pentru generarea electricitatii wireless si ca aceste relee existe in multe locatii din Romania,dar la multi metri sub Pamint.De asemenea sustine ca in urmatorii ani se vor descoperi doua dintre ele,cica arata ca un fel de obeliscuri din piatra dar nu asa de mari ca cele din Egipt.Spune ca Nikola Tesla a fost la rindul lui contactat de o entitate care i-a redat toate informatiile dar el nu a adus ceva nou pe Pamint decit ceva nou pe Pamint pentru oameni.Extraterestrii au folosit acest gen de electricitate in diferite parti ale planetei.

Ei bine,iti pot garanta ca obiectul respectiv nu se ocupa cu producerea/distributia energiei electrice,fie ea si wireless,ci,dupa umila mea parere este vorba de ceva muuult mai important...
Cu alte cuvinte,cred ca putini oameni ar putea sa raspunda la intrebarea pusa de mine...foarte putini,spre deloc! Iar daca entitatea cu care esti tu in contact ar depasi rangul 6 sau chiar 5,cu siguranta ar sti cu precizie despre ce e vorba. Pentru ca nu stie,indraznesc sa spun ca nu e ceea ce se pretinde a fi!
   Cam asta am mai avut eu de spus pe subiectul asta...pana la momentul la care entitatea asta nu vine cu ceva mai mult decat povesti de adormit copii,eu o sa ma abtin sa mai postez aici...
   O seara buna!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Xanadron

#217
Citat din: alx din  14 Septembrie 2013, 20:42:00
[...]
Ei bine,iti pot garanta ca obiectul respectiv nu se ocupa cu producerea/distributia energiei electrice,fie ea si wireless,ci,dupa umila mea parere este vorba de ceva muuult mai important...

Iar intredeschide alx cutia Pandorei... si PAC !!! in secunda urmatoare ne cade capacu' peste degete. :-D

Ca sa fiu macar 1% ontopic insa, uite si-o informatie recenta - sursa: Zeul "meu" personal (Amun-Rau-De-Tot il cheama).

Am primit deci prin channeling par-avion raspunsul la "dilema facaletzului E.T.": :-)
Contrar oricaror altor speculatii complexe, e vorba... chiar de-un facaletz - utilizat insa la presarea cocii rezultate din tescuirea sufletelor noastre pacatoase (v. TVM-Programul Terra), inainte de trimiterea lor spre Releul Lunar sub forma de macinici bine fierti cu raze laser in zeama de nuca monoatomica-n perete (stiti voi - opturi d-alea care-am aflat ca au de fapt forma semnului "infinit"). :lol:
Detaliu important: facaletze d-astea se materializeaza - rar - numai in vecinatatea crucilor... Sf. Andrei (alx l-a vazut in mod sigur la o trecere de cale ferata :roll:).

P.S. serios: Cred ca-s prea batrin sa mai apuc Disclosurensis Alexianum. :-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Aseneth

#218


Nu trebuia sa zici, acum nu vom afla niciodata daca Amunet e reala sau nu.
Ma scuzati ca nu ma portalizez formalizez  :roll:

Godess Amun

Citat din: StarDust din  14 Septembrie 2013, 13:11:27
Horia2008, acela a fost un raspuns dat tot ca urmare a unor mistocareli anterioare. Vad ca nu s-a lezat nimeni si nu l-a raportat nimeni caci altfel luam masuri. Aveti optiune "raport", stiti de ea nu? Nu de alta dar eu nu am timpul necesar acum de a urmari cu mare atentie toata topicele (si sigur nu numai eu) si e posibil sa imi scape ceva. Oricum, din ceea ce imi amintesc s-a inceput inca de pe la primele postari cu luatul in zeflemea pe acest topic.
Ma deranjeaza faptul ca un user nou pe forum e cam luat la misto daca exprima o chestie mai aparte, pe cand pe alte topice alte "chestii" afirmate de useri vechi sunt luate de bune chiar daca nu sunt bine documentate sau dovedite. Ma intreb daca cineva nu si-a pus problema ca poate totusi e "ceva" in cele spuse de Godess Amun, iar noi in loc sa facem un efort de a afla ceva concret ne grabim sa o luam la suturi pe aici.
Repet inca o data, nu iau apararea nimanui, dar asa vad eu lucrurile. Iar daca cineva are dovezi ca Godess Amun nu e cine a pretinde a fi, sa spuna pe fata, nu sa se exprime cu chestii interpretabile si discutabile.

Multumesc StarDust pentru gandul bun vizavi de mine si pentru claritatea gandurilor tale.Raspunsul e simplu.Toti acesti useri care ma ataca,si-au ales o zona de confort unde nu e loc pentru oameni cu adevarat contactati,rapiti de extraterestrii,care au anumite abilitati,nu e loc pentru cei carora chiar li se intampla ceea ce sustin.Si cum intotdeauna  atacul a fost cea mai buna aparare,pana a fi in cel mai mic mod cumva atacati incep sa imprastie cu noroi in jurul lor.
Daca acest noroi nu ar exista in ei nici nu l-ar putea imprastia.L-au adunat si l-au sedimentat cu grije de-a lungul anilor asa incat sa aiba suficient atunci cand apare cineva ca mine.Ei nu m-au vazut niciodata,nu m-au ascultat vorbind,nu stiu ce fel de persoana am fost eu pana la momentul informarii oficiale al legaturii mele cu zeul Amun-Ra.
Dar ei stiu exact ca Amun nu e Amun,ca eu sunt poate ,doar un caz clasic de " channelling " dar si asta cu mare ingaduinta.Eu folosesc acest cuvant  pentru alte persoane si nu pentru mine,eu ii spun comunicare telepatica dar in nici un caz nu sunt una dintre acele " alese " care au de impartit zeci de mesaje toate pline de lumina si iubire.Informatiile primite de mine sunt la obiect si nu ocolesc raul,mai ales cel atras.Dar ma rog, ei stiu totul mai bine,  ca de ex ca obiectul lui Alx nu poate fi ce a spus Amun ca ei " stiu ".Mai mult de atat inventeaza variatiuni pe aceeasi tema si anume ca probabil sunt ne...alintata si nu am nici un barbat in jurul meu care sa se ocupe de hormonii mei si poate de aceea am inceput sa inventez un zeu care ma iubeste si a carui sotie sunt.Varianta doi este cea cu lecturi ezoterice repetate in combinatie cu te miri ce alte elemente a dat nastere acestei povesti.Iar varianta trei este cea cu " musai ca e ceva in neregula cu creierul meu si un RMN ar da mai multe raspunsuri"....etc....etc.
Deci daca am fi in fata unui judecator si ar trebui sa prezentam probe,eu cu siguranta as castiga pentru ca spre deosebire de ei ,eu pot oferi dovezi palpabile,vizibile tuturora si opt ani presarati cu confirmari de multe feluri,oricat de incredibil pare ce sustin eu aici.Pe un forum unde se incearca din rasputeri sa fiu depersonalizata si pusa la zid,ridiculizata,se distrage atentia de la eventualitatea acestei posibilitati ca si cand ea nu ar exista,posibilitatea dovezilor.Ba exista, live !Amun mi-a spus sa nu incerc a convinge pe nimeni,sa le las lor alegerea.Deci sustin in continuare,cine doreste dovezi vizibile sa ma intalneasca live,cine poate sa creada o parte sa creada.Cine nu poate sa creada nu e nici un bai,poate asa e mai bine pentru aceste persoane.NU ESTE TELUL MEU DE A FI CREZUTA!EU DOAR AM DORIT SA CONFRUNT LUMEA CU O INTAMPLARE REALA SI CARE POATE FI DOVEDITA.Iar cine nu doreste sa ma accepte din motive nici macar pentru ei foarte clare,e problema lor.Mai latra un pic pe aici si se vor linisti candva sau nu...eu sunt pregatita pentru ambele variante.Dar daca ar putea exista o judecata,care de fapt oricum va exista,ei ar veni fiecare cu galeata lor de namol propriu....atat.
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

Citat din: Urban din  13 Septembrie 2013, 15:48:59
Intrebarea mea era foarte serioasa...
Se refera la Zeul Pokemon, zeu chichimec al vrajitorilor, si nicidecum la personajul benzilor desenate.
Bine ai revenit Jackie! Chiar ne era dor de tine... :)

Nu stiu cine e Jackie si zeul respectiv nu exista,e o inventie,acesta este raspunsul primit si scuze daca am inteles gresit si m-am hazardat sa iti raspund.Eram cu scutul in mina si preocupata sa prind sagetile otravite asa ca a fost greu sa deduc ca nu te refereai la personajul benzilor desenate.
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

horia2008

Citat din: Godess Amun din  16 Septembrie 2013, 12:54:56
Multumesc StarDust pentru gandul bun vizavi de mine si pentru claritatea gandurilor tale.Raspunsul e simplu.Toti acesti useri care ma ataca,si-au ales o zona de confort unde nu e loc pentru oameni cu adevarat contactati,rapiti de extraterestrii,care au anumite abilitati,nu e loc pentru cei carora chiar li se intampla ceea ce sustin.Si cum intotdeauna  atacul a fost cea mai buna aparare,pana a fi in cel mai mic mod cumva atacati incep sa imprastie cu noroi in jurul lor.
Daca acest noroi nu ar exista in ei nici nu l-ar putea imprastia.L-au adunat si l-au sedimentat cu grije de-a lungul anilor asa incat sa aiba suficient atunci cand apare cineva ca mine.Ei nu m-au vazut niciodata,nu m-au ascultat vorbind,nu stiu ce fel de persoana am fost eu pana la momentul informarii oficiale al legaturii mele cu zeul Amun-Ra.

Zeiţo, ia seama la exprimare; cine te-a improscat cu noroi?

Cred ca colegul Xanadron a nuantzat suficient si sunt de acord cu el

Citat din: Xanadron din  14 Septembrie 2013, 13:31:20
Sa nuantzez un pic: ironia, (auto)ironia si umoru-s toate chestii pozitive - dar numai cind nu se transforma-n bascalie grosolana. Asta-i dreptatea ta deci - absolut justificata, dar numai cind se depaseste o anume limita (subtire ce-i drept) intre pomenitele notiuni.
Poate s-a si depasit limita de citeva ori pe topicul asta, dar circumstantza atenuanta exista totusi - mai clar, "tzinutul langa" pe 15 pagini de catre OP cu acelasi ghiveci tulbure de pseudoargumente ezoteristic-populiste, prezent fara modificari/detalieri notabile de la bun inceput.
Strict personal, imi cer scuze dac-oi fi depasit si eu limita mai sus pomenita, da' macar indraznesc sa cred c-am depasit - fie si-n gluma - si nivelul cam simplist al logicii relatarilor OP-ului.
De cand useri ca ca sau e78, ca sa nu-i pomenesc, nu se mai pot exprima pe aici, din fericire, au cam disparut si conflictele..., dar tot mai apare cate unul sa inflameze
Nu cred ca ti s-a dat cu namol sau noroi, iar daca la o ironie in loc sa raspunzi la fel si cu argumente tu te ataci din lipsa de altceva si raspunzi cu epitete, sorry...




Godess Amun

Citat din: Aseneth din  13 Septembrie 2013, 18:18:29
Cred ca stie mai multe despre Sandy Bel (versiunea in  franceza)  decat despre Pokemon. Nu degeaba un francez a descrifrat hieroglifele.

Desenele mele preferate sunt " the Simpson"  dar altceva as dori eu sa iti spun tie si tuturora interesati de acest aspect.In josul paginii tale am gasit asta :

"Dorinta extraterestrilor de a-i contacta pe terrani este mai mica decat dorinta unui terran de a contacta virusul Ebola"

cine a scris aceste cuvinte a fost cu siguranta in trecut  pe cand aparuse Ebola probabil dar nu si internetul si nici desecretizarea dosarelor ozn si asa mai departe.Daca acest " filozof " ar sta de vorba cu sumedenia de oameni contactati din anul 2013 nu stiu daca ar mai face o asemenea afirmatie.Eu stiu oficial ca sunt insotita din anul 2005 si pana in 2012 cand incepuse nebunia cu apocalipsa maya m-am simtit foarte singura si foarte izolata cu intamplarea mea.Atunci am inceput sa realizez ca este destul de multa lume interesata in extraterestrii dar ce avea sa urmeze in 2013 nici nu puteam sa imi imaginez.Datorita faptului ca nu ma pot abtine si le mai raspund si pe youtube,ma contacteaza diferite persoane.Ceea ce ma enerveaza pe mine pe youtube sunt fake-urile si aricii care fura fragmente din anumite filmulete sau chiar filmulete intregi ,le pun titluri pompoase si pline de mister,isi spun " maestrii milenari " dar cand ii contactezi nu sunt in stare sa lege doua cuvinte in legatura cu pomposul titlu.Ba mai mult am observat ca e si o tactica de a fura informatii si eu sunt de felul meu o fire foarte deschisa si cum spune mama mea si prietenii mei,proasta de sincera,nu am ascuns informatii din puzzelul meu cu Amun.Mi-a trebuit un pic sa ma prind ca de fapt aricii astia isi construiesc o personalitate furata putin cate putin ,de la mine,de la altii,din carti...pe de o parte mi-e sila de ei si pe de o parte mi-e mila si ma gandesc ca o fac tocmai din dorinta de a avea o legatura cu o alta dimensiune.Multi asociaza aceste intalniri cu " putere " si cum nimeni nu poate verifica ,e usor sa iti creezi o asemenea personalitate si daca in real nu o poti avea ,macar in fantezia ta si mai gasesti si niste fraieri sa te creada si uite asa esti si tu contactat de un alien,ai acces la documente secrete,cunosti pe cineva in Vatican si sa nu mai vorbesc de tantile astea care peste noapte fac " channelling ".
Si aici am vrut sa ajung.In 2013 m-au contactat neobisnuit de multe persoane care cred ca aud tot felul de mesaje.Am incercat sa separ graul de neghina si am ramas cu o mana de potentiali ,cred eu,contactati.Am incercat sa gasesc un numitor comun si l-am gasit.Nu primesc informatii fluide,toti primesc franturi,fraze care mai de care mai interesante si care cu siguranta ii fascineaza,numai ca nu stiu ce sa faca cu ele.Unii au inceput sa incerce sa inchege un puzzle si sunt foarte prinsi in asta.Toate bune si frumoase,intrebarea mea este cine,ce ii contacteaza ?
I-am instigat sa intrebe daca sunt extraterestrii si ce rase.Raspunsurile sunt mixte.
Ma rog,din toate astea am tras eu concluzia ca nu este neaparat important pentru acest val de contactati din 2013 ce anume li se transmite ci important este CA SE COMUNICA INTRE DIMENSIUNI.
Bineinteles ca ei nu doresc sa accepte aceasta concluzie a mea ,e mult mai fascinant sa crezi ca datele primite sunt reale si asta ii face sa se simta in al noulea cer.Bineinteles ca e plin de cutremure,razboaie in viitorul cel mai apropiat dar asta li se transmite numai ca sa ii tina super captati pe val.Eu stiu astea pentru ca deja sunt batrana in domeniu si nu ma mai surprinde nimic.Cand dau de informatii care se potrivesc cu ale mele,ma bucur si acolo imi dau seama care sunt cei care nu mint,deci nu li se pare ca aud.Exista o categorie de oameni care isi doresc sa comunice si au o baza de informatii solida.Acolo vad eu o problema si anume ca e foarte greu sa deosebesti in minte fantezia de mesajul trimis telepatic.
Amun a avut grije sa ma tina departe de orice fel de lectura de gen si a facut multe exercitii cu mine de a deosebi gandul meu de mesajul lui.A durat o vreme pana sa mearga brici,comunicarea noastra.
De aceea stiu ca nici acestor oameni nu le este usor si ii sfatuiesc mai degraba sa tina deocamdata pentru ei aceste informatii sau sa vorbeasca doar cu cei care cred ca nu ii vor ataca.Atacuri de genul asta cum sunt eu supusa aici pe forum pot fi pentru altii traumatizante.E greu sa vezi ca nu te crede nimeni ,e probabil ca si atunci cand esti condamnat fara vina si ispasesti acea pedeapsa.
Vroiam cu toata povestea asta sa evidentiez ca nu e chiar asa ca extraterestrii nu isi doresc contactul cu pamantenii,ba chiar dimpotriva in ultimul timp.
Mai hipnotizez si eu oameni din cand in cand in speranta ca aflu lucruri noi desi stiu ca Amun manipuleaza si hipnoza dar sa mai aducem un pic de culoare in viata noastra imi da puterea asta de a hipnotiza si permite unor entitati sa comunice cu mine asa.Pentru mine e fascinant sa aud si vorba nu numai telepatic si fascinatia e cu atat mai mare cu cat personajul hipnotizat devine o marioneta prin care se comunica.Eu inregistrez toate sedintele si ei sunt intotdeauna fascinati cand se trezesc de vocabularul care de obicei nu ii caracterizeaza si mai ales de cele care au iesit pe gura lor si de care ei nu au habar.Mi s-a spus de cateva ori de catre alte entitati ca nu sunt luati in serios de catre oameni si ca oameni atunci cand ii aud, prima explicatie pe care si-o dau este ca "li s-a parut",in al doilea moment incep sa se teama ca inebunesc si in al treilea moment isi spun repetat " nu am auzit ".Fara acceptul mental al subiectului de pe Pamant nu poate nici o entitate benefica sa te contacteze iar de celelalte nu doresc nimanui sa le cunoasca.
Incantata de cunostinta Aseneth ! ( mi se pare mie sau numele tau are de-a face cu Vechiul Egipt ? )
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Godess Amun

Citat din: horia2008 din  16 Septembrie 2013, 13:45:05
Zeiţo, ia seama la exprimare; cine te-a improscat cu noroi?

Cred ca colegul Xanadron a nuantzat suficient si sunt de acord cu el
De cand useri ca ca sau e78, ca sa nu-i pomenesc, nu se mai pot exprima pe aici, din fericire, au cam disparut si conflictele..., dar tot mai apare cate unul sa inflameze
Nu cred ca ti s-a dat cu namol sau noroi, iar daca la o ironie in loc sa raspunzi la fel si cu argumente tu te ataci din lipsa de altceva si raspunzi cu epitete, sorry...

Daca pentru tine incercarea de a demonta orice, venit din partea ta, e floare la ureche si nu te aperi in nici un fel inseamna ca ai sistemul imunitar slabit.Eu nu stiu de ce i-ati alungat pe altii care dupa cum spui tu au aparut sa " inflameze " dar tare mi-e ca oamenii aia au venit nevinovati si sinceri sa isi spuna intamplarile nestiind ca sunt intr-o groapa de lei.Pana la urma cu tact si diplomatie tot pe ei i-ati scos vinovati.Nu eu am inceput atacurile,nu eu am inceput jignirile si daca imi permit epitete sau metafore sta in firea mea artistica.
Nu te mai simti lezat ,cea care ar trebui sa se simta lezata sunt eu dar pe cat posibil incerc sa analizez totul la rece si sa nu dau bir cu fugitii chiar asa de repede.
In momentul in care nu voi mai fi atacata nu va mai fi nevoie sa ma apar...ce naiba,este doar evident ce se petrece aici,chiar crezi ca le puteti induce tuturor cititorilor acestui forum numai varianta voastra ?
Si daca la un moment dat voi pleca,poate ca veti reusi,macar stiu ca nu am plecat fara lupta.
E o lupta cu foloase...dar asta e prea profund ca sa mai dezvolt acum...
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

fiulploii

#224
  Cu tot respectul pentru toti colegii si absolut fara sa incerc sa aduc in discutie politica - inevitabil insa  :lol: - o sa spun si eu ceva pe aici.

  Atata vreme cat legal adica juridic , cineva in Romania este judecat si probabil urmeaza sa fie condamnat  pe baza de probe administrate de ..servicii cum ca a folosit telepatia  :-o in afaceri , chiar nu inteleg de ce majoritatea isi arata tzepii impotriva unui user ce sustine ca are conversatii telepatice cu o Sursa supranumita zeu ?
  Sa nu uitam ca unii dintre noi sustin ca au vise sau au avut contacte cu diverse entitati urmand tot felul de proceduri neaoshe sau de import. Poate ca aici e vorba de un alt fel de vis , mai real . Poate este vorba de o glisare de planuri care se petrece fara sa numeri oile lu' Jijica cu ochii in tavan sau fara teama ca te deranjeaza sforaitul consoartei - sper ca nu trebuie sa pun linkurile respective de aici de pe forum  :lol:

  Ne dam iscoditori si luptatori in contra Sistemului insa ce facem cand vine cineva care deranjeaza propriul sistem creat aici ? E ca in bancul acela cu broasca testoasa : '' poc un pumn in cap ''   :lol:

  Repet, tot respectul meu pentru toti colegii implicati in activitatea acestui forum insa ce ar fi sa respiram putin toti ca sa luam o mica distanta emotionala ?

  Se zicea pe aici in cea eleganta zeflemea cu putinta   :lol: de catre distinsul coleg Urban   ( am avut doi unchi in stilul tau , sunt calit si invatat cu astfel de arte martiale  8-)  ) se zicea de zeul Pokemonu si ale lui vrajeli chichimacha-eze ( aici imi dai voie sa te corectez , @Urban  ) . Ei bine , zeul asta si multi altii exista . In lumea celor mici care il urmaresc . Daca ati avea curiozitatea ca asistati la joaca unor copii fani Pokemon sa vedeti cum se invoca acolo puteri si alte cele, cum prind viata in acea lume mica noii Zei. E si un mijloc de a invata invocari si folosiri de forte. In acea lume care va creste mare , puterile sunt reale pentru ca se crede in ele. Fara vreo urma de indoiala.
  Si asta este primul pas spre declansarea puterilor personale sau spre declansarea modului releu in functionarea omului. Zic unii si altii , mai vechi si mai noi .

  Stand cocarjat - adica adus de spate ca ma supara vreo 3 vertebre  :lol: - si cujetand io , mi se pare ciudata aceasta sarabanda . Voua nu ? Si nu cred ca exista vreo analogie cu CA si cu e78 , colega @horia2008  .

  Evident, doar parerea mea care poate fi gresita in totalitate ...  :lol: