Sectiune pentru limba româna > Extraterestri

Intalnire ciudata cu un extraterestru

(1/57) > >>

Ronin:
Prin 1992, un bun prieten de antrenament si serviciu , mi-a spus ca intr-una din seri , obosit fiind de la munca ... a stins lumina in camera, s-a asezat in pat... si de aici urmeaza 'neobisnuitul'... pe fereastra a intrat o sfera cam cat o minge de fotbal, puterea de stralucire era 'orbitoare'... sfera s-a 'bagat' sub patul celalalt (erau doua paturi in camera), camera s-a 'umplut' de lumina... iar atunci a aparut o 'fiinta' , intrand tot pe fereastra, tot stralucitoare (asa ca un inger... cum relateaza Biblia...)), si a inceput sa-i vorbeasca de ...'revenirea lui Iisus'...
Interesant ca aceasta fiintza avea fatza mea... cel care va scrie... asa mi-a spus acest prieten al meu...caruia ii dau credit deoarece in materie de 'neobisnuit'... permanent era impotriva si 'mistocar'... alcool sau altceva... NU se pune problema... era sportiv impatimit...
A doua zi, m-a cautat sa-mi spuna ...(eram plecat altundeva....) dupa o saptamana cand ne-am intalnit... inca era 'speriat' , entuziasmat si uimit...
Reiau relatarea lui... in tot timpul 'vizitei' neobisnuite... el nu a putut sa se ridice sau sa vorbeasca... desi a incercat...
Fiintza s-a ridicat a iesit pe unde intrase iar dupa ... a iesit si sfera luminoasa... deabia atunci , el , a putut sa se ridice , sa aprinda lumina si sa se gandeasca la cele traite...

Repet... asta s-a petrecut in 1992... si amintirea a ramas proaspata in mintea lui...

Ce parere avetzi...???!!!

ryn:
Mda, eventual sa isi faca o serie de radiografii clasice in nici un caz de tipul modern (scanare) si sa ni le trimita, insotite de niste fotografii ca la plaja. Sti la ce ma refer...

Ronin:
Jackie ... eu nu cred ca acel prieten al meu ar fi avut vreun motiv sa inventeze... totul s-a petrecut in 1992 iar de atunci 'drumurile' noastre au fost diferite... nu l-am intalnit de ceva timp...dar voi incerca sa dau de el si eventual sa filmez 'discutia' noastra...

Ronin

ryn:
Poti sa faci un mic interviu si sa incerci sa obtii de la el cat mai multe informatii. Eu ma refeream la radiografii ca sa vada daca nu are un implant sau ceva de genul asta.

jackie28t:
Ronin,
 8-) chiar sa stii ca astept cu nerabdare mai multe amanunte despre acea intamplare.Un interviu flmat....chiar pare interesant,binenteles a´sta doar daca el accepta acest lucru,cu sau fara,deoarece noi acceptam si respectam anonimitatea martorului.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version