Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Filmulet interesant din America de Sud (Dec. 2009)

Creat de bk, 20 Decembrie 2009, 21:52:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bk


StarDust

#1
O prima impresie... e posibil sa fie avioane de mici dimensiuni in formatie. Se vede ca toate devin luminoase doar cand se duc in partea stanga a imaginii, deci acesta ar fi un indiciu ca ele reflecta lumina soarelui dintr-un anumit unghi (pare sa fie la apus). Formele acestea pot fi orice, cel mai probabil aparate de zbor nu cred ca pot fi pasari...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

bk

Totusi nu cred ca sunt avioane chiar daca catre sfarsit doua par oarecum fusiforme.

StarDust

Din profil cu lumina in spate avioanele pot arata asa. Binenteles nu pot afirma cu certitudine ca acelea sunt avioane dar e o ipoteza. Mi se pare ciudat ca toate stralucesc in acelasi loc si asta ma face sa cred ca aproape sigur e vorba de lumina soarelui reflectata pe ele...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

abyss

#4
am gasit ceva asemanator, de fapt sunt aceleasi macarale, aceleasi blocuri invecinate, e filmat din acelasi loc... deci?

http://www.youtube.com/watch?v=RqcwhTvt3gU&annotation_id=annotation_489538&feature=iv

lylyt_ice

 Sunt avioane, care zboara in formatie, executand zbor in forma de cerc...de aceea cand vin spre cel ce filmeaza, dau impresia ca stau pe loc, luminand foarte puternic :wink:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

bk

Cele din al doilea filmulet nu par a fi avioane sub nicio forma. Uita-te ca de la 0m20s pana la 0m40s par a fi stationare in raport cu macaraua din fata si numai unul se misca. Si inca ceva... daca ar fi avioane sau elicoptere care ilumineaza cu niste proiectoare sau faruri, sa zicem, ma intreb unde sunt fascicolele de lumina care provin de la asa ceva ?

Serban M

#7
in nici un caz avioane.

sunt prea luminoase pentru lumina soarelui, cred ca e vorba de lumina proprie. apoi, doua dintre ele se contopesc. cum e posibil ? CGI sau intamplare adevarata.

mm

Nu au forma de avion ci de sfera pur si simplu. Ca sa nu mai vorbim de 'batuta pe loc" pe care o executa - avioanele nu stau pe loc. In ce priveste luminozitatea, nici aceasta nu se regaseste la avioanele noastre.
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

StarDust

Am avut ocazia recent, sa studiez langa un aeroport mare avioane de diferite tipuri in zbor. Trebuie sa recunosc ca am ramas uimit de iluzia care ti-o creeaza un avion care aterizeaza, si vine exact pe directia ta... Pur si simplu in anumite momente pare ca se apropie putin apoi se indeparteaza, iar cateodata chiar le vezi stationare secunde in sir in acelasi loc ,iar forma numai a avion nu arata... Reflexiile, jocurile de lumini pe juselaj inseala ochiul intr-un mod destul de puternic, si asta in timpul zilei in plina lumina...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

abyss

toate luminile de pe sol din primul filmulet sunt sferice. Asa se vad ele. Focalizarea e de vina sau puterea obiectivului... in fine, iata alt filmulet cu luminite; cat despre ce spui tu stardust, e adevarat, numai ca in final tot observi aeronava.

http://www.youtube.com/watch?v=a6QYDQ87XKs&feature=related

maiami

se pare ca sunt niste obiecte care se deplaseaza
nu pot fi sigur ca sunt ozn-uri poate fi orice :ufo:
oricum este interesanta
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta