Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Spirale luminoase pe cer observate ieri in Norvegia

Creat de bk, 10 Decembrie 2009, 13:21:00

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Guest

Eu te cred si trebuie sa fie mai intai o schimbare psihica/mentala, sa ne dam seama ca oricare om poate fi un posibil prieten si nu doar unu' de pe strada. Despre astia care se simt comfortabil nici nu se merita sa discutam, dar nici sa-i convingem de ceva, isi dau singuri seama, iar daca nu, lasa-i in intuneric...ca se simt bine. Cu cat vrei sa le arati ceva, cu atat mai inversunati sunt ca ai ceva cu ei.
Bine, cred ca asta e off-topic, nu? :-D

StarDust

În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

spitf1r3

Vad ca se da cu presupusu' la greu. Investigatie asupra fenomenului din norvegia precum si legaturi cu cel din rusia gasiti aici.
HAARP lucreaza.

adrian75

foarte interesante imagini....daca nu este cumva vreun experiment secret al vreunui guvern sau organizatii.....avem in fatza un eveniment exceptional !

mm

E foarte clar! La Tomso baietii se joaca cu HAARPu'.
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

Urban



Atasez clipul aici pt ca probabil evenimentul filmat face parte din aceeasi categorie cu cel din Norvegia.
Australia 5 Iunie 2010.

http://www.youtube.com/watch?v=PxTemMSwD0M&feature=related  si in Thailanda

Later Edit:
Poate moderatorii pot schimba titlul in "Spirale Luminoase" (ca sa nu mai deschidem 100 de subiecte)..Multumesc

Quicksilver

Cea din Tailanda e CGI, insa cea din Australia ... Pai, lantul de evenimente de acest gen continua ...
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

abyss


abyss


Urban


abyss


Urban


melanogaster36

Ma, mira faptul ca nimeni nu si-a pus problema ca aceste spirale-care in paranteza fie spus au fost observate destul de des, ar putea fi gauri de vierme prin care OZN-urile ajung in lumea noastra.Iata aici un Link util cu un caz similar petrecut in Mexic:

http://www.youtube.com/watch?v=G8sbCI5FXr

Quicksilver

Sursa:http://stirileprotv.ro/stiri/international/spirala-mortii-in-spatiu-vezi-cum-arata-o-stea-care-se-stinge.html
           
Aceasta imagine remarcabila arata una dintre cele mai perfecte forme geometrice care are au putut fi vazute in spatiu.

Imaginea a capturat formarea unei nebuloase ciudate in jurul unei stele din constelatia Pegasus, aflata la o distanta mai mare de 3.000 de ani lumina de Pamant.

Spirala de praf cosmic, denumita IRAS 23166+1655, este cunoscuta ca o nebuloasa pre-planetare, nu pentru care aceasta nebuloasa va da nastere la o mini-planeta, ci pentru ca fenomenul acest este cunoscut ca "preludiul" dinaintea mortii unei stele.

Cand o stea, construita dupa asemanarea soarelui, ajunge la sfarsitul vietii, se dezbraca de invelisurile exterioare de gaze si praf, dand nastere la imagini extraordinare.

Aceasta fotografie a fost surprinsa de camera de pe Telescopul Hubble.



- Mi se pare mie, sau am mai vazut ceva asemanator "undeva"?  :?
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

bk

CitatMa, mira faptul ca nimeni nu si-a pus problema ca aceste spirale-care in paranteza fie spus au fost observate destul de des, ar putea fi gauri de vierme prin care OZN-urile ajung in lumea noastra

Daca chiar ar ajunge aici prin asazisele "gauri de vierme" eu personal nu cred ca ar iesi direct in atmosfera terestra ci undeva in afara acesteia si mai ales undeva in afara campului gravitational al Pamantului.