Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cartile lui Radu Cinamar - descoperirea din Bucegi

Creat de apofishorus, 28 Noiembrie 2009, 21:01:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

GabyS

Crezi ca sunt prosti astia din guverne sa spuna adevarul? Sa demaste masinaria lor de manipular si control? Sa spuna istoria adevarata si secrete care pot schimba lumea intr-o zi? Nimeni nu stie adevarul 100%... dar va asigur ca in cartile lui cinamar este si adevar... sunt multe carti si filme care spun adevarul in oarecare masura... trebuie doar sa deschidem ochii si nu in ultimul rand intuitia noastra interioara. Nu trebuie sa iti spuna cineva adevarul 100%, trebuie ca fiecare sal aflam...
Cat despre expeditile si cercetarile in Bucegi (ceea ce si cred si stiu ca este ceva acolo)... sa nu credeti ca veti gasi o intrare in vazul tuturor ... parerea mea este ca intrarea este la kilometri distanta fata de locul descoperit, ca doar la amiricani nu le e greu sa sape kilometri sub pamant cu masinariile cu plasma...

oxyox

Citat din: Nox din  27 Februarie 2010, 12:00:05
Salut, oxyox. Bine ai venit pe forum. Þi-am alipit mesajul tãu la un subiect de discuție deja existent. Vezi și mesajul meu de mai sus.

salut Nox. Bine v am gasit! :) Scuze ca am postat unde nu trebuia. Nu se mai intampla in viitor

abyss

#32
Citat din: GabyS din  27 Februarie 2010, 13:23:27
... dar va asigur ca in cartile lui cinamar este si adevar... sunt multe carti si filme care spun adevarul in oarecare masura...

Da, bravo!
Cele mai veritabile minciuni se cladesc pe un adevar rostit pe jumatate....
Chiar nu-mi vine a crede câtã inocențã existã în aceastã lume...
Adevarul e întotdeauna la VEDERE! Nu sta ascuns ori ocultat!
Cine e acest Cinamar?
De ce combinã rãdãcinile noastre milenare cu yoga, masoni, Sri, CIA, alchimie si gagici sexy? De ce?
Tehnicile descrise de el sunt dezvaluite tot pe jumãtate si cu etape omise... De ce?
Chiar crede cã nu poate fi dibuit? adicã stã ascuns precum un pervers si se bucurã de anonimat?
Dau eu de tine musiu Radu... Si-mi vei da banii înapoi pe cartile tale de 2 lei snopul!!! Fkr!?

oxyox

Nu, nu ma astept ca organizatiile guvernamentale sau masonice sa divulge secretele vreo data... Insa nu inteleg de ce trebuie sa accepte oamenii ca aceste lucruri sa ramana ascunse? Mai exact de ce trebuie sa suportam, cu buna stiinta, regulile astora? Chiar trebuie sa vina cineva mai mare si mai tare ca toti sa faca ordine? De ce trebuie sa accepte omenirea toate murdariile lor fara sa comenteze? Cand va veni momentul in care oamenii (si aici ma refer la intreaga omenire) vor spune NU acestor indivizi care nu fac decat sa ne distruga din toate punctele de vedere? Nu este omenirea capabila sa isi croiasca un drum in aceasta existenta decat sub stricta indrumare a acestor personaje care in nici un caz nu ne duc spre bine, spre evoluare, ci spre indobitocire si exterminare? Ma intreb de ce nu organizam o excursie in muntii Bucegi, ca tot suntem la acest capitol, pentru a vedea ce se intampla acolo si apoi sa postam noi pe internet si sa informam noi oamenii despre ce s a vazut, filmat, fotografiat acolo? De ce trebuie sa vine oameni de stiinta corupti si sefi ai diferitelor structuri politice cu angajatii lor cu tot, sa ne informeze? Pun pariu ca sunt in lume si chiar in Romania oameni care nu sunt neaparat de specialitate, adica nu lucreaza in domeniul stiintific cu carte de munca dar au vaste cunostinte despre diferite domenii si pot explica oamenilor lucrurile asa cum sunt ele in realitate, nu cum vor altii sa fie, in functie de interesele lor. Ce parere aveti?

oxyox

Citat din: @biss din  27 Februarie 2010, 13:50:38
Dau eu de tine musiu Radu... Si-mi vei da banii înapoi pe cartile tale de 2 lei snopul!!! Fkr!?

Din pacate musiu Radu nu e de gasit pe nicaieri. Si eu am incercat sa dau de el pentru a i cere cateva detalii nepublicate in cartile lui. Ma indoiesc ca le as fi primit... he he he... Cat despre banii pe care i ai dat pe carti... Sunt free download pe scribd.com. Si daca ce a scris el in cartea Misterul din Egipt, cum ca a devenit membru al DZ e adevarat, atunci nu cred ca cineva il va gasi si va obtine informatii de la el.

Serban M


Nox

PC a reafirmat de multe ori în emisiunile televizate cã nu e RC.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

oxyox

Ideea e ca nu are importanta cine e Radu Cinamar. Ideea e ca ce au gasit astia trebuie spus catre oameni.

abyss

#38
Ideea e ca au gasit o laie balaie facatoare de lovele... asta trebuie spus catre oameni. A, si sa nu uit... au gasit o zeita albastra cu sanii frumosi care-l intepau in nas pe Radu Cinamar, dar au uitat sa aminteasca si de toiagul albastru al zeului...

zamotrak

Citat din: Nox din  27 Februarie 2010, 18:37:58
PC a reafirmat de multe ori în emisiunile televizate cã nu e RC.

Doar a fost PC, la contrainformatii, pe vremuri, deci si multa diversiune,care va sa zica! 8-)

Nox

Citat din: zamotrak din  27 Februarie 2010, 20:27:26
Doar a fost PC, la contrainformatii, pe vremuri, deci si multa diversiune,care va sa zica! 8-)

N-are logicã, de ce sã scrie PC despre tehnici Yoga și altele. Citeºte de mesajele de aici.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

zamotrak

@nox,cu tot respectul,de ce nu ar avea logica?Am citit pe vremuri ,o buna parte din cartile lui si pot sa cred ca ar putea fii implicat intr-un proiect da tipul RC.De ce nu?

oxyox

#42
Citat din: @biss din  27 Februarie 2010, 20:22:39
Ideea e ca au gasit o laie balaie facatoare de lovele... asta trebuie spus catre oameni. A, si sa nu uit... au gasit o zeita albastra cu sanii frumosi care-l intepau in nas pe Radu Cinamar, dar au uitat sa aminteasca si de toiagul albastru al zeului...

As intreba daca cineva dintre voi a fost macar sa vada daca ce scrie Radu C este asa sau nu? Nu contest ca din cartile lui si a scos niste bani, frumosi poate. Dar totusi ceva acolo ma gandesc ca trebuie sa se fi intamplat caci si localnicii s au plans de unele lucruri in acele vremuri si chiar si mai inainte ca astia sa inceapa debandada. Cat despre relatarile lui Radu C vis a vis de experientele lui cu zeite albastre, "cu sanii frumosi", ma abtin... Aici tine de felul fiecaruia (ma refer la forumistii de aici) de a percepe unele lucruri. Insa sa nu fim asa de stricti. Suntem pe un forum unde astfel de intamplari trebuie studiate.

Nox

Citat din: zamotrak din  27 Februarie 2010, 20:45:17
@nox,cu tot respectul,de ce nu ar avea logica?Am citit pe vremuri ,o buna parte din cartile lui si pot sa cred ca ar putea fii implicat intr-un proiect da tipul RC.De ce nu?

Dacã avansezi ipoteza ca cineva a scris cãrțile astea trebuie sã o argumentezi. De ce nu? nu ține loc de argument. Dupã felul cum pui problema oricine ar fi putut scrie, chiar și eu, chiar și tu, de ce nu?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

zamotrak

Cred ca am avut o exprimare defectuoasa.Revin si precizez ,spunand ca PAVEL CORUT,ar putea fii autorul, acelor scrieri,chiar daca a negat asta!Cred ca am fost ceva mai clar, acum!
Parerea mea!(Vorba unui clasic,in viata)