Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Adevarul despre 11 septembrie 2001

Creat de jackie28t, 25 Martie 2006, 19:32:38

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Alethia_Spitz

Dupa cate mi-am dat seama mai ales citind posturile lui Spooky de pe prima pagina evenimentul de pe 11.09.2001 a fost organizat si regizat de o organizatie secreta pentru a avea la indemana o minciuna cu care sa ne manipuleze.
Am dreptate?

paleoastronaut

#61
DESIGUR.ESTE AL DOILEA PEARL HARBOUR!Ceva care sa-i convinga pe americani sa intre DIN NOU in razboi....Si vor mai urma asemenea MANIPULARI IN MASA!
Asa sunt tinuti oamenii in ASCULTARE....
De la "Cantarea Romaniei" si frica de IAD pana la manipularile VICLENE prin MASS-MEDIA...
Totul e CONTROLAT...
Si totul e ...NEGAT!
Daca TE-AI PRINS CUM FUNCTIONEAZA HIDRA MANIPULARII...Cea mai buna cale este sa fii IZOLAT...
Esti un pericol pentru SISTEM...



Modificat de spooky: VA ROG NU SCRIETI CU CARACTERE MARI SI INGROSATE MESAJELE!!!

spooky

http://www.fbi.gov/wanted/terrorists/terbinladen.htm

Usama Bin Laden, cel mai cautat "terorist", pe pagina-poster a FBI, nu exista nici o referire la 11 septembrie 2001...  sau la atentatul cu bomba din 1993 la WTC

Explicatia e simpla:
FBI a declarat ca nu are cum sa-l incrimineze pe Bin Laden sau Al Qaeda ca fiind vinovati pentru atentatele de la 11 septembrie.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Alethia_Spitz

Pai si atunci de ce face presa mare Tam-Tam ca de la 11.09.2001 Bin Laden a devenit cel mai cautat? Dusmanul nr 1?

LupinThe3rd

Citat din: spooky din  27 Octombrie 2006, 10:27:31
http://www.fbi.gov/wanted/terrorists/terbinladen.htm

Usama Bin Laden, cel mai cautat "terorist", pe pagina-poster a FBI, nu exista nici o referire la 11 septembrie 2001...  sau la atentatul cu bomba din 1993 la WTC

Explicatia e simpla:
FBI a declarat ca nu are cum sa-l incrimineze pe Bin Laden sau Al Qaeda ca fiind vinovati pentru atentatele de la 11 septembrie.
Spooky :)
Daca mergi la un nivel mai sus si anume la
http://www.fbi.gov/wanted/terrorists/fugitives.htm scrie ca:
CitatThe alleged terrorists on this list have been indicted by sitting Federal Grand Juries in various jurisdictions in the United States for the crimes reflected on their wanted posters. Evidence was gathered and presented to the Grand Juries, which led to their being charged. The indictments currently listed on the posters allow them to be arrested and brought to justice. Future indictments may be handed down as various investigations proceed in connection to other terrorist incidents, for example, the terrorist attacks on September 11, 2001.
Cam generic si fuzzy pentru gustul meu nu de alta dar iau bagat pe toti la treaba aia... si ca inca se cauta. Faptul ca 9/11 nu apare acolo e ca inca omul nu are capul de acuzare pentru aia ca inac se cerceteaza... Tinand  cont ca per moment nimeni nu poate depune marturie in legatura cu respectivul si nimeni nu poate sa ii duca citatia de martor sau acuzat in legatura cu 9/11 (banuiesc ca omul nu vrea sa o primeasca din motiv ca aia care vor sa i-o trimit vor sa o trimita cu o racheta) e de inteles : :-o

spooky

Citat din: LupinThe3rd din  27 Octombrie 2006, 15:30:26
Citat din: spooky din  27 Octombrie 2006, 10:27:31
http://www.fbi.gov/wanted/terrorists/terbinladen.htm

Usama Bin Laden, cel mai cautat "terorist", pe pagina-poster a FBI, nu exista nici o referire la 11 septembrie 2001...  sau la atentatul cu bomba din 1993 la WTC

Explicatia e simpla:
FBI a declarat ca nu are cum sa-l incrimineze pe Bin Laden sau Al Qaeda ca fiind vinovati pentru atentatele de la 11 septembrie.
Spooky :)
Daca mergi la un nivel mai sus si anume la
http://www.fbi.gov/wanted/terrorists/fugitives.htm scrie ca:
CitatThe alleged terrorists on this list have been indicted by sitting Federal Grand Juries in various jurisdictions in the United States for the crimes reflected on their wanted posters. Evidence was gathered and presented to the Grand Juries, which led to their being charged. The indictments currently listed on the posters allow them to be arrested and brought to justice. Future indictments may be handed down as various investigations proceed in connection to other terrorist incidents, for example, the terrorist attacks on September 11, 2001.
Cam generic si fuzzy pentru gustul meu nu de alta dar iau bagat pe toti la treaba aia... si ca inca se cauta. Faptul ca 9/11 nu apare acolo e ca inca omul nu are capul de acuzare pentru aia ca inac se cerceteaza... Tinand  cont ca per moment nimeni nu poate depune marturie in legatura cu respectivul si nimeni nu poate sa ii duca citatia de martor sau acuzat in legatura cu 9/11 (banuiesc ca omul nu vrea sa o primeasca din motiv ca aia care vor sa i-o trimit vor sa o trimita cu o racheta) e de inteles : :-o

evident ca am fost...

dar probabil ca iti scapa traducerea... sau ... chiar istoria?

nu la cateva zile dupa 911 a fost declarat Bin Laden raspunzator pentru atentate?
nu exista asa zisa "marturie" a lui Bin Laden din 13 decembrie ca el a pus la cale atentatele din 13 septembrie?
si atunci... in ce baza a fost invadat Afganistan? din cate imi aduc aminte... il vanau pe bin Laden si al qaeda, nu?

din cate stiu, nu trebuie sa fii prezent la un proces sa fii acuzat de omor, DACA exista probe, nu?
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

LupinThe3rd

Spooky,am citit si e foarte clar pentru mine ce scrie acolo... Tu in schimb ai omis informatia ca la un link "deasupra" mai exista o fraza(interpretabila sau nu). Personal, nu stiu nimic despre sistemul judiciar din State si oricum nu am timp sa citesc asta dar tu poti sa dai un mail la FBI si sa ceri lamuriri in legatura cu asta... si apoi sa publici respectivul mail de raspuns ...
Banuiesc ca nu o faci acest efort... scuze ca sunt rautacios :D

spooky

ei nah... nu e prima oara... dar hai sa despicam putin firul in patru

The indictments currently listed on the posters allow them to be arrested and brought to justice.

deci... acuzatiile sunt listate pe postere. posterul e cel care am dat linkul, adica pagina fiecaruia... si nu pagina unde ai dat tu unde sunt listati toti aia.

Future indictments may be handed down as various investigations proceed in connection to other terrorist incidents, for example, the terrorist attacks on September 11, 2001.

acuzatii viitoare AR putea fi atribuite pe masura ce investigatii purced in conexiune cu alte incidente teroriste, spre exemplu, atacurile teroriste.

deci, MAY BE... OTHER... FOR EXAMPLE.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Alethia_Spitz

In urma unui test facut in Notepad cu numele zborului Q33 NY schimband fontul pe wingdings am descoperit clar un avion care lovea 2 turnuri gemene.
Mi se pare ca de fapt in numele tuturor curselor de avioane sta codate viitoarele planuri ale NOW. Hai sa incercam intai sa decodam numele curselor care pleaca de pe aeroportul Timisoara http://www.aerotim.ro/plecari.php si care sosesc pe aeroportul Timisoara http://www.aerotim.ro/sosiri.php

LupinThe3rd

Citat din: Alethia_Spitz din  01 Noiembrie 2006, 19:15:51
In urma unui test facut in Notepad cu numele zborului Q33 NY schimband fontul pe wingdings am descoperit clar un avion care lovea 2 turnuri gemene.
Mi se pare ca de fapt in numele tuturor curselor de avioane sta codate viitoarele planuri ale NOW. Hai sa incercam intai sa decodam numele curselor care pleaca de pe aeroportul Timisoara http://www.aerotim.ro/plecari.php si care sosesc pe aeroportul Timisoara http://www.aerotim.ro/sosiri.php
Alethia...da-i bataie... cred ca poti sa faci asta cu toate companiile din lume... Asteptam cu nerabdare raspunsurile tale... Spor la treaba si mari succese ...
Apropos cu siguranta Bill Gates face parte din NWO. Daca faci CD-ul cu XP-ul sa se invarta in sens invers se aude o muzica satanica... Ce e si mai nasol e ca daca se invarte normal se instaleaza Windows-ul pe calculator... Ingrozitor...
Oricum asteptam rezultatele cercetarilor tale cu aeroportul din Timisoara... Pana atunci iti pregatesc o lista cu companiile aeriene din lume, site-urile unde se gasesc zborurile... Cu siguranta efortul tau va fi un branci in plus dat NWO... La lupta!

Skywalker

#71
Q 33 NY era numarul zborului avionului care a intrat primul in WTC:


Si acum numarul zborului decodat:


Si vad ca se prevedea si ceva despre razboiul din Irak. Acest lucru este un fenomen rezultat din coincidenta. Putem decoda toate numerele zborurilor dintr-o zi, si fara sa gasim nimic interesant.

Cat despre Bill Gates, tot ce-i posibil sa fie mason. Masoneria recruteaza si oameni de afaceri, mari oameni de afaceri, tocmai ca sa-i sponsorizeze.

LupinThe3rd

Probabil ca e o coincidenta.
-->Off topic
Nu cred ca Bill Gates are prea mult timp sa imbrace sortuletz si sa se joace cu mistirie si dalta... Doar daca nu e vre-un sculptor amator.
Bill are de cautat bug-uri, de produs noi versiuni de Windows... Intr-un fel sau altul Bill cotroleaza o mare parte din piata de software... Va dati seama daca maine Bill inchide pravalia ce se intampla? Cate lumea are un PC acasa, cate firme au Windows... samd... Oricum nu cred ca o sa faca asta deoarece e vorba de bani :).
--->
O alta idee pentru Alethia. Daca decodatul cu wedings fonts al zborurilor nu duce la nici un rezultat interesant, se poate aplica urmatorul algoritm:
1. Se ia fontul wingdings.
2. Se alege o lungime minima de sir LMINIM
3. Se alege o lungime maxima de sir LMAXIM
4. Se construiesc multimea S a tuturor string-urilor de simboluri care au lungimea cuprinsa intre LMIN si LMAX. In cadrul unui string nu este obligatorie ca un simbol sa fie unic
5. Se selecteaza din S sirurile de simboluri care reprezinta posibila informatie si se formeaza multimea U.
6. Sirurile din multimea U se convertesc in fonturi normale si se formeaza multimea  L.
7. Se defineste multimea vida A.
8. Pentru toate elementele din L se aplica urmatorii pasi:
    8.1 Se verifica daca elementul corespunde unei referinte reale (numar masina, adresa, etc).
    8.2 Daca elementul corespunde unei referinte reale atunci elementul se adauga la multimea A.
9. Multimea astfel obtinuta se analizeaza dupa o metoda care va trebui stabilita ulterior.

Problema majora e alegerea lui LMIN si LMAX. Cu cat distanta dintre ele este mai mare posbilitatea de a gasi mai multe combinatii creste dar si timpul de cautare creste si el. Pe baza lui Q33 NY rezulta ca LMIN < 5 < LMAX.

sxn_b

Eh, se pare totusi ca e doar un zvon chestia cu Q33NY...
http://urbanlegends.about.com/library/blwingdings.htm
Astia spun ca e fals...
Dar iata ce iti iese daca scrii NYC si schimbi in Wingdings sau in Webdings... asta e mai credibila.Asa ca e posibil ca Bill Gates sa fi stiut totusi.

jackie28t

Este cineva din acest forum amabil sa-mi arate si mie lista cu decedatii acelor pasageri din cele doua avioane intrate in WTC din 11 septembrie 2001? :roll: O sursa sau un link cel putin.Acum vedem cine este un bun detectiv si cine lucreaza peste program.