Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

De ce ne rapesc extraterestrii ?

Creat de sorinede, 24 Septembrie 2009, 13:03:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

uforever

CitatScriu aceste rânduri in memoria unui om drag mie care a avut privilegiul ( data fiind natura serviciului sau), sa vadă dovezi palpabile ale faptului ca suntem vizitati de fiinte venite din afara planetei noastre.

Nu fi timid, nu trebuie sa dai nume, nu tre' sa faci nimic "deosebit", e posibil sa aflam si noi ceva despre aceste "dovezi palpabile"?
Stiu ca "ti-am dat cu bata in cap" acum "cateva zile", si-mi cer scuze, dar iarta-ma ca-ti spun, sunt satul de "sageti fara tinta", asa ca, poate "ne arunci si noua un os". Imi plac postarile tale, dar cand vine vorba de ceva detalii(ca idee), te fofilezi in mod dubios. Cu riscul de a-mi lua niste "warn", poti da "anumite detalii"? parca incercam sa intelegem ceva din viata asta, poti sa ne ajuti?

adrian75

#31
Citat din: uforever din  06 Ianuarie 2013, 03:28:42
Nu fi timid, nu trebuie sa dai nume, nu tre' sa faci nimic "deosebit", e posibil sa aflam si noi ceva despre aceste "dovezi palpabile"?
Stiu ca "ti-am dat cu bata in cap" acum "cateva zile", si-mi cer scuze, dar iarta-ma ca-ti spun, sunt satul de "sageti fara tinta", asa ca, poate "ne arunci si noua un os". Imi plac postarile tale, dar cand vine vorba de ceva detalii(ca idee), te fofilezi in mod dubios. Cu riscul de a-mi lua niste "warn", poti da "anumite detalii"? parca incercam sa intelegem ceva din viata asta, poti sa ne ajuti?
Uforever...in primul rând...astfel de dovezi nu le vei găsi niciodată pe un forum ( oricât de serios ar fi un astfel de forum). In plus, eu nu am susținut ca as fi avut vreodată astfel de dovezi, pur si simplu mi-am adus aminte de putinele relatari pe care mi le-a făcut cineva drag mie ( relatari din perioada cand era in serviciul activ in capitala rusa). Si eu dau crezare acelor lucruri. Atâta tot. Dovezi exista, cum tot la fel exista si oameni care le-au văzut. Experiența mea se rezuma la doua observatii aeriene (despre una am amintit aici...), amandoua cu martori oculari. Cam atât...deci, nimic senzational! Unul dintr-e  lucrurile care nu-mi plac este senzationalul de dragul senzationalului...

uforever

#32
CitatUforever...in primul rând...astfel de dovezi nu le vei găsi niciodată pe un forum ( oricât de serios ar fi un astfel de forum).

Revizuieste materia din urma "dom' profesor", ma dezamagesti... :wink:

adrian75

Da...sunt dovezi aici...mea culpa. Nu m-am documentat suficient de bine, imi cer scuze. Cât despre titulatura "dom profesor" .....am înțeles aluzia. Mai bine stau in banca mea si o raresc cu posturile pe aici. Este mai intelept.

padme

@uforever zicea sa ne povestesti si noua ce ti-a zis prietenul tau, fara sa dai detalii...sensibile gen nume, loc de munca sau mai stiu eu ce. Stai linistit, a glumit, nu te-a jignit!

elena78

#35
Citat din: adrian75 din  06 Ianuarie 2013, 12:01:29
. Mai bine stau in banca mea si o raresc cu posturile pe aici. Este mai intelept.

si eu m-am comportat candva intelept  :lol: si am stat in banca mea cam pana in timpul liceului ,terminat liceul in anul....  am inceput sa o i-au pe strada mea  si sa inteleg si sa scormonesc  adevarata natura a extraterestrilor  care guverneaza Pamantul si am  ajuns la concluzia ca nu este nevoie  sa ii cauti pe extraterestrii pe alte planete ,ei sunt pititi  aici ,sunt langa noi ,printre noi ,sub noi... :wink:
scuze off-topic ..

Aliosa

#36
Citat din: dab270277 din  05 Ianuarie 2013, 10:56:17
Au o vechime de cateva mii de ani. Singura diferenta este ca au ramas doar ei (cel putin asta se doreste). Posibil ca marele razboi intre "bine" si "rau" sa fii facut curatenie ca sa zic asa. Te sfatuiesc sa citesti despre Pumapunku sau daca ai ocazia sa ajungi in Bolivia sa vezi cu ochii tai.
Notiunea de disc/farfurie este recenta, notiunea de alien gri la 1-1,5 m este recenta , daca se fac asemanari intre desenele de prin pesteri sau capatana aia incorporata in zid(ala cu rasele), cu alienu din zilele noastre + fenomenele aeriene pot spune si eu peste 50 de ani ca Van Gogh a pictat zei, evident mai intai trebuie sa creez mitul .

Pumapunku , Machu Picchu , toate constructiile piramidale si multe multe altele , ca sunt o gramada , chiar daca ne e greu sa intelegem cum au fost construite , nu dovedesc ca o civilizatie EXTRAterestra a ajutat/construit . Daca zeii au venit din cer nu inseamna neaparat ca vin de pe alte planete . Itzi dau un exemplu, uita-te la Cloud Atlas si urmareste povestea din viitorul indepartat , unii din noi evoluati tehnologic si altii intorsi in timp . Istoria omenirii e in ceata rau , nu se stie mare lucru despre ce a fost in trecut si cat de departe e trecutul , eu unul precum altii (sunt catziva), tind sa cred, ca omul are cateva multe milioane de ani pe Terra , multe urcushuri si apokalipse si nu neaparat provocate din exterior , ci de unii din inaintasi nostri . Daca exista extraterestri care viziteaza Terra cu adevarat, unde sunt ?, se ascund ?, nu intervin ?, nu suntem pregatiti?, pai toate dovezile de mii de ani, de care spui, ce sunt ??? incalcarea non interventiei ?
De asta spun mereu, adevaratii extraterestri nu i-am vazut inca si sa ne fereasca Dumnezeu sa nu aiba principii/concepte/valori precum omul in civilizatia lui .

darksid3

#37
O mare problema este si atribuirea  personificarii umane, conceptului de "alien". Asa cum un musuroi de furnici ar putea sa perceapa, trecerea prin apropiere a unui tractor, precum o furtuna de proportii biblice, in realitate ce a fost? Un tractor condus de cine stie ce individ, ce a confundat maidanul cu ulita. Pur si simplu constiinta dimensiunii de care "apartinem", nu ne permite sa intelegem mai mult. Din postura celeilalte tabere, as da un exemplu foarte simplu: Nu e nimeni constient in orice moment, de toate lighioanele pe care le are in casa sau care ii traiesc prin podul casei.
11.11

Godess Amun

A inceput de curand pe un post de televiziune romanesc ,emisiunea " Dincolo de povestiri ".Am fost uimita sa observ ca i s-a dat voie acelei femei sa abordeze cazul unui barbat din Romania care a fost probabil rapit de extraterestrii.
S-ar putea sa continuie aceasta emisune in fiecare marti cred si sa trateze numai astfel de subiecte.Dupa o analiza riguroasa si sceptica din partea mea cred ca acel individ nu mintea.Se pare ca a ajuns pe o nava unde i s-au bagat niste tije pe nas,deci nu se stie daca acesti subiecti ,intalniti si in alte parti ale lumii,nu au in creier poate cipuri pentru a li se analiza comportamentul,etc.Cine le face acestor oameni un RMN?Unii au mai facut si s-au observat mici bucati de metal in diferite zone ale corpului.Deci eu tind sa cred ca rapirile au rolul de monitorizare sa zic asa,de studiu al rasei umane dar la ce serveste acest studiu nu stiu nici eu.Informatiile mele sunt ca rase incapabile de sentimente studiaza energia emotiei si doresc sa o creeze artificial.Posibil sa fie si asa.
Ma rog,doream sa atrag atentia asupra acestei emisiuni si sa imi exprim bucuria ca traim in vremuri in care poate si Badea Ion sa fie confruntat cu asa ceva .Atata timp cat un asemenea subiect poate fi lansat ,presupune si o confruntare si de genul asta de confruntari este nevoie.
``Vai de cei care cu mânie la poarta mea vor bate ´´!

Xanadron

Posibile raspunsuri la intrebarea pusa-n titlul topicului, aici:

http://www.coscienzanuova.net/marina-tonini-ed-contatti-da-sirio/
(in lb. italiana).

Tanti asta (Maria Tonini) spune deci ca-i in contact cu oarece :martiansmile: :-) din sistemul Sirius-B. :star:
Pt. informatii suplimentare, are si-un website: http://www.marinatonini.it/

Nu ma pronunt asupra credibilitatii marturiilor ei, dar tot ma roade :-D lipsa oricaror dovezi in sprijinul afirmatiilor ei (relativ dezlinate si infestate cu truisme "la moda" - nicio noutate aici, c-am primit si noi pe RUFON destule doze-n ultima vreme...)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/