Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ce poate fi?

Creat de Florin48, 09 Octombrie 2009, 15:59:43

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Florin48

Salutare

Din motive de plictiseala cautand pe Norc.ro am descoperit ceva in poza deasupra casei mele :).Nu tin sa zic direct "ozn" ci pur si simplu mi se pare un fenomen ciudat... avand in vedere ca a fost fotografiat din poziti diferite...




prodcomb

Nu au avut grijã sã cureþe obiectivul. Pe suprafaþa exterioarã a obiectivului este posibil sã fie o picãturã (uscatã) de apã sau alt corp. Poziþia pare sã fie neschimbatã faþã de cadrul fotografiilor, ceeace valideazã cele de mai sus.
distanța dintre a observa și a descoperi este cuprinsă între zero și infinit

lylyt_ice

 depinde de: ora, data si punctul cardinal in care au facut fotografia...poate fii foarte bine o planeta.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

jean

lylyt_ice, nu poate fi o planeta, vezi lungimea umbrelor din prima poza. Dupa acele umbre nu este nici dimineata de vreme nici seara, nu sunt lungi. luminozitatea mediului este puternica si in aceste conditii nu se poat vedea planetele sau stelele. Poate doar Luna. Poate fi murdar obiectivul aparatului.
Adevarul este dincolo de noi

lylyt_ice

 Eu zic,,, ca daca ar fi obiectivul murdar, pe timpol zilei ar fi o pata inchisa la culoare, iar umbrele nu au nici o relevanta, poate fi totusi o planeta. Dar sper, ca expertii de pe forum vor gasi totusi un raspuns mai plauzibil.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?