Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Energii libere , gratuite si simple.

Creat de LIL DEBUL, 06 Septembrie 2009, 19:41:39

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

CE?... CUM?  Glumesti sau faci misto? Cine asteapta? Chiar sunteti orbi...nu a-ti simtit, sau ...! Va faceti ca nu a-ti vazut ca... deja sunt pe pozitie? DAR!!! cei care sunt pe faza, nu prea au timp sa dea mura-n gura celor care viseaza inca!!! Putin timp mai aveti         , dar, putin te tot.....
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus

CitatPutin timp mai aveti         , dar, putin te tot.....
Ca EI lucreaza din plin intr-adevar, se vede cu ochiul liber !
Pentru ca au un plan si se tin de el , sunt in parametri ca sa zic asa ; au bani, putere, armate, servicii ...Dar ce te faci daca unii sunt legati ....la ochi !
Ceva esential nu au EI , totusi . Si cand ii va lovi, naiba ii va lua .
Explica te rog  ce-i cu ...timpul care a ramas putin ?! Ce informatii suplimentare ai ? De ce a ramas putin ? Ca vine 2012? Apocalipsa? Trezirea?
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

 pai, daca apuca astia sa ne injecteze pe toti cu cine stie ce substante...oricum ne imbuiba cu floor si nu mai zic de hrana mutilata care suntem obligati sa o consumam, crezi ca mai suntem in stare sa luam vreo atitudine? Atunci chiar ca suntem cu totii o gloata manipulata spre dispatitie sau alienare mintala. Nu cred ca mai putem face cine stie ce, dar macar acum cat mai judecam cat de cat, sa incercam sa ne ferim. Energiile gratuite nu sunt pentru noi, ci pentru EI si ai lor. Prin manipularea energiei si a resurselor fosile au ajuns sa puna capastrul intregii lumi, cum sa fie ei acum cei care ar permite gloatei sa detina si sa foloseasca energii gratuite(?) atunci ce motive ar mai avea sa faca razboaie, sa vanda armament si sa conduca lumea?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Tayka

atunci ce motive ar mai avea sa faca razboaie, sa vanda armament si sa conduca lumea?
--Motive sar mai gãsii,altceva insã sar pierde definitiv:controlul.asupra comportamentului oamenilor atunci când aceºtia vor avea energie gratuitã
iar ca sã ne explicãm,va trebuii sã mergem iarãºi la genezã-EI(anannuki,îngeri,zei,
sau cum sor fi numind)ne-au creaat cu un scop f.bine determinat-sã ne zbatem ,sã ne chinuim,cât mai mult pentru a le furniza la sfârºitul vieþii prin memoria acelui micro-cip cu care ne monitorizeazã mereu: un procent cât mai mare de ..EXPERIENÞÃ DE VIAÞÃ-aceasta este moneda lor de schimb -pentru aceasta au creat pãmântul ºi pe pãmânteni-De ce au nevoie EI de bruma noastrã de experienþã acumulatã în câþiva zeci de ani?,pãi acel microcip numit ºi ego-sau spirit,adunã picãturã cu picãturã de pe la noi ºi de prin alte lumi experienþa necesarã la naºterea unui nou membru de-al LOR.Pentru-cã dea lungul evoluþiei LOR milenare,au lãsat în urmã multe obiceiuri cum ar fii:naºterea fizicã,copilãria,bisexualitatea,cãsãtoria,familie devenind întreaga societate.
Pentru noi este greu chiar imposibil sã înþelegem sensul vieþii lor,ºi de aceia vom încheia menþionând doar cã acel bagaj de experienþã necesar unui nou adult,se va reduce drastic,dacã noi cei care va trebuii sã îl livrãm,vom beneficia de o viaþã liniºtitã ºi fãrã griji ce near dao energiile gratuite-ºi nu mã refer aici la energiile eoliene,solare,etc.care sânt f. slabe ci descoperiri þinute la secret de generatori electronici,gen tiristori,care funcþioneazã pe principiul reactoarelor nucleare dar care la dimensiunea de 1 cm.cub pot convertii direct energie electricã cu o putere de 1 kw.prin dezagregarea lentã(în zeci de ani)a douã cristale presate pe o grilã semiconductoare.închipuiþi-vã doar un automobil care funcþioneazã cu un astfel de generator de curent electric de mãrimea unui bax de þigarete,sau un teren cultivabil întins încãlzit subteran electric care ar produce non stop ºi veþi realiza ce viaþã de huzur am mai duce
fãrã sã ne mai pese de nimic ºi fãrã sã mai facem(producem)...experienþã.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

darksid3

11.11

zamotrak

Citat din: @biss din  21 Septembrie 2009, 02:46:12
Oricum sunt convins cã sursa acestui rãu ce otrãveºte omenirea de la începuturile ei va crãpa într-o zi !

Sper ca nu odata, cu noi toti!

Apophis

Nu am pretentia de a fi reusit sa realizez un sistem care sa functioneze chiar cu nimic, dar am reusit sa produc energie termica cu un consum de energie electrica de 2,5 ori mai mic decat in mod normal.

http://www.noulaeon.paganism.ro/incalzire.html

Voi ce parere aveti?

liteady73

Salut Apophis !...

Ai reusit sa faci un simplu dipol. Care consuma 2,482Kwh.

Felicitari si succes in construirea unor noi circuite.

PS : Imi cer scuze daca sant prea ironic dar...  :-)

Tayka

APOPHIS-Sigur cã îþi consumã mai puþin,(pentru cã ai in schema ta electronicã comanda unui thiristor) dar din pãcate ºi rezistorul va radia energie termicã mai micã.adicã se va înroºii mai slãbuþ.Iar ca sã te lãmureºti pune voltmetru pe rezistor ºi vei observa diferenþa de U.
Asa cã atenþie la legea lui ohm I=U/R.dar ºi U=R.I asa cã nu ai nici un câºtig.-sory.
Existã însã(puse bine la secret)thyristori cu 2 cristale care la un semnal în poartã intrã într-o reacþie nuclearã specialã producând diferenþã de potenþial ani dea rândul,pânã se consumã acele cristale,cu asa un generator de mãrimea unui bax de þigarete( plus sistemul de rãcire) poate funcþiona non stop un autoturism electric de 10 Kw.,mai mulþi ani...
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Apophis

Va salut, pe toti!

Schema electronica nu utilizeaza tiristori iar rezistorul disipa aceeasi energie termica, ca si atunci cand este alimentat direct la 220V.
Sistemul utilizeaza ceea ce numesc unii, in mod impropriu, energie libera. Eu as numi-o energie ce nu poate fi eliberata prin intermediul procedeelor clasice.

StarDust

#25
Salut Apophis,

Banuiala mea e ca acel montaj electronic e de fapt o sursa in comutatie eficienta(nu cu tiristori ci cu tranzitori de comutatie de putere moderni). Tayca a anticipat corect presupunand ca energia termica nu e chiar cea degajata ca si la alimentarea rezistentei direct la 220V (asta e si parerea mea). Iarasi corecta e sugestia de a pune si un voltmetru chiar pe rezistenta, atunci chiar ca am putea discuta si mai concret. Daca ai realizat personal acest aparat banuiesc ca ne poti ajuta in acest sens. Eu sper sa avem discutii interesante referitor la subiectul energiilor gratuite si libere. E un subiect de care sunt personal interesat.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Apophis

Buna,

Am pus nu numai voltmetrul ci si osciloscopul. Aparatul este proiectat, construit si testat de mine. Fenomenul care se produce l-am descoperit intamplator, lucrand la un sistem de topit metale prin inductie si se produce doar cand unii parametrii se incadreaza intre anumite valori. Nu este chiar o sursa in comutatie, dar lucreaza in comutatie. Am infiintat un ONG, sperand sa strang banii necesari continuarii cercetarii, dar se pare ca am fost poate prea optimist!

StarDust

Citat din: Apophis din  24 Septembrie 2009, 12:57:34
Buna,
Fenomenul care se produce l-am descoperit intamplator, lucrand la un sistem de topit metale prin inductie si se produce doar cand unii parametrii se incadreaza intre anumite valori. Nu este chiar o sursa in comutatie, dar lucreaza in comutatie.

Am inteles, deci in principiu e vorba mai mult ca sigur de un circuit oscilant sau un oscilator(digital sau analogic), si probabil de un alt circuit acordat care rezoneaza pe o anumita frecventa. Un circuit rezonant LC, in inalta frecventa folosit in metalurgie, are acelasi efect transferand un maxim de energie intr-un inductor. Din cate imi dau seama folositi cu eficienta energia magnetica stocata si eliberata intr-un miez de ferita, folosit si ca transformator. Totusi, pe mine m-ar interesa parametrii U/I de pe iesirea, respectiv prin rezistorul de sarcina. Asa vom discuta la concret. Binenteles asta daca sunteti dispus a face asta...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

vetruvius

Citat din: romulus din  12 Septembrie 2009, 15:51:20
[................................................]
CINE - si cand - VA SPARGE MONOPOLUL ASTA ?
Om trai s'om vedea ! Ori nu...
Am zis !

Ideea e ca deja se misca lucrurile. In SUA deja multa lume foloseste "clandestin" energii alternative, iar daca dai un google cu "HHO powerwd engine" vei avea o droaie de rezultate.
de vazut si asta:
http://www.youtube.com/watch?v=dfgY7C9fQ9k
...

Apophis

Citat din: StarDust din  24 Septembrie 2009, 13:07:26
Am inteles, deci in principiu e vorba mai mult ca sigur de un circuit oscilant sau un oscilator(digital sau analogic), si probabil de un alt circuit acordat care rezoneaza pe o anumita frecventa. Un circuit rezonant LC, in inalta frecventa folosit in metalurgie, are acelasi efect transferand un maxim de energie intr-un inductor. Din cate imi dau seama folositi cu eficienta energia magnetica stocata si eliberata intr-un miez de ferita, folosit si ca transformator. Totusi, pe mine m-ar interesa parametrii U/I de pe iesirea, respectiv prin rezistorul de sarcina. Asa vom discuta la concret. Binenteles asta daca sunteti dispus a face asta...

Sistemul inca nu este brevetat, nici nu am incercat s-o fac deoarece, aparent, sistemul produce mai multa energie termica decat consuma energie electrica, deci teoretic este incalcata legea conservarii energiei!
Realitatea este ca in banda de conductie a atomilor din componenta rezistorului se produce un fenomen care necesita "putina" cercetare fundamentala!
Am postat aici, deoarece (nici eu nu stiu bine ce) ma simt depasit de situatia de a nu putea continua si poate aveam nevoie de o parere, un sfat... poate o idee care sa ma ajute, de la niste oameni cu vederi mai largi.