Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Arta promovata de Francmasonerie

Creat de baaron, 25 Martie 2006, 11:47:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

prosecco

Pokemon e un desene animate AdiM.....

auzisem  ca ar contine mesaje subliminale....nu m-as mira.....

AdiM

Citat din: prosecco din  26 August 2006, 20:10:35
Pokemon e un desene animate AdiM.....
auzisem  ca ar contine mesaje subliminale....nu m-as mira.....

Da, stiu desenele. E prima oara cind aud ca ar contine mesaje subliminale.
Dar ce mai conteaza mesajele subliminale ascunse, cind pe fata vedem la TV
si in presa atitea lucruri care nu ne fac viata mai frumoasa?
Chestia cu mesajele subliminale e un fel cinic si ceva mai stiintific de a spune
"copii, altii va fura viata, cu mesaje subliminale, luati-va de ei,
ca sa nu bagati in seama aiurelile de la TV"
In realitate, fiecare om isi da singur tot felul de mesaje subliminale, mult mai
periculoase decit ce se poate vedea intr-un serial TV, prin autosugestii
si prin gesturi sau fapte strict personale, facute voluntar sau din obisnuinta.
Un exemplu simplu: injuratura. De cite ori un om injura, asta il afecteaza
energetic, in sens negativ, mai tare decit multe episoade de Pokemon.
Totul este energie, si energia iti sustine viata sau ti-o ia, iar asta dupa cum o folosesti.

pri3st3ss

intreba cineva de floarea vietii...totul se bazeaza pe geometria sacra

The Flower of Life is a geometrical figure composed of multiple evenly-spaced, overlapping circles, that are arranged so that they form a flower-like pattern with a six-fold symmetry like a hexagon. In other words, the center of each circle is on the circumference of six surrounding circles of the same diameter.

The Temple of Osiris at Abydos, Egypt contains the oldest to date example. it is carved in granite and may possibly represent the Eye of Ra a symbol of the authority of the pharaoh.

Other examples can be found in Phoenician, Assyrian, Indian, Asian, Middle Eastern, and medieval art.

A Flower of Life pattern can be constructed with a pen, compass and paper, by creating multiple series of interlinking circles. In some renditions, the rosette on the unofficial flag of Padania is a partial version of the "flower of life" pattern.

The Flower of Life pattern contains the basis of Metatron's Cube. From this pattern, all five of the Platonic solids can be derived
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

LupinThe3rd

Simpatic thread nu am ce spune ...
Dupa cate inteleg eu e cam asa cu arta, cartea, fimul, televizunea masonica:
-cand ajungeti acasa televizorul vi se deschide singur rezultat al manipularii masonice, canapeaua va tine legati in fata lui, telecomanda nu mai functioneaza ca sa puteti schimab programul(masonii au consumat bateriile cu sigurantza)
-masonii va duc cu forta la expozitii de arta masonica
-cand ajungeti acasa gasiti in biblioteca carti masonice
samd...
La mine e cam asa:
- la tv nu am timp sa ma uit, nu de alta dar unde lucrez clientul e cam pe noi: deadline-uri, probleme, etc...
- la filme cand ma uit ma uit la care imi place mie: de ex: X-files e unul din preferatele mele
- muzica o ascult pe care o vreau eu
- cartile le citesc cand am timp si le aleg singur: de ex. acum ma delectez cu Borges. Astepta la rand: Murakami, Huxley, Marquez
- curentele de arta sunt discutabile si pe la noi se mai spune sa nu te .... in gustul omului
- cand am timp liber si pot sa ajung in oras ma afund intr-o crasma (eu asa le zic desi altii le spun baruri) si imi beai linistit paharul de vin rosu, daca sunt singur si e zi citesc, daca e noapte privesc oamenii si incerc sa ii inteleg iar daca sunt cu prietenii despicam firul in 4...
Da' se pare ca la altii masonii le fac tot felul de glume : le tin TV-ul aprins, le schimba cand nu se astepta pe MTV sa le arate picioare goale samd... Uite ca mie nu imi fac de astea...
Treaba asta cu tv-ul care arata una si alta, picioare, sani, manele, masoni , etc imi aduce aminte de anii 90 cand la televizune a venit o scrisoare semnata de un grup de oameni ai muncii care cereau sa nu mai dea filme asa de tarziu la TV in timpul saptamanii ca a doua zi ei sunt obositi la munca  :roll:

spooky

well...

CitatCea mai eficienta tiranie nu este aceea care foloseste forta pentru a obtinue uniformitate si consens, ci aceea care elimina constientizarea celorlalte posibilitati, ceea ce face de neconceput ca alte variante sa fie viabile, care elimina sentimentul ca exista si altceva.  - Allan Bloom
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

pri3st3ss

http://www28.brinkster.com/aimroot/?a=106

nimeni nu te obliga sa faci ceva, Lupin,dar te-ai gandit la mesaje subliminale etc?


by the way...bine ai venit pe forum!!!
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

LupinThe3rd

Citat din: pri3st3ss din  20 Septembrie 2006, 20:15:33
http://www28.brinkster.com/aimroot/?a=106

nimeni nu te obliga sa faci ceva, Lupin,dar te-ai gandit la mesaje subliminale etc?


by the way...bine ai venit pe forum!!!
Si pe unde vin mesajele astea subliminale?Le-ai vazut tu?Poti sa imi arati si mie unul...
Apropos de asta: Cica daca invarti CD-ul care instaleaza XP-ul in sens invers se aud mesaje subliminale... Partea nasoala e ca daca se invarte normal se instaleaza XP-ul....
Cu sigurantza e o gluma masonica cu scopul de a discredita mesajele subliminale...
Ultima chestie pe tema asta a scos-o unul din Iran, profesor universitar care a spus ca Tom si Jerry sunt facuti de Sionisti ca sa curete imaginea lor si ca sa arate ca Soarecele e mai destept decat Pisica si ca de fapt de-alungul istoriei Evreii au fos numiti soareci si sobolani... samd...
A fost urmat de un hohot de ras planetar...

udar

Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

LupinThe3rd

Citat din: udar din  21 Septembrie 2006, 09:21:35
http://jeffmilner.com/backmasking.htm
Interesant... Si te-a afectat vreunul din mesaje pana acum?
Partea nasoala e ca nu gasesc nici un Miles Davis, Abdulah Ibrahim, Tavitian, Johny Raducanu, chitara lui Hendrix...
Plus ca nu beau Coca Cola, nu trag pe nas prafuri, beau cafea, vin si mai si fumez :D
Cu toate mesajele subliminale sau fara tot nu imi explic de ce unii se plang de ce e la televizor in loc sa il inchida pur si simplu sau sa schimbe programul...
La fel cu arta si muzica masonica: Mozart, Beethoven sunt doua exemple...
Apoi daca tot discutam de masoni mai putem adauga pe lista: Cuza, Bratienii...
Apoi am vazut undeva pe Forum niste poze cu Illuminatii si Conferinta de la Versaille...
Interesant... Bratienii si Conferinta de la Versaille au creat Romania Mare...
La fel in Masoneria Romana in acet moment se afla si primarul de nu stiu unde care a declarat  ca "masoneria e o organizatie etilista"... De la elita la etilica e o cale atat de lunga...dr de la sublim la ridicol atat de scurta
De fapt treaba sta foarte simplu: distributie de prostie pe Pamant e constanta (exceptie Sahara, Deseertul Gobi, Polii). prin urmare cu cat o organizatie devine mai mare probabilitatea de a intra in sanul ei si astfel de elemente creste...
E si cazul marilor companii sau administratii la sanul carora isi gasesc loc caldutz tot felul de incompetenti...


udar

Citat din: LupinThe3rd din  20 Septembrie 2006, 22:29:07
Si pe unde vin mesajele astea subliminale?Le-ai vazut tu?Poti sa imi arati si mie unul...

Eu ti-am aratat cateva mesaje subliminale, asa cum ai cerut. Cat despre cum m-au afectat sau nu, nu imi pot da seama, pentru ca de-aia le zice SUBLIMINALE, nu-i asa?
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

LupinThe3rd

Citat din: udar din  21 Septembrie 2006, 12:36:22
Eu ti-am aratat cateva mesaje subliminale, asa cum ai cerut. Cat despre cum m-au afectat sau nu, nu imi pot da seama, pentru ca de-aia le zice SUBLIMINALE, nu-i asa?
Pai daca nu te-au afectat ce ne facem?:D

udar

Citat din: LupinThe3rd din  21 Septembrie 2006, 16:09:28
Pai daca nu te-au afectat ce ne facem?:D

Nu toata lumea este afectata drastic de iarna friguroasa, asta nu inseamna ca nu exista persoane care mor de frig, nu?

Atata timp cat sunt chiar si 2-3 oameni care sunt manipulati inconstient si sunt afectati, parerea mea este ca avem de-a face cu o problema serioasa petru ca, nu-i asa, un singur om poate sa ia o mitraliera in mana sa intre intr-o scoala si sa zboare creierii unor elevi nevinovati dupa care sa se sinucida.

In momentul in care in spatele unei melodii aparent nevinovate dar foarte populara apar mesaje sataniste, trebuie sa recunosti ca este cel putin ciudat. Manipularea, mesajele subliminale, spalatul de creier, toate fac parte din razboiul modern al teroristilor si a celor care incearca sa subjuge lumea, intr-un fel sau altul.
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

LupinThe3rd

Udar,
Problema cu melodiile alea cantate pe dos e cam asa: in domeniul de ureche muzicala si frecvente acoperite stau foarte bine dar din pacate la melodiile intoarse nu prea am auzit textele citite... Te pomenesti ca o fi imunitate la mesaje subliminale :p
Apoi la faptul ca unul i-a o mitraliera se duce intr-o scoala trage si se sinucide, e posibil ca mesajele subliminale sa fie o cauza. Dar daca ai avea un client cum am eu in acest moment care iti freaca nervii de 3 saptamni pentru ca nu intelege diverse chestii si prin urmare 3 saptamni faci desene in Visio (daca le faci simple sunt prea simple, daca pui detalii sunt prea complicate si tot nu intelege si trebuie sa faci si o descriere textuala care iar nu e inteleasa si prin urmare trebuie sa mai faci inca niste diagrame in Visio samd) daca esti mai slab de inger e posibil sa faci acelasi lucru fara nici un mesaj subliminal...

udar

Pai daca citez din memorie, in spatele melodiei Stairway to heaven apareau ceva mesaje de genul "oh, here's to my sweet satan, the one who's little path would make me sad, who's power is satan. he gives those with him 666. There was a little toolshed where he made us suffer sweet satan." Acu ideea e urmatoare: cand ai sa zicem 3 cuvinte inteligibile in spatele unui cantec este intamplare... Cand insa poti intelege intregi fraze, lucrul devine suspect. Eu am gasit site-ul acela mai de mult. Dar recent am vrut sa ma transform in Toma necredincionsul si mi=am luat un program de editat audio, am luat piesa in original si am intors-o... si exact acele cuvinte au aparut...

ai intr-adevar, dreptate... poti sa faci acele nenorociri si din alte motive. Dar cum stabilesti daca omul a facut raul din cauza problemelor cotidiene sau din cauza mesajelor subliminale?
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

Elvin

     nu ar trebui sa ne mire ca se gasesc versuri 'satanice' subliminale intr-o piesa [intoarsa] Led Zeppelin. Doar Jimmy Page [fondatorul] avea atractie catre asha ceva si chiar s-a stabilit in casa unde locuia Sandor Lavey
  [But as a side-note.......cei mai multi oameni fug ca 'dracul de tamaie' de ce li se pare a fi 'satanist' in muzica, dar ei sunt cei mai mari satanisti. Satanist e orice om care face lucrurile 'satanei', si astea le stie toata lumea: curviile,minciunile, lenea, indiferenta,ura,zavistia[invidia],preacurvia[cei casatoriti],masturbarea,betia, imbuibarea si toate celelalte]