Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Arta promovata de Francmasonerie

Creat de baaron, 25 Martie 2006, 11:47:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

paleoastronaut

#15
Ady73....."masoneria este un club select si smecher"?..ATAT?!?!?!?!?!? :-o :-( daca masoneria nu ar avea nici o influenta reala la nivel mondial atunci de ce unii DIN CEI MAI MARI CONDUCATORI AI LUMII,din TRECUT si din PREZENT sunt MASONI?Dar vorba lui proseco...si eu incep sa cred ca imi pierd timpul degeaba...ceremonial MASONIC complet inocent.. :-D

Elvin

   Ce vezi aici e nimic. Dar la gradul 33, maestrilor li se ofera o biblie si ei trebuie sa o profaneze prin urina, scuipat, fecale, si orice alt fel stiu ei. Cei care refuza, sunt anuntzati ca au facut 'alegerea corecta' si sunt mentinuti in nivelul 33, outer core. Cei care desecreaza scriptura li se spune de asemenea ca 'au facut alegerea corecta', si sunt in schimb initiati in 'inner core' al gradului 33, dupa care pot urca mai sus [pt ca in ciuda a ce se stie, 33 nu e ultimul grad masonic ci doar adevaratul inceput in masonerie]. Faza cu Biblia e o masura de protectie, prin care cercul interior de extraterestri care conduc lumea se asigura cu nu urca nimeni sus din cei care inca mai au credintza in Divinitate. Si in plus arata care e de fapt caracterul elitei masonice : sunt cu totii sclavii Satanei, care e real. "Marele arhitect al universului" , care e si 'stapanul acestei lumi' [Jesus dixit] e foarte parsiv : elita masonica primeshte tot ce vrea, dar cu pretul unor sacrificii imense care merg pana la 'a-si vinde sufletul', si asta se vede cel mai bine la lojele de tip 99 care sunt chiar satanice, si unde in fiecare an pe 23 iulie se alege la sorti un membru al lojei care sa se sinucida pentru diavolul care il protejeaza. Ashtia au vandut cel mai de pret lucru, pentru nishte placeri trecatoare si copilareshti [bani, femei, putere] in ideea ca au dat la schimb un lucru lipsit de valoare....daca m-as intalni cu un conducator mason...oh, ticaloase ! Daca sufletul omenesc nu e valoros, atunci de ce Stapanul tau s-a straduit din rasputeri, sa te faca sa-l cedezi de bunavoie ? cu un angajament scris cu propriul sange ?

prosecco

cei care sunt in tema cu masoneria si nu numai  ii rog sa-mi explice care e treaba cu "flower of life"-the ultimate secret.....multumesc :)

paleoastronaut

#18
Te rog nu mai fi asa de criptic Proseco si spune-mi ce este cu "flower of life"?ca de sunat suna bine.."floarea vietii"....are cumva ,la masoni ,conotatii sinistre?

prosecco

Citat din: AdiM din  08 August 2006, 17:55:46


Pare scandalos de-a dreptul, tot ce spui. Dar de unde ai informatiile acestea? E clar ca nu le ai fiindca ai fi trecut tu insuti prin ceea ce descrii, fiindca atunci probabil ai fi expus doar ce ai trait tu. Iar daca e doar ce ai citit, descris de altii, tot m-as intreba de unde au ei asemenea informatii.


uite cine vorbeste.mai AdiM da tu te contrazici singur tare de tot nu asa oleaca....

CitatSa stii ca si Iisus la ora actuala este cunoscut de unii ca Sananda, lider in Comanda Ashtar, un grup de fiinte nepamintene, pentru unii ET, pentru altii angelice, care au grija de evolutia omenirii.

arogant ca tine pot fi si eu sa stii...DECI:tu de unde stii ca Iisus face parte din "trupele speciale"?de unde?A?
CitatIar daca e doar ce ai citit, descris de altii, tot m-as intreba de unde au ei asemenea informatii."
....hai sa o zic tot cu vorba ta....sa te simti mai bine.....deci...de unde stii?!?!?!?!?!...ai fost acolo,ai dat noroc cu ei?ce ai facut?lumineaza-ne

CitatEu nu sunt prea in tema cu masoneria, dar de Flower of Life stiu ca e legata de New Age, de miscarile de emancipare sociala si spirituala din anii 60, nu de masonerie. Nu stiu sa existe vreo legatura intre masonerie - in general alcatuita din oameni "grei", cu putere politica si economica, conservatori si legati de mediile bogate ale societatii, si miscarea New Age, a oamenilor in general mai saraci, dar deschisi la schimbari, si care pur si simplu au gasit ca nu sunt obligati deloc sa accepte sistemul impus de societate.

AdiM imi pare rau ca-ti distrug realitatea,ce vrei viata e cruda,dar flower of life is the ultimate secret sa zicem asa mai pe engleza al masonilor.e un secret pastrat bine de ei dar care apare peste tot....manastiri,temple,cladiri,....etc...reprezinta ceva dar nu stiu ce.Si mai lasa-ma cu miscarea New Age......creata tot de masoni....dar nu vreau sa intru in amanunte ca oricum as vorbi singur,ca tu o sa ma contrazici din nou...imi pare rau...


CitatTe rog nu mai fi asa de criptic Proseco si spune-mi ce este cu "flower of life"?ca de sunat suna bine.."floarea vietii"....are cumva ,la masoni ,conotatii sinistre?

paleoastronaut nu sunt criptic,dar nici eu nu stiu prea multe detalii...de asta am si apelat la voi

ps:prosecco nu proseco

ceau

Elvin

    daca e 'the ultimate secret' atunci sa fii sigur ca noi oamenii obishnuiti nu vom afla niciodata. Fiintele aflate la varful piramidei [baga de seama ca nu am zis 'oameni' ci 'fiinte', termen mai general care poate include si altceva] nu vor defecta ca sa ne dezvaluie secretul lor suprem -  ei nu mai sunt capabili de actiuni marinimoase; sunt complet subjugati de dark side, fara nici o posibilitate de intoarcere.
    Ar mai fi o varianta, dar nu e pentru noi. Oamenii care au dus la extrem dezvoltarea spirituala, sunt capabili sa afle absolut orice informatie vor, prin simpla conectare mentala la database-ul universal [akasha]. Dar asta e o posibilitate indepartata : azi sunt slabe shanse sa mai existe asemenea maestri, poate doar prin vreo peshtera tibetana sau cine stie ce pustnic ascuns din Atos. Si daca ar fi, aceia is detashati de framantarile noastre. Preocuparile lor merg mai sus; sunt interesati de idei mai inalte decat sa afle ce tehnologii folosesc ashtia pentru controlul psihic al populatiei, cum capteaza ei energia telurica, sau cum functioneaza acel 'tepafon' care de la distanta poate omora orice fiinta provocand oprirea batailor inimii

paleoastronaut

#21
TEPAFON?Poate ca de aia atat de multi oameni valorosi si INCOMOZI au "facut infarct"..si astfel s-a scapat elegant de ei.....

prosecco

ok......vad ca nici voi nu stiti prea multe despre Flower of Life.....eu am sa ma mai documentez.....si poate am sa scriu un articol daca gasesc suficient material,daca nu....am se revin cu detalii asa pe bucatele


sper sa nu ma omoare "astia" cu TEPAFONUL lor ....macar 2012 vreau sa prind si eu

CitatOk PROSECCO!!!!!Eu stiam doar de perioada filosofiei "FLOWER POWER"....de rest nimic.... 

ce e FLOWER POWER?  ceva de genu? miscarile alea de prin anii 60 cu "peace!!!" pe pancarde?..daca da...nu are nici o legatura :P

peace !!!

paleoastronaut

#23
DA>Flower power era filosofia anilor 60..in SUA,manifestul anti razboi..."let`s make love ,not war"..Atunci a aparut si sintagma asta...

baaron

#24
Pomul vietii cunoscut si cu numele de Copacul vietii are multe semnificatii simbolizând însasi viata, regenerarea si imortalitatea. Pomul vietii are semnificatie dubla, a pomului cosmic care este imaginea lumii: trunchiul drept poate fi comparat cu axa lumii, reprezentând lumea pamânteasca; radacinile înfipte în pamânt cresc înspre lumea cealalta; în timp ce ramurile se întind înspre soare, reprezentând cautarea eterna a omului dupa iluminarea spirituala...

Pomul vietii este un simbol cosmic atât al omului, cât si al legaturii dintre paradis, pamânt si iad. Precum în crestinism, asa si în iudaism, pomul vietii este situat în centrul paradisului si reprezinta perfectiunea Edenului. împreuna cu credintele multor alte traditii are 12 sau 10 fructe (care pot avea forma soarelui, sau pot fi semnele din zodiac) care simbolizeaza rasplata dezvoltarii spirituale...

Atât copacul, cât si fructele lui, confera imortalitate si depaseste raul. în paradisul taoist si budist piersica e fructul imortalitatii care corespunde în Persia cu seva pomului ha-oma (sau migdalul) în timp ce în mul-te traditii orientale, fructele sunt înlocuite cu bijuterii. în multe traditii soarele e situat în trunchi si simbolizeaza sursa vietii...

Fara text integral cu bold(Skywalker)

paleoastronaut

#25
Parca ARISTOTEL spune :" CUNOASTEREA ARE RADACINILE AMARE,DAR FRUCTELE EI SUNT ATAT DE DULCI...."

Nu mai scrie textul integral cu bold(Skywalker)

prosecco

revenind la subiectul care ar trebui discutat in acest topic.......Baaron am vazut ca ai vorbit putin despre Pomul Vietii(Copacul Vietii).........are vreo legatura cu Flower of Life.....e acelasi concept numai ca se folosesc mai multe denumiri sau sunt 2 lucruri total diferite?


AdiM

Citat din: prosecco din  10 August 2006, 11:47:30
AdiM cine esti tu sa tragi concluzii?Cine esti tu sa-ti para rau pt noi?Habar nu ai ce scrii(gandesti).....Imi pare rau sincer pt tine daca tu crezi ca eu  sau oricare de aici punem mai presus masoneria decat Dumnezeu,viata sau ce vrei tu....imi pare rau,sa stiii.Tu uiti si trebuie sa-ti aduc aminte tot timpul ca acesta e un forum unde ne expunem parerile in mod civilizat,si vorbim despre subiecte care ne intereseaza.Tu vad ca ai o fobie cu masoneria asta......INCETEAZA SA NE MAI JUDECI,asta ai facut de la bun inceput.....

Sunt si eu un membru in forum ca si voi, si spun ce gindesc eu, cu acelasi drept cu care si voi spuneti ce ginditi voi. Nu judec pe nimeni, nu vreau sa jignesc pe nimeni.
Cine ma judeca, mi-a facut Karma sa ajunga la -9 deja, ceea ce eu n-am facut pentru nimeni, ba chiar am dat aprecieri pentru cei cu care paream in contradictie, si mi s-a parut ca au prea mult minus la Karma.

E usor sa te certi cu cineva, cind ti se pare ca gindeste altfel decit tine.
Dar cred ca e mai constructiv sa incerci sa vezi daca nu cumva omul acela are ceva util sa iti spuna. Desigur, tu singur alegi ce este util din ce iti ofera viata.
Pe urma, viata ta se construieste pe masura propriilor tale alegeri, dupa ce crezi tu ca este adevarat si merita sa fie folosit in viata.
De aceea s-a spus "Fiecaruia dupa credinta lui".

Nu zic ca eu stiu totul mai bine ca altii, fiindca si eu invat de altii, mereu.
Dar cind consider ca opinia mea ar merita sa fie stiuta si de altii care au alte opinii, o spun. Daca ei se supara din cauza asta, e treaba lor. Fiecare isi foloseste sansele si ideile intilnite in viata dupa mintea lui.






AdiM

Citat din: prosecco din  10 August 2006, 21:02:33
AdiM sa inteleg ca ai dat mana cu un E.T,si ai ratat intalnirea cu un mason?ce ai facut?ti-a stat ceasul si ai ajuns prea tarziu la intalnire iar masonului i s-a pus pata si a plecat?
eu asta am inteles din posturile tale:ca tu ai jucat table cu un E.T. iar cand vb despre el nu il barfesti,ci discuti despre el,pt ca vorba aia"AM JUCAT TABLE CU UN E.T.!!!!!",iar in schimb noi pt ca nu am jucat table cu un moson,ii barfim existenta,pt ca vorba aia "NOI NU AM JUCAT TABLE CU UN MASON!!!!! >>>>>>>>>>>metaforic vorbind :)<<<<<<<<<<<<


NUUU. Ai inteles aiurea.
Acesta este un forum pentru oameni, unde oamenii pot vorbi liber despre alti oameni, dar pentru ca discutia sa nu devina birfa, ar fi cinstit sa fie prezenti la discutii si acei oameni despre care se vorbeste.
Se vorbeste mai mult despre ET, totusi, ca asta e tematica forumului, si in acest caz fireste ca ar fi super sa participe si un ET la discutii, dar asta numai daca se poate.
Faptul ca nu este nici un ET aici sporeste enorm responsabilitatea oamenilor prezenti, fiindca ET nu au cum sa se apere de acuzatiile care li se aduc in lipsa, dar oamenii ar putea, daca sunt cu adevarat echilibrati si intelepti, sa nu permita sa fie condamnati aici cei care nu pot fi prezenti.

Poate cind ET vor observa ca oamenii au devenit echilibrati si intelepti in ce gindesc si afirma, vor veni si ei aici, pe fata.

Pina atunci, daca tu vrei, poti sa joci table mai departe prin zona, cu cine vrei tu.