Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

A sosit momentul dezvaluirilor

Creat de sorinede, 23 Iulie 2009, 12:32:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Urban

#30
Citat din: Rayden din  26 Iulie 2009, 15:15:45
..oricum, sunt curios ce ecou va avea summit-ul asta, si daca va urma ceva..

Nici un ecou, ca dovada ca nu apare nimic in presa scrisa, media, etc...de urmat o sa urmeze curatenia dupa Summit, prin hoteluri, prin parcuri, peste tot, se fac calculele, se impart spagile, se plateste cateringul si multe altele.
Atata timp cat nu au pus un cadavru de ET pe masa, sau si mai bine unul viu...atata timp cat nu a fost adus nici macar un "surub" extraterestru, inseamna ca totul a fost o frumoasa strategie de marketing pentru "perioada estivala 2009" pe meleagurile insorite ale Spaniei, pot sa pun pariu ca dupa Sumit, trei sferturi din "experti" s-au cotit pe plajele de pe coasta...dee, e frumos bronzul de Spania, mai un flamenco, o corida mica...ce sa mai, vacante pe cinste...vedeti ca pana la urma spaniolii astia chiar se pricep dom'le sa faca turism...si "undercover".
Bravo lor si felicitari pentru Summit !

zamotrak

E greu de crezut ca summit-ul a fost realizat, numai ptr. cresterea densitatii de gura casca pe plaje!

StarDust

Azi am urmarit aproape tot summit-ul, dar din nou am ratat inceputul. In mare parte, din pacate prezentarile au fost in limba spaniola, eu am priceput cam 50-60% din ele, si pot sa va spun ca spaniolii au prezentat idei si teorii cu care eu nu sunt deloc de acord.
Cel putin spaniolul Alfred Webre, cu efectele generate de ,,gohero negros" din centrul galaxiei noastre m-a facut ,,praf".
Pe langa asta, am apreciat cuvantarile lui D.Griffin, si Greer, acesta din urma a tinut o lunga prelegere referitor la sursele de energie neconventionala si mi-a placut ,,ultimatumul" dat lui B.Obama, dandu-i o perioada de un an pentru a lua masuri in acest sens. Ce m-a deranjat? Amestecul de pseudostiinta, cu treburi f. serioase (grave) si fenomenul UFO. Am senzatia ca ar putea fi ceva de genul unei noi religii... dar atat cat se urmareste binele public eu consider ca e ok.
Vremea e inainte, vom vedea.
Importante sunt totusi reactiile care poate vor aparea in urma summit-ului (sunt tare curios ce reactii vor fi). Indiferent de ce ar zice unii, dar cineva incearca totusi sa faca ceva, sa speram ca lucrurile se vor pune in miscare. Pana la urma, totul depinde de noi...
Pe scurt, ca sunt obosit... asta e parerea mea.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

romulus

Citatdar atat cat se urmareste binele public eu consider ca e ok.
Daca ar fi sa ne orientam dupa ce se (s-a spus) spune acolo la conferinta, daca ai observat, cam totul se reduce la PUTERE, bani  si in definitiv la CINE stapaneste lumea?
Eu l-am urmarit mai mult pe Greer in ideea ca el, cu proiectul lui Disclosure ar putea fi nominalizat ca primadona reuniunii . Si dumnealui relua  foarte clar acolo teza asta : cum ca 20% din populatia globului tine in saracie si ignoranta restul de 80%, iar daca existenta formelor de energie ieftina si ecologica va fi dezvaluita lumii, aia cu petrolul si gazele care stau acum cu fundu' pe sacul de bani si putere al lumii vor sari ca arsi .
Asa ca ei fac tot ce le sta in putere ca sa ascunda existenta LOR . Facea trimiteri si la religie, dar dupa parerea mea lucrul e minor: faptul ca exista extraterestrii nu neaga existenta lui Dumnezeu ori a unei forte/minti ce poate fi asimilata unui Creator Universal .
CitatPana la urma, totul depinde de noi...
Nu cred. Oricum am vrea sa o dam , dupa copac, dupa cires, dupa plop, tot la NWO  ajungem si la  "conspiratia" celor bogati si puternici, care vor sa pastreze lucrurile asa cum sunt!
Noi? Nisip, praf, garbage...pulime , cum se exprima dispretuitor smecherii zilei, cand vine vorba de astia, ca noi !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

darksid3

Asa este....dar nimic nu dureaza la nesfarsit :wink:
11.11

romulus

CitatNici un ecou, ca dovada ca nu apare nimic in presa scrisa, media, etc...
A vazut careva reactii pe la noi? Presa, tv.radio, ceva?
Pentru ca ce a spus acolo Dr. Greer, pare a fi cea mai tare chestie de la nasterea lui ISUS pana in zilele noastre !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David