Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

A sosit momentul dezvaluirilor

Creat de sorinede, 23 Iulie 2009, 12:32:09

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

romulus

CitatRobert Q Dean ..marpha!
Agree!
Ba mai mult decat atat, eu l-as cita pe om si as pune cuvintele lui  cu majuscule, subliniate cu rosu, pe frontispiciul conferintei :
Extraterestrii despre pamanteni : " Voi pamantenii, sunteti PRIMITIVI, SALBATICI  si mai si PUTITI  pe deasupra !" Asta e cireasa de pe tort, jos palaria mosule !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Rayden

@romulus, esti fan SF ? iti place Star Trek ?
de ce te intreb ? pai..intr-unul din serialele Star Trek, o vulcaniana face parte din echipajul navei Enterprise - T'Pol se numeste - si ea zicea la fel, adica ca noi oamenii mirosim urat..
si..acum ceva timp, a mai fost o "scapare" catre mass media despre placerile unui extraterestru captiv - ii placea inghetata cu capsuni..sau aroma de capsuni (oare cu E-uri sau fara  :? ) - mai stii, poate e adevarat, ET-ului ala, chiar ii placea inghetata aia..
si hai sa fim seriosi, o civilizatie ajunsa la un grad de inteligenta, capabila de WSFM - weird science and freaking magic - ar crede despre noi ca inca suntem primitivi, salbatici, periculosi si "bonus-ul ca" mirosim urat , de ce ?! poate transpiram mai mult.. parca si noi (europenii) "simtim" ca miros mai urat.. indienii de exemplu (no offense!!!)..etc..uite ce diferenta este intre America de Nord si cea de Sud, sau intre Europa si/sau America de Nord si Africa..ca sa nu mai vorbesc despre razboaiele de pe Terra..si de arsenalul pe care il au unele tari, comuniste sau capitaliste, democratice sau...capabili sa facem praf sarmana Terra.
nu tre sa uitam, ca printre randuri mai iese si ceva adevar..oricum, "ceva" pare ca se va intampla in urmatorii ani..sper sa fie ceva bun, benefic.. un contact oficial :roll: cu cel putin o civilizatie extraterestra..
si..in incheiere, eu unul sunt ferm convins, ca... acum, avem mijloacele de a-l duce pe ET acasa..  :ufo:

bafta
Rayden

StarDust

#17
Din pacate eu nu am "prins" acea afirmatie a lui Robert Q. Dean deoarece nu am startat vizionarea conferintei de la inceput. As fi fost curios in ce context a facut afirmatia. Tot la fel cred ca putem spune si noi despre ET, imi amintesc ca am citit cateva cazuri de intalniri apropiate in care in vecinatatea ET se simtea un miros nu tocmai placut. La fel de valabila s-ar putea sa fie si reciproca... oricum, o rasa de ET pt. care mirosul ar fi o bariera in calea comunicarii mie nu mi s-ar f. avansata din anumite puncte de vedere. Sunt curios ce se va mai discuta si astazi la conferinta...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Rayden

@StarDust
Andy a postat un link.. la care sunt puse cei care administreaza site-ul ala si inregistrarile diversilor "vorbitori/invitati".. il vei gasi si pe Robert Dean acolo, si daca ai rabdare sa asculti tot ce zice..timp de o ora parca..o sa vezi in ce context a spus..ce a spus..
nu cred ca ar fi o bariera "mirosul nostru urat", ci o observatie - in povestea expusa de Dean - ET-ii aia nu ar fi ramas ani buni sa lucreze cu oamenii de stiinta la diverse proiecte..

si eu sunt curios ce se va discuta azi :-D

bafta
Rayden

StarDust

Pai mai mult ca sigur am sa urmaresc inregistrarea, doar ca nu pot in momentul acesta. Ne auzim mai pe seara dupa conferinta ;)
Bafta!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Don

Citat din: romulus din  25 Iulie 2009, 20:49:19
Agree!
Ba mai mult decat atat, eu l-as cita pe om si as pune cuvintele lui  cu majuscule, subliniate cu rosu, pe frontispiciul conferintei :
Extraterestrii despre pamanteni : " Voi pamantenii, sunteti PRIMITIVI, SALBATICI  si mai si PUTITI  pe deasupra !" Asta e cireasa de pe tort, jos palaria mosule !
Am zis !

Si tu chiar lai crezut nu?  :lol:

Fr0styan

Dar ce ziceti de portalul din area51, esti cu ghiozdanul in spate; intrii pe portalul ala si *puff* te trezesti in Pine Gap, Australia. :D


StarDust

Fr0styan, trebuia sa marchezi portalul pe poza ca eu nu-l vad. Ai trecut personal prin el???
Don si Fr0styan, va indepartati de la subiect, va rog sa postati on-topic! Multumesc!
Pentru nelamuriri pe MP nu aici.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

liteady73

Salut Fr0styan!...

Intr-adevar, dr. Steven Greer a facut o interventie in cadrul inceputului de conferinta, dupa prezentarea sa, la remarcile lui Robert Dean privitoare la existenta multor facilitati subterane, facute special pentru supravietuirea elitei in cazul unui cataclism.

S. Greere a subliniat faptul ca aceste baze subterane sant gigantice, de marimea unui oras, enumerand unele din locatii (binecunoscute de cei interesati de ufologie) : Dulce, Washington, Los Alamos, Los angeles si S4 (Aria 54). Curios a fost faptul ca R. Dean a punctat, in mod repetat si destul de comic, faptul ca din spusele unui foarte apropiat al sau care a lucrat (lucreaza) in Aria 51, acesta, intr-o incapere din acel complex, "isi lua rucsacul in spate, intra pe o usa, si ...puff, era deja in Pine Gap, Australia".

E o informatie reala, poate sigura, pentru d-l R. Dean. Trebuie in continuare verificata. Poate se va face acest lucru in cadrul conferintei. Poate nu.

Ce mi s-a parut cu adevarat interesant si cu adevarat o stire uluitoare, a fost declaratia aceluiasi Robert Dean, cum ca Statele Unite au un buget secret in valoare de 3 (!) trilioane de dolari alocat unui program spatial colateral, total separat de actualul program spatial condus de NASA. Aceasta informatie a fost pare-se pusa la dispozitia Congresului american cu cateva zile doar inainte de 9 septembrie 2001. Dupa evenimentul 9.11.2001, interesul asupra acestei chestiuni de buget a disparut, si media si-a indreptat atentia catre evenimentele tragice din acel moment.

Alta asertiune, din cadrul prezentarii fostului sergent Robert Dean, a fost cea despre existenta (atentie!) a doua baze (colonii), una pe Luna si alta pe Marte, dezvoltate, administrate si controlate de SUA inainte de 1969, anul istoricei aselenizari. Aceste doua baze au fost construite in cadrul acelui de-al doilea program spatial (paralel cu cel oficial), cu ajutorul tehnologiilor, recuperate si adaptate, de la navele extraterestre prabusite in mod intentionat de catre unitati speciale ale armatei americane, cu ajutorul unor radare modificate.

E o conferinta in care se prezinta situatii si unele dovezi cu adevarat interesante. Multumesc pentru link Andy!

StarDust

#24
Ca sa nu fiu gresit inteles, Fr0styan putea sa ne scuteasca de acea poza, toti stim cum arata A51 si acolo nu e vizibil nici un portal. Probabil ca a vrut sa puncteze cu acea poza chestia cu "spuff" in Australia. E irelevant. De altfel, ca tot veni vorba, eu din chestia cu portalurile nu cred nici o iota, ca sa nu mai vorbim de faptul ca s-a afirmat cum ca inca dinainte de '69 noi am avea baze secrete pe Marte. Dovezi in acest sens nu am vazut, decat niste afirmatii. Ar fi ceva daca ar fi adevarat, dar eu nu cred asta. Sa nu uit... doar parerea mea. Poate aflam amanunte mai credibile astazi...

L.E.
Vroiam sa imi exprim parerile cand se va termina conferinta, dar daca veni vorba... E interesant ce s-a discutat acolo dar nu e ce ma asteptam... ramane sa mai vedem astazi...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

romulus

Citat@romulus, esti fan SF ? iti place Star Trek ?
Da, la ambele, dar nu retin faza cu fatuca .

CitatSi tu chiar lai crezut nu? 

Nu stiu daca sa-l cred ori nu, dar asa a zis .
Si ca sa fiu "scrofulos" ,stiti sa n'avem vorbe la proces  :-D  , Ryden facea mai sus referire la
Citatrelatarile lui Robert Q Dean ..marpha!

iar eu am citat din HENRY DEACON , tipul cu pletele care-i curgeau rau !
El a relatat  istorioara cu cei doi oameni de stiinta etraterestrii care au spus ca pamantenii miros urat sunt  primitivi, salbatici si periculosi ! 
Pana la urma cam asta-i adevarul !

Si sa va mai zic una - asa for fan : daca il ascultati cu atentie pe dr. Greer, veti vedea ca la un moment dat spune:      " asa i-am spus presedintelui Obama si asa o sa-i spun si presedintelui Spaniei   :-D, si altor presedinti europeni " !
Saraca Elena Udrea, sa n'aiba si ea un frate, p'acolo  peste ocean?!
Dar asa cum trateaza americanii , in general vorbind, pe toata lumea, ca pe ceva inferior lor , de ce sa ne mai miram ca sarmanul dr. Greer vine ca oaspete in Spania si nici macar n-a fost curios sa intrebe si el vreun colaborator ce forma de guvernamant e p'acolo ..... e vreunu' presedinte  ori o fi avand rege??!
Facand abstractie de amanunte din astea picante, s-au spus pe acolo niste chestii care merita dezbatute  .
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Fr0styan

#26
Citat din: StarDust din  26 Iulie 2009, 13:48:48
Ca sa nu fiu gresit inteles, Fr0styan putea sa ne scuteasca de acea poza, toti stim cum arata A51 si acolo nu e vizibil nici un portal.[....]
poza arata suprafata bazei din Australia, Pine gap..nu stiu care este problema ta StarDust dar mai bine nu mai postez nimic ca se pare ca te grabesti cu acuzatiile..sa traiesti bine, vorba lu Base'

StarDust

Posteaza, dar opinii ale tale referitor la summit, nu poze fara explicatie. Si "spuff". Fara suparare, nu am nimic cu tine dar fi mai detaliat in explicatii, si mai la obiect. Sa traiesti bine! Si poate ne auzim dupa summit (eu asa sper) ;)
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Fr0styan

#28
 "Salut Fr0styan!...

Intr-adevar, dr. Steven Greer a facut o interventie in cadrul inceputului de conferinta, dupa prezentarea sa, la remarcile lui Robert Dean privitoare la existenta multor facilitati subterane, facute special pentru supravietuirea elitei in cazul unui cataclism.[...]"

consider ca postul lui liteady nu ar fi existat sau cel putin ar fi aparut mai tarziu fara sa fac eu relatarea de mai sus cu poza..
pentru fiecare actiune exista si o reactiune..

se pare ca prin simplitatea exprimarii mele in cadrul acestui topic apar posturi pozitive si negative privind utilitatea lor in a intelege ceva in legatura cu summitul.

Rayden

Salutare,

mie unul, conferinta asta mi se pare foarte interesanta!
treaba cu bazele lunara si martiana - le-am auzit de prin 1994-1996, iar daca nu ma inseala memoria, intr-o emisiune de pe tvr2 cristian muresan de la cluj in a lui emisiune "incursiune in necunoscut" prezenta niste filmulete destul de prost dpdv al calitatii acestora..dar care prezentau niste zone lunare si martiene unde aceste baze ar fi fost asezate..plus discutii ca..acele calatorii se puteau face intr-o dupa-amiaza dus-intors.. asa ca faza cu "il putem duce pe ET acasa" e tare !!!  :-D
ca o paralela, prin anii 1970.. rula un serial prin state (USA) - "UFO" in care americanii aveau o baza lunara..si se luptau cu niste ET rai.. da-ti un search pe imdb.com pentru info.. - la urma urmei, prin productiile de la holywood, s-au facut cunoscute multe informatii..
oricum, sunt curios ce ecou va avea summit-ul asta, si daca va urma ceva..

bafta,
Rayden