Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

posibil OZN langa Buzau?

Creat de alx, 20 Iunie 2009, 21:07:37

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

alx

astazi am fost contactat de o doamna care mi-a trimis niste fotografii,facute sambata13 iunie 2009 undeva spre Buzau intr-un lan de grau,ora14.
  singura mea interventie asupra acestor fotografii a fost mascarea persoanelor prezente in ele,conform intelegerii...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

jean

  Interesant! nu pare a fi o pasare. Am vazut ca pozele au nr. de ordine 92, 97, si 112. Ar fi interesant de vazut si celelalte poze, daca sunt facute in aceasi directie. Pe baza lor putem stabili traectoria obiectului neidentificat.
Adevarul este dincolo de noi

Nox

alx, ºtii dacã marcajul a fost vãzut cu ochiul liber?
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Fr0styan

foarte interesant...sunt si eu curios in legatura cu raspunsul la intrebarea lui Nox

Nox

Eu am aflat ca doamna respectiva nu a vazut obiectul cu ochiul liber.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

OzN_HunteR

parerea mea este ca e o pasare alba.....



A nation which has forgotten the quality of courage which in the past has been brought to public life is not as likely to insist upon or regard that quality in its chosen leaders today - and in fact we have forgotten.

John.F.Kennedy

StarDust

#7
Greu de spus... in prima poza postata, datorita marimii si defocalizarii "obiectului", tind sa cred ca e mai apropiat de aparatul foto decat persoanele care s-au fotografiat. Posibil sa fie o frunza purtata de vant. In celelalte poze e foarte posibil sa fie vorba de insecte, sau poate tot frunze dar aflate in plan mai indepartat. Ar fi util de stiut, daca era acalmie sau vant, dat fiind faptul ca in fundal se vad nori destul de pronuntati si posibil sa fi batut vantul, care astfel sa poarte diverse resturi de vegetatie.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16