Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN [Timiºoara, jud. Timiº] [17 martie 2006]

Creat de animal, 17 Martie 2006, 11:37:52

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

avramescub

nu reusesc sa pun poza este la o rezolutie mult prea mare dar daca vretzi sa o vedetzi careva ID de messenger: avramescub    credetzima chiar e adevarat

ryn

Poti trimite poza lui spooky si o postam noi sau pe adresa de contact a site-ului

avramescub


ryn


spooky

animal,

te rog sa completezi formularul de observatie de pe acest site ca sa il avem in baza de date si ataseaza orice schita ai avea acolo.

iti multumesc.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

AdiM

Am vazut citeva fenomene care ar putea sa fie OZN.

1. Eram in Rarau, intr-o tabara tematica, in urma cu vreo 10-12 ani, deci cam in jur de 1994. Stateam intr-o poiana si vedeam cerul plin de stele, alaturi de alti oameni. Brusc, un corp luminos mare (nu ca o simpla stea cazatoare, ci mult mai mare si mai luminos) a venit dintr-o parte si a coborit oblic in padurea din fata. Altii aflati linga mine l-au vazut la fel de clar.

2. Eram la Craiova, cam prin 1993, ziua pe la amiaza, mergeam pe strada cu citiva prieteni, cerul era complet senin. Deodata, am vazut si le-am aratat si lor un obiect ca un trabuc, fara stralucire, dar care plutea pe cer. Era foarte vizibil, si a ramas asa o buna bucata de timp. Alti trecatori nu pareau sa-l observe, dar amicii mei l-au vazut.

3. Eram intr-o masina cu citiva amici, prin 1993 sau 1994, si mergeam noaptea pe o strada mare din Buzau, spre nord, spre iesirea din oras. Brusc, 3 lumini mari s-au ridicat in fata noastra, departe, in lungul strazii, una dupa alta, oblic. Dupa distanta, erau in afara orasului. Toti cei din masina le-am vazut.

4. Locuiam intr-un camin din Regie, in Bucuresti, pe la 1986 sau 1987, noaptea, si brusc m-am trezit cu o senzatie stranie. Prin geamuri patrundea o lumina ciudata, rosie, neobisnuita, si am iesit sa vad ce se intimpla. Nu am reusit sa identific sursa ei, desi cind am iesit ea persista si parea sa vina de undeva, de dincolo de blocurile din jur, iar altii care locuiau in acelasi camin mi-au declarat ca ei nu au observat asa ceva.

Nu stiu sigur daca au fost OZN-uri, dar stiu ca asta am vazut.

Shadowman

#21
Am constatat,cu surprindere,ca unii membrii vechi  ai forumului, cu care am mai dialogat si prin PM,nu stiau de "patania" mea...Ce-i drept,am postat-o intr-un topic nepotrivit in momentul sosirii mele pe
forumul RUFON...O greseala tipica unui incepator...Mea culpa !
Mesajul a ramas si va ramine acolo...Daca ar fi scos din acel topic ar influenta
multe pagini ale acestuia...
Pentru cei interesati :
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,212.165.html
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

vlad_theman2000

Si eu amcrezut odata ca am vazut un OZN cilindric si de fapt era doar un avion.Nu puteam vedea aripile deoarece razele soarelui nu se reflectau in ele.Totusi nu pot sa spun daca ce ai vazut tu este cu adevarat un OZN sau nu.Dar sa zicem ca ai dreptate.OZN triunghiular-nu esti singurul care vede asa ceva multi alti oameni au vazut un astfel de OZN.Exista chiar si poze.
Te cred pentru ca mi se pare normal ca nu l-ai fotografiat.Cand vezi o astfel de fotografie te intrebi daca nu cumva este trucata.Este putin cam greu de crezut ca respectivul care a realizat fotografia se afla acolo exact in acel moment.Deci,eu te Cred pe cuvant.

occ_bono

Parerea mea e un avion Stealth ,acestea au forme triunghiulare si sunt cele mai rapide recordul fiind de 8mach, 8000km/h

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Mihai_Tm

Bono,te referi cumva la Aurora? detalii:
Aurora (also credited as the SR-91 Aurora) is the popular name for a hypothesised American reconnaissance aircraft, believed by some to be capable of hypersonic flight at speeds of Mach 5+. According to the hypothesis, the Aurora was developed in the 1980s or 1990s as a replacement for the aging and expensive SR-71 Blackbird. A British Ministry of Defence report released in May 2006 refers to USAF priority plans to produce a Mach 4-6 highly supersonic vehicle,[1] but no conclusive evidence has emerged to confirm the existence of such a project. It is believed by some that the Aurora project was cancelled due to a shift from spyplanes to high-tech unmanned aerial vehicles and reconnaissance satellites which can do the same job as a spyplane, but with less risk of casualties.

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Marius MMG

Citat din: animal din  17 Martie 2006, 11:37:52
Buna ma numesc Guga Sorin si vreau sa va spun ca am vazut un ozn...........avea o forma triunghiulara si avea 3 lumini orbitoare.........din pacate nu am putut sa il fotografiez ca tocmai veneam de la scoala :-( :-( :cry: oricum..am facut o schita in paint.........una foarte foarte nereusita :          Stiu ca nu e reusita...........dar totusi :D mai bine decat nimic!
Sper sa intrelegeti.
Sunt de putin timp pe aici, am impresia ca nu toate subiectele de aici sunt adevarate, adica nu cred ca daca vezi o lumina pe cer gata era un ozn... asa pot spune si eu multe. Si mai am o intrabare de ce daca tot le vede lumea asa de des... de ce nu le si filmeaza... da sa se vada bine imaginea sa se distinga ce se petrece acolo ca doar tehnologie exista. Vad peste tot filmulete in care se prezinta ozn-uri dar nici unul nu e clar. Sa nu fiu inteles gresit, sunt sigur ca exista extraterestrii, insa cred ca multa lume bate campii spunand ca i-au vazut.

Deanna

Eu am vazut mai multe ozn-uri,pentru unele am completat fisa de observatie rufon,am gasit si martori,si ziare cu declaratii ale martorilor,fara poze,uneori e de ajuns si atit,ar trebui sa avem aparate foto dupa noi tot timpul ca sa le "prindem",si se arata atit de rar...Un singur fotograf mexican a reusit sa faca poze clare si sa tina legatura cu extraterestrii,care l-au ales special pentru asta,mai multe gasiti pe :
www.ufos-aliens.co.uk/cosmiccarlos.htm

lylyt_ice

Deanna,asta este problema cea mai timpita...multi oameni au vazut oznuri,dar nu sunt crezuti,pt ca nu au dovezi;iar aparat foto...chiar daca ai la tine ,pana sa faci poza,dispare ozeneul...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?