Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

adevarat sau fals?

Creat de ozeneu, 02 Iunie 2009, 01:16:43

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ozeneu

am sa vad dau un link sa vedem ce parere aveti :-D           
  http://www.youtube.com/watch?v=jgHjwNH3scc
  merita comentat, dar inainte de toate atent analizat

maiami

e clar extraterestrii sunt pe pamant
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

Kymosabe

Nu trebuie sã fii un expert sã observi cã luminile filmate nu apar pe cer, ci sunt proiectate pe sticla geamului din faþa camerei.
Pânã ºi youtube-iºtii (cei care posteazã frecvent comentarii) au sesizat acest lucuru :lol:.

unfortunately,is just another fake video...in front of camera is a glas window,and the lights what you see is a reflection of a light source from the room...in fact,this video was maked specialy to look like an ufo apearance...
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Fr0styan

#3
Citat din: maiami din  02 Iunie 2009, 11:54:46
e clar extraterestrii sunt pe pamant

:lol: e fals videoul :P sau probabil ca el a vazut luminile dinainte, intre timp a luat camera, a inceput sa filmeze si a prins o reaparitie..asta in cazul in care nu este o reflexie a luminilor..
totusi fara prea multe informatii videoul pare a fi un fals

ozeneu

poate ca e adevarat ce ziceti voi despre filmarea aia...numai ca luminile din casa(reflectiile) nu se misca.cam ciudat ,nu credeti?am stat si eu si mam tot uitat ,inclin sa va cred.numai ca faza buna e ca mai sunt filmari cu aceasta filmare si pe o alta camera.din fericire eu am inregistrat fenomenul din camera mea si de fapt fenomenul a durat cam jumatate de ora,iar ceea ce ati vazut voi e cam pe la sfarsitul aparitiei cand intrun final mia dat si mie in minte sa iau o camera video ce o aveam prin casa.mias fi dorit sa las si sunetul original,dar nu sa putut din cauza reactiilor.e mai rau ca nul pot pot uploada in marimea originala.

Numai bine pana data aviatoare! :-)

ReBorn

mi se pare un mic fake ... acele lumini pot fi reflexia in geam a unor lanterne sau alte surse, oricum nici filmarea nu ajuta foarte mult (vezi imaginea tremuranda) .. 
Romania e cel mai frumos lucru care li s-a putut intampla romanilor !
Man should be wath he was born to be .. free and independent ! - Jhon Fritzgerald Kennedy

ozeneu

de regula imaginile tremurate apar din cauza zoomului puternic.de aia nici nu a durat prea mult zoomingul dupa care am retras obiectivul pentru a se vedea fara tremuraturi.ar fi bine de vizionat in HQ

ozeneu

m-am tot uitat la ce am filmat si mi-am pus urmatoarea intrebare:
-Unde as putea sa trimit filmarile astea ?ca sa se analizeze mai pe indelete si sa intelegm odata pentru totdeauana ca nu suntem singuri.
nu am gasit nici o sectiune pe forum care sa se ocupe mai pe indelete de genul acesta de situatii

alexbr

#8
Sunt imagini mult mai concludente analizate si certificate ca nu sunt fake-uri chiar si filme.
Se vede clar ca e fake in dreapta mai jos apare iar a doua lanterna si nu e pe cer :).