Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

"Uriasii au tunel secret in Bucegi", Acces Direct - Antena 1, 11 mai 2009

Creat de spooky, 12 Mai 2009, 12:13:49

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

Eu nu am nici un dubiu ca au existat "uriasi". Am mai relatat pe forum ceea ce mi-a povestit un coleg de armata, care sapand la fundatia casei ca sa o extinda, au dat de o "lada" mare de lemn in care era un schelet imens. Dupa aprecierea lui avea cel putin 2,5m. Satul din care era colegul era prin Dobrogea (dar nu mai imi amintesc acum unde).
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Ronin

Personal, imi placeau mai mult emisiunile lui Madalin Ionescu, "Miezul Problemei" de la National TV...
Stie cineva de ce Madalin a renuntat la acel format si post..., dincolo de goana dupa bani...?
Dar de invitatia pe care a primit-o din partea Masoneriei romane..., si cum se face ca are ca si colaborator (ajutor) pe SO Balan, care este mason...?!

Vasile Rudan stie mai multe dar si el, fiind tot mason, joaca dupa anumite reguli...
Oricum, este cert ca zona cu pricina are prezenta militara si o destul de buna acoperire pentru activitatea din zona (vezi rezervatia)...

Daca exista acolo "ratiuni" care depasesc curiozitatea noastra, putem da o mana de ajutor potrivit Legilor specifice...
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Hiei007

Cum s-a ajuns in posesia acestor informatii ,daca sunt asa "secrete"???

adipop

Citat din: Hiei007 din  23 Mai 2009, 03:31:58
Cum s-a ajuns in posesia acestor informatii ,daca sunt asa "secrete"???

La Mehadia, este o pestra de 8 Km care are legatura cu pestera haiducilor de langa hotelul Traian din Herculane. Acolo, s-a descoperit o civilizatie, cea a ROMBICONILOR, datata cu mult inaintea civilizatiei actuale. Un localnic mi-a devaluit mormintele unor humanoizi, care aveau o piatra in forma de romb, puse in loc de cruce. El imi spunea ca noaptea zona de deasupra mormintelor se lumina. Am gasit tot felul de semne inscriptionate pe divesre stanci si...mici cristale rosii. Un alt localnic din zona, Stan, imi spunea de alte pesteri si de patru sfere luminoase care se plimba noaptea pe cer si care intrau sus in munte. Deplasarea lor se facea dupa diagonala mica a unui romb. Una din sfere era mult mai mare decat celelalte trei. Am vizitat zona de mai multe ori, exact unde-mi indicase oierul. Toata zona era parjolita. Am discutat cu bunicul oierului si mi-a spus de existenta unor mari comori ale unei civilizatii necunoscute. In zona este un zid de cetate, despre care mi s-a spus ca are o vechime de cateva mii de ani, dar nimeni nu stie prea bine ce si cum....Stana lor este la cateva sute de metri mai sus de acel zid de cetate.
adi

Urban

Citat din: adipop din  25 Mai 2009, 04:07:25
La Mehadia, este o pestera de 8 Km care are legatura cu pestera haiducilor de langa hotelul Traian din Herculane. Acolo, s-a descoperit o civilizatie, cea a ROMBICONILOR, datata cu mult inaintea civilizatiei actuale. Un localnic mi-a devaluit mormintele unor humanoizi, care aveau o piatra in forma de romb, puse in loc de cruce. El imi spunea ca noaptea zona de deasupra mormintelor se lumina. Am gasit tot felul de semne inscriptionate pe diverse stanci si...mici cristale rosii. Un alt localnic din zona, Stan, imi spunea de alte pesteri si de patru sfere luminoase care se plimba noaptea pe cer si care intrau sus in munte. Deplasarea lor se facea dupa diagonala mica a unui romb. Una din sfere era mult mai mare decat celelalte trei. Am vizitat zona de mai multe ori, exact unde-mi indicase oierul. Toata zona era parjolita. Am discutat cu bunicul oierului si mi-a spus de existenta unor mari comori ale unei civilizatii necunoscute. In zona este un zid de cetate, despre care mi s-a spus ca are o vechime de cateva mii de ani, dar nimeni nu stie prea bine ce si cum....Stana lor este la cateva sute de metri mai sus de acel zid de cetate.
adi

Poze ?
Banuiesc ca nu te-ai dus cu mainile in buzunare...

Fr0styan

si inca ceva, cum adica piatra in forma de romb? rombul e o forma gemetrica plana 2D.. rombul, tridimensional arata ca 2 piramide cu varfurile in sensul opus si cu baza comuna...si de unde sti ca sunt pe post de piatra de mormant? ai dezgropat ceva de ai zis ca arata a humanoizi?

adipop

Citat din: Fr0styan din  26 Mai 2009, 14:15:55
si inca ceva, cum adica piatra in forma de romb? rombul e o forma gemetrica plana 2D.. rombul, tridimensional arata ca 2 piramide cu varfurile in sensul opus si cu baza comuna...si de unde sti ca sunt pe post de piatra de mormant? ai dezgropat ceva de ai zis ca arata a humanoizi?

Nu am vazut eu mormintele. Un localnic mi-a spus ca merge cu mine sa-mi arate cele 11 morminte pe care le-a descoperit el. Am spus ce-am vazut, adica cristalele rosii, zidul de cetate, intrarea intr-o alta pestera ( asta n-am spus-o ), pietrele alea imense cu inscrisuri, locul ala imens parjolit unde spunea oierul Stan ca au intrat acele 4 sfere luminoase, sus in Munte.
N-am facut poze acum 11-12 ani...
adi

Urban

Citat din: adipop din  26 Mai 2009, 17:20:32
Nu am vazut eu mormintele. Un localnic mi-a spus ca merge cu mine sa-mi arate cele 11 morminte pe care le-a descoperit el. Am spus ce-am vazut, adica cristalele rosii, zidul de cetate, intrarea intr-o alta pestera ( asta n-am spus-o ), pietrele alea imense cu inscrisuri, locul ala imens parjolit unde spunea oierul Stan ca au intrat acele 4 sfere luminoase, sus in Munte.
N-am facut poze acum 11-12 ani...
adi

Ok, inteleg ca ati fost doar asa intr-o mica plimbare...
Zidul despre care vorbiti este de fapt un castru roman, nicidecum o cetate veche de mii de ani.
http://www.praetorium.uvt.ro/therme.htm
http://www.praetorium.uvt.ro/castru.htm

Urban

Stimate dle Adipop

Dupa un scurt search am gasit si "pietrele dvs funerare ale civilizatiei Rombiconilor" (?)
Rombiconi care intr-un final se dovedesc a fi niste simpli Romani....Guvizii nu inghit orice momeala daca ma intelegeti..
Mie mi se pare surprinzator faptul ca dvs, un cercetator, v-ati dus cu mainile in buzunare acum 11-12 ani sa cercetati zona respectiva....presupunand ca nu ati avut un aparat de fotografiat, macar niste schite sau desene ati facut?...sau nu aveati nici creioane?
Si eu am fost in Ceahlau si am descoperit 3 piramide dupa modelul egiptean cu inaltimi cuprinse intre 10 si 30 de metri, asta se intampla acum vreo 15 ani....daca vreti va dau numarul de telefon al cetateanului care locuieste chiar la intrarea in piramida....
Una peste alta, si eu fac parte dintre cei care asteapta de mai bine de un an manuscrisele Mosului.....peste cati ani aveti de gand sa le postati pe net?...

Urban

Citat din: adipop din  25 Mai 2009, 04:07:25
La Mehadia, este o pestra de 8 Km care are legatura cu pestera haiducilor de langa hotelul Traian din Herculane. Acolo, s-a descoperit o civilizatie, cea a ROMBICONILOR, datata cu mult inaintea civilizatiei actuale.


La Mehadia este intradevar o pestera dar nu are nici o legatura vreo civilizatie extraterestra, se numeste Pestera lui Adam, careia i s-ar putea conferi statutul de rezervatie stiintifica, pentru conservarea si studierea in continuare a conditiilor de oaza tropicala unica in Romania, cu punga ei de aer cald, coloniile de lilieci si fauna de guano, precum si crusta si stalactitele gelatinoase nemaiintalnite in alte pesteri....in rest nu exista nici o inscriptie klingoniana sau vreun alt artefact extraterestru.  
Cel mult putem sa valorificam zacamantul de guano.

adipop

Citat din: Urban din  26 Mai 2009, 19:35:17
Stimate dle Adipop

Dupa un scurt search am gasit si "pietrele dvs funerare ale civilizatiei Rombiconilor" (?)
Rombiconi care intr-un final se dovedesc a fi niste simpli Romani....Guvizii nu inghit orice momeala daca ma intelegeti..
Mie mi se pare surprinzator faptul ca dvs, un cercetator, v-ati dus cu mainile in buzunare acum 11-12 ani sa cercetati zona respectiva....presupunand ca nu ati avut un aparat de fotografiat, macar niste schite sau desene ati facut?...sau nu aveati nici creioane?
Si eu am fost in Ceahlau si am descoperit 3 piramide dupa modelul egiptean cu inaltimi cuprinse intre 10 si 30 de metri, asta se intampla acum vreo 15 ani....daca vreti va dau numarul de telefon al cetateanului care locuieste chiar la intrarea in piramida....
Una peste alta, si eu fac parte dintre cei care asteapta de mai bine de un an manuscrisele Mosului.....peste cati ani aveti de gand sa le postati pe net?...

Va inaselati. Eu discut despre cu totul altceva. Am explicat unui domn unde sa ajunga sa vada ce-am afirmat.
Manuscrisele Mosului au inceput sa fie postate pe alt forum.
adi

Urban

Nu ma insel absolut deloc...este vorba despre Mehadia, nu?
Eu v-am aratat concret despre ce este vorba la Mehadia...poze, raport arheologic, etc.
Dvs ati venit doar cu o poveste...pana la proba contrarie nu pot sa va cred pe cuvant.
Postati va rog un link direct catre manuscrisele Mosului publicate pe alt forum.
Civilizat si de bun simt cred ca ar fi fost sa le fi postat si pe acest forum, mai ales ca un an si ceva ati facut atatea valuri cu acele manuscrise...

Dvs sunteti Adrian Pop din Craiova ?
"Pot sa va spun ca am lucrat la firma lui Adrian Pop.
Da anunturi intr-un cotidian local de genul"pregatim si angajam tineri". Tot mereu se declara a fi OM. Cu mine, cel putin, a fost o jigodie. Descrierea aia pe care o vedeti voi pe internet pe romanianvillage este o mare minciuna, una spune si alta face. Practic cunoaste omenia, dar nu o practica.
Nu mi-a venit sa cred ca un om cu asa pretentii ca ale lui si cu asemenea studii si functii(academician, lector la Consiliul Europei si sef al serviciului roman de parapsihologie... da, da e adevarat) poate sa ma oblige sa ma insor cu cineva de acolo. Acele grupuri de lucru barbat-femeie pe care le face sunt cu acest scop-de a crea familii din cadrul membrilor "scolii" zalmoxiene devenite astfel secta..Daca vreti informatii despre el, va pot oferi cu mare placere. ."

http://octogonul.myforum.ro/-vp1682.html


"..Imi spunea unele lucruri pe care unora li le spunea dupa cativa ani. Vroia intr-un timp sa imi dea si caietele pe care le scrisese cand era consiliat de un anume Mike(roman plecat in America si unul dintre cei care au conceput Revolutia esuata de la 1989). Chestia este ca spre sfarsit mi-a spus ca sunt cineva important, ca valoarea mea a crescut de un milion de ori(probabil asta e si motivul pentru care nu m-a lasat in pace si dupa aceea), dorind sa ma intorc. Chestia este ca nu se poate sa accepti ideile lui. o data ce in baza lor a ratat o gramada de lucruri, iar finalul a fost mai mult decat fatidic pentru multe experimente ale lui(adica au murit oameni). Iar linguselile putin ma intereseaza..."

Deci una peste alta sunteti sau nu Seful Serviciului Roman de Parapsihologie....?

CHIP

Si ce importanta ar avea daca intradevar Adi ar lucra in acest domeniu.Cu atat mai bine.

Urban

Citat din: CHIP din  27 Mai 2009, 07:54:43
Si ce importanta ar avea daca intradevar Adi ar lucra in acest domeniu.Cu atat mai bine.

Pai are, pentru ca acolo i se aduc niste acuze extrem de grave...asta in cazul in care ai citit ce scrie si pe linkul de acolo.

Kbal

Astept si eu mai multe detalii din partea domnului Adipop cu privire la detaliile/acuzele postate de Urban  .
Only the best is good enough ...