Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Ati avut sansa in Viata, sa cunoasteti un Om ?

Creat de adipop, 10 Mai 2009, 12:50:55

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nox

Citat din: adipop din  10 Mai 2009, 23:29:58
Sunt la vorbitor ?

Ultima oarã când am verificat eram pe un forum... fiecare întreabã ce vrea ºi rãspunde cui ºi ce vrea.

Citat din: adipop din  10 Mai 2009, 16:51:29Arunc si eu " buzduganul "...poate...

Credeam cã suntem la aruncatul cu buzduganul...

Citat din: adipop din  10 Mai 2009, 23:29:58
Dar tu, ne poti da un exemplu ?
adi

Din fericire sau nefericire nu pot da astfel de exemple. Poate pentru cã, pânã acum, nu am întâlnit astfel de Oameni. Eu cred cã felul în care vedem/percepem pe cineva este în funcție de ce interese/nevoi materiale ºi/sau spirituale avem fațã de persoana respectivã. Cum zicea ºi romulus, e relativ!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Fr0styan


adipop

Citat din: Nox din  12 Mai 2009, 01:06:42
Ultima oarã când am verificat eram pe un forum... fiecare întreabã ce vrea ºi rãspunde cui ºi ce vrea.

Credeam cã suntem la aruncatul cu buzduganul...

Din fericire sau nefericire nu pot da astfel de exemple. Poate pentru cã, pânã acum, nu am întâlnit astfel de Oameni.

Eu cred ca nu ti-ai dat sansa sa intalnesti Oameni. Nu o pierde si pe aceasta....
adi

Kbal

Citat din: adipop din  10 Mai 2009, 12:50:55
Cu ei doresc sa comunic, sa colaborez, sa fac afaceri, sa ma distrez...si de ce nu, sa incercam sa-i ajutam si pe ceilalti sa devina mai buni.
Interesant ... poate ca ar trebui sa vii intai cu o propunere mai concreta cu referire la una din temele mai sus mentionate (colaborare, afacere etc.) iar apoi sa cauti persoana potrivita. Altfel spus nu cred ca exista "oameni" care sa indeplineasca toate conditiile simultan .

Apropo, exista un tipar standard pentru astfel de creaturi numite "oameni" ?
Only the best is good enough ...

adipop

Citat din: Kbal din  13 Mai 2009, 00:43:56
Interesant ... poate ca ar trebui sa vii intai cu o propunere mai concreta cu referire la una din temele mai sus mentionate (colaborare, afacere etc.) iar apoi sa cauti persoana potrivita. Altfel spus nu cred ca exista "oameni" care sa indeplineasca toate conditiile simultan .

Apropo, exista un tipar standard pentru astfel de creaturi numite "oameni" ?

Sa inteleg bine, ca este nevoie de dezvoltat ideea referitoare la domeniul in care doresc sa dezvolt afaceri pentru a intalni un Om ?
Tipar nu, ca este greu de ralizat.
Fiecare dintre noi, in Viata, avem sansa sa ne intalnim cu diverse persoane. Unii ne plac mai multi decat altii...dar, se intampla unora, ca sa le ramana in minte si la Suflet, anumiti Oameni. Pe acestia mi-ar face placere sa-i cunosc.
adi

Kbal

Din pacate ceea ce cauti tu nu se gaseste in mod intentionat/premeditat .
In fine daca intentia ta este una curata/cinstita (se mai intampla ca nu intotdeauna sa cauti pe un forum persoane fata de care ulterior sa ai o atractie morala/sufleteasca, in genere astfel de cautari se fac pe siteuri de matrimoniale, pe un astfel de foum, poti lasa o impresie gresita cititorilor ca mine, facandu-i sa creada ca defapt scopul final e putin diferit) atunci intentia ta este laudabila iar eu iti urez succes .
Only the best is good enough ...