Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vaci rapite? De cine? Si de ce?

Creat de jackie28t, 09 Martie 2006, 16:50:28

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Care credeti ca este adevarul despre animalele mutilate?

Au fost mutilate de extraterestrii
6 (46.2%)
Simple accidente
2 (15.4%)
Au fost mutilate de oameni
5 (38.5%)

Numărul total de membrii care au votat: 10

udar

Am vazut articolul... Nu sunt impresionat. Am cateva comentarii despre el:
1.   Legat de oamenii care nu sutn pregatiti sa vada astfel de poze, tot ceea ce pot spune este ca prin observarea de astfel de poze te pregatesti psihic pentru viata. Ignorarea lor nu e o solutie, si asta pentru ca in orice moment se poate intampla un accident ingrozitor, si te poti trezi cu oameni turtiti langa tine, priveliste cu care, daca nu esti obisnuit, te poate marca definitiv.
2.   Legat de mutilari... Cred ca ar fi fost un fenomen mai credibil daca ar fi fost mult mai raspandit. Cu doar cateva cazuri separate nu putem afirma ca exista o legatura clara intre OZN-uri si mutilari. SI nu putem zice ca aceste cazuri pot fi musamalizate, pentru ca aici vorbim de oameni. Oameni cu familii, cu rude, care nu pot fi aduse la tacere asa usor.
3.   Eu nu am inteles niciodata de ce le-ar trebui extraterestrilor asemenea probe biologice de la oameni, sau cel putin, atat de dur extrase. Multi vorbesc despre faptul ca ei se cloneaza, si ca ar avea nevoie de tesuturi umane pentru a supravietui. Pai eu ma gandesc ca extraterestrii sunt intr-un numar destul de mare, asemanator cu al oamenilor. Si totusi, numai cateva cazuri de acest gen au fost semnalate.
4.   Se zicea acolo in articol ca cei care au facut asa ceva nu aveau nici o grija pentru viata umana. Pai spune-mi tu un ucigas care are vreo grija pentur viata umana atunci cand ucide... Exista un numar imens de oameni care fac rau altor oameni. Multi bolnavi psihic, multi frustrati, multe persoane care pur si simplu isi fac o pasiue din a omori oameni (vezi criminalii in serie). Ca sa nu mai vorbim despre reglarile de conturi din mafie. Daca cineva ar dori sa faca o crima, si sa nu fie prins, daca e destept si are o minte bolnava, dar si bani, poate realiza astfel de operatii, astfel incat oamenii sa creada ca nu poate fi vorba de ceva omenesc. Se zicea in acel articol ca la un moment dat un om fusese castrat si ca falusul ramasese la loc, si ca asa ceva nu este logic. Pai ce este logic cand vine vorba de criminali sadici? Absolut nimic.
5.   Nu cred ca extraterestrii mutileaza oameni. Nu au nici un motiv pentru asta. Si chiar daca ar avea, nu ar fi atat de prosti incat sa arunce cadavrele inapoi.
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Udar,criminalii nu lasa radiatii pe corpul victimii si nici nu umbla cu bistiriul cu laser.

Iti voi spune un mic secret intunecat pe care l-am aflat si eu personal de la un ''ABDUCTED''care a fost rapit de extraterestrii de la varsta de 5 ani si de MILABS,adica militari in colabolare cu ei....

Cand creste frica in corpul uman automat creste si adrenalina cea ce inseamna o sumedenii de substante importante pentru ei.
Intreaba un doctor cu experienta se vezi ce va spune :wink:
Ei ''extraterestrii'' si ma refer la unii adica la un tip de rasa sunt aici pentru scopul lor...si pot ucide deci situatia este comlicata.
La cazul de mai sus adica la ''human-mutilation'' poate fi vorba de unele cazuri unice.Adica exceptii cu anumite scopuri.Nici eu nu pot intelege dar sunt muti altii care sustin ca exista cazuri cu ''Human-mutilation''
Unii sunt rapiti si adusi inapoi,norocosi sunt acei care sunt in viata.Adica de cei buni.Dar altii nu se mai intorc niciodata.
Asa cum pe planeta noastra exista oameni buni si rai asa cred ca si in univers exista diferite vieti inteligente,rai si buni.
Se spune ca noi(guvernul american+..) c-am colaboram cu cei rai iar cei buni colaboreaza in privat cu Contactees.

udar

Citat din: jackie28t din  21 Mai 2006, 14:45:26
Udar,criminalii nu lasa radiatii pe corpul victimii si nici nu umbla cu bistiriul cu laser.

De ce nu? Daca as vrea sa fie crima invaluita total in mister, exact asa as proceda ca si ucigas, sau membru Mafia.

Citat din: jackie28t din  21 Mai 2006, 14:45:26
Cand creste frica in corpul uman automat creste si adrenalina cea ce inseamna o sumedenii de substante importante pentru ei.

Sunt asa de avansati incat nu pot crea pe cale artificiala acele substante? Sa fim seriosi...

Citat din: jackie28t din  21 Mai 2006, 14:45:26
Unii sunt rapiti si adusi inapoi,norocosi sunt acei care sunt in viata.Adica de cei buni.Dar altii nu se mai intorc niciodata.
Asa cum pe planeta noastra exista oameni buni si rai asa cred ca si in univers exista diferite vieti inteligente,rai si buni.

Depinde ce consideri tu prin extraterestrii rai. Binele si raul sunt doua notiuni relative. Asa cum noi testam diferite medicamente pe animale, si injectam soareci cu diferite substante, ucigandu-i, (fara a considera ca facem ceva rau) asa si extraterestrii ar putea face experimente pe noi, care suntem mult inferiori lor, sa zicem...

Citat din: jackie28t din  21 Mai 2006, 14:45:26
Se spune ca noi(guvernul american+..) c-am colaboram cu cei rai iar cei buni colaboreaza in privat cu Contactees.

Atunci sincer, e nasol... Adica aia rai sunt cei care colaboreaza cu guvernul si cei buni fac apel la oameni. Adica cei buni, in loc sa-i inlature direct pe cei rai, prefera sa se arate doar unor oameni, care in mod clar devin prin marturisirile lor blamati de societate si internati in spitale de nebuni (chiar daca poate, intr-adevar au fost vizitati de ETs). Halal ajutor e asta. Ii credeam mai destepti pe omuletii aia.
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Udar,se vede ca ai dat raspunsurile la toate,deci nu mai e cazul de stiut mai multe informatii. :wink:

udar

Mai Jackie nu mai lua totul asa personal. Eu simt din mesajele tale ca esti afectat de fiecare critica, si nu e bine...

Eu nu am zis ca mutilarile alea nu pot fi facute de extraterestri, si nici nu am spus ca sunt posesorul adevarului absolut. Cred in extraterestri, dar imi place sa aplic o judecata critica fiecarui caz de acest gen. De multe ori critic doar pentur placerea de a critica. Ce s-ar intampla daca am sta mereu toti drepti la toate informatiile care sunt prezentate de fiecare? Ne-am plictisi repede, nu?  :-P

As vrea in concluzie sa va sfatuiesc pe toti, ca oameni inteligenti si intelepti ce sunteti, sa nu mai incepeti atacuri la persoana (ma refer la mai multe posturi de pe acest forum, in care nu am dorit sa intervin) pentru ca e pacat. Trebuie ca si oameni rationali sa criticam toate informatiile ce ne sunt prezentate, indiferent de natura lor sau persoana de la care provin ele. Ei bine, daca acele afirmatii rezista tuturor criticilor, atunci jos palaria... Dar daca nu rezista, sunt foarte probabil a fi false.

Revenind la subiect. Ca si la topicul cu cercurile pe gheata, eu am incercat sa va ofer cateva motive pentru care ele ar putea fi falsificate. Eu nu imi permit sa spun ca mutilarile sunt facute de criminali umani, la fel cum nu-mi pot permite nici sa speculez pe tema extraterestrilor mutilatori. Eu prezint anumite argumente in favoarea unei teorii, si fiecare trebuie sa hotarasca singur ceea ce crede sau nu. Cred ca asta e rolul unui forum - dezbaterea, si nu prezentarea unor informatii pe care cu totii trebuie sa le aprobam.  :wink: Multumesc...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Ei si tu dea-colo...de parca a luato cineva personal.Eu ti-am dat un raspus si ti-am spus clar ca nu mai este nevoie de discutii odata ce ai dat raspunsurile la toate,sau ma rog argumente in favoarea unei teorii asa cum spui tu.Bine,ramane la dezbatere,ca c-am sunt curios cu cine te dezbati :roll: Eu unul am argumentat asa cum ai argumentat si tu asa ca n-o mai lua asa de personal.

udar

Nu ma refeream doar la mesajul acesta, ci la toate mesajele postate de tine in ultimul timp... Iar eu, sincer nu iau absolut nimica personal si nu imi pasa nici daca ma injurati, pentur ca nu o sa ma enervez din cauza unui forum...  :lol:
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t


jackie28t

Animal mutilat la care a supravietuit......
Voi lasa acest PDF pentru cei care sunt interesati de acest subiect
http://www.nidsci.org/pdf/newmexico.pdf

udar

Impresionant cazul. Intrebarea mea pentru tine Jackie, ar fi de ce crezi tu ca extraterestrii ar taia urechile vacilor si le-ar pastra?
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

pri3st3ss

 :-D

au gusturi rafinate si urechile de vacuta  sunt delicatese?! :-D :lol: :lol: :lol:


udar,crezi ca mafia se mai chinuie sa lase o crima invaluita in mister?
misterul e ca pleci viu si dupa nu mai apari pe fata pamantului
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

udar

Misterul e ca nu inteleg eu de ce s-ar chinui atata niste extraterestri sa captureze vaca, sa o urce in OZN, sa o adoarma, sa-i taie urechile, sa ii faca nu stiu eu ce, si sa o puna apoi la loc, unde a fost... Asta e misterul.

Haideti sa gandim logic permanent. Niste fiinte extraterestre vin de la mii de ani lumina departare, cu tenhologie mult superioara celor mai frumoase visuri ale noastre, cu un intelect mult mai evoluat, ca sa ce? Sa chinuie vacutze si sa le taie urechile. Si cu LASER!

Iar mafia nu ucide vacute...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

pri3st3ss

 :mrgreen:

depinde care mafie...
daca tu te gandesti la mafia italiana sau din bucuresti.... :-D :lol:


pai sincera sa fiu nici eu nu prea inteleg de ce se  chinuie atat...m-am tot gandit incercand sa dau solutii cat de cat logice si nu am ajuns la nimic demn de postat... sorry :-(
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

jackie28t

Citat din: pri3st3ss din  09 Iunie 2006, 20:54:18
:-D

Sa stii pri3st3ss ca n-am papat racituri cu urechiuse de porc si cu mamaliguta calda de mult timp.Imi este asa un dor... :| Pe cuvant.Cand ajung in tara de craciun direct la racituri cu urechiute de purcelus si vacuta ma avant :-D



jackie28t

Citat din: udar din  08 Iunie 2006, 22:36:11
Impresionant cazul. Intrebarea mea pentru tine Jackie, ar fi de ce crezi tu ca extraterestrii ar taia urechile vacilor si le-ar pastra?
Udar,
trebuie sa intelegi ca nu am raspunsurile la toate,ca daca le-as avea ti-as spune cu placere.
Subiectul ''vacilor rapite si mutilate'' este inca in studiere pentru mine si inca un mister mai mult chiar,un subiect sensibil.Ce pot sa-ti spun ca pe un ''tip'' este ca vacile sunt animale fara o inteligenta prea mare fata de alte animale.....dar,atentie mare ele au ceva foarte important.Sistemul nervos al vacilor este foarte similar cu al omului deci sa-r putea ca aceste animale sa fie folosite doar pentru experimente de ''proiecte necunoscute care pot fi aproape orice'' sau chiar folosirea unor tesuturi de la bietele animale sau chiar AND'ul in sine,sange si asa mai departe.
Dupa cate stiu de la cineva care este foarte important adica o informatie de la un ex-insider,la un interviu intr-un chat-room la care am asistat a fost intrebat de subiectul vacilor rapite si a spus ca la ora actuala sunt mai multe bovine rapide de catre militari adica ''MILABS''(poate ca intelegi ce inseamna)decat de extraterestrii.Eu am am tot interviul in original.E foarte interesant sa vezi ce precizeaza el.A vrut sa spuna ca sunt foarte putine vaci rapite pentru testare de catre Extraterestrii deoarece militarii speciali sunt ocupati cu programe genetice.Aceasta este o informatie pe care sa nu o uitiu Udar.
Unii dintre noi avem norocul de a pasi in alte trepte mai ridicate in ufologie deoarece ne folosim de bunavointa altora care vor sa redee adevarul publicului.Cei care nu pot deschide gura prea tare ca sa nu fie inpuscati dar cei care puncteaza unele lucruri pentru a fi mai usor unora pentru investigatiile viitoare.
Deocamdata cam atat despre subiect ca poate vrea si altcineva sa intervina cu cate ceva.
Daca mai sunt intrebari,nu ezita!