Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Rugaminte Utilizatori

Creat de Kbal, 01 Aprilie 2009, 00:55:31

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Considerati acesta actiune si mod de colaborare ca fiind pozitive pentru imbunatatirea calitativa a forumului ?

DA
14 (93.3%)
NU
1 (6.7%)

Numărul total de membrii care au votat: 14

Votare închisă: 06 Aprilie 2009, 00:56:20

Kbal

Stimati colegi,

In urma unei scurte treceri in revista a mai multor subiecte, am sesizat ca multe dintre acestea inca prezinta diferite inconveniente precum : exces de copy-paste, de offtopic, de sarcasm, de lipsa de profesionalism etc.
Precizez ca ma refer la subiectele ce au fost date uitarii de catre noi, utilizatorii activi, dar asta nu inseamna ca au fost si definitiv abandonate. Cu siguranta exista numerosi vizitatori pentru care inca prezinta interes, si pentru care diferitele inconveniente nu vor face o impresie tocmai buna.

In acest sens am rugamintea fata de voi, ca de fiecare data cand mai revizualizati subiecte din trecut si sesizati diferite neplaceri, sa anuntati administratia prin PM, iar daca sesizarile se vor dovedi a fi corecte, respectivele inconveniente vor fi remediate/eliminate (dupa caz). Fac apel la voi pentru ca volumul de informatii este imens, in acelasi timp am rugamintea sa faceti aceste sesizari chiar daca printre posturile/inconvenientele respective va numarati si voi, nu e o rusine, cu totii mai gresim .

Sper ca putem lucra impreuna ca o echipa si sa aducem imbunatatiri calitative forumului !

Cu stima,
K.
Only the best is good enough ...

romulus

CitatIn urma unei scurte treceri in revista a mai multor subiecte, am sesizat ca multe dintre acestea inca prezinta diferite inconveniente precum : exces de copy-paste, de offtopic, de sarcasm, de lipsa de profesionalism etc.
De acord cu toate "inconvenientele" puse de tine mai sus exceptand ultimul : "lipsa de profesionalism".
Daca se refera la utilizatori nu prea se potriveste, iar daca este vorba de administratie/administratori e de discutat.
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Kbal

#2
Salut Romulus,

Citat din: romulus din  02 Aprilie 2009, 09:29:13
De acord cu toate "inconvenientele" puse de tine mai sus exceptand ultimul : "lipsa de profesionalism".
De ce nu ? eu prin lipsa de profesionalism m-am referit la urmatoarele aspecte :
- o exprimare denaturata din care nu reiese practic mai nimic (dar on-topic) .
- exces de zambete/animatii (daca aici restul mesajului va fi on-topic, nu se va recurge la stergearea intregului mesaj ci doar la modificarea lui prin eliminarea excesului de animatii).
- un limbaj defectuos precum modelele prezentate in - http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1318.0.html (bineinteles ma refer aici doar la situatiile extreme ; nici aici nu se vor elimina mesajele ci doar se vor corecta in functie de caz) in principiu fac referire la articolului 1.3 din Regulamentul RUFOn.
Precizez ca posturile sterse vor fi mutate temporar in sectiunea "cosul de gunoi" dupa care vor fi sterse definitiv, iar mutarea se va face mai putin public pentru a nu afecta/incarca sectiunea cu mesaje recente (din josul paginii principale a forumului), astfel cei interesati de ultimele modificari vor trebui sa urmareasca periodic sectiunea "cosul de gunoi".

Cam atat, daca mai sunt si alte neclaritati/obiectii/propuneri astept sa mi le adresati .

O zi buna,
K.
Only the best is good enough ...

Outlaw

Mi se pare de foarte mult bun simt acest mod de abordare a problemei.  Felicitari, Kbal, pentru echilibrul pe care-l folosesti in moderare.  De acord cu propunerea ta.
Succes!

Demiurgul

  Da foarte bine punctat Kbal...

StarDust

Am o rugaminte catre colegii de forum, si anume sa se foloseasca optiunea : "Raporteaza acest text unui moderator" si sa se raporteze o postare oricarui moderator in cazul in care se considera ca au fost jigniti sau se considera un atac la persoana (sau orice alt tip de reclamatie). Cred ca doar asa putem colabora mai bine pentru a elimina problemele  de pe forum.
Multumesc!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

StarDust

Am o propunere si o rugaminte catre colegii de forum. Vad ca unii s-au obisnuit sa inceapa postarile cu litera mica. Nu mi se pare corect si nu da bine, de altfel incalca o regula elementara a gramaticii, orice propozitie se incepe cu litera mare! Multumesc!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

lylyt_ice

 Da, ai dreptate...si eu am gresit de cateva ori...si-mi pare rau acum.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

Greseala e greseala, nu e nici o problema, dar sunt persoane care posteaza in mod curent in acest mod.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16