Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Leagea Duminicala (offtopic inceput de la ENDGAME)

Creat de Ronin, 19 Martie 2009, 13:16:04

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ronin

Sirius 13, te invit la analiza celor pe care le-am scris aici:

http://ordinulnegru.blogspot.com/2009/03/ordinul-si-diversiunea-semnului-fiarei.html

In acest sens, AJ este parte dintr-un scenariu mult mai subtil ...
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Ronin

Spooki, cam multe "oficialitati" in jurul unui lucru asa de banal (legea duminicala)..., nu crezi ?!
Incearca sa citesti, ca unul care iubeste cartea, Tragedia Veacurilor.

http://www.intercer.net/egw/index.php/GC/
(special cap. care vorbesc de aparitia unei asemenea legi...etc.)


Practic, suntem provocati sa urmarim scena politica internationala pt. a vedea daca, "pretentia" din cartea respectiva, va avea o finalizare sau nu. Deocamdata, se pare, dupa "agitatia" creata, ca ar avea sens ...

Vezi si asta:
http://ordinulnegru.blogspot.com/2009/02/ordinul-croatia-si-legea-duminicala_02.html
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

spooky

@ronin

deviem de la subiect...

dar te-as ruga sa spui mai multe despre afrimatia:

CitatIn acest sens, AJ este parte dintr-un scenariu mult mai subtil ...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

alx

Citat din: spooky din  19 Martie 2009, 14:47:33
@ronin

deviem de la subiect...

dar te-as ruga sa spui mai multe despre afrimatia:


AJ e iezuit!  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Ronin

L-as putea compara pe Alex Jones cu Adam Weishaupt.

Daca AW lansa pe "piatza" o doctrina care ingrozea lumea crestina din Europa, ca si fondator, la fel, AJ lanseaza o teorie, cu aplicatii practice, la fel ca si doctrina lui AW.

Acum daca am lua in calcul ca atat AW cat si AJ sunt (unul a fost) agenti (spioni) ai Serviciului Iezuit de Spionaj, am putea intelege ca "teoriile" lor, in ciuda faptului ca unele si-au gasit aplicarea practica (vezi comunismul si agitatia actuala a amenintarii NOM de tip masonic), ele, teoriile/doctrinele, sunt parte dintr-o MARE DIVERSIUNE.

Planul subtil despre care vorbesc il reprezinta acea "lege duminicala", la nivel global, deoarece (aici sunt putin incurcate lucrurile) Iezuitii, dincolo de maiestria lor in materie de spionaj si dincolo de faptul ca sunt vrajitori (iezuitii superiori), ei sunt inchinatori ai lui Lucifer...

Ori, odata inteles acest aspect (spiritual), am putea "vedea" ca ei, Iezuitii, sunt, la randul lor, "instrumentul" principal al acestei creaturi "extraterestre", numita popular diavolul...

De ce diavolul doreste o asemenea "lege'' (duminicala) si de ce in realizarea acestei legi coordoneaza cea mai redutabila armata de spionaj de pe pamant ???
Este o intrebare care, pe cat de "nebuneasca", are un raspuns asa de simplu.

Vezi blogul meu cu articolele despre cip, legea din croatia, iluminatii, de la shabat la soare, etc.

Pe scurt, pot spune doar ca atunci cand oamenii practicau cultul soarelui, ei se "inchinau" in realitate, diavolului...
Faptul ca "zeii" ii binecuvantau cu aparitiile lor, ar putea reprezenta un precedent pentru actuala pregatire, a intalnirii cu extraterestrii, sub "divina" calauzire a Iezuitilor !!!

Cercetarea inseamna putere !
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Andy

OK sa facem un mic rezumat:
Iezuitii e spioni, e rai, e peste tot si se roaga lu scaraoschi. E bine pana aici?
Ce nu am inteles eu este ce treaba au extraterestrii cu iezuitii? Adica esti pro sau contra ET?
Aa..si ce ai cu saracii oamenii care practicau cultul Soarelui? In timpurile alea dracu nu era prea la moda stii? Din cate stiu eu religia politeista precede religia monoteista! :star:
PS: Mai lasa reclama la blogu tau...

Ronin

Andy, probabil percepem diferit ceea ce se vrea acest forum.
Daca mi-ai oferi macar atatea referinte pe cat iti ofer eu, sincer nu as proceda ca tine.
Imi place sa citesc, sa analizez ceea ce spun si altii despre aceste fenomene, insa tu nu faci asta...nu cred ca te enerveaza blogul meu asa tare..., daca vreodata vei face unul specific pe o anumita tema, spune-mi si mie, nu m-ar deranja...
Si apropos, acest site este trecut si pe blogul meu la loc de cinste...

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Serban M

#8
Citat din: Ronin din  19 Martie 2009, 13:16:04
Sirius 13, te invit la analiza celor pe care le-am scris aici:

http://ordinulnegru.blogspot.com/2009/03/ordinul-si-diversiunea-semnului-fiarei.html

In acest sens, AJ este parte dintr-un scenariu mult mai subtil ...

in acest sens nu m`ai convins cu absolut nimic facandu`ti reclama la un blog in care ne ''vorbesti'' de semnul fiarei .

pana acum AJ nu a facut decat sa arate lumii ce se afla in spatele cortinei USA & co. ; si o face cu mult curaj. spre deosebire de addendum si alte miscari asemanatoare ,omul nici macar nu vine cu solutii ! asta ar trebui sa iti dea putin de gandit.

cat despre iezuiti.. tu esti din octogon parca ?

spooky

@Sirius, multumesc de raspuns, mi-ai luat-o inainte.

@Ronin, sa rezumam discutiile LA SUBIECT. Aici vorbim despre ENDGAME ... sau mai precis lansarea documentarului in Romania.

Ronin, in afara de faptul ca tu continui sa postezi insistent linkuri catre site-ul respetiv si intram in niste discutii ce nu au legatura cu subiectul... tu faci niste acuze precum ca Alex Jones (AJ) este nu stiu ce agen iezuit.

Referitor la Zeitgeist, pregatesc un articol care critica punctual documentarul... pentru faptul, in mare parte, ca el promoveaza insistent, o solutie care in definitiv produce aceleasi probleme pe care le produce si noua ordine mondiala si globalizarea din ziua de astazi.

Dar aici vorbim de AJ... exista vreun lucru care sa il lege pe AJ de Ordinul Iezuit sau de legea duminicala??? Astept argumentele!
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Ronin

Baieti, nu-i prima data cand ma folosesc de un citat pentru a intelege ca un scenariu de asemenea amploare nu se poate "demonta" asa simplu.
Iata citatul:

" O conspiratie este rar, daca vreodata, dovedita prin marturie pozitiva, cand o crima de mare magnitudine este pe cale de a fi comisa printr-un grup de indivizi, ei nu actioneaza deschis, ci acoperit si secret. Scopul avut in vedere este cunoscut numai acelora care intra in aceasta. Exceptand cazul ca unul din conspiratorii originali sa-si tradeze tovarasii si sa ofere dovezi impotriva lor, vinovatia lor poate fi dovedita doar pe baza dovezilor circumstantiale.

Se afirma de catre expertii in probatoriu, ca probele circumstantiale sunt mai puternice decit probele materiale. Un martor poate da interpretari gresite faptelor sau poate jura fals, probele pot fi contrafacute, circumstantele in schimb NU pot sa minta "

John A. Bingham avocat, judecator special, citat in Procesul Conspiratorilor, Washington, 1865.

Am facut de-a lungul timpului referiri la carti, documente, filme, etc.
Coroborarea informatiilor conduce catre acest Ordin (iezuit) si, daca va ajuta cu ceva, aceasta constatare apartine si unor persoane din CIA.

Studiul istoriei acestui ordin si implicatiile sale in marile evenimente de politica internationala, ne-ar conduce la o investigatie mai atenta.
Am sa revin cu informatii despre ceea ce mi-ai zis.
Noapte buna !

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Andy

@Ronin Eu nu am contestat relatarile tale despre iezuiti, cum altii ii vad pe ET, pe reptilieni, pe Obama, pe mai stiu eu cine,de vina pentru ce se intampla pe glob, asa ai tu o feblete fata de iezuiti, eu am avut doar 2 intrebari:
Ce parere ai de ET, sunt baietii buni sau baietii rai?
Si ce ai tu cu oamenii care practicau cultul Soarelui? Soarele a fost considerat zeul suprem in multe religii politeiste care preced cu mult religia crestina. De accea nu am inteles legatura diavolului cu cultul Soarelui. :star:

spooky

Ronin... esti pe langa subiect... am pus o intrebare, raspunzi evaziv sau mai bine zis nu raspuns.

Andy... esti si tu pe langa subiect (off topic)
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Ronin

Citat din: Andy din  20 Martie 2009, 10:18:19
@Ronin Eu nu am contestat relatarile tale despre iezuiti, cum altii ii vad pe ET, pe reptilieni, pe Obama, pe mai stiu eu cine,de vina pentru ce se intampla pe glob, asa ai tu o feblete fata de iezuiti, eu am avut doar 2 intrebari:
Ce parere ai de ET, sunt baietii buni sau baietii rai?
Si ce ai tu cu oamenii care practicau cultul Soarelui? Soarele a fost considerat zeul suprem in multe religii politeiste care preced cu mult religia crestina. De accea nu am inteles legatura diavolului cu cultul Soarelui. :star:

Corect Andy.
Legat de parerea cu ET, sunt absolut convins ca nu suntem singuri in Univers.
Acum, nu sunt primul care constata o chestie interesanta. Exista un conflict permanent intre "bine" si "rau" (nu intram in relativul lor...) pe aceasta planeta in care, de o parte si de alta, sunt prinsi oamenii.
Pe de alta parte, se pare ca in noi insine exista (tot) permanent un conflict intre bine si rau, exista tendinte catre rau dar exista si tendinte catre bine.
M-as folosi de remarca lui Al Pacino din filmul "The Recruter", care atunci cand intreba studenti: "de ce suntem aici (CIA) ???", tot el raspunde: "noi suntem aici deoarece noi credem...credem in bine si in rau si noi am ales binele, credem in dreptate si "gresit" (wrong) si noi am ales dreptatea" (poate exista o traducere mai buna)

Ideea este ca traim intr-o lume care (se pare) reprezinta o lupta in miniatura a unei alte lupte dar la nivel cosmic.
Cu alte cuvinte ceea ce se intampla aici poate fi consecinta unei lupte incepute cu mult inaintea existentei noastre ca planeta (viata), o lupta la nivel cosmic si, desigur, nu intre fiinte de aceiasi natura cu noi.

In acest sens, DA, cred ca exista ET, exista si multa confuzie vis a vis de acest subiect, fiecare este liber sa decida sensul cercetarii sale..., si DA, exista acest aspect si in lumea ET, unii aleg raul iar altii aleg binele, sau mai degraba Universul era intr-o armonie perfecta, toata creatia era perfecta, dar aceasta armonie a fost "deranjata", deoarece o anumita categorie de ET au decis intr-o "zi", sa alega altceva decat armonia..., au ales raul...de aici toate consecintele...
Din fericire, aceste consecinte sunt limitate, doar la planeta noastra.

Daca ma intrebi ceva legat de vreun plan de "resque" al acestei panete, da, el exista si in cele din urma planeta va fi reintegrata in acea armonie universala..., pe cand "raul", cu tot ce reprezinta el, va fi distrus pentru totdeauna.

PS: atunci cand fac trimiteri catre bloguri sau alte surse, o fac doar pentru ca acolo am gasit sau pus informatia respectiva.
Asa este frumos sa "pui" sursa... asta nu inseamna reclama !
Repet, nu ma deranjeaza cu nimic daca voi imi indicati anumite surse care pot explica "fenomenele" si altfel..., de asta se numeste "media alternativa".
O zi buna !
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

spooky

o sa ma vad nevoit sa sterg acesste mesaje offtopic... pana una alta Ronin iti las timp sa raspunzi la intrebarea mea.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984