Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Documentar: Deceptia Obama, de Alex Jones

Creat de spooky, 14 Martie 2009, 01:57:55

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Tileanu

stefy, dar ideea in sine de ufologie si ce se mai discuta pe aici intra in antiteza cu dogma religioasa (ortodoxa). Cum se impac astea doua in capul tau? teoretic ar trebui sa se excluda.
Cat despre Obama, nu e vorba de rasism. E vorba de o stare de fapt, usor perceptibila atunci cand faci unele asocieri la nivel business-politic. De la JFK incoa', america nu a mai avut un presedinte "nesupus" pt. ca asasinatul public a avut un efect de luare aminte pentru urmatorii candidati care ar fi incercat sa nu asculte directivele "baietilor veseli" :D
2 + 2 = 5

Serban M

#46
una pentru crestini :

http://www.youtube.com/watch?v=jqALdkTArqs

asta ii intereseaza mai mult.

Stefy1994

Stii ceva,Sirius???Sper din tot sufletul sa cada o bomba atomica deasupra orasului tau!!!Cica daca n-am vazut documentarul n-am ce posta pe forum...MACAR AM AVUT ''BUNUL SIMT''SA CITESC INFORMATIILE DESPRE DOCUMENTAR!Dumnezeu fie cu voi toti.

p.s.:Draga Sirius,obeyama are un nume,da????????Barack Obama este numele lui.
Friendship is the greatest treasure

Stefy1994

Tileanu,intr-un fel ai dreptate.Dar totusi,ce presedinte-i ala care e ''supus''?Ala nu-i presedinte.Eu daca as fi presedinte,as pune poporul pe primul loc,si as ignora total directivele ''baietilor veseli''.Cu riscul de a fi ucisa ;) Dar din pacate nu toti gandesc asa.Dumnezeu fie cu voi toti.
Friendship is the greatest treasure

Fr0styan

Citat din: Stefy1994 din  01 Septembrie 2009, 12:39:24
Stii ceva,Sirius???Sper din tot sufletul sa cada o bomba atomica deasupra orasului tau!!!Cica daca n-am vazut documentarul n-am ce posta pe forum...MACAR AM AVUT ''BUNUL SIMT''SA CITESC INFORMATIILE DESPRE DOCUMENTAR!Dumnezeu fie cu voi toti.

p.s.:Draga Sirius,obeyama are un nume,da????????Barack Obama este numele lui.
Barack Hussein Obama II

Serban M

#50
Citat din: Stefy1994 din  01 Septembrie 2009, 12:39:24
Stii ceva,Sirius???Sper din tot sufletul sa cada o bomba atomica deasupra orasului tau!!!Cica daca n-am vazut documentarul n-am ce posta pe forum...MACAR AM AVUT ''BUNUL SIMT''SA CITESC INFORMATIILE DESPRE DOCUMENTAR!Dumnezeu fie cu voi toti.

p.s.:Draga Sirius,obeyama are un nume,da????????Barack Obama este numele lui.

Am ingrosat cu rosu efectele crestinismului acut asupra unei minti tinere.

Draga mea, daca esti incapabila sa postezi decent pe un forum ar trebui sa te rezumi la MIrc.

Cat despre reactia ta de crestin transpirat, ti`as aminti ca te asteapta cineva acolo jos sa te arda in tuci pentru eternitate.  

:lol: :lol: :lol: multa pace si iubire ! desi iti plac bombele.

Stefy1994

La inceput,am postat decent,dar e imposibil sa-si pastreze cineva calmul cand vede atata rasism-si la adresa cui.A,si sa stii ca nu pe mine ma asteapta ''cineva acolo jos sa ma arda in tuci pentru eternitate'',ci pe cei rasisti si care cauta nod in papura tuturor oamenilor...Asa ca...ciocu'mic,Sirius.
Friendship is the greatest treasure

dacian


Stefy1994

Daca Sirius il ironizeaza in continuare pe Obama...si ma ironizeaza si pe mine...problema lui.Eu mi-am sustinut punctul de vedere asa cum am stiut.Asa ca...Sorry daca am suparat pe cineva cu discutiile crestinesti si ''indecente'',cum probabil ar zice Sirius.;)
Friendship is the greatest treasure

StarDust

#54
Reveniti va rog la subiect! (in special Stefy1994) Multumesc!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

padme

Citat din: Tileanu din  01 Septembrie 2009, 00:35:16
stefy, dar ideea in sine de ufologie si ce se mai discuta pe aici intra in antiteza cu dogma religioasa (ortodoxa).

antiteza ca antiteza, da' anatema ne omoara! :))))))))

padme

#56
stefy, eu vad ca tu de fapt nu prea ai argumente pt aceasta discutie, care nu este despre culoarea pielii, in schimb te legi de acest aspect ca ultima... resursa in apararea lui obama. tu ai citit, dar cu atentie, ce a scris tileanu? ce e aia "intr-un fel ai dreptate"? in afara de jfk, lincoln, tot asa a crezut ca detine puterea absoluta si stim cu totii ce s-a intamplat. chestia aia ca "ai ignora total directivele baietilor veseli" nu prea tine sti stii de ce? pt ca acolo, ajungi datorita lor, asta e ca si cum ti-ai vinde sufletul diavolului-aceasta sintagma banuiesc ca ti-e cunoscuta :))))- deci, stii dinainte ce ai de facut!


darksid3

Foarte rar se intampla sa ajunga cineva intr-o pozitie cheie si care sa nu faca parte din "sistem". La presedintii americani nu stiu daca s-a intamplat asta pana acum. Mi-e greu sa cred....oricum nu-s decat niste marionete si politica e un teatru in spatele caruia se trag adevaratele "sfori".
11.11

Florin Croitoru

Obama a promis multe,dar nu s-a þinut de promisiuni. Are cum s-ar zice papagal, adicã ºtie sã vorbeascã frumos ,sigur pe el. E un om fãrã caracter mai bine zis cu unul duplicitar.A promis pacea dar a continuat rãzboiul chiar suplimentînd numãrul de militari.A promis cã închide lagãrul de la Guantanamo ºi cã arestaþii de acolo vor fi judecaþi.Nu s-a întîmplat aºa ceva. Despre torturile de acolo nu se mai vorbeºte prin presã. Subiectul a devenit parcã tabu. Pe scurt e un tip care nu mai prezintã încredere. Culmea ironiei este cã acest personaj a primit premiul Nobel pentru pace în timp ce el escalada rãzboiul.

elena78

Citat din: Florin Croitoru din  03 Februarie 2010, 20:53:17
Obama a promis multe,dar nu s-a þinut de promisiuni. Are cum s-ar zice papagal, adicã ºtie sã vorbeascã frumos ,sigur pe el. E un om fãrã caracter mai bine zis cu unul duplicitar.A promis pacea dar a continuat rãzboiul chiar suplimentînd numãrul de militari.A promis cã închide lagãrul de la Guantanamo ºi cã arestaþii de acolo vor fi judecaþi.Nu s-a întîmplat aºa ceva. Despre torturile de acolo nu se mai vorbeºte prin presã. Subiectul a devenit parcã tabu. Pe scurt e un tip care nu mai prezintã încredere. Culmea ironiei este cã acest personaj a primit premiul Nobel pentru pace în timp ce el escalada rãzboiul.

pai Obama nu are cum sa se tina de promisiuni sunt diferite motive ca sa nu o faca ,se pare ca el face parte dintr-un faimos grup ...care comanda planeta,el acum este instruit catre  treptele cele mai inalte ,premiul nobel a fost un fel de   incurajare  pentru el  ,insa motivul real este mult mai subtil.......