Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Documentar: Deceptia Obama, de Alex Jones

Creat de spooky, 14 Martie 2009, 01:57:55

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

LP

Salut,

Am vazut o parte din film... Sicer, mi-a cazut netu si nu l-am mai urmarit dupa aceea. Sigur ca sunt multe banuieli si supozitii (vedeta Hip-Hop e cea mai tare), dar sunt unele adevaruri cu trimitere la oamenii cooptati in jurul lui Obama. Adica cei din lumea Wall Steet care au interese directe de a "face bani". Refacerea SUA va fi pe spatele intregii lumi, nu pe spatele contribuabilului american. Salvarea bancilor falimentare este un "sport" comunist care nu duce decat la non-valoare (am mai vorbit eu in alt topic despre asta)... Adica incompetentii sunt sustinuti, iar cei competenti trebuie sa plateasca pentru asta. Altfel, despre legaturi cu Bush Senior si altii e foarte greu de spus ceva, cu toate ca totul se leaga!

Cam asta.

Ronin

#16
Shadow, uite aici legatura cu fenomenul OZN:

http://ordinulnegru.blogspot.com/2009/02/ordinul-siozn-urile.html

http://ordinulnegru.blogspot.com/2009/02/ordinul-si-astronomia.html

Redau doar putin:

"Intr-unul dintre aceste articole, Barbato vorbeste despre informatiile pe care le-ar fi primit de la un membru al enigmaticului Serviciu Informativ al Vaticanului, din cadrul Ordinului Iezuit, referitoare la niste observatii legate de o a zecea planeta, care s-ar apropia de sistemul nostru solar, fapt ce ar determina schimbarile de clima la care suntem martori, reactivarea vulcanilor, intensificarea activitatii seismice etc..."


"El spune ca sursa sa, misteriosul personaj de la Vatican, ar lucra in serviciul informativ amintit, in structura  Holy See , si i-ar fi dat nu numai informatii ci si un filmulet cu aceasta planeta, realizat in 1995 de o sonda spatiala numita Siloe, ale carei imagini fusesera transmise unui radio-telescop secret, ascuns intr-o rafinarie din Alaska, administrata de iezuiti.

Ca in filmele SF, sursa i-ar fi vorbit gazetarului italian chiar despre o intalnire de gradul III cu o delegatie extraterestra, petrecuta la Baza Aeriana Muroc, in februarie 1954, la care ar fi participat presedintele american Eisenhower si James Francisc Mc Intyre, episcopul de Los Angeles. Ulterior, Mc Intyre s-ar fi intalnit cu Papa Pius al XII-lea, caruia i-ar fi raportat situatia.

Asa se face ca, in perioada respectiva, acest episcop impreuna cu episcopul de Detroit, Edward Mooney, ar fi devenit principalii coordonatori ai informatiilor dintre SUA si Vatican! Mai mult, intalniri de gradul III ar fi avut loc, de doua ori, chiar la Vatican, mai precis, in gradinile de langa Academia Papala de Stiinte, in prezenta Papei Pius al XII-lea, iar toata operatiunea, numita Secretum Omega, ar fi avut cel mai inalt grad de confidentialitate, comparabil cu secretul Cosmic al NATO ! "


http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Shadowman

#17
Citat din: Ronin din  15 Martie 2009, 14:43:06
Shadow, uite aici legatura cu fenomenul OZN:

http://ordinulnegru.blogspot.com/2009/02/ordinul-siozn-urile.html

http://ordinulnegru.blogspot.com/2009/02/ordinul-si-astronomia.html

Redau doar putin:

"Intr-unul dintre aceste articole, Barbato vorbeste despre informatiile pe care le-ar fi primit de la un membru al enigmaticului Serviciu Informativ al Vaticanului, din cadrul Ordinului Iezuit, referitoare la niste observatii legate de o a zecea planeta, care s-ar apropia de sistemul nostru solar, fapt ce ar determina schimbarile de clima la care suntem martori, reactivarea vulcanilor, intensificarea activitatii seismice etc..."


"El spune ca sursa sa, misteriosul personaj de la Vatican, ar lucra in serviciul informativ amintit, in structura  Holy See , si i-ar fi dat nu numai informatii ci si un filmulet cu aceasta planeta, realizat in 1995 de o sonda spatiala numita Siloe, ale carei imagini fusesera transmise unui radio-telescop secret, ascuns intr-o rafinarie din Alaska, administrata de iezuiti.

Ca in filmele SF, sursa i-ar fi vorbit gazetarului italian chiar despre o intalnire de gradul III cu o delegatie extraterestra, petrecuta la Baza Aeriana Muroc, in februarie 1954, la care ar fi participat presedintele american Eisenhower si James Francisc Mc Intyre, episcopul de Los Angeles. Ulterior, Mc Intyre s-ar fi intalnit cu Papa Pius al XII-lea, caruia i-ar fi raportat situatia.

Asa se face ca, in perioada respectiva, acest episcop impreuna cu episcopul de Detroit, Edward Mooney, ar fi devenit principalii coordonatori ai informatiilor dintre SUA si Vatican! Mai mult, intalniri de gradul III ar fi avut loc, de doua ori, chiar la Vatican, mai precis, in gradinile de langa Academia Papala de Stiinte, in prezenta Papei Pius al XII-lea, iar toata operatiunea, numita Secretum Omega, ar fi avut cel mai inalt grad de confidentialitate, comparabil cu secretul Cosmic al NATO ! "

Multumesc.Din pacate,n-am ce sa comentez...Poate sa visez !  :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

spooky

Citat din: Shadowman din  14 Martie 2009, 20:22:16
N-am vazut documentarul,asa ca intreb : Legatura cu UFO,omuleti verzi si Romanian UFOnetwork unde e ? La ce minut ?  :roll:
Ca sa stiu daca-l urmaresc...

Shadowman... nu ti-ai dat seama? La minutul "fara numar"...  :wink:
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

Nu ... nu e prea devreme sa-l acuzam pe Obama... dealtfel, puteam vedea de acum un an de zile cine sta in spatele lui, a celor 2 candidati. Pe urma vedem cine au fost numiti in Administratia Obama... nu e deloc o surpriza.

Evident ca Obama si-a construit campania baza in mare parte pe minciuni. Obama nu face altceva decat sa accelereze procesele de globalizare si implementare a politicilor spre definitivarea unui guvern mondial. Poate ca are sau nu legatura cu 2012, mandatul lui Obama se termina in mai putin de 4 ani de zile, care a fost o data mult vehiculata si foarte multe dintre polticile de mai sus au ca termen de implementare perioada imediat urmatoare, inclusiv 2012.

Care e legatura cu OZN-urile. Ei bine, dragi colegi si prieteni, asa cum, unora, le-am spus de foarte mult timp, cand am inceput acest proces de studiere a fenomenului OZN, inevitabil, am intrat in studierea conspiratiilor... si ce te faci cand studiezi conspiratii, da, descoperi si Noua Ordine Mondiala, un termen dealtfel NEinventat, si preluat de la cei care chiar l-au rostit. Nu exista conspiratie fata de fenomenul OZN fara de care sa nu implici o elita, un grup de putere etc. Asa cum am mai spus si subliniez din nou, cel putin din punctul meu de vedere, unul din motivele pentru care fenomenul OZN e tinut sub papuc, nu este acela ca noi nu suntem pregatiti... sau nu stiu ce teorii asemanatoare, ci pentru ca atunci omenirea ar realiza ca am avea access la o extraordinara tehnologie ceea ce ar da peste cap majoritatea daca nu totalitatea problemelor de pe Terra.

Asa cum se vorbeste in nenumarate locuri, probabil ca cea mai periculoasa si ultima operatiunea de tip "steag fals" (false flag operation)... le putem zice in multe feluri... operatiuni inscenate... va fi o invazie extraterestra simulata. Pare un SF la ora actuala... dar deja se vorbeste din ce in ce mai mult la ora actuala despre treaba aceasta. Si de ce nu, asa cum a prezis Dr. Wernher von Braun... am trecut prin toate etapele de operatiuni inscenate...

Revenind la ceea ce au zis multi, nu e prea devreme sa-l acuzam... urmariti documentarul sa discutam punctual.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

alx

Citat din: spooky din  16 Martie 2009, 14:33:21
Asa cum se vorbeste in nenumarate locuri, probabil ca cea mai periculoasa si ultima operatiunea de tip "steag fals" (false flag operation)... le putem zice in multe feluri... operatiuni inscenate... va fi o invazie extraterestra simulata.

am si io o intrebare:cine ne garanteaza ca musiu AJ nu face ce face tocmai in spiritul si legea acestor "false flag operation"?   Adica stiu eu ca america e o tara libera,da ma indoiesc ca in contextul socio-politic actual din lume al mai baban "presidente del todo mundo" si serviciile din spatele lui ar sta cu maineile incrucisate si si-ar plange de mila privind la documentarele lu nenea asta...documentare in care ei sunt "demascati" fara mila...
   
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Ronin

Vaticanul detine cele mai bune observatoare astronomice din lume.

Unul la resedinta papei, castel Gondolfo, in Italia.
Altul in Tucson, AZ, Statele Unite ale Americii.

http://vaticanobservatory.org/Headq.html

De remarcat ca Iezuitii sunt cei care administreaza aceste remarcabile OA.

Legatura pe care incercam sa o fac era legata de faptul ca Vaticanul a recunoscut anul trecut existenta extraterestrilor, anumite state (MB) au declasificat anumite documente vizand acest fenomen, noul presedinte SUA este unul care, dupa cawboy-ul Bush, apare ca fiind o persoana intelegatoare cu accent pe dezvoltarea cercetarii (inclusiv UFO), iar ca oamenii din jurul sau, fie sunt Iezuiti (directorul de speach, John Favreau), fie au pregatire iezuita (Nancy Pelosi, speakerul Casei Reprezentantilor- Joe Biden, vice-presedintele) si Hillary Clinton (dama mason dar al carei sot, Bill Clinton, fost Presedinte SUA, are formare iezuita).

http://www.vaticanassassins.org/
http://www.shatteringdenial.com/white_papal_masters.html

Accentul pe iezuiti este pus deoarece ei sunt "secretul din spatele societatilor secrete" si desigur, gigantul informational care face si desface politica internationala dupa bunul sau plac.

http://ordinulnegru.blogspot.com/2009/02/ordinul-si-secretul-din-spatele.html
http://ordinulnegru.blogspot.com/2009/02/spioni-in-sutana.html


Barack Obama, desi mason, este omul pregatit de Iezuiti, care vine ca si antiteza la predecesorul sau, GW Bush, pentru "reinprospatarea" Americii, si, potrivit tuturor datelor coroborate, posibil mult asteptatei intalniri cu "extraterestrii", in mod oficial.
Neoficial, unii spun ca deja intalniri au avut loc...!

Se pare ca anul 2012, final si (posibil) inceput de nou mandat, ar putea reprezenta intalnirea cu "EI"...

Dar nu el este important..., eu am vrut sa arat cum acest serviciu gigant de informatii al iezuitilor se poate implica nu doar in politica ci si in diversiunea globala vis a vis de 666 si aparitia extraterestrilor.

http://ordinulnegru.blogspot.com/2009/03/ordinul-si-diversiunea-semnului-fiarei.html

Imi pare rau ca unii dintre colegii mei de pe acest forum imi spun ca la mine toate se invart in jurul iezuitilor, dar asta-i realitatea.
Iezuitii superiori, 14 ani de studiu si 30 de practica, dincolo de faptul ca reprezinta elita, ei sunt vrajitori si luciferieni.
Tot ei sunt implicati si in acel Dept., "man in black" prin care au cautat sa pastereze discretia UFO (OZN). Totusi, prin filmele (Holly Wood) cu extraterestrii, ne-au pregatit pentru "marea intalnire".
Nu-i deloc intamplator, ca dupa ce Holly Woodul, ne-a pregatit pentru un presedinte de culoare (negru-popular), asta sa si INTAMPLAT !!!







http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Serban M

#22
Citat din: Ronin din  16 Martie 2009, 19:24:41
Vaticanul detine cele mai bune observatoare astronomice din lume.

Unul la resedinta papei, castel Gondolfo, in Italia.
Altul in Tucson, AZ, Statele Unite ale Americii.

http://vaticanobservatory.org/Headq.html

De remarcat ca Iezuitii sunt cei care administreaza aceste remarcabile OA.

Legatura pe care incercam sa o fac era legata de faptul ca Vaticanul a recunoscut anul trecut existenta extraterestrilor, anumite state (MB) au declasificat anumite documente vizand acest fenomen, noul presedinte SUA este unul care, dupa cawboy-ul Bush, apare ca fiind o persoana intelegatoare cu accent pe dezvoltarea cercetarii (inclusiv UFO), iar ca oamenii din jurul sau, fie sunt Iezuiti (directorul de speach, John Favreau), fie au pregatire iezuita (Nancy Pelosi, speakerul Casei Reprezentantilor- Joe Biden, vice-presedintele) si Hillary Clinton (dama mason dar al carei sot, Bill Clinton, fost Presedinte SUA, are formare iezuita).

http://www.vaticanassassins.org/
http://www.shatteringdenial.com/white_papal_masters.html

Accentul pe iezuiti este pus deoarece ei sunt "secretul din spatele societatilor secrete" si desigur, gigantul informational care face si desface politica internationala dupa bunul sau plac.

http://ordinulnegru.blogspot.com/2009/02/ordinul-si-secretul-din-spatele.html
http://ordinulnegru.blogspot.com/2009/02/spioni-in-sutana.html


Barack Obama, desi mason, este omul pregatit de Iezuiti, care vine ca si antiteza la predecesorul sau, GW Bush, pentru "reinprospatarea" Americii, si, potrivit tuturor datelor coroborate, posibil mult asteptatei intalniri cu "extraterestrii", in mod oficial.
Neoficial, unii spun ca deja intalniri au avut loc...!

Se pare ca anul 2012, final si (posibil) inceput de nou mandat, ar putea reprezenta intalnirea cu "EI"...

Dar nu el este important..., eu am vrut sa arat cum acest serviciu gigant de informatii al iezuitilor se poate implica nu doar in politica ci si in diversiunea globala vis a vis de 666 si aparitia extraterestrilor.

http://ordinulnegru.blogspot.com/2009/03/ordinul-si-diversiunea-semnului-fiarei.html

Imi pare rau ca unii dintre colegii mei de pe acest forum imi spun ca la mine toate se invart in jurul iezuitilor, dar asta-i realitatea.
Iezuitii superiori, 14 ani de studiu si 30 de practica, dincolo de faptul ca reprezinta elita, ei sunt vrajitori si luciferieni.
Tot ei sunt implicati si in acel Dept., "man in black" prin care au cautat sa pastereze discretia UFO (OZN). Totusi, prin filmele (Holly Wood) cu extraterestrii, ne-au pregatit pentru "marea intalnire".
Nu-i deloc intamplator, ca dupa ce Holly Woodul, ne-a pregatit pentru un presedinte de culoare (negru-popular), asta sa si INTAMPLAT !!!









Ronin,nu este vorba doar de Holywood aici.

Vorbim de ''strigarea'' unei natiuni de ani buni catre un presedinte de culoare care ulterior va simboliza iesirea din rasism si libertatea .Acum si`au primit din pacate ''medicamentul'' cerut dar eticheta este una gresita.

romulus

Citatdealtfel, puteam vedea de acum un an de zile cine sta in spatele lui, a celor 2 candidati.

Sa admitem ca e ok ce spui. As vrea insa de la tine Spooky o mica explicatie si anume: cum explici tu totala "docilitate" a celor doi contracandidati pe care i-a avut , pe rand ? Adica madam Clinton la desemnarea canditatilor  si Mc... ala in finala??
Parca erau niste mielusei dusi la taiat.....!!!
Si apoi - dupa ce-i respunzi si lui alx ( ca mi-a luat intrebarea de la nas....) continuam dezbaterea pe ce-am vazut in film !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

spooky

romulus,

scuze.... dar nu prea inteleg ce intrebi...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

Citat din: alx din  16 Martie 2009, 14:45:01
am si io o intrebare:cine ne garanteaza ca musiu AJ nu face ce face tocmai in spiritul si legea acestor "false flag operation"?   Adica stiu eu ca america e o tara libera,da ma indoiesc ca in contextul socio-politic actual din lume al mai baban "presidente del todo mundo" si serviciile din spatele lui ar sta cu maineile incrucisate si si-ar plange de mila privind la documentarele lu nenea asta...documentare in care ei sunt "demascati" fara mila...

Nimeni nu garanteaza. Dar fiecare ajunge sa se convinga singur, verificand informatiile prezentate, sau le iau direct de-agata. De aia se si cheama media alternativa si exista un razboi al informatiilor. Exista documentare, cum ar fi cel facut de BBC in care prezinta si discrediteaza miscarea 9/11 Truth Movement si participantii acesteia, inclusiv pe Alex Jones care e privit ca un fel de pastor care indeamna oile... sau alte informatii care circula despre AJ... vezi ce zice Ronin. E destul de evident ca nici ei nu stau cu mainele incrucisate...

Poate stilul lui AJ nu e pe placul multora si creeaza foarte multe interpretari din aceasta cauza. Dar sa nu limitam doar la persoana lui AJ. Mai sunt multi altii care, nu se bucura de aceeasi popularitate, dar care isi aduc o contributie majora in aceasta media alternativa.

De exemplu pot sa critic Zeitgeist 1&2 pentru modul in care prezinta solutii la problemele ridicate, solutii care in final creeaza aceleasi probleme pe care le aduce NOM. Vezi aici Proiectul Venus promovat puternic in Zeitgeist 2.

Nu stiu daca am reusit sa raspund intru totul intrebarii. Daca nu esti multumit, continuam discutia maine, cand sunt mai odihnit.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

romulus

Citatscuze.... dar nu prea inteleg ce intrebi...

Cei doi mai sus pomeniti:  Hilari C. si McKane, care i-au fost contracandidati - nu aveau si ei oare, informatii privind faptul ca Obama ar fi fost omul scos la inaintare de cei care vor sa domine lumea??
Tu spui :
CitatObama nu face altceva decat sa accelereze procesele de globalizare si implementare a politicilor spre definitivarea unui guvern mondial.
Ok. Dar oponentii lui nu stiau?
Cum de au tacut chitic?
De ce au fost asa blanzi si nu l-au dat in gat ?
Ba mai mult, dupa ce au fost invinsi, s-au dus binisor la Obama si i-au sarutat mana !
Asta vroiam sa zic ! U know what I mean ?
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

rebelfire

#27
Ptr Romulus-  si poate restul- Mon cher, am pretentii de la d-ta..esti om cult, informat..te respect,cum nu sti lucruri de-astea?...pai ce nu e de inteles cu ceilalti 2 "candidati"? nu stii demult ca asa zisa campanie electorala si cei 2- 3 candidati sunt teatru in fata natiunilor?ca de fapt altii conduc cu adevarat lumea?ei sunt pusi acolo ptr masca de "democratie" sa dea impresia popoarelor- nu conteaza care, toate popoarele!-  cei neinitiati din pacate si tinuti special in starea asta prin dezinformari, - adica majoritatea din pacate, ca exista "cursa electorala" ca ei "au puterea de decizie".Problema dramatica e -parerea mea!- ca nu ne trezim mai repede, degeaba comentam aici,ar trebui o trezire a constiintei si a cunostiintei la scara globala..ar fi benefica mai devreme de 2012..ceea ce incearca ei cu disperare sa faca,- apropo de "mieii blanzi dusi la taiere' e sa anihileze - prin "tratamente' la nivel subliminal si de control- a se citi anumite tipuri de unde,unele deja exista, antene de  tel mobil, care contracareaza undele cerebrale ale oamenilor- reactiile dure sociale care ar putea sa fie in viitorul apropiat la ideea globalizarii si a NOM,care inca nu si-a "aratat coltii" in toata splendoarea, e doar inceputul!...de proiectul MKultra ati auzit sau de echelon...sa ne fereasca D-zeu  
"Un intelept daca nu poate face ceva constructiv mediteaza, un prost insa, arunca cu piatra" doamne, da-mi mereu puterea de a fi cu mintea lucida si a realiza cat sunt de limitat fata de tine.." Rebelfire

Shadowman

Citat din: rebelfire din  19 Martie 2009, 12:15:57
Ptr Romulus-  si poate restul- Mon cher, am pretentii de la d-ta..esti om cult, informat..te respect,cum nu sti lucruri de-astea?...pai ce nu e de inteles cu ceilalti 2 "candidati"?

Adicatelea, ce vrei tu sa insinuezi ...?  :-D Ca esti un om cult si informat...?
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

spooky

Citat din: Shadowman din  19 Martie 2009, 12:41:19
Adicatelea, ce vrei tu sa insinuezi ...?  :-D Ca esti un om cult si informat...?

NU INSINUEAZA NIMIC. POATE NICI NU CITITI BINE CE SE SCRIE. NU VA MAI ATACATI PE NIMIC.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984