Sectiune pentru limba româna > Noua Ordine Mondiala (NOM/NWO)

Documentar: Deceptia Obama, de Alex Jones

(1/13) > >>

spooky:
http://www.infocon.ro/stiri/2009/03/deceptia_obama-20090314-168.html

romulus:
Cred ca este prea devreme !
Prea devreme sa-l incriminezi pe Obama ca ar fi corolarul tuturor relelor si sa-i transferi in cocoasa toate "temerile"  militantiilor antiglobalizare.
Poate peste vreo trei ani asa, da, mai acceptam!
Acum, faptul ca Alex Jones nu-l place pe Obama, e straveziu.
Nici eu nu-l agreez ca n-am de ce , dar de aici si pana la a-l acuza ca e reprezentantul noilor bancheri, de la ipotetica noua "banca mondiala", ca o sa puna taxe pe basinile vacilor, pe carbon, apa de ploaie si alte alea, e drum destul de lung.
He , he, pai Jones nici macar nu e original in chestiunea cu taxele: daca vrea sa se "inspire" sa vina sa se inspire din ROMANIA, sa vada la noi TAXE  taticu' ! Nu la ei. La ei e floare la ureche.
Hai, ca tot filmuletu', toata istoria asta,  mi se pare   cusuta  cu ata alba.
Nici nu zic ca Obama e vreun inger (ca doar e negru , nu  :-D ) insa nici nu-l poti (inca) acuza de toate relele descoperite de antiglobalisti: de la taxe, arme,alea, alea - pana la incalzirea globala!!! Nu ! Parerea mea!
Am zis !

StarDust:
Si eu cred ca e cam devreme cu acuzatiile la adresa lui Obama, dar totusi documentarul e o buna avertizare si ar fi bine sa il vada cam fiecare cetatean American (in primul rand). Evident ca toti presedintii Americani sunt marionete, nu am nici cea mai mica indoiala. Una peste alta, documentarul e bun, si nu cred ca se debiteaza ineptii in el, cel putin nu in ceea ce priveste gruparea Bildenberg.

Ronin:
Raman la parerea ca Alex Jones, ca si agent CIA si Iezuit, are rolul sau bine determinat. Propaganda sa are rolul de a speria (a pune in garda) natiunea americana (crestina), urmand, prin intermediul celor 3 coalitii crestine puternice din SUA, poporul american sa militeze pentru aparitia si sustinerea unei legi albastre (blue law) la nivel national, vazand prin asta o alternativa de contracarare (contraatac) a "iminentei" NOM de tip ocult.

Ambele "reactii" (NOM oculta si reactia crestina din SUA) sunt orchestrate de Iezuiti.

A nu se uita ca Obama, asa mason cum este, a avut de-a lungul timpului, consilieri discreti (din umbra) iezuiti.
Echipa pe care el a format-o este destul de "consistenta" catolic si Iezuit.
Joe Biden are formare iezuita, Nancy Pelosi (catolica) are consilieri iezuiti, directorul de "speach", tanarul John F. este iezuit, etc...

Istoria se repeta, masonii sunt bagati iarasi la inaintare cu scopul de a speria (infuria), urmand ca reactia nascuta sa fie folosita, fara stirea ei, in realizarea unui proiect iezuit.

Nox:
Ronin, AJ ar putea fi de acolo de unde zici tu. Dar la fel de bine ar putea fi ºi de prin alte pãrþi... hai sã zic... mai la est.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version