Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Documentar: Deceptia Obama, de Alex Jones

Creat de spooky, 14 Martie 2009, 01:57:55

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

romulus

Cred ca este prea devreme !
Prea devreme sa-l incriminezi pe Obama ca ar fi corolarul tuturor relelor si sa-i transferi in cocoasa toate "temerile"  militantiilor antiglobalizare.
Poate peste vreo trei ani asa, da, mai acceptam!
Acum, faptul ca Alex Jones nu-l place pe Obama, e straveziu.
Nici eu nu-l agreez ca n-am de ce , dar de aici si pana la a-l acuza ca e reprezentantul noilor bancheri, de la ipotetica noua "banca mondiala", ca o sa puna taxe pe basinile vacilor, pe carbon, apa de ploaie si alte alea, e drum destul de lung.
He , he, pai Jones nici macar nu e original in chestiunea cu taxele: daca vrea sa se "inspire" sa vina sa se inspire din ROMANIA, sa vada la noi TAXE  taticu' ! Nu la ei. La ei e floare la ureche.
Hai, ca tot filmuletu', toata istoria asta,  mi se pare   cusuta  cu ata alba.
Nici nu zic ca Obama e vreun inger (ca doar e negru , nu  :-D ) insa nici nu-l poti (inca) acuza de toate relele descoperite de antiglobalisti: de la taxe, arme,alea, alea - pana la incalzirea globala!!! Nu ! Parerea mea!
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

StarDust

Si eu cred ca e cam devreme cu acuzatiile la adresa lui Obama, dar totusi documentarul e o buna avertizare si ar fi bine sa il vada cam fiecare cetatean American (in primul rand). Evident ca toti presedintii Americani sunt marionete, nu am nici cea mai mica indoiala. Una peste alta, documentarul e bun, si nu cred ca se debiteaza ineptii in el, cel putin nu in ceea ce priveste gruparea Bildenberg.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Ronin

Raman la parerea ca Alex Jones, ca si agent CIA si Iezuit, are rolul sau bine determinat. Propaganda sa are rolul de a speria (a pune in garda) natiunea americana (crestina), urmand, prin intermediul celor 3 coalitii crestine puternice din SUA, poporul american sa militeze pentru aparitia si sustinerea unei legi albastre (blue law) la nivel national, vazand prin asta o alternativa de contracarare (contraatac) a "iminentei" NOM de tip ocult.

Ambele "reactii" (NOM oculta si reactia crestina din SUA) sunt orchestrate de Iezuiti.

A nu se uita ca Obama, asa mason cum este, a avut de-a lungul timpului, consilieri discreti (din umbra) iezuiti.
Echipa pe care el a format-o este destul de "consistenta" catolic si Iezuit.
Joe Biden are formare iezuita, Nancy Pelosi (catolica) are consilieri iezuiti, directorul de "speach", tanarul John F. este iezuit, etc...

Istoria se repeta, masonii sunt bagati iarasi la inaintare cu scopul de a speria (infuria), urmand ca reactia nascuta sa fie folosita, fara stirea ei, in realizarea unui proiect iezuit.

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

Nox

Ronin, AJ ar putea fi de acolo de unde zici tu. Dar la fel de bine ar putea fi ºi de prin alte pãrþi... hai sã zic... mai la est.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

loreley

     Ronin,no ofense,dar m-ai  inebunit cu  iezuitii.Peste tot tu vezi numai iezuiti :evil:Am vazut
filmul ,si cred ca e prea  devreme de  a-l  incrimina  pe Obama desi inaugurarea lui ca presedinte
mi s-a  parut o telenovela  comunista,poporul era hipnotizat iar jurnalistii in  extaz.Vom vedea,dar  eu mari  sperante  in  acest Mesiah nu am.

Shadowman

 N-am vazut documentarul,asa ca intreb : Legatura cu UFO,omuleti verzi si Romanian UFOnetwork unde e ? La ce minut ?  :roll:
Ca sa stiu daca-l urmaresc...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

alx

Citat din: Shadowman din  14 Martie 2009, 20:22:16
N-am vazut documentarul,asa ca intreb : Legatura cu UFO,omuleti verzi si Romanian UFOnetwork unde e ? La ce minut ?  :roll:
Ca sa stiu daca-l urmaresc...

nici eu nu am vazut documentarul...da cred ca-ti pot raspunde...
   deci:#este AJ mare scula mare cand e vorba de NOW?  ESTEEEEEEEE! 
          #este subforumul NOW de pe rufon al doilea ca importanta?   Esteeeeeee!  si e cu mult inaintea OZN-urilor...
          #conform opiniei stimatului nostru coleg Kbal :"Nu uita totusi ca una din pricipalele preocupari (pe langa ufologistica) ale organizatiei cat si a lui Paul D. este fenomenul de NWO si chiar daca nu ar fi, atata timp cat sectiunea exista, este dedicata dezbaterilor libere." forumul asta are ca principala preocupare NOW...deci ce te mai mira ca se baga toate balariile aici?

OZN-urile...astea pot sa mai astepte...sunt alte chestiuni arzatoare la ordinea zilei...

a...sa nu uit...parerea mea...alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

romulus

CitatLegatura cu UFO,omuleti verzi si Romanian UFOnetwork unde e ?

Ce vrei sa insinuezi  bre Shadow? Ca batem ....campii.... cu gratie?
Cat despre filmulet: omuleti verzi n'ai sa vezi...
Dar cai verzi cu siguranta !
Plus chestii (stuff)despre Hitler si Stalin (Jones ala ar fi putut sa-l aseze si pe CEAUSESCU in galerie) comunism,fascism, falsa incalzirea globala,taxe,vaci, Bildelberg, Noua Banca....Vorba lui Nenea Iancu - ca la mosi.
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Nox

#9
romulus, datul cu pãrerea e la noi sport naþional!!!  :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Shadow, legãtura e... la minutul 90 când fluierã arbitrul. Asta apropo de sportul naþional.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

alx

Citat din: Nox din  14 Martie 2009, 21:52:23
romulus, datul cu pãrerea e la noi sport naþional!!!  :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

totusi,sa nu confundam...la unii e sport...la altii e pasiune...asta face diferenta !

PS :  cat scoti la 100m?  :lol:
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

romulus

Citatromulus, datul cu pãrerea e la noi sport naþional!!!       

Corect.
Dar vreau sa te vad si pe tine!
Ai pus link-ul, ai deschis subiectul, dar n'ai comentat nimic !?
Hai sa-ti vad parerea !
Ti se pare cuser cum reia autorul filmului tematici vechi si vrea sa le transfere , sa ne indice pe Obama drept "tinta" ?
De ce ?
Ce se afla -cu adevarat in spatele demersului ?
E Jones sincer ?
100% ?

O fi ....
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Nox

#14
Mã refeream la ãia care iºi dau cu pãrerea înainte sã vadã filmul. Nu e prima datã! Eu nu l-am vãzut încã pe tot, la anu' când o sã-l termin de vãzut, o sã ai ºi pãrerea mea!

P.S. Nu sunt neapãrat un fan a lui AJ, dar argumentaþia de mai sus e aºa... de principiu. Asta pentru conformitate.

P.S. 2

Citat din: romulusAi pus link-ul, ai deschis subiectul, dar n'ai comentat nimic !?

Nu e deschis de mine subiectul.  :?

LE. Cadou pentru shadow, o posibilã legãturã.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee