Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Un nou moderator

Creat de spooky, 12 Martie 2009, 14:10:28

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Astept propuneri sau autopropuneri din partea dvs. privitor la cine doriti sa devina moderator.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Urban

Il propun pe Jackie moderator....

Nox

Domnilor asta e un topic care necesita un maxim de seriozitate, in caz de nu v-ati dat seama. Deci va rog!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Kbal

#3
Eu as fi onorat sa primesc acest statut  8-) ...
In acelasi timp consider necesara si parerea celorlalti in luarea acestei decizii .
Only the best is good enough ...

spooky

Citat din: Nox din  12 Martie 2009, 15:42:44
Domnilor asta e un topic care necesita un maxim de seriozitate, in caz de nu v-ati dat seama. Deci va rog!


Nox, poate Urban e foarte serios.

Momentan suntem la pasul de propuneri sau autopropuneri.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

lylyt_ice

#5
Kbal, eu din primul moment m-am gandit ca tu ai fii foarte bun pentru a fii moderator, dar nu stiam daca esti dispus sa accepti,,,de aceea m-am abtinut cu propunerea. acum pot spune cu toata inima ca sunt intru totul deacord...  :star: :star: :star: :star: :star:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Urban

Citat din: spooky din  12 Martie 2009, 17:16:20
Nox, poate Urban e foarte serios.
Momentan suntem la pasul de propuneri sau autopropuneri.

Exact, e o propunere decenta...votez pentru Jackie....
Kbal e relativ foarte nou pe forum, Jackie e e de la inceput, avantaj Jackie....

Andy

Nu vreau sa o ia in nume de rau dar Jackie are o parere foarte proasta despre ufologie si fenomenul E.T, pe cand asta e principalul "of" al forumului. De aceea eu votez cu Urban. Totusi ar trebui sa fie mai multi candidati gen Romulus, Lylyt chiar si Kymosabe :star:

Kbal

#8
Urban, ti se pare "relativ" putin, 1 an de cand ma tot dedic acestui forum ?
In orice caz facand abstractie de varianta cu mine, as opta si eu tot pentru Jackie ! Sau de ce nu, amandoi, numai ca acum depinde in ce masura si-ar dori dansul sa se implice ca moderator...

P.S. eu cred ca optiunile ar trebui analizate  in functie de autopropuneri, degeaba o luati voi inainte cu propunerile/criticile in necunostiinta de cauza, poate cei pe care ii propuneti nu vor fi oricum de acord, asa ca asteptai mai intai autopropunerile din partea doritorilor si apoi puteti sa va dati si cu parerea ;) .

Am emotii ...  :-D sper ca se va face o alegere buna !
Only the best is good enough ...

Shadowman

#9
 E numit moderator cel care aduna cele mai multe voturi sau propuneri...?  :roll:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Unidentified

bine, accept eu sa fiu moderator! :-)

Shadowman

#11
   S-ar fi evitat multe certuri si posturi penibile ori scandaloase de-a lungul timpului,daca s-ar fi numit moderatori pe sectiuni.
  Moderatori "buni la toate" :-D - pe un forum de ufologie,paranormal,extraterestrii,politica,cafele,ceaiuri,2012,inventii mai mult sau mai putin trasnite,masoni,iluminati,reptilieni,vircolaci,"spiritualizati"  :-D - nu cred ca e posibil sa avem vreodata...!  :wink: Unele topicuri deschise pe forum,n-ar trebui incadrate la parapsihologie,NWO sau extraterestrii ...Mai degraba la neuropsihiatrie si poliloghie...
  Moderatorii sa fie persoane cu (oarecare) experienta in anumite domenii,care sa sesizeze ineptiile ,elucubratiile debitate si birfele ori "semintele sparte" ( nu de putine ori ),pe forum...
  Parerea mea.

O vorba din popor : " Cum e turcul e si pistolul... "
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Kbal

#12
Eu cred ca un moderator bun ar trebui sa "fie persoana cu (oarecare) experienta" in ETICA, adica sa prezinte calitatea de a fi un bun "filozof moral" , cu alte cuvinte sa stapaneasca anumite norme de conduita morala corespunzatoare "ideologiei" Rufon .

"Moderatori "buni la toate" grin - pe un forum de ufologie, paranormal, extraterestrii, politica, cafele, ceaiuri, 2012, inventii mai mult sau mai putin trasnite, masoni, iluminati, reptilieni, vircolaci, "spiritualizati"  grin - nu cred ca e posibil sa avem vreodata...!"

Eu cred ca deja s-a produs un echilibru, majoritatea dintre noi am dobandit deja un minim de cunostiinte in mai toate domeniile expuse pe forum. Slabe sanse sa mai gasesti vre-un coleg (din cei vechi) care sa nu aiba habar de domeniile prezentate de tine mai sus .

Oricum Shadow, eu cred ca problema care se pune momentan nu consta in modificari de organizare ci mai degraba e o chestiune de timp, se pare ca actualilor moderatori nu le ajunge timpul sa acopere toate "inperfectiunile/neconcordantele" aparute pe forum.

Iar singurul motiv, pentru care eu imi doresc a avea calitatea de moderator pe acest forum, este acela ca daca oricum imi pierd aproape zilnic o cantitate insemnata de timp participand la diferite dezbateri, nu ar fi rau sa pot si interveni in situatiile neplacute, cu mai multa autoritate .
Only the best is good enough ...

Shadowman

#13
 Deocamdata (ma mai gindesc si la alti membrii...) propun citiva moderatori pe sectiuni :

Jackie28t - moderator pe sectiunea Evenimente OZN în lume
Urban - moderator pe sectiunea  Arheologie - Astronautica Antica
Jean  - moderator pe sectiunea Astronomie
Kymosabe - moderator pe sectiunea Fenomene conexe si paranormale
Romulus si LupinThe3rd - moderatori pe sectiunea Noua Ordine Mondiala (NOM/NWO)  :evil:
DepthOfField - moderator pe sectiunea Laborator
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Kbal

#14
Citat din: Shadowman din  13 Martie 2009, 01:11:26
Deocamdata (ma mai gindesc si la alte propuneri...) propun citiva moderatori pe sectiuni :

Jackie28t - moderator pe sectiunea Evenimente OZN în lume
Urban - moderator pe sectiunea  Arheologie - Astronautica Antica
Jean  - moderator pe sectiunea Astronomie
Kymosabe - moderator pe sectiunea " Fenomene conexe si paranormale "
Romulus si LupinThe3rd - moderatori pe sectiunea Noua Ordine Mondiala (NOM/NWO)  :evil:

Jackie a mai avut statutul de moderator in 2006 si se pare ca sa retras, daca nu cumva ma insel, Urban la fel, care oricum si-ar fi anuntat candidatura pana acum daca era cazul ...

Iar din ce a mai ramas din propunerea ta, eu as opta pentru jean/romulus (dar dl. romulus nu cred ca si-ar dori). Pe Kymosabe/Lupin nu ii cunosc .

Apropo dar pe mine nu ma incadrezi nici macar intr-o "sectiune amarata"  :-D ?
Only the best is good enough ...