Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Tehnologie de 1 miliard de ani avans

Creat de Urban, 30 Noiembrie 2007, 12:20:17

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Credeti ca daca o civilizatie "superioara" ar avea fata de noi un avans de 1 miliard de ani sa zicem, ar mai folosi "ei", tehnologie "in sensul pe care il stim noi acum"...?

Da
12 (14.5%)
Nu
71 (85.5%)

Numărul total de membrii care au votat: 61

alx

Citat din: fiulploii din  24 Iulie 2011, 15:40:19
In opinia mea desigur, iata o idee buna de cercetat chiar si de acasa , pe internet , idee vehiculata de Strainu Emil :

- amplasamentul statuilor din Insula Pastelui ar fi o retea de antene pentru comunicari galactice sau chiar spatio-temporale , luind in considerare compozitia statuilor care e diferita de cea a ''palariilor'' existente pe unele din ele , etc. etc.


PAARP  :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

eu is de acord cu tine...da sa stii...DINCOLO ERA MAI IEFTIN!  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

fiulploii

hmm, cred ca ai gasit solutia iesirii din criza

:roll: :-D :-D

poti detalia putin , pls?

Is cu carnetelu si pixu pregatitu da a lua notite  :evil:

alx

#32
Citat din: fiulploii din  24 Iulie 2011, 15:52:37
hmm, cred ca ai gasit solutia iesirii din criza
ai dreptate...stiu o solutie ca sa iesi din criza...din criza de ficat,evident...nu mai bei o perioada,si o sa vezi cum statuile din insula pastelui devin dintr-o data ceea ce sunt,adica niste statui de piatra!

Citat din: fiulploii din  24 Iulie 2011, 15:52:37
Is cu carnetelu si pixu pregatitu da a lua notite  :evil:

ce elev silitor...foarte bine,stai jos,nota...4!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Nox

Citat din: fiulploii din  24 Iulie 2011, 15:40:19
In opinia mea desigur, iata o idee buna de cercetat chiar si de acasa , pe internet , idee vehiculata de Strainu Emil :

- amplasamentul statuilor din Insula Pastelui ar fi o retea de antene pentru comunicari galactice sau chiar spatio-temporale , luind in considerare compozitia statuilor care e diferita de cea a ''palariilor'' existente pe unele din ele , etc. etc.

Urmăriți emisiunea... poate... poate...
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,320.msg39997.html#msg39997
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

fiulploii

Citat din: Nox din  24 Iulie 2011, 17:37:03
Urmăriți emisiunea... poate... poate...


Jeaba arunci cu dovezi  :lol:

Binele facut cu sForta cum se numeste oare? Dar oare care e Binele ?

Fiecare poate sa priceapa sau sa perceapa numai pana la limita nivelului sau evolutiv si nu sta in puterea nimanui de a judeca in vreun fel nivelul altora , nu?

alx

Citat din: fiulploii din  24 Iulie 2011, 18:05:22
Jeaba arunci cu dovezi  :lol:

Binele facut cu sForta cum se numeste oare? Dar oare care e Binele ?

Fiecare poate sa priceapa sau sa perceapa numai pana la limita nivelului sau evolutiv si nu sta in puterea nimanui de a judeca in vreun fel nivelul altora , nu?
vezi ce inseamna sa vorbesti din ceea ce cunosti si traiesti tu pe pielea ta? AI SI TU DREPTATE!

    PS   stiti vorba aia: nu strica orzul pe gaste?   
   
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

tractorbeam

Citat din: Urban din  22 Ianuarie 2009, 23:12:12
Limba principala de circulatie internationala in momentul asta este engleza...si e foarte probabil ca in urmatorii 100 de ani sa fie singura limba vorbita pe glob...

Daca presupunem asta presupunem si ca un razboi distrugator va lasa pe suprafata pamantului numai vorbitorii de limba engleza, asta daca nu cumva vor vorbi mai intai chineza sau cine stie poate farsi, urdu sau pashtuna. Nimeni nu-si va abandona limba materna de buna voie ceea ce duce la ipoteza cu razboiul sau alta extinctie care va afecta vorbitorii de non-engleza. Daca insa ipoteza ta e gresita atunci si concluzia este. Inteleg ca ceea ce ai scris este concluzia si nu ipoteza.