Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Men in Black! Exista acesti oameni?

Creat de jackie28t, 24 Februarie 2006, 19:04:08

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

#30
1. (Si) topicul asta mi se pare "supranormativ" si cred c-ar putea fi contopit cu altul mai vechi ("MIB (Men In Black): ce credeti despre ei? "):

http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3505.msg57964.html#msg57964

...unde s-ar putea continua discutia, dar pot fi gasite si opinii f. interesante ale colegilor @biss si (mai ales) Siberia.

2. Situl/forumul Lovendal e si dupa mine o mantzocarie :-D penibila din simplul motiv ca mai nimic nu-i original acolo, unde se colporteaza doar pseudo-adevaruri culese si traduse (n.b. - PROST) din cele mai dubioase unghere ale ametzitului net.
Culmea-i ca Gigeii din zona aia aveau pe vremuri si tupeul sa critice :-o RUFOn!
A fost si p-aici o discutie pe tema asta, dar cred ca nu merita efortul continuarii ei.
Fiindca o victorie intr-un eventual "meci ideatic" cu lovendalizatorii ar echivala cel mult c-o medalie obtinuta la Olimpiada Handicapatilor. :-P
Si asta-i doar parerea mea, clar.

P.S. Na ca Padme mi-a luat-o inainte...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Siberia

Pacat ca Lovendal nu expune niciodata linkurile de unde se inspira.
   Postez mai jos linkul catre raportul in care se face referire (intr-un mic paragraf) la acesti MIB care si-ar fi facut simtita prezenta in urma aparitiei unui obiect triunghiular (doua observatii la interval de doua saptamani) in zona hotelului situat pe langa cascada Niagara.
http://www.aerial-phenomenon.org/UFO_Cases_files/12-001-CE1.pdf

   Se pare ca managerul (si unii dintre angajatii) hotelului in care si-au facut aparitia acesti MIB a crezut ca e vorba de o simpla gluma de Halloween.

   "Via e-mail, Investigator contacted the hotel Security Manager who gave WITNESS a copy of the surveillance video of the MIB entering the hotel lobby. In the e-mail he erroneously thought the MIB incident was "around Halloween" and stated "I think most employees thought it was just a Halloween prank. Although I did find it odd, I really did not give it much thought at the time."

Nu inteleg de ce au asteptat 4 ani ca sa intocmeasca acest raport...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Nicipreaprea

Citat din: Siberia din  19 Aprilie 2012, 18:21:19
Pacat ca Lovendal nu expune niciodata linkurile de unde se inspira.
...

Din cate am observat, se 'inspira' de pe ATS...
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

elena78

Men in Black  ,oamenii  imbracati in negru   cu camasa de un alb imaculat ,cu ochelarii  inchisi la culoare , sunt acele persoane care lucreaza,executa ordinele   guvernului  umbra .......

Siberia

Citat din: elena78 din  19 Aprilie 2012, 23:02:42
Men in Black  ,oamenii  imbracati in negru   cu camasa de un alb imaculat ,cu ochelarii  inchisi la culoare , sunt acele persoane care lucreaza,executa ordinele   guvernului  umbra .......

Acuma ca ne-ai spus cine sunt, m-am mai linistit...
La ce spalatorie isi duc camasile alea ? Vinde-mi si mie un pont, te rog, ca am mare nevoie !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

ryn

"Nu, nu exista." spuse avatarul meu...  :evil:

uforever

Citat din: elena78 din  19 Aprilie 2012, 23:02:42
Men in Black  ,oamenii  imbracati in negru   cu camasa de un alb imaculat ,cu ochelarii  inchisi la culoare , sunt acele persoane care lucreaza,executa ordinele   guvernului  umbra .......

Oaaaaaa, in negru cu camasa alba imaculat, GATA....STIU.....Romeo Fantastik :-D...Regele e M.I.B. :-D, are si "ochelarii inchisi"..puzzel-ul a fost rezolvat :evil:  sunt sigur ca executa ordinele..."pozitia 43, 53, 83..o mai vrei, n-o mai vrei"...vezi ce inseamna sa fii "initiat"? Te banuiesc ca facand parte din "oculta regresiva", ma insel? :wink:

PS. Stai ca am uitat ce era mai important, pe site-ul asta pana nu spui: "parerea mea", parca nu se intelege asta clar....asa ca ...parerea mea!

tudorflorin96

Citat din: uforever din  20 Aprilie 2012, 00:10:28
Oaaaaaa, in negru cu camasa alba imaculat, GATA....STIU.....Romeo Fantastik :-D...Regele e M.I.B. :-D, are si "ochelarii inchisi"..puzzel-ul a fost rezolvat :evil:  sunt sigur ca executa ordinele..."pozitia 43, 53, 83..o mai vrei, n-o mai vrei"...vezi ce inseamna sa fii "initiat"? Te banuiesc ca facand parte din "oculta regresiva", ma insel? :wink:

PS. Stai ca am uitat ce era mai important, pe site-ul asta pana nu spui: "parerea mea", parca nu se intelege asta clar....asa ca ...parerea mea!
uforeve exista multe lucruri de care noi nu stim.
de ce nu ar exista si oamenii in negru?
datorita carui lucru oamenii in negru nu pot exista?
"Politicienii sunt la fel peste tot. Promit ca vor construi un pod chiar si acolo unde nu exista nici un rau."

uforever

Citat din: tudorflorin96 din  20 Aprilie 2012, 08:16:02
uforeve exista multe lucruri de care noi nu stim.
de ce nu ar exista si oamenii in negru?
datorita carui lucru oamenii in negru nu pot exista?

Bre, "nana, doda si alte doamne"(nu sari in sus, e doar un citat), nu este vorba de existenta M.I.B., cand faci o afirmatie, aduci si ceva "dovezi".Cu alte cuvinte, nu poti sa spui din senin "afara ploua", elena uneori e haioasa, eu imi fac "datoria" sa-i atrag atentia. :-D

abyss