Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN filmat deasupra coastei Britanice - 11.02.2009

Creat de spooky, 11 Februarie 2009, 17:35:24

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Urban

Cred ca e o pasare sau o lanterna chinezeasca...sau gaza.

StarDust

#2
Ar fi superb sa fie o nava extraterestra, sa speram ca nu asta ar fi o explicatie:

http://www.metacafe.com/watch/yt-dzctCkrpvvU/big_black_balloon/

Ramane de vazut, binenteles nu sustin ca e asta dar seamana al naibii de bine...
Eu unul sper ca exista si alte filmari mai detaliate.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Urban

Citat din: StarDust din  11 Februarie 2009, 19:54:34
Ar fi superb sa fie o nava extraterestra, sa speram ca nu asta ar fi o explicatie:

http://www.metacafe.com/watch/yt-dzctCkrpvvU/big_black_balloon/

Ramane de vazut, binenteles nu sustin ca e asta dar seamana al naibii de bine...
Eu unul sper ca exista si alte filmari mai detaliate.

Mai mult ca sigur ca asta e explicatia, e buna si criza financiara la ceva....stimuleaza creierul pentru noi distractii.

Unidentified

  Poate sa fie un rezervor de combustibil de la o racheta care a fost lansata atunci. De exemplu pe data de 11.02.2009 a fost lansata naveta Proton-M Briz-M cu 2 sateliti la bord. Sau poate niste extraterestrii care si-au facut o nava in forma de carnat   :martiansmile:

StarDust

Citat din: Unidentified din  11 Februarie 2009, 20:13:28
  Poate sa fie un rezervor de combustibil de la o racheta care a fost lansata atunci. De exemplu pe data de 11.02.2009 a fost lansata naveta Proton-M Briz-M cu 2 sateliti la bord.

In nici un caz, un astfel de "rezervor" (mai bine zis SRB care se detaseaza la aprox. 40km altitudine si sunt detasate astfel incat sa cada in ocean) cade cu viteza mare, in nici un caz ca si ceea ce se vede pe film. Se vede ca obiectul e aproape stationar.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Unidentified

#7
Citat din: StarDust din  11 Februarie 2009, 20:18:34
In nici un caz, un astfel de "rezervor" (mai bine zis SRB care se detaseaza la aprox. 40km altitudine si sunt detasate astfel incat sa cada in ocean) cade cu viteza mare, in nici un caz ca si ceea ce se vede pe film. Se vede ca obiectul e aproape stationar.


:) Poti sa demonstrezi ca stationa sau ca era in cadere?

Tu ce zici spooky ?

StarDust

"unidentified" crezi ca un SRB in cadere cum sustii tu, sta cam in acelasi loc timp de 2 minute? Sa fim seriosi. Cauta pe tube sa vezi cum cade un SRB si pe urma mai discutam, ai tot netul la dispozitie. Eu nu demonstrez nimanui nimic, mi-am spus parerea. ;)
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Serban M


Unidentified

Citat din: StarDust din  11 Februarie 2009, 20:46:25
"unidentified" crezi ca un SRB in cadere cum sustii tu, sta cam in acelasi loc timp de 2 minute? Sa fim seriosi. Cauta pe tube sa vezi cum cade un SRB si pe urma mai discutam, ai tot netul la dispozitie. Eu nu demonstrez nimanui nimic, mi-am spus parerea. ;)

   Nu vreau sa mai lungesc discutia pentru ca mai mult ca sigur este un balon sau rezervor :) . Dar, tu nu vrei sa intelegi intrebarea pe care am pus-o in cadrul acestui subiect.

StarDust

#11
Deci sa ne lamurim. Intrebarea ta era:
Citat din: Unidentified din  11 Februarie 2009, 20:43:12
:) Poti sa demonstrezi ca stationa sau ca era in cadere?
Raspunsul meu:
Citat din: StarDust din  11 Februarie 2009, 20:46:25
Eu nu demonstrez nimanui nimic, mi-am spus parerea. ;)
Un Solid Rocket Booster (singurele componente ale unei rachete care se detaseaza in atmosfera joasa, la lansari) cade pe o traiectorie balistica cu viteza f. mare, lasand in urma o trena de fum deoarece in interiorul ei inca mai au loc arderi. Rezervoare de combustibil lichid care folosesc la lansarea navetelor spatiale se detaseaza la peste 100Km altitudine (deci in cosmos) si ard la reintrarea in atmosfera. Sper ca te-am lamurit. Poti sa te mai documentezi in continuare daca vrei sa afli mai multe ;)
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Unidentified