Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

cei rapiti

Creat de maiami, 25 Decembrie 2008, 16:24:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

Foarte amical : Bati cimpii siberia.
Spune-i asta aluia de i-au rapit prietena la cluj sau martorului,amindoi au vazut clar ce s-a intimplat,spune-le ca erau "ofiteri deghizati in alieni" si ca le-au modificat amintirile cu unde electromagnetice...nu te crede nici cel mai las dintre paminteni.
Nu stiu ce joc faci tu p-aici da prea mult tii partea dracilor sau a reptilienilor....e ultimul meu mesaj in atentia ta,acuma slabeste-ma cu diversiunea ta "ofiterii deghizati in alieni vin cu nave din alta dimensiune si ii rapeste pe oameni (si in ce scop ar face asta?! Nu au pe cine face experiente,prizonieri talibani sau mai stiu io ce??!).
E oribil ce faci. :ufo: :-)

Siberia

@calator astral, ignora-ma. Sunt o unealta a diavolului, sunt platita de forte oculte si ma supun unei legiuni diavolesti si unui sef reptilian.

p.s. - Ofiteri deghizati ii rapesc, nu ii rapeste ! Mersi pentru intelegere !
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Xanadron

#17
Peace, man - and (wo)man!  :lol:
Nimeni nu FACE oricum nimic oribil p-un forum, calator astral - chiar daca unele opinii contrarii convingerilor noastre ne-ar putea parea asa.

Ramine in plus oricum doar o ipoteza aia cu PLF-urile si "rapirile" cazute-n sarcina exclusiva a organelor PTB/NWO - chiar daca a fost excelent reprezentata in diverse carti/filme.
Inclusiv in "X-Files" intr-un episod memorabil (incerc sa-l regasesc pe net) - care insa, atentie!!!, includea in final o confruntare intre "falsii ET" si unul dintre rapitorii "pe bune" :evil: - un personaj enorm descins dintr-un OZN personal asemenea, si care poseda intimplator sau nu o blana, coarne si copite... :wink:
In cadrul unui f. probabil scenariu dublu - adica "abductions ET simulate/reale".

P.S. (@Tayka): ET-ul :evil: ala veritabil din "X-Files" o fi facut parte din "Echipa Zero", mai stii? :roll: :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Siberia

Citat din: calator astral din  11 August 2011, 16:24:21
Foarte amical : Bati cimpii siberia.
Spune-i asta aluia de i-au rapit prietena la cluj sau martorului,amindoi au vazut clar ce s-a intimplat,spune-le ca erau "ofiteri deghizati in alieni" si ca le-au modificat amintirile cu unde electromagnetice...nu te crede nici cel mai las dintre paminteni.
Nu stiu ce joc faci tu p-aici da prea mult tii partea dracilor sau a reptilienilor....e ultimul meu mesaj in atentia ta,acuma slabeste-ma cu diversiunea ta "ofiterii deghizati in alieni vin cu nave din alta dimensiune si ii rapeste pe oameni (si in ce scop ar face asta?! Nu au pe cine face experiente,prizonieri talibani sau mai stiu io ce??!).
E oribil ce faci. :ufo: :-)

Mi-am alocat 10  minute sa il caut pe cel caruia i s-a rapit prietena ca sa-i spun lui ce aveam de zis, asa cum m-ai sfatuit... si ce sa vezi ?
La o simpla cautare a UBB TV Cluj, am vazut ca Eustache Pastarnac este unul dintre studentii care participa la acest proiect de televiziune studenteasca si nicidecum un martor important, ca toti cei vazuti in videoclipul despre rapire de pe youtube sunt studenti in cadrul Facultatii Babes Bolyai, si ca totul este o CACIALMA studenteasca regizata in cadrul unui proiect studentesc de actorie. Am vazut de ieri ca pare o gluma, dar am preferat sa ma asigur ca asa este.
Probabil ca daca aveai si tu 10 minute la dispozitie sa cercetezi CAZUL de RAPIRE, ar fi fost mult mai constructiv :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Arhanghelul

Mi-am alocat 15 minute ... si-am rezolvat cazul ... multumim colegei de ancheta Siberia ...

http://www.youtube.com/user/claudiujr#p/u/8/xtHqY8t2SFM

:evil: :evil: :evil:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

arckadii

#20
Buna dimineata,


Topicul de fata este exemplul clar al expresiei "un nebun arunca o piatra in lac si zece intelepti se chinuie sa o scoata". Din punctul meu de vedere, foarte multe asa-zise rapiri sunt intr-adevar rodul imaginatiei sau al unei boli mentale. Totusi, incidenta acestor cazuri este departe de a fi de 100%.
Am citit mai jos despre "rapirile in duh". Ei bine, in acel caz cred totusi ca avem de-a face mai degraba cu acele "calatorii astrale" despre care se vorbeste, acele calatorii in care practic sufletul se desprinde de trup, in timpul vietii, si poate calatori liber prin univers. Ca este sau nu acest lucru determinat de fiinte din exterior, nu cred ca putem sti in acest moment. Un exemplu este cel al lui Ioan (nu apostolul ci cel care a scris Revelatia) care, dupa cum declara chiar la inceputul acelei carti, a primit acele informatii, "calatorind in duh".
In cazul rapirilor fizice, sau mai degraba a contactului direct intre pamanteni si fiinte care au posibilitatea sa calatoreasca in afara spatiului terestru, avem mai multe exemple.
Primul, si cel mai cunoscut, ar fi cel al lui Piri Reis (nume complet Hadji Muhiddin Piri Ibn Hadji Mehmed), celebrul amiral otoman, care a reusit sa cartografieze in detaliu, nici mai mult nici mai putin decat mare parte din harta lumii.
Explicatia oficiala este bineinteles una "plauzibila" care include probabil drumurile facute pe marile si oceanele lumii si desenarea hartilor in timpul acelor drumuri.
Explicatia mai putin oficiala ar fi aceea ca Piri Reis, ar fi fost "rapit in trup" si purtat peste mari si tari in vederea cartografierii exacte a lumii.
Un alt exemplu sustinut de Biblie de data aceasta vine din partea imparatului Solomon, care a fost rapit la cer si purtat peste tinutul lui pentru a vedea  peste ce mare intindere i-a dat Dumnezeu sa stapaneasca.
Un alt exemplu, iarasi celebru este cel al lui Ezechiel, care pana sa aiba viziunea impresionanta pe care o cunoastem cu totii, a fost luat si pus in varful unui munte pentru a construi cetatea pentru "aratarea" care i s-a intruchipat ulterior.

Exemplele continua si este mult mai usor sa ne raportam la trecut pentru ca acele cazuri care au dainuit mai mult timp au mai multe sanse sa fie intelese mai bine. In prezent, exista numeroase cazuri de rapiri, inexplicabile (cel putin oficial) care par cel putin reale.
Sper ca exemplele mele sa faca putina lumina macar in cazul utilizatorului maiami, care de altfel sunt de parere ca nu face altceva decat sa instige pentru a-si face reclama.

O zi si o primavara frumoasa,
Ark

jean

Mai jos este o mica analiza facuta de mine pe marginea unui caz de rapire prezentat de domnul Dan Farcas in revista Magazin. Articolul poate fi citit aici: http://www.revistamagazin.ro/content/view/10188/4/
Nu am facut asta in mod special pt. a posta. Am facut-o mai mult pentru mine, dar, daca tot am muncit, poate aflu si alte pareri. Cam mult am scris, dar am cautat sa scurtez la maximum.

Leonard Buchman, este una dintre personalitatile care au participat la experimentele de vedere la distanta. In timpul sedintelor el a fost trimis sa vada OZN-uri si extraterestrii, planeta Marte etc. Prin anul 2000 el a marturisit unui jurnalist ca el insusi a fost victima unei rapiri, cu vreo 20-25 de ani inainte de angajarea sa in clarviziune. Pe atunci era predicator in cadrul biserici metodiste din Texas.
Deblocarea aminirilor despre rapire s-a facut dupa mult timp la o sugestie a sotiei de a verifica si curtea din spate a casei. S-a simtit imediat coplesit de amintirile intregii experiente de rapire.
CitatA fost rapit, dus pe nava, pe un rind de scaune in stanga lui statea o femeie mai invarsta. Nu am reusit sa comunic cu ea, era ca un zombi, speriata de moarte. A aparut un individ cu infatisare de culturist, inalt de peste doi metri. Cand s-a apropiat individul, Lyn s-a ridicat de pe scaun si a cerut permisiunea sa se aseze langa geam. Cel intrebat s-a uitat la Lyn si pe fata lui s-a asternut spaima. S-a intors si aproape a esit fugind din incapere. La scurt timp a rervenit doi indivizi asemanatori cu primul. In fata lor era un omulet cenusiu putin mai inalt de un metru, parca anume asezat pt. ai proteja de Lyn, de care in mod evident le era groaza.
Ceva nu este in regula in acest pasaj. Doi indivizi de peste doi metri inaltime si cu constitutie atletica inspaimantati de un om cu inaltimea sub doi metri si culmea, mai aduc si un omulet cenusiu de 1 m inaltime sa-i protejeze. Pai cum sa-i protejeze daca cenusiul nu a reusit sa-l faca pe Lyn sa se aseze?....Poate fi explicata acesta scena? Sunt cel putin doua explicatii.
a)-rasa umana este mult mai violenta si sunt mult mai precauti. Daca este asa, cum ramane cu tehnologia care este de partea lor?....In alte cazuri au neutralizat imediat pe cel violent. Cenusiul poate fi un android face parte din tehnologie.
b)-au fost surprinsi de luciditatea lui Lyn? Comparand cu alte cazuri aveau posibilitatea sa-i steaga amintirile, cea ce s-a si intamplat. Nu cred ca acesta este motivul de painica.
CitatDaca nu au reusit sa-l faca sa se aseze atunci l-au luat langa ei, sa stea cu ochii pe el. La intrebarea lui Lyn, cenusiul i-a aratat panoul de comanda si chiar i-a permis sa faca cateva comenzi sub stricta supraveghere..........
Nu cred ca acesta a fost adevaratul motiv, poate ca, chiar doreau sa vada cum reactioneaza sau menoreza panoul pt. mai tarziu. Panou intalnit in alte circumstante mult mai tarziu si recunoscut de Lyn. Sa fim seriosi.....Nu cred ca o inteligenta nepamanteana ar permite asa ceva, mai ales in timpul zborului OZN-ului. Este ca si cum ai intra in cabina de comanda a unui Boieng in timpul zborului, si ai cere sa-ti dea vioe sa actionezi cateva butoane. Absurd nu?.....Nu neaparat daca totul se petrece doar in mintea celui rapit.
CitatCalatoria a durat aproximativ 30 minute, iar destinatia nu era Pamantul. Era un loc foarte intunecat, ca in mislocul nopti, desi era ziua si Soarele era pe cer, era cald..........
Iar o inlantuire de lucruri absurde din punctul meu de vedere. Intuneric ca noapte si Soarele pe cer?.....Ar fi interesant de stiut cat de mare se vedea Soarele, ce culoare avea, etc. Daca era intuneric inseamna ca Soarele era departe de planeta, dar in acest caz cum de era caldura suficienta?..... Era vorba de o stea care avea o emisie puternica in infrarosu si mai putin in vizibil, sau era vorba de o planeta mai mare si ei se aflau pe un satelit care se incalzea intern din cauza atractiei gravitationale exercitate de planeta pe care o orbita? Aceasta ipoteza este mult mai plauzibila. Timpul calatoriei, 30 min, este un timp scurt pt. a fi vorba de o calatorie in afara sistemului solar sau la periferia acestuia unde este foarte frig si Soarele aproape nu se mai vede. Navele noastre au nevoie de mai multi ani sa ajunga acolo. Cum se face ca, oamenii respira liber acolo? Chiar si pe Terra la inaltimi mai mari avem probleme de respiratie.
Totul pare foarte absurd. Daca totul de intampla numai mental sau cel rapit nu a fost rapit in corpul fizic, a fost rapit in duh, asa cum scrie prin Biblie?...Poate a fost luata numai matricea sa informational-energetica ce o fi mai insemnad si asta.
CitatA urmat o conversatie lunga. In esenta cenusii ofera o slujba de pilot de OZN-uri.......Celelalte persoane rapite au fost duse peste un deal, el nu stie unde desi s-a gandit sa intrebe......
Ai lasa......Pilot de OZN-uri unui alt tip de entitate care nu cunoaste nimic despre ei tehnologia si razboiul lor cu nu stiu cine, de care mai au si frica? Sau poate aveau nevoie de Kamikaze? Pai in acest caz sa intebe pe americani cum au facut avioane fara pilot. Din descrierea altor cazuri de rapire se cunoaste faptul ca omuletii gri au capacitatea de a citi gandurile si puteau sa-i explice ce s-a intamplat cu ceilalti. Poate aceasta scena facea parte din tabloul general, el era cel important, din acest motiv s-a bucurat de o atentie speciala fata de ceilalti. Poate ca informatiile retinute de Lyn, nu sunt cele reale. Poate au fost alterate in mod intentionat in mintea lui pentu a masca adevarul despre intamplarea petrecuta cu acea ocazie.
CitatUmbland pe diferite planete, ei intra in contact cu diferite forme de boala si pentru asta rapesc oamenii, le implanteaza tesuturi bolnave, dupa care sunt rapiti iar si culeg anticorpii produsi de acestia. Pe baza acestora produc medicamente si antidoturi pt. ei........
Ce drum scurt de la pilot de OZN-uri la cobai......Si noi facem asta, avem si noi cobaii nostrii, organisme considerate de noi inferioare. Daca facem noi de ce nu ar face si ei?. Daca este adevarat, ma intreb ce se intampla cu oamenii infectati? Ce consecinte are infectarea lor in timp si pt. urmasii lor? Daca cei infectati mor, ei vor intalni spiritul mortului si-i vor multumi pt. ajutor. Pai atunci cum ramane cu biserica si creatorul nostru? Dintr-o data numai suntem sefi pe acest Pamant.
Tare asi dori sa cunosc adevarul, dar sunt o mica saiba in marele angrenaj. Poate ca este mai bine sa nu cunoastem adevarul, pote nu, cine pote sti?
CitatL-a rugat pe cenusiu sa-l lase sa-si aminteasca de rapire, iar acesta i-a spus: ,,ei bine nu-ti vei aminti".........
L-au zapacit mental, au creat o confuzie mare in capul sau pt. un anumit timp. Ideea este ca, nimeni din cei rapiti nu scapa de acest tratament aplicat cu un scop precis. Atunci cum sa credem ca informatiile amintite de Lyn sunt cele adevarate si nu induse?...
CitatCei care l-au interogat erau interesati de functionarea panoului de comanda de pe OZN.
A fost dus de un prieten intr-un atelier plin de resturi, printe care si un panou ca cel de pe OZN. A recunoscut imediat panoul si faptul ca apartine unui OZN. A aparut imediat un colonel care i-a dat afara pe amandoi ameninintand-ul pe Lyn cu pedeapsa capitala.
Impresia mea este ca, si aici lucrurile par aranjate. A fost dus intentionat sa vada ce reactie are la vederea acelor resturi si a panoului, pastrarea secretului, etc. Militarii si securistii au si ei interesele lor.
Concluzie
Este o mare harababura, nimic nu se leaga. Cineva creaza o confuzie adanca in mintea celui rapit si in mintea celor care afla de cazul lui. Se pare ca exista un interes in acest sens. Din partea cui?....Aici este problema, se pare ca, fiecare ascunde cate ceva pt. protejarea intereselor personale si de grup. Domnul  Farcas are dreptate cand spune: ,,omul spune relitatea care a simtit-o el, dar asta nu inseamna ca chiar asa s-a intamplat". Cu toate acestea fenomenul OZN inclusiv rapirile este real si cred ca va trece mult timp pana la elucidarea sa.
Adevarul este dincolo de noi

abyss

Nu mi se pare o totala harababura. E chiar foarte plauzibila intamplarea. L-au lasat sa-si aminteasca parti reale cat si lucruri ce par fara noima. Toate cu un scop, ce serveste mai multor directii deoadata. Cum le place lor...dealtfel.

Xanadron

#23
Ba, mie-mi pare un ghiveci tipic dezinformarii - fiindca ce altceva serveste in definitiv un "predicator itinerant" (si remote-viewer al armatei  :-o in timpu' liber - chestie contrara oricaror precepte religioase) decit minciuna?!

Nu zic ba, exista diverse marturii plauzibile, dar nu de genul asteia, cu umanoizi culturisti inspaimintati si mici grizulii  :moon: :-( la fel de timizi, care fac recrutari de piloti pt. OZN-uri din rindurile predicatorilor. :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

  Eu zic ca cei rapiti sunt chiar rapiti. De catre cine anume inca nu putem stii. Pentru ce scopuri? Ei bine, aici '' e multe dom'le'' de speculat . Cui folosesc asemenea povesti?
  Daca ''rapirea'' se produce '' in duh'' cum se zice in limbaj bisericesc sau '' in fizic'' nu stiu daca conteaza aceasta diferenta minora.
 
Un aspect deloc de neglijat dupa parerea mea este ca in toate timpurile au existat oameni care au sustinut ca au fost rapiti de diferite fiinte , magice sau fabuloase. Unii au prezentat poate si dovezi in sprijinul veridicitatii rapirii .
Sa nu uitam ca in ziua de azi exista un adevarat cult ''aliens'' cu toate aspectele conexe implicate .

Xanadron

Unul din scopuri zice-se c-ar fi "implantarea" celor rapiti.
...In ce scop(uri) 8-) insa? Aici e inca loc de 1001 ipoteze.
Un PDF interesant (fiindca prezinta doar date, nu speculatii) din 2009 - despre structura unui [presupus] implant ET -  merita citit.

http://www.alienscalpel.com/wp-content/uploads/2010/05/Analysis-of-Object-Taken-from-Patient-John-Smithv51.pdf
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/