Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

cei rapiti

Creat de maiami, 25 Decembrie 2008, 16:24:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

maiami

eu cred ca toti cei care spun ca sunt rapiti mint cu nerusinare
sa le fie rusine ca induc oamenii in eroare :ufo:
VOICA MARIAN tel. 0746075513
va invit la cunoasterea prin stiinta

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

romulus

Citattoti cei care spun ca sunt rapiti mint cu nerusinare

Asa o fi, daca zici tu .
Dar ai si altceva in plus? Cunosti pe careva de genul asta? L-ai dovedit ca mitoman?
Daca zici asa , la plezneala, las-o balta .
Vad ca esti destul de maricel , ca se te mai tii de "prostioare"!
Asa, for fan, iti dau ex. pe baiatul meu cel mare, care,  pe la varsta de 7 ani, cand il duceam la mama la tara ,se asocia cu cate un alt "sugubat" din vecini , mergeau pe ulita  si strigau asa: " caramida de sobaaaaa......caramida de sobaaaaaa..." Binenteles ca se gasea cate vreo crestina care venea fuguta, fuguta la poarta sa cumpere/vada si mare ii era surpriza sa dea cu ochii de nazdravani !
Normal ca ei se tavaleau de ras iar babuta venea la mama si-l para : "da-mi Lenuto caramida , ca nepottu' striga pe ulita"....
Asa si tu acu ' !
Numai ca, din poza, parca nu ai avea varsta ....
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

fiulploii

clasificare .

- dpdv al substantei - rapiti ''in duh'' - exemple ....
                              - rapiti fizic

- dpdv al tipului rapitorului - rapiti de catre oameni - pt rascumparare
                                                                          - pt santaj
                                                                          - pt alte ''placeri''
                                                                          - pt experiente medicale

                                        - rapiti de catre ''altii'' - pt manipulare - genetica
                                                                                                - mentala
                                                                         - pt implantare-urmarire

Un tip special sunt cei ce se rapesc singuri - pt inscenare cu diverse avantaje
                                                              - pt a-si crea propria lor realitate in care apar idei fixe,
                                                                               fobii , atasamente extreme , propria Utopia .

-dpdv al persistentei rapirii - permanente
                                       - ocazionale

- dpdv al numarului de rapiri la acelasi subiect - singulare
                                                                   - multiple

- dpdv al tehnicizarii rapirii - magica
                                       - onirica
                                       - tehnica actuala reala sau presupus reala
                                       - super tehnicizata dar nu atat de mult incat sa nu mai recunoastem
                                           tehnica ce devine magica la un anumit nivel

-dpdv al tehnicii rapirii - ondulatorie - pe o raza tractoare vizibila
                                                     - teleportare

                                  - corpusculara - ''saltare'' la propriu de catre una sau mai multe '' fiinte''


- dpdv al sistemului de valori a rapitului - rapire religioasa
                                                          - rapire non-religioasa

- dpdv al informatiilor receptionate de rapit - metafizica, esoterica
                                                               - tehnologico-stiintifica
                                                               - fara informatii transmise/ de transmis

Mi-a scapat ceva ?   :roll: 


Nicipreaprea

Citat din: fiulploii din  11 August 2011, 01:01:57
clasificare .

- dpdv al substantei - rapiti ''in duh'' - exemple ....
....


astia ar fi cei care se lasa rapiti ?  :-D
________________________________________
"Know your enemy and they probably will not be your enemy."

Xanadron

#5
Sa-ti fie rusine, colega fiulploii, ca induci oamenii in oroare :-D cu povestile astea!
Cum sa nu poti subscrie la argumentele extrem de logice ale initiatorului topicului? :roll:

Citat din: spooky din  25 Decembrie 2008, 16:25:08
dezvolta te rog...
Eu i-as fi spus "dezvolta-te, te rog..." :lol:

Serios acum: in umila mea opinie, fie si daca numai una din zece relatari de "abductions" (de la celebrul caz Betty & Barney Hill incoace) ar fi reala si tot aveam o maaare problema...

Ceea ce nimeni inca n-a reusit sa lamureasca e incidentza crescuta a rapirilor de catre ET :-( in SUA si Marea Britanie (mai recent). Chestie greu explicabila doar prin "isterie contagioasa" si poate mai degraba prin existentza efectiva a unui acord al ET cu guvernele respective in sensul "liber la rapiri" contra unor avantaje (eventual tehnologice-militare) din partea ET. :roll:

P.S. Evident ca-i plauzibil si ca pe ET sa-i doara-n antene :martiansmile: de guvernele american sau britanic si sa-si vada de treaba dupa o agenda doar de ei stiuta.
Sau eventual si de Toni Victor Moldovan. 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Aliosa

Cine dreak isi imagineaza ca "manipulatorii" genetici ai omenirii au nevoia de a
"rapi" oameni pentru experiente, saracii nu dispun de tehnologie , trebuie sa fure
omu de la job sa-i bage betze in nas si anus pentru probe :))=)).
Americanii au mari probleme cu capul, ei sunt rapitzi , bantuitzi si mintiti intr-o proportie
mai mare decat toate natiile pamantene la un loc.
SAU poate ma insel si sunt rapitzi cu adevarat dar nu de extraterestri, poate oamenii lor luminati
de prin organizatiile lor intunecate testeaza pe ei diverse porcarii.
In rest "visele" in care apar baietzii gri cu ochii mari si negri in jurul patului si ei sunt imobilizati si sunt
dusi pe nave unde vad cum li se introduce cate un vribrator in nas, au fost explicate foarte amanuntit.

calator astral

Aliosa nu e ma nici un "vis" !
Totul e absolut REAL, alienii nu se justifica in fata nimanui,vin,te aleg pentru motive pe care cred ca le cunosc de-acum,te captureaza fulgerator,te"culeg" ca pe o planta, 99% din rapitii eliberati sint traumatizati,au cosmare,toti afirma ca eilienii i-au pingarit,femei copii barbati nu conteaza...violati,de mai multi etei cel mai adesea,multora le lasa amintiri concrete,implanturi de exemplu...
Sa nu crezi ca e un fenomen marginal,undeva intr-un desert al Statelor Unite,rapirile sint frecvente mai peste tot,si la noi sint grupa-mare,dar ciocul mic ca nu tre creata panica-n populatie.
Marturiile sint controlate,un black-out pe rapiri, rareori e dezvaluita o astfel de intimplare nefericita. Dar mai devreme sau mai tirziu vom sti...iar ei vor plati.
Cine stie cite sute de mii poate milioane de semeni d-ai nostri sint surghiuniti si maltratati la ora actuala de aceste bestii fara inima,citi se jelesc ca sint de-acum sclavii sau cobaii lor....citi se roaga in tacere sa ii regasim si sa le curmam acest inacceptabil cosmar.

Rapita de extraterestri

Xanadron

#8
Daca eram ET, :martiansad: eu l-as fi rapit mai repede pe martorul Eustache Pastarnac :-D - nu de alta, dar numele lui indica o linie genetica interesanta.

Lasind gluma la o parte acum, cazul aproape clasic de "abduction" din CJ adus in atentie de calator astral mi se pare credibil si ar fi trebuit analizat mai in detaliu - cu sau fara regresii hipnotice.

As atinge aici macar tangential posibilitatea/ipoteza ca unii membri RUFOn sa poata ajunge cindva la o solutie privind initierea unor actiuni de analiza-cercetare proprii, care presimt c-ar fi cel putin la fel de interesante ca cele ale ASFAN. 8-) Clar ca-s un pic offtopic acum si problema-i complexa, necesitind nu doar organizare, ci si fonduri sau/si sponsori, dar nu ma abtin sa n-o pomenesc.

Pe de alta parte, iar ajungem la controversata tema a Padurii Hoia-Baciu, :roll: unde ba se-ntimpla fenomene iesite din comun, ba nu se-ntimpla mai nimic...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Aliosa

Citat din: calator astral din  11 August 2011, 11:18:49
Aliosa nu e ma nici un "vis" !
Totul e absolut REAL, alienii nu se justifica in fata nimanui,vin,te aleg pentru motive pe care cred ca le cunosc de-acum,te captureaza fulgerator,te"culeg" ca pe o planta, 99% din rapitii eliberati sint traumatizati,au cosmare,toti afirma ca eilienii i-au pingarit,femei copii barbati nu conteaza...violati,de mai multi etei cel mai adesea,multora le lasa amintiri concrete,implanturi de exemplu...
Sa nu crezi ca e un fenomen marginal,undeva intr-un desert al Statelor Unite,rapirile sint frecvente mai peste tot,si la noi sint grupa-mare,dar ciocul mic ca nu tre creata panica-n populatie.
Marturiile sint controlate,un black-out pe rapiri, rareori e dezvaluita o astfel de intimplare nefericita. Dar mai devreme sau mai tirziu vom sti...iar ei vor plati.
Cine stie cite sute de mii poate milioane de semeni d-ai nostri sint surghiuniti si maltratati la ora actuala de aceste bestii fara inima,citi se jelesc ca sint de-acum sclavii sau cobaii lor....citi se roaga in tacere sa ii regasim si sa le curmam acest inacceptabil cosmar.
Rapita de extraterestri
Tare rau clipul ala :))).

Din intamplare am copilarit in Cluj si am colindat padurea Baciu multi ani pentru o specie de ciuperci(creasta cocosului) tare buna la ceaun, in afara faptului ca este foarte deasa(padurea) in unele locuri, nu am vazut, auzit, simtit nimic in neregula acolo.

Legat de intalniri cu situatii inexplicabile , posibil extraterestri , am avut 2 la viata mea si ambele mi-au impregnat un sentiment ciudat de genu : nu-mi pot aminti detaliat momentul desi am fost constient tot timpul , nu am fost rapit , nu mi-a lasat nici o urma , dar sentimentul asta este (parerea mea) dat de "frica de necunoscut" in care instinctul de autoconservare intra in priza.

Raman ferm convins ca nu "rapesc" oameni pentru experimente, recoltari sau mai stiu eu ce. Posibil sa fie cateva cazuri(10 pe tot globul) in care sunt rapiti "anumiti" oameni dar cu alte scopuri decat cele de observatie/modificare/recoltare. Consider ca sunt destul de capabili sa observe/obtina tot ce vor fara ca noi sa observam lucrul asta, daca nu, inseamna ca nu sunt atat de avansati tehnologic.

mr

Nu pot sa ader la apasarea cu care spui ca lumea este rapita, calatorule.  Indoctrinarea sistemului ne detetmina, pe nesimtite, sa avem tendinta de a standardiza totul si de cele mai multe ori la modul superficial. Inclusiv rapirile de catre ET....sau ce-or fi ele.
Personal stiu ca sunt langa mine. Nu stiu, dupa canoanele lumii fizice, cine sunt ei. Stiu ca trebuie sa fie acolo...si ca NE-AM PROPUS asta, si eu si ei.  Deci...lucram in echipa....as putea spune. Si ma simt excelent in formula asta ;)

Citat din: Aliosa din  11 August 2011, 12:42:19
Raman ferm convins ca nu "rapesc" oameni pentru experimente, recoltari sau mai stiu eu ce. Posibil sa fie cateva cazuri(10 pe tot globul) in care sunt rapiti "anumiti" oameni dar cu alte scopuri decat cele de observatie/modificare/recoltare. Consider ca sunt destul de capabili sa observe/obtina tot ce vor fara ca noi sa observam lucrul asta, daca nu, inseamna ca nu sunt atat de avansati tehnologic.

Si eu cred la fel. Si mai cred ca nu sunt ahtiati dupa tehnologie...ci doar ne observa. Si ne observa ...doar pentru ca multi dintre noi suntem una cu ei....veniti aici pe pamant cu ceva treburi.
Rapitii ...poate sunt interesele ale altor "parti".
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

calator astral

Citat din: mr din  11 August 2011, 13:10:46
Nu pot sa ader la apasarea cu care spui ca lumea este rapita, calatorule.  Indoctrinarea sistemului ne detetmina, pe nesimtite, sa avem tendinta de a standardiza totul si de cele mai multe ori la modul superficial. Inclusiv rapirile de catre ET....sau ce-or fi ele.
Personal stiu ca sunt langa mine. Nu stiu, dupa canoanele lumii fizice, cine sunt ei. Stiu ca trebuie sa fie acolo...si ca NE-AM PROPUS asta, si eu si ei.  Deci...lucram in echipa....as putea spune. Si ma simt excelent in formula asta ;)

Si eu cred la fel. Si mai cred ca nu sunt ahtiati dupa tehnologie...ci doar ne observa. Si ne observa ...doar pentru ca multi dintre noi suntem una cu ei....veniti aici pe pamant cu ceva treburi.


Rapitii ...poate sunt interesele ale altor "parti".

care sint in opinia ta acele "P A R T I" ?

mr

#12
Citat din: calator astral din  11 August 2011, 14:21:56
care sint in opinia ta acele "P A R T I" ?

Acele entitati sau hoarde de entitati care corespund, "dupa faptele lor", vibratiilor si manifestarilor joase de la indiferenti pana la negatorii Divinitatii.
Sub ce forma se prezinta, conform notiunilor standard de identificare, (civilizatii ET, duhuri sau ) nu stiu ...si nu cred ca este atat de important cat timp pot fi identificati (si izolati) dupa fapte. Domeniul lor de actiune, privind Creatia per ansamblu, este unul restrans doar la cel psihic si mental corespunzator lumii fizice si intermediar-inferioare. Practic au sub influienta acei oameni dezinteresati si superficiali, interesati doar de "vraja" lumii fizice sau adepti prin alegere. Si poate fi posibila pentru ei o rapire brutala - fizica sau in somn...pana la posedare.

Am motive personale sa nu cred ca un om cu un caracter integru, curat si cu o dorinta sincera de cunoastere poate fi sub influienta acestor "parti".
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

calator astral

Mr...sincer iti spun opinia mea,fara vreun gind ascuns si cu toata inima: acele entitati pe care le simti in preajma ta nu sint absolut deloc "extraterestri",ci ingeri sau...draci.
Inca o data: extraterestrii nu sint,nu pot fi in veci INVIZIBILI!  Sint organici,din carne si oase. Au intradevar o tehnologie sofisticata de "invizibilitate" dar numai pt navele lor, prin absorbtia luminii. Continui sa cred ca au si ei o gramada de puncte vulnerabile. Si ca rapesc femeile sa le faca Doamne-iarta-ma mai stiu io ce...poate chiar le insarcineaza si recupereaza foetusul alien ulterior pt a-l creste in incubatoare. Cam asta e adevarul in opinia mea. Deci toate entitatile invizibile sint de alta natura decit extraterestra.

Siberia

Citat din: calator astral din  11 August 2011, 15:22:54
Continui sa cred ca au si ei o gramada de puncte vulnerabile. Si ca rapesc femeile sa le faca Doamne-iarta-ma mai stiu io ce...

XXX Alien gang-bang ? :roll:  :-D  :-D

Cat despre ceea ce insiri acolo @calator astral, e de-a dreptul pueril. Pentru tine lumea "invizibila" e compusa doar din ingeri si draci - iar cea materiala doar din oameni si reptilieni ?!
Probabil ca n-are vreun sens sa discutam pe aici de diverse modalitati de implementare a unor "amintiri" despre rapiri extraterestre, de proiecte de genul MK-Ultra, de rapiri controlate efectuate in cadrul unor diverse proiecte "negre" de catre oameni/ofiteri deghizatiin entitati, de manipuarea realitatii cu ajutorul undelor electromagnetice, sau multe altele.
Noroc ca exista dracii si reptilienii pe care sa dam vina... cred ca e asa de bine in lumea ta @calatorule...
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti