Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Capacitãþile neobisnuite ale corpului uman

Creat de CHIP, 11 Decembrie 2008, 07:24:01

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

StarDust

Referitor la filmul pus de Fr0styan, mi se pare ciudat ca voltmetrul nu inregistreaza nimic intre mainile acelui om, desi led-ul in din mainile lui, in cea de a doua experienta se aprinde ci-ca pe culori diferite in functie de intensitatea curentului (asta e real, asa se comporta un led)... desi voltmetrul nu indica nici o tensiune (deci nici curent) in experienta anterioara... putin cam ciudat...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Yagg

Darie, te iubesc frate, gândeºte pozitiv, nu te lãsa influenþat de forþe malefice! ªforþa Chi fie cu tine! Sinele tãu e puternic ºi ºtiu cã poþi. Moº Crãciun existã!

StarDust, vezi cã ºi la o emisiune pe PROTV a fost invitatã o doamnã care lipea cãrþi de mâini ºi schimba gustul apei. Mã întreb cum poþi schimba gustul apei dacã este insipidã. Horia Brenciu se amuza copios cu "greutatea" cãrþilor. Circ total!

Fr0styan, mã ofer voluntar la demitizat. E interesantã povestea tipului. E discret, dã foc la hârtii, se supãrã, dispare, apare pe urmã sã mai facã puþin show ºi pe urmã iar se supãrã. Este o dovadã clarã cã Bruce Lee era mic copil pe lângã omnipotentul ãsta.

Temã pentru acasã:
Dacã Bruce Lee nu credea în absolut nimic cum a reuºit sã atingã performanþe în artele marþiale?

Dupã ultima hranã aruncatã, am sã-i urmez sfatul lui Nox de aici: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1989.0.html


StarDust

Citat din: Yagg din  12 Aprilie 2009, 19:25:08
StarDust, vezi cã ºi la o emisiune pe PROTV a fost invitatã o doamnã care lipea cãrþi de mâini ºi schimba gustul apei. Mã întreb cum poþi schimba gustul apei dacã este insipidã. Horia Brenciu se amuza copios cu "greutatea" cãrþilor. Circ total!

"Uiti" ceea ce am precizat, nu m-am uitat la nici o emisiune, a fost LIVE, acum ca ma crezi sau nu, asta e problema ta... :D
Si te asigur ca am fost cat se poate de obiectiv, am plecat de la premiza ca asa ceva nu se poate, de aceea am tras de cartea aceea, ca sa vad cu ce forta e tinuta lipita de palma... Deci? Te asigur ca totul e 100% real tot ce am relatat.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

lylyt_ice

#33
 Daca mana este uscata, te asigur eu ca nu se lipeste nici o carte...dar daca este putin umezita, sau transpirata e foarte simplu pentru oricine sa faca astfel de trucuri. Acelas principiu este valabil si pentru ce-i care sustin ca au un corp care atrage obiecte metalice, totul are de-a face cu umididatea si grasimile de pe piele, obiectele raman pur si simplu agatate in pozitia (aproape!)  verticala!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

#34
Initial si eu am crezut ca de asta e vorba, dar cand cartea s-a deschis (era cu legatura in jos) si nu a cazut, nu am stiut ce sa mai cred. Apoi am tras de ea si am simtit-o clar lipita de palma. Eu nu am tras nici o concluzie in urma acelei experiente, dar a ramas ceva inexplicabil pt. mine (si pt toti cei de fata).
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

lylyt_ice

Copii, consuma dulciuri si atunci cand se murdaresc de ceva lipicios nu alearga imediat sa se spele pe manute, prefera sa stearga palmele una de cealalta. Roaga-i pe copii sa mai repete experimentul, iar apoi, (daca reusesc din nou?) controleaza-le manutele...pune-i sa se spele pe maini si sa se usuce bine cu un uscator de par iar dupa aceea sa repete. Sigur nu mai iese a doua oara.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

darieglobur

#36
StarDust, stai linistit ca Yagg n-o sa ia in serios istorisirea ta si nici n-o sa vina cu explicatii (decat, eventual, cum ziceam ceva mai sus, cu unele umoristice, menite sa arunce problema direct in...derizoriu) pentru ca, din punctul lui de vedere, chestia asta pur si simplu nu se pune! :-D

Yagg, si eu te iubesc si-mi placi mult, dar nu asta e problema :lol:. Aici nu-i vorba, bre, de forte malefice, subtirimea Sinelui sau sa ne ascundem in spatele lui Mos Craciun, asa cum dulce propui, ci despre o discutie bazata pe niste cazuri concrete care s-ar putea sa ne mai deschida olaca si noua perspectiva.
Apropo de capacitati, ce zici de Jean-Pierre Girard si Nina Kulagina?
http://blip.tv/file/1732462/
http://www.dailymotion.com/video/x4rkqt_nina-kulagina-telekinesie-parapsych_tech

...und Sie fliegen doch!

StarDust

#37
Pai copii nu mai sunt chiar copii acum. Singura faza care nu am inteles-o e cea cu deschisul cartii, si care exclude varianta mainilor lipicioase. Nu mai tin bine minte dar cred ca am verificat atunci si asta, dar nu mai sunt sigur. Oricat de lipicioase ar fi fost mainile cartea trebuia sa cada cand s-a deschis, asta nu s-a intamplat.

Darieglobur, daca ma crede sau nu cineva asta e... eu am relatat experienta aici, trage fiecare ce concluzii doreste. In orice caz, nici in acel moment nu eram cel care sa "inghita" usor orice... cu atat mai putin dintre celelalte persoane... asta e...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16


CHIP


CHIP


araknee

nici sa fii prea destept nu e chiar bine pentru ca atragi dupa tine un sir de probleme cateodata :/



CHIP