Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Energia orgonica libera sau Wilhelm REICH

Creat de rebelfire, 15 Septembrie 2008, 00:17:23

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Kbal

Citat din: mopeka din  30 Martie 2009, 17:14:09
Dar cel putin pentru moment pot afirma ca, pozitionata N-S si plasata pe suprafata parchetului, imbunatateste in mod cert, circulatia periferica. Treaba testata la birou pe mai multi colegi.

In ce consta aceasta "circulatie periferica" ?
Pe mine m-ar interesa in mod special daca aceasta piramida are efect asupra sanatatii/dispozitiei tale in urmatoarele sensuri :
1-Te simti mai relaxat, odihnit, energic,inspirat etc.  ?
2-Ai avut anumite probleme de sanatate (sa spunem simple dureri/apasari) care s-au mai remediat/ameliorat ?
Cred ca ar fi important sa te concentrezi putin si eventual sa verifici (statistic) daca intradevar au aparut sau nu schimbari si daca da, de ce natura sunt ele .
O zi buna,
K.
Only the best is good enough ...

mopeka

@kabal
In ce consta aceasta "circulatie periferica" ?
A fost cazul unor colegi de birou mai in virsta ,cu "picioare reci" care dupa citeva ore petrecute in imediata vecinatate a piramidei s-au simtit mult mai bine(fara alte modificari de ambient)
Ar mai fii unele observatii dar,pe moment trebuie sa inchei.
Ai grija ceea ce-ti doresti,s-ar putea sa se intimple!

mopeka

Ar mai fii de spus ca,atmosfera de lucru,relatiile interumane sunt mult mai bune.Afirm aceasta cu toata convingerea.
Ai grija ceea ce-ti doresti,s-ar putea sa se intimple!

pozitiv

Am vazut pe net oferte de articole orgone romanesti. Si-a cumparat cineva, pana acuma, asa ceva ...? Aveti in casa, puteti spune cateva impresii ...?

calator astral

Citat din: pozitiv din  04 Septembrie 2011, 04:43:42
Am vazut pe net oferte de articole orgone romanesti. Si-a cumparat cineva, pana acuma, asa ceva ...? Aveti in casa, puteti spune cateva impresii ...?
am utilizat grenade orgonice,foarte eficiente.
Iese fumul din draci/reptiloizi.
De esti tinta lor vreodata,fa-ti o baie orgonica.
De altfel sub avatarul meu ai un link vital: subteran.ro/legaturi.html
da si tu o raita.
Invit pe toti luptatorii sa isi verifice "munitia",in curind o vor folosi.
Zombi,reptile,grey,draci,laci...cu totii mierlesc.

panta_rh_ei

 Fusei recent victima unei cohorte de monstri.....; culmea e ca nu m-am speriat si... i-am alungat foarte usor- inca n-au  murit deci.. ma astept sa reapara-serios vorbesc-.
LIBERTATEA este doar aspectul negativ al intregului fenomen - viatza omului - al carui aspect pozitiv este RESPONSABILITATEA. LIBERTATEA  este in pericol sa degenereze intr-un capriciu daca nu este vietzuita in termenii RESPONSABILITATZII.

calator astral

Citat din: panta_rh_ei din  04 Septembrie 2011, 09:23:17
Fusei recent victima unei cohorte de monstri.....; culmea e ca nu m-am speriat si... i-am alungat foarte usor- inca n-au  murit deci.. ma astept sa reapara-serios vorbesc-.

poti dezvolta aceasta experienta personala,te rog?

StarDust

Citat din: calator astral din  04 Septembrie 2011, 08:56:28
am utilizat grenade orgonice,foarte eficiente.
Iese fumul din draci/reptiloizi.
De esti tinta lor vreodata,fa-ti o baie orgonica.
De altfel sub avatarul meu ai un link vital: subteran.ro/legaturi.html
da si tu o raita.
Invit pe toti luptatorii sa isi verifice "munitia",in curind o vor folosi.
Zombi,reptile,grey,draci,laci...cu totii mierlesc.

Ai uitat sa precizezi de ce joc pc, survival horror e vorba... sau, nu cumva e reclama subtila?
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

roxaline

Citat din: rebelfire din  15 Septembrie 2008, 00:17:23
In august 1956, mai multe tone de publicatii despre orgon au fost arse de FDA. Nu, nu era Evul Mediu! Si totusi, se intampla! Wilhelm Reich moare in inchisoare in urma unui infarct, cu o zi inainte de a fi eliberat conditionat.


Acesta mi s-a parut cel mai interesant aspect din tot ceea ce am citit despre W. Reich si orgon. In SUA au fost multe procese la adresa diversilor sustinatori a unor teorii sau tratamente. Dar despre distrugerea documentelor , publicatiilor, asta este o maaare curioziitate. CE anume este atat de periculos pentru STAT in acele teorii / aplicatii / publicatii despre orgon & co de s-au mobillizat asa si au cheltuit atatea resurse - bani publici pentru distrugerea documentelor?
"Disbelief in magic can force a poor soul into believing in government and business." ― Tom Robbins

calator astral

#24
Citat din: StarDust din  04 Septembrie 2011, 11:22:01
Ai uitat sa precizezi de ce joc pc, survival horror e vorba... sau, nu cumva e reclama subtila?

nu nu draga stardust! Nu e reclama,saitu meu e octogonarul pe yatube,nicidecum subteran.ro!

Cum,nu cunosti jocul ala?!...cum ii spune...stai o secunda...mi se pare ca se numeste "Jocul de-a Viata si de-a Moartea" cred,dar nu sint sigur,mai bine il intrebai direct pe panda_rel,uite la ce nivel a ajuns el :

Citat din: panta_rh_ei din  04 Septembrie 2011, 09:23:17
Fusei recent victima unei cohorte de monstri.....; culmea e ca nu m-am speriat si... i-am alungat foarte usor- inca n-au  murit deci.. ma astept sa reapara-serios vorbesc-.

Observi ca a subliniat ca VORBESTE SERIOS.
Lui nu-i pui intrebarea, vad ca doar pe mine ma persecuti,poate din ignoranta,poate din alte considerente...dar e constanta atitudinea ta: faci o fixatie pe mine,ca si pe topicul Elenin,unde doar mie mi-ai atras atentia,desi era o simpla replica in oglinda la fantezia lui asimov.

Foarte foarte S e r i o s:

Daca vrei,poti juca si tu acest joc,uite cum se fac grenadele >

How to Make Your Own Orgone Blasters.avi

Si uite ce efect puternic,intens si de durata,are explozia :

Orgone blast

Dar mai bine sa ai la indemina un butoi in care ai pus apa,aghiazma si orgonita,mai adaugi un mic cristal de cuart si sa ai alaturi pistoalele de apa jucarie (mai nou sint si pusti cu bataie lunga!) . Asculta sfatul meu,fratesc : nu e o gluma.

dida

Citat din: roxaline din  04 Septembrie 2011, 11:29:31
Acesta mi s-a parut cel mai interesant aspect din tot ceea ce am citit despre W. Reich si orgon. In SUA au fost multe procese la adresa diversilor sustinatori a unor teorii sau tratamente. Dar despre distrugerea documentelor , publicatiilor, asta este o maaare curioziitate. CE anume este atat de periculos pentru STAT in acele teorii / aplicatii / publicatii despre orgon & co de s-au mobillizat asa si au cheltuit atatea resurse - bani publici pentru distrugerea documentelor?

Raspunsul este foarte simplu si de banuit.......eu abia acum am citit despre aceasta energie....pe 'goagal'

....ce mi-a atras atentia este ca eu am o afinitate vitala pentru APA,(si tot ce cuprinde ea),  plante, animale si natura in general....iar pentru pietre  imi plac indeosebi pietrele de apa, cele de mare in mod special (ma bucura mult privitul si atingerea pietrelor slefuite de apa, mai ales a celor mici, lucioase, colorate si prezentind niste forme absolut senzationale)...- cristale, ori anumite pietre semipretioase

ca metale...nu-mi place decit argintul



mm

#26
CitatAm vazut pe net oferte de articole orgone romanesti. Si-a cumparat cineva, pana acuma, asa ceva ...? Aveti in casa, puteti spune cateva impresii ...?
Da, am cateva prin casa. Singurul efect pe care l-am putut constata, in lipsa aparatelor de masura, a fost ca scurteaza somnul exagerat, aducandu-l la normal, in caz ca le tii suficient de aproape de corp. Le-am depozitat undeva intr-o debara desi am avut intentia sa le arunc la gunoi.


CitatCE anume este atat de periculos pentru STAT in acele teorii / aplicatii / publicatii despre orgon & co
Ca toate descoperirile revolutionare din ultima suta de ani, au fost supuse procedurii de secretizare, ascundere, discreditare, etc. pentru ca exista realmente o interdictie la cunoastere pentru pamantenii ca noi, specificata expre in Biblie, e drept metaforic, sub forma pomului cunoasterii si a izgonirii din Rai a lui Adam si a Evei pe motiv ca au mancat din acest "pom".
Ideea de baza, ce ramane in urma unei analize structurale (v. Claude Levi-Strauss) e interdictia la cunoastere, in fine, impunerea de catre superiorii nostri celesti a unui anume nivel limita pentru cunoasterea umana.
Ceea ce se spune mai rar este ca W. Reich a luat la tinta cu "tunul sau spatial" unele "stele", ce stateau pe cerul de deasupra laboratorului sau si acestea au disparut. Probabil niste nave ce functionau cu energie orgonica. Dupa aceea a avut probleme cu FDA... Acest "tun spatial" in denumirea lui Reich, a fost folosit in experiente de anvergura prin Africa de catre cercetatori seriosi pentru producerea ploilor in zone aride. Cu bune rezultate.

Va recomand un articol mai vechi pe care il puteti gasi la adresa:
http://cercetareromaneasca.forumgratuit.ro/t19-wilhelm-reich
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

StarDust

calator astral, am vazut filmele in care ne prezentai cum sunt facute asa zise-le grenade "orgonice". Ce pot sa zic? Pacat de cristalele alea frumoase de cuartz, irosite pt. niste reactii chimice spectaculoase.

Citat din: calator astral din  04 Septembrie 2011, 12:20:10
...
Lui nu-i pui intrebarea, vad ca doar pe mine ma persecuti,poate din ignoranta,poate din alte considerente...dar e constanta atitudinea ta: faci o fixatie pe mine,ca si pe topicul Elenin,unde doar mie mi-ai atras atentia,desi era o simpla replica in oglinda la fantezia lui asimov.
...

Nu cred ca poti compara ceea ce ai postat tu cu Asimov... e ca diferenta dintre manele si Vangelis... nu vad cine te-a persecutat, mi-am dat si eu parerea ca orice user de pe forum la ceea ce ai postat tu, imi pare rau ca te simti persecutat, sorry!
Iar ceea ce am postat referitor la grenadele tale orgonice, sunt tot pareri personale.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

calator astral

#28
 :wink:
Okey, e in regula starduste! Vezi si tu,poate retii ceva din formula aia,prietene,ya neva know,just in case...
________

E VITAL acest link mm,iti multumesc,citez un scurt pasaj:


_______

"In "Core", cap. 2, "Navele spatiale si extinderea deserturilor", Reich a facut cateva afirmati uluitoare.

OZN-urile folosesc energie cosmica orgonica pentru propulsarea navelor lor si ca "fiintele spatiale" sunt temeinic familiarizate cu functiunile energiei orgonice.

Reich a mai facut aceasta observatie:
"Nu este rational sa se afirme ca luptele se duc numai in felul cunoscut de noi ...
Trebuie sa ne permitem sa ne gandim la lupta ca la o tacuta, neobservata, neincetata si deliberata distrugere a vietii pe o planeta, un satelit sau chiar o stea...

Trebuie sa fim gata sa ne schimbam vechile convingeri in aceasta privinta, atata vreme cat ele vin in contradictie cu experientele.

Confruntarea cu extraterestrii poate ca a si inceput, fara ca nimeni sa-si dea seama, victimele fiind oameni care se sting fara un diagnostic precis, copaci care se-ndoaie ca niste tuburi de cauciuc, pasuni verzi care se transforma in deserturi, in timp ce institutiile "academice" incearca sa justifice toate acestea." 

Reich a incheiat cu ceea ce el numea "esenta pericolului" :

"Daca noi, aici pe Pamant, suntem amenintati de extinderea deserturilor, este obligatoriu sa ne concentram eforturile asupra masurilor care trebuie luate, daca acestea pot fi gasite, ca sa putem preintampina primejdia in mod inteligent."
_____________

Q.E.D.
Inca un temerar ingropat de viu pe altarul Adevarului.
E o legenda care afirma ca acest Om a doborit (cel putin) un ozeneu si ca ar fi dat ocupantii captivi pe mina Armatei.
A fost "rasplatit" ca multi altii pentru "spiritul lui civic".
In "mod inteligent".

roxaline

Citat din: mm din  04 Septembrie 2011, 14:06:24
Da, am cateva prin casa. Singurul efect pe care l-am putut constata, in lipsa aparatelor de masura, a fost ca scurteaza somnul exagerat, aducandu-l la normal, in caz ca le tii suficient de aproape de corp. Le-am depozitat undeva intr-o debara desi am avut intentia sa le arunc la gunoi.

Asta inseamna ca au un efect foarte mare, dar la niveluri putin accesibile tehnologiilor noastre. Este necesara extrem de multa energie pentru refacerea si alinierea "campurilor" celulelor ( "campuri" ce au un soi de miscare in jurul unor axe  si care , la un obosit sunt complet descentrate, suna ca o cacofonie muzicala). Practic, daca fac ceea ce ai spus tu, inseamna ca anuleaza diverse compuneri de unde ( banuiesc ca sunt asta, pentru ca suna intr-un fel), compuneri ce sunt cu efecte negative asupra organismului si a tuturor structurilor lui. Hmm.... e la fel cu acordarea instrumentelor unei orchestre, fiecare in intervalul sau de sunet.

Citat din: mm din  04 Septembrie 2011, 14:06:24

Ca toate descoperirile revolutionare din ultima suta de ani, au fost supuse procedurii de secretizare, ascundere, discreditare, etc. pentru ca exista realmente o interdictie la cunoastere pentru pamantenii ca noi, specificata expre in Biblie, e drept metaforic, sub forma pomului cunoasterii si a izgonirii din Rai a lui Adam si a Evei pe motiv ca au mancat din acest "pom".
Ideea de baza, ce ramane in urma unei analize structurale (v. Claude Levi-Strauss) e interdictia la cunoastere, in fine, impunerea de catre superiorii nostri celesti a unui anume nivel limita pentru cunoasterea umana.
Ceea ce se spune mai rar este ca W. Reich a luat la tinta cu "tunul sau spatial" unele "stele", ce stateau pe cerul de deasupra laboratorului sau si acestea au disparut. Probabil niste nave ce functionau cu energie orgonica. Dupa aceea a avut probleme cu FDA... Acest "tun spatial" in denumirea lui Reich, a fost folosit in experiente de anvergura prin Africa de catre cercetatori seriosi pentru producerea ploilor in zone aride. Cu bune rezultate.


Hmm.... introducerea unei interdictii, creaza, dupa un timp, o rezistenta la acea manifestare, informatie, fenomen, pana acolo incat, la un moment dat, nu mai vezi. Nu aveau cum sa creeze interdictia de partea Divinitatii, asa ca au creat-o in capul nostru. Poate ca dintr-un punct de vedere timpul arata mai mult ca o rezistenta la un transfer de informatie, energie ordonata intr-un anumit fel, sau la transferarea ordinii in sine. Ar fi fain sa fie asa ... asta ar insemna ca daca am inceta sa opunem rezistenta la ordinea Tatalui, am putea trasforma apa in vin instantaneu, timp zero. Doar ceri "modelul" si nu opui rezistenta la primire si implementare. Si evenimentele ar putea fi "modelate" la fel.  :lol:
"Disbelief in magic can force a poor soul into believing in government and business." ― Tom Robbins