Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cum putem sa ne vedem aura

Creat de Andy, 28 August 2008, 12:05:31

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

CHIP


Shadowman

#16
 Pentru cei interesati : "VIZUALIZAREA NEMIJLOCITA A AUREI"
( http://www.somavita.go.ro/aura.htm )

Citez :

" La Centrul de Terapii SOMAVITA diagnosticarea prin vizualizarea nemijlocita a aurei este realizata de catre psihologul Beatrice Niculita Pap. Cum darul si munca ei sunt mai dificil de explicat sa o lasam chiar pe ea sa povesteasca in ce consta acest lucru..."

" In perioada care a urmat, bazandu-ma si pe cunostintele acumulate in timpul colaborarii mentionate, care mi-au permis sa interpretez corect ceea ce vad, am diagnosticat peste 10.000 de persoane, atat din tara cat si din alte 24 tari."


  Mai multe informatii,pe site-ul Centrului de terapii complementare SOMAVITA :  
   http://www.somavita.go.ro/
 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

SpiritAngel

aura exista toate obiectele si toate fintele o au ea nu poate fi indentificata decat cu aparate speciale sau cu al-3-lea ochi

CHIP

Citat din: SpiritAngel din  22 Decembrie 2009, 10:35:01
aura exista toate obiectele si toate fintele o au ea nu poate fi indentificata decat cu aparate speciale sau cu al-3-lea ochi

Eu iti spun ca poti sa o vezi si cu cei doi ochi ai tai,dar cu antrenament.

daos

#19
Citat din: maiami din  08 Decembrie 2008, 10:08:37
nu exista aura
de ce nu a filmat-o sau fotografiat-o nimeni?
pentru ca nu exista
N-ai auzit de fotografiile Kirlian. N-ai auzit de sotii Kirlian si de fotografierea aurei frunzelor si mai apoi a oamenilor sau animalelor cu dispozitive speciale.
Se poate poza, dar se poate vedea cu ochiul liber dupa ceva antrenament. Poate ca trebuie deschis un al treilea ochi (glanda pineala), poate ca nu. Habar n-am. Stiu doar ca se vede. Daca vre-unul vrea tehnica de antrenament, stati in fata unei ferestre cu penumbra pe peretele de jos si rasfirati degetele de la ambele maini apropiindu-le in acelasi timp una de alta. Veti vedea cum incet, incet se formeaza dungi multicolore intre degete. Mai intai sunt albe, laptoase, iar apoi in culorile curcubeului. Poate ca trebuie si ceva antrenament al asa-zisului biocamp (trezirea lui).

Shadowman

Citat din: daos din  12 Ianuarie 2010, 00:03:34
N-ai auzit de fotografiile Kirlian. N-ai auzit de sotii Kirlian si de fotografierea aurei frunzelor si mai apoi a oamenilor sau animalelor cu dispozitive speciale.

N-ai citit topicul "Efectul Kirlian sau cum se poate vedea AURA" !
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,2169.msg37787.html#msg37787
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

criss

Pana in acest moment,fiintele vii emana doar caldura(dovedit de stiinta)ca si aragazul,de altfel.

daos

Citat din: criss din  13 Ianuarie 2010, 21:08:02
Pana in acest moment,fiintele vii emana doar caldura(dovedit de stiinta)ca si aragazul,de altfel.
Exista si emisie de caldura (ceva de genul practicilor tumo din Tibet) daca iti fixezi "biocampul" la nivelul inimii sau plexului solar si-l rotesti prin spunerea unei formule repetitive. Se practica in Raja Yoga, cat si in, mai cunoscuta la noi in Romania, rugaciune a inimii.