Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

intrebare...

Creat de vladyi, 05 August 2008, 21:36:45

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

parere

2012...stiti ca s-au prevazut in jur de cateva sute de sfasituri ale lumii care s-au dovedit a fi cretinitati? statistic vorbind 2012 n-o sa fie decat un alt sfarsit de lume ratat....e ca la loto,poate data viitoare

Serban M

#16
Citat din: parere din  24 August 2008, 03:49:01
2012...stiti ca s-au prevazut in jur de cateva sute de sfasituri ale lumii care s-au dovedit a fi cretinitati? statistic vorbind 2012 n-o sa fie decat un alt sfarsit de lume ratat....e ca la loto,poate data viitoare

pacat ca,cateodata mai ai ghinionu sa castigi...in ciuda negativitatii sporite  :-P

pace

parere

Da..e vorba de probabilitate...daca se gaseste cate unu sa zica ca in fiecare an va fi cate un sfarsital lumii normal ca peste mii de ani de incercari unu o sa reuseasca.

Serban M

#18
Citat din: parere din  25 August 2008, 22:27:14
Da..e vorba de probabilitate...daca se gaseste cate unu sa zica ca in fiecare an va fi cate un sfarsital lumii normal ca peste mii de ani de incercari unu o sa reuseasca.

nu exista sfarsitul lumii ,sfarsitul lumii inseamna sfarsitul omenirii pe Terra (lumii/omenirii= viata)

este vorba de sfarsitul lumii actuale ,mai exact modul de viata.

oricum intrebarea cat si acest thread nu-si au locul aici,exista totusi o categorie unde putem discuta.

unom

#19
vedem ce ne rezerva viitorul cu noul experiment Large Hadron Collider


sa nu uit citez "Astfel, aºa cum declarã unul dintre specialiºtii care au depus o cerere de ultim moment pentru întreruperea experimentului – Otto Rossler, gãurile negre rezultate în urma exploziei ar putea creºte în aproximativ patru ani ºi ar putea atrage Terra în ele. "

cred ca nimeni nu s-a gandit atunci cand a facut afirmatia asta, mai putin eu, ca suntem in 2008 + 4 ani fix 2012...

ciuciu

Am o intrebare... poate fff copilareasca... mentionez ca nu am citit deloc ce ati postat pe site... sunt noua... si sa nu imi dati in cap... sper eu chiar de la primele cuvinte... Dar voi ce parere aveti de prezicerile lui Nostradamus, despre evolutie, si despre sfarsitul lumii in 2436 parca.
Voi ati gasit ceva legat de el? Putina iluminare va rog dc stiti mai mult. Va multumesc!

StarDust

Preziceri, Nostradamus, etc. eu unul nu mai cred nimic. Trebuie sa cascam doar noi ochii si sa vedem ce se intampla in jurul nostru. In rest... vom trai si vom vedea.
Parerea mea, binenteles.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Tileanu

Intrebare: nu credeti ca toata povestea asta cu 2012 este inventata de maestri NWO ca o diversiune si ca un pretext? "dovezile" au inceput "sa apara" in lumea "controlata", un NOU manuscris al lui nostradamus, o NOUA descoperire legata de calendarul mayas, o NOUA aliniere galactica. Parere mea e ca evitand sa se spuna exact despre ce e vorba: "de exemplu ce intelegeti prin inceputul unei noi ere in care ne vom ilumina? adica asha? dintr-o data, toata omenirea?:))" lasa la latitudinea lor ce sa se intample. Deocamdata omenirea trebuie instiintata ca in 2012 se va intampla CEVA care ne va schimba cu totul. In cazul asta, o invazie extrateresta sau venirea unui mesia e o chestiune ce va fi unanim acceptata. Doar a fost prezisa, nu?
2 + 2 = 5

Serban M

#23
Citat din: Tileanu din  17 Mai 2009, 14:03:36
Intrebare: nu credeti ca toata povestea asta cu 2012 este inventata de maestri NWO ca o diversiune si ca un pretext? "dovezile" au inceput "sa apara" in lumea "controlata", un NOU manuscris al lui nostradamus, o NOUA descoperire legata de calendarul mayas, o NOUA aliniere galactica. Parere mea e ca evitand sa se spuna exact despre ce e vorba: "de exemplu ce intelegeti prin inceputul unei noi ere in care ne vom ilumina? adica asha? dintr-o data, toata omenirea?:))" lasa la latitudinea lor ce sa se intample. Deocamdata omenirea trebuie instiintata ca in 2012 se va intampla CEVA care ne va schimba cu totul. In cazul asta, o invazie extrateresta sau venirea unui mesia e o chestiune ce va fi unanim acceptata. Doar a fost prezisa, nu?

raspuns: nu cred. maiasii au trait cu mult inaintea nwo, deci nu a fost inventata de nwo/masoni.

toma_necredinciosul

Un link cu informatii pertinente, nu ca mai tot ce circula pe internet: http://www.astro-urseanu.ro/2012.html .