Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Autofaultarea in paleoastronautica - un exercitiu de interpretare

Creat de apokryphos, 22 Februarie 2006, 03:15:17

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

paleoastronaut

DE vreme ce ai spus ca eu cred in orice tampenie inseamna ca mai facut ...DEJA..TAMPIT...Oare unde incape in tine atata rautate...Tu nu esti franca...nu ai maniere ceea ce este altceva...DE fapt la ce tampenie te refereai?Placa de sarcofag in interpretare paleoastronautica este CLAR un VEHICUL....DAca tu crezi ca parerea mea este o tampenie ce-ar fi sa spun si eu ca si tu ai reactii la fel de tampite ca mine.....esti genul acela de om care din prima,fara sa aiba habar de cine esti si ce ai prin cap te face repede  si tampit si bou si cretin si etc.........Cat despre priestess...nu esti nici la unghia mica a ei....este o adevarata preoteasa a templului din forum...asa ca nu te mai compara cu ea...A...Si inca odata m-ai insultat pretinzand ca sunt prea "tampit"ca sa inteleg aluziile fine ale preotesei....DE unde atata rautate?Adica daca eu te bag si te scot acum din toate "black hole-urile" lumii inseamna ca as fi franc...sau necioplit?Te rog sa-ti revizuiesti atitudinea ta fata de asa zisa franchete a ta...Tu nu esti franca...esti grosolana....Si daca tu nu crezi in teoria paleoastronautica...ce cauti pe acest site?Scepticismul in aceasta problema este o tampenie....Chiar si daca doar 10% din dovezile arheologice existente se confirma a fi de influenta extraterestra este cutremurator....Lory draga de aceea se neaga cu atata vehementa aceasta teorie....Pentru ca odata cu ea ar cadea TOATE RELIGIILE LUMII si ar fi o anarhie mondiala....Tu esti clar complet ATEE...foarte bine,pe tine nu te va afecta....si cine ti-a spus tie ca eu cred in toate aberatiile unora care sustin tot felul de exagerari?esti dominata de rautate,aroganta si autosuficienta....pacat.....

darkness

paleoastronaut, din cate am citit eu pe aici, lory crede in ET si in contributia lor in salturile umanitatii,asa ca ma vad nevoit sa o apar...citeste mai bine posturile ei si ale pri3st3ss-ei ( de ce va certati pt ea? se mai cearta multi? lory, tu esti in in america?nu ai mai raportat  nimic de nunta;ti-ai gasit pantofi si rochie?    paleoastronaut, tu esti in romania...stati calmi,daca ati fi face2face, v-ati lua la bataie ) si ale tuturor membrilor...
vii asa din senin si spui tuturor ca sunt sceptici...lory nu te-a facut tampit,dar daca tu asta vrei sa intelegi, treaba ta...
tot din ce spui tu,inteleg ca o stii pe pri3st3ss..ceea ce e bine pt tine, nu si pt ea...
dar stiti ce, ia luati-va in primire MP-urile si certati-va in particular!!! aveti si YM, asa ca lasati-ne cu intepaturi personale... - si aici cred ca toata lumea e de acord...
daca chiar o cunosti pe pri3st3ss, paleoastronaut, ai stii ca va fi tare suparata de atitudinea ta....

paleoastronaut

Draga darkness..apreciez atitudinea ta..pe bune..hai sa fim prieteni nu ...Dar daca eu as spune despre ideile tale ca sunt tampite(ceea ce nu am de ce )tu cum te-ai simti?Cum se numeste cel care are idei tampite?In limba romana totul e foartye clar SE NUMESTE TAMPIT!Si xsa stii ca nici eu nu cred in toate excvesel;e pe tema asta multe fiind escrocherii ieftine..de aceea prefer sa comentez despre obiecte fizice palp[abile ca dovezile arheologice decat sa comentez aparitiile mai mult sau mai putin trucate de oznuri de carton...

pri3st3ss

daca deranjez, plec..va rog ca persoana mea sa nu mai fie subiect de cearta...de data asta ii dau dreptate lui darkness cand zice ca aveti MP-uri si YM...va rog,mutati discutii de acest fel in alte locuri...
si daca totusi persoana mea va sta in coasta ca un ghimpe,ma retrag....
inca o data, linistiti-va;si tu lory, si paleoastronaut si toti ceilalti brusc "interesati" de persoana mea...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

ryn



lory

da,pace!
ne-am agitat fara un motiv bine intemeiat,asa ca imi cer scuze paleoastronaut pt remarcile mele ,am sa incerc sa fiu mai calma..nu te-am facut niciodata tampit si nici nu voi indrazni sa fac asa ceva cu nicio persoana..spuneam doar ca unele chestii sunt tampite,nu neaparat chestiile spuse de tine;data viitoare am sa incerc sa scriu mai complet tot ce gandesc, ca sa nu mai aiba loc interpretari.
ma bucur ca o cunosti pe pri3st3ss,aveti multe de discutat din cate observ, multe subiecte comune si idei asemanatoare...
enjoy the silance!

paleoastronaut

YOU MAKE MY DAY LORY!....MULTUMESC PENTRU INTELEGERE.CRED CA PE NOI TOTI NE-A STRANS CEVA IMPREUNA PE ACESTR FORUM:SETEA DE CUNOASTERE..DORINTA DE A INTELEGE CE NI SE INTAMPLA DE CAND EXISTAM CA SPECIE.....PEACE AGAIN TO ALL!UNFORTUNATELY I LOOSE MY TAMPER TOO QUICKLY...CE SA-I FACI..SUNT UN CAVALER "MUJAHEDIN " AL ORDINULUI PALEOASTRONAUTILOR.....ASTA EXPLICA TOT........... :-D :-D :-D

darkness

ok, pri3st3ss, ma fac cuminte, nu ma mai cert cu nimeni...desigur ca persoana ta nu ma  deranjeaza si nici posturile tale,cum s-ar putea supara cineva pe tine?? :-)
te-am enervat? imi cer iertare, pe bune

paleoastronaut

si cu acestea fiind zise...postul muri in pace....fuse si se duse...unde esti APOCRYPHOS?apropo de tablouri si lucrari de arta...te rog sa interpretezi din perspectiva culturala si acest "manual "de utilizare al oznurilor....e de la 1830....sau rastignirea asta....sau acest desen..rupestru

Protector

Citat din: paleoastronaut din  11 Iulie 2006, 16:35:25
YOU MAKE MY DAY LORY!....MULTUMESC PENTRU INTELEGERE.CRED CA PE NOI TOTI NE-A STRANS CEVA IMPREUNA PE ACESTR FORUM:SETEA DE CUNOASTERE..DORINTA DE A INTELEGE CE NI SE INTAMPLA DE CAND EXISTAM CA SPECIE.....PEACE AGAIN TO ALL!UNFORTUNATELY I LOOSE MY TAMPER TOO QUICKLY...CE SA-I FACI..SUNT UN CAVALER "MUJAHEDIN " AL ORDINULUI PALEOASTRONAUTILOR.....ASTA EXPLICA TOT........... :-D :-D :-D

Ai drepate. Ne-am strans cu totii aici cu dorinta de a intelege de unde provenim....
   Pace intre noi doi.... Apropo mai ai ceva poze cu picturi bisericesti cu ozn ?
           
                Protector

paleoastronaut

fie...dar poate se vor supara unii..deoarece mai exista doua topicuri pe acest subiect....dar sa zicem ca sunt exercitii de interpretare...antiautofaultare... :-D :-D :-D

Protector

Citat din: paleoastronaut din  20 Iulie 2006, 14:27:34
fie...dar poate se vor supara unii..deoarece mai exista doua topicuri pe acest subiect....dar sa zicem ca sunt exercitii de interpretare...antiautofaultare... :-D :-D :-D
mersi ptr poze

Lone Ranger

Permiteti-mi sa vin si eu cu un exemplu de autofaultare, provocat de un exces de entuziasm. Numai ca persoana care s-a autofaultat (zdravan de tot!!!) se numeste, din pacate, Erich von Daniken. Zic din pacate, pentru ca, fiind el autor de best-seller-uri, a facut un enorm deserviciu paleoastoronauticii. Daca nu ma însala memoria, în "Chariots of Gods" (pls correct me if I'm wrong), în dreptul unei poze luate pe platoul de la Nazca scria el ceva de genul "loc de parcare pentru naveta spatiala estraterestra". Poanta e ca respectiva "naveta", pentru a putea fi parcata în respectivul loc, ar fi trebuit sa aiba vreo 20 de cm lungime  :-D... ^In entuziasmul sau de a demonstra ca platoul de la Nazca a fost o pista de aterizare si nu altceva, nu a luat in consideratie marimea "pistei" si nici a "locului de parcare".

Kymosabe

Citat din: Lone Ranger din  08 Februarie 2008, 16:23:50
Permiteti-mi sa vin si eu cu un exemplu de autofaultare, provocat de un exces de entuziasm. Numai ca persoana care s-a autofaultat (zdravan de tot!!!) se numeste, din pacate, Erich von Daniken. Zic din pacate, pentru ca, fiind el autor de best-seller-uri, a facut un enorm deserviciu paleoastoronauticii.

Daniken a adus un deserviciu ,,stiintei''  pe care el insusi a ,,inventat-o''. :lol:

Citat din: Lone Ranger din  08 Februarie 2008, 16:23:50
Daca nu ma însala memoria, în "Chariots of Gods" (pls correct me if I'm wrong), în dreptul unei poze luate pe platoul de la Nazca scria el ceva de genul "loc de parcare pentru naveta spatiala estraterestra". Poanta e ca respectiva "naveta", pentru a putea fi parcata în respectivul loc, ar fi trebuit sa aiba vreo 20 de cm lungime  :-D... ^In entuziasmul sau de a demonstra ca platoul de la Nazca a fost o pista de aterizare si nu altceva, nu a luat in consideratie marimea "pistei" si nici a "locului de parcare".

Teoria lui Daniken era ca intregul complex de desene , care se intinde pe o suprafata de peste 500 de km patrati ar reprezenta  un aerodrom antic , nu latimea liniilor care compun desenele . :lol:

Cu alte cuvinte , stramosii incasilor , in loc sa scrie ,,Atentie! Loc de aterizare pentru zei (extraterestri)'' au desenat o pasare colibri , un paianjen , o maimuta etc .  :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)