Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Marte, falsificat de NASA

Creat de Serban M, 03 August 2008, 22:18:18

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

extrateresru_ro

am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.


Fr0styan

#17
marte este o planeta cam arida, cu deºert mai pe toata suprafata planetei, fara apa in stare lichida(sa speram numai la suprafata) si de aceea se vede prin telescoape mai rosiatica..e si normal...pozele acelea mai colorate-"RGB" sunt poze reale si asa ai vedea cu ochiul liber..pozele vechi rosiatice au efectul "sepia" din cauza tehnologiei video din anii precedenti...nu ati vazut poze vechi de familie din deceniile trecute cu tenta portocalie?

calator astral

marte ascunde unele mistere, va invit sa descoperiti structuri geometrice,imposibil sa fie un relief natural,comentati daca merita:

http://www.youtube.com/watch?v=cQle0ib6S_U&feature=related

galzu

dragi colegi, sunt nou pe aici si cred ca pot sa spun ceva despre acest subiect. sper ca informatia mea sa nu fie fara interes.
sumerienii stiau de Marte de mii de ani. au confirmat ca are apa, atmosfera si ca are un trecut fabulos. despre fata care ne priveste, se pare ca este a regelui Alulim, care si-a gasit sfarsitul pe aceasta planeta, exilat fiind de regele lui Nibiru, Anu. in legatura cu dezinformarea la care suntem supusi nu am de comentat decat sa nu credeti o iota din ce spun cei de la NASA sau alte observatoare aservite unei puteri oculte, care ne munte si ne tine in nestiinta.

jean

  In sfarsit s-a gasit ceva interesant pe Marte, dupa cele scrise mai sus. Dar marea majoritate de pe forum nu o sa creada. Asa ca te asteptam si cu ceva dovezi, sau ceva care se verifica. In rest bine ai gasit acest forun, o experienta in plus, poate te ajuta sau poate ne ajuti tu.
Sumerienii au confirmat ca are apa, atmosfera si ca are un trecut fabulos? Pai daca Marte a avut apa acum 4,5, mii de ani nu pot sa-mi explic cum a disparut asa brusc de la suprafata planetei. Ce evenimente au avut loc acolo? Trecut fabulos? Ciudat nu prea se vad urme ale acestui trecut.
Citatsa nu credeti o iota din ce spun cei de la NASA sau alte observatoare aservite unei puteri oculte,
Si in ce sa credem, in zvonuri? sa-i credem pe cei care le raspandesc? Marte a fost vizitat de multe misiuni sa fi vorbit toti sa ne minta? Cineva tot scapa ceva nu ?
Numai de bine.
Adevarul este dincolo de noi

lylyt_ice

Sa nu fim chiar asa de creduli in ceea ce doresc unii sa luam drept probe stiintifice! Ar fii de dorit ca acest forum sa ramana liber, si nu imediat cum vine un nou coleg sa-i taiem orice initiativa de a aborda o discutie. E foarte bine ca tu Jean, ai o anumita convingere...dar asta nu inseamna ca toti trebuie sa fie de aceeasi parere cu tine! Eu astept de ceva timp, sa apara si pe acest forum noi colegi cu alte viziuni si pareri. Adevarat ca sunt unii pe aici care "cred" ca le stiu pe toate si dau imediat replici convingatoare celor cu alte pareri....dar! sunt inca multi oameni care nu cred nimic din "dovezile"..."oamenilor de stiinta" ci parca mult mai reale sunt pentru ei stirile primite de la cei care stiiau mult mai multe cu mii de ani in urma. Si inca ceva; eu sunt inca sigura ca sunt oameni pe acest pamant care chiar daca nu stiu inca...simt ca adevarul este cu totul altul decat cel expus de EI (cei din umbra)...Sa-i lasam si pe cei care cauta adevarul, sa-si spuna cuvantul!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

jean

  Scuze daca am fost un pic cam dur, nu este intentia mea de a alunga pe noii intrati pe forum. Dar nu cred ca, gramada de observatii si poze trimise de pe Marte ar fi toate falsificate. Pate ma insel, dar ca sa cred altceva, am nevoie de chiestii care se pot verifica. NU cred intr-o conspiratie a tuturor celor care se ocupa de spatiul cosmic.
Nu am afirmat ca le stiu pe toate, caut raspunsuri, adevarul, desi este greu de aflat. Nu am afirmat ca numai cei de la NASA, ESA, sau altele au dreptate sau ca nu ascund anumite chiestii. Dar nici nu poate fi negat aportul lor in acest domeniu chiar daca pot gresi si ei. Sunt si ei oamenii.
Galzu te rog sa nu fii suparat pe mine, daca ai ceva se spus te rog sa o faci, numai sa se incadreze pe topicul respectiv. Salut!
Adevarul este dincolo de noi

calator astral

cred ca cele mai interesante imagini ale Planetei Marte disponibile pe internet,dar si a retelei complexe de tunele subterane (si nu numai)se gasesc aici (sursa:NASA):

http://www.youtube.com/watch?v=cQle0ib6S_U

galzu

domnule Jean
nu mai luat dur de nici un fel. eu sunt tabacit de experienta de viata si nu sunt impresionabil f usor. m-am calit in ziua in care am dat nas in nas cu un urs carpatin, anul 1978. atunci eram in armata si il pazeam pe ceausescu ca sa vaneze linistit, cu ministrul de externe de pe atunci al URSS, Gromiko. asa ca ma intelegi ce m-ar mai putea impresiona. eventual o intalnire face to face cu un Anunaki, cu conditia ca acesta sa fie bine intentionat. deci!!!
ce am scris de NASA sustin si acum, pentru ca in textele sumeriene sunt descrise fiecare (FIECARE) dintre cele 9 planete componente ale sistemului solar. daca ma invatati cum sa trimit un sigiliu sumerian (sa atasez forumului) o sa observati ca, dragii de sumerieni acum 8000 de ani au redat pe Saturn cu inelul sau majestuos. acest inel a fost descoperit cel mai devreme de marele astronom Huygens in 1635. ei bine Jean draga cum crezi ca sumerienii au stiut de acest inel de gheata, nisip si roci rezultate din coliziuni ? deci din nou va comunic ce am citit in traducerile cuneiforme, ca Marte avea atmosfera si apa. marii zei Anunaki aselenizau pe Marte inainte de scopul final al calatoriei lor, Pamantul sau in sumeriana Ki. va pot scrie ca sumerienii au stiut ca Luna are apa si o sa vedeti ca si planetele Uranus si Neptun au apa. cat de curand !!!
pe planeta Marte a fost exilat (dupa cum v-am mai scris) marele rege Anunaki, Alulim, care a descoperit planeta noastra draga. exilul sau a intervenit dupa ce a vrut sa-l deposedeze de coroana lui Nibiru pe marele conducator (care se pare traieste si in ziua de azi) pe nume ANU. pe planeta Nibiru (cea care se pare ne va afecta intr-o zi asa cum a facut-o in istoria Pamantului de nenumarate ori) lupta pentru putere se da intr-o confruntare barbateasca intre rege si pretendent si anume lupta dreapta, fara arme. cine atingea primul solul pe care se desfasura lupta era considerat invins.(asa scriu textele cuneiforme). ei bine, Anu l-a provocat pe Alulim la lupta dreapta, iar cel din urma a pierdut coroana lui Nibiru. in disperare de cauza, Alulim a luat o nava (DIN.GIR) si a plecat hai hui prin adancurile spatiului in cautarea de aur, care era necesara vietii pe Nibiru(am sa tratez alta data, daca cineva este interesat). senzorii navei lui au detectat o planeta care avea un continut ridicat de aur in apele oceanelor care o scaldau. cert este ca el a aterizat pe pamant(KI - pamant ferm) dupa ce a descris extraordinar de frumos toate planetele sistemului solar (culoare, componenta planetei, atmosfera, apa, marime si camp magnetic, destinul ei[a se citi traiectoria], durata de rotatie in jurul soarelui APSU), incepand cu Pluto si terminand cu APSU - soarele nostru drag.
nu va plictisesc mult, tai foarte mult din povestire si ajung la chestia principala. dupa descoperirea aurului pe pamant, continut in apele oceanului, Alulim a transmis vestea pe Nibiru si a cerut drept recompensa reincoronarea sa pe Nibiru. Anu a auzit pretentia lui Alulim si a venit pe pamant(Ki) pentru a da revansa lui Alulim, sau cum spunem noi astazi, si-a pus centura in joc. Anu l-a invins si de aceasta data, iar cand a vrut sa-l ajute sa se riduce de pe sol pe Alulim, acesta s-a repezit si ia muscat din loc barbatia. pentru acest fapt trebuia condamnat la moarte dar Anu dupa ce si-a recuperat barbatia l-a iertat de pedeapsa capitala si l-a exilat pe planeta Marte. Acolo el a fost urmat de servitorul sau credincios (un mare luptator Anunaki) pe nume Alalgar. Alulim a murit pe planeta Marte(acolo avea apa si atmosfera) si in semn de respect pentru stirpe regala a lui Alulim, servitorul sau Alalgar l-a ingropat intr-o grota, iar muntele care i-a fost facut maormant a fost sculptat cu portretul fetei lui Alulim, catre Pamant(vezi fata de pe Marte, cand scriu aceste randuri simt ca mi se ridica parul pe mine) in amintirea unui mare rege Anunaki. si toate aceste povesti sunt in scrierile sumeriene cuneiforme, expuse la Berlin si Londra. daca cineva este interesat va pot scrie in detaliu sistemul solar descris de sumerieni acum 6-8 mii de ani.










galzu

sarutmana lylyt_ice pentru ca aperi un boboc. iti multumesc din suflet.
dar in scriitura lui Jean nu simt de loc ostilitate, mai mult simt o prietenie barbateasca.

calator astral

galzule,
nu poti compara întîlnirea ta cu ursu cu o eventuala "face to face" cum spui cu freo fiinta Super-Evoluata,mai precis cazi instantaneu în genunchi în fata ei,refuzi sa-ti crezi ochilor...
dar povestea cu anunaki este foarte frumoasa, o poveste.
Eu cred ca basmele noastre cu "zmeii" sau Oamenii-Serpi sînt mult mai aproape de realitate...

jean

 Ok galzu, ma bucur ca nu esti suparat pe mine, am citit raspunsul tau. Mai convins ca acesta este crezul tau. Si eu cred ca o parte din miturie oamenilor ascund anumite adevaruri, adevaruri foarte greu de verificat azi. Este bine ca incercam sa aflam adevarul ascuns din aceste povesti. Textele sumeriene?...daca ce ai scris mai sus este un mic rezumat dupa traducerea lor, eu pot sa-ti spun urmatoarele: Pare punctata cu actiuni asemanatoare actiunilor omenesti. Regi, supusi, razboaie, cucerire, cautare de aur etc. Nu inteleg de ce alte entitati extraterestre trebuie sa desfasoare activitati asemanatoare oamenilor, daca s-au nascut in alte locuri din univers unde conditiile sunt diferite si evolutia urmand alte cai. Dar daca se comporta asemanator noua, avem mai multe situatii: ori noi am inteles gresit mesajul lor, ori noi am fost invatati de ei aceasta cale, ei procedand in acest fel. Asta in cazul cand nu difera mult de noi, ori este o poveste cu inflorituri transmisa de cei care stiau sa scrie catre marea majoritate care nu stiau pentu a fi stapaniti si expluatati. Pe baza cunostiintelor care le am in acest monent, eu inclin sa cred mai mult aceasta varianta, care poate fi schimbata in viitor pe baza a noi cunostinte.
Citatdaca cineva este interesat va pot scrie in detaliu sistemul solar descris de sumerieni acum 6-8 mii de ani.
Eu sunt interesat, poti sa deschizi un nou topic si discutam acolo. Ma intereseaza informatii despre sistemul solar din punct de vedere stiintific dar si ezoteric sau din alte surse.
Adevarul este dincolo de noi

galzu

calator astral, daca crezi ca traducerile textelor cuneiforme de la Ninive sunt povesti, atunci iti precizez si tie ca geometria sacra, sistemul sexagesimal, calculele complicate de traiectorii (care sunt ecuatiile d-nei.Sofia Kovalevskaia, o renumita matematiciana rusa care a fost cea care a rezolvat pentru prima data un asa calcul, ecuatii diferentiale de gr.III.) sunt povesti cu serpi. inseamna ca tot ce se bazeaza pe aceste invataturi sunt povesti. deci si noi suntem povesti cu serpi.
atunci spune tu "traveler" de la ce perioada de timp contam si nu mai este poveste ?
pentru a documenta ce spun va redau cartile care traduc scrierile cuneiforme" cele 7 tablite ale creatiei":
 1. The End of Days
 2. Twelfth Planet
 3. The Stairway to Heaven
 4. The Lost Book of Enki - o carte fantastica prin continutul exploziv
 5. The Wars of God and Man
 6. Genesis Revisited
 7. Divine Encounters

Mai mult de atat "traveler" nu pot sa-ti destainui, ca nu am de unde. Aceste lucruri nu sunt din surse, din povesti ci sunt textele cuneiforme descoperite de arheologul francez Emile Bota in anul 1864, in actualul oras din Irak, celebrul Mossul.  
Norocul nostru a fost ca la data descoperirilor textelor cuneiforme nu s-au cunoscut continutul tablitelor de lut (cam 150.000 pana la ora actuala) iar oculta mondiala nu a impiedicat expunerea lor la muzeele din Berlin si Londra. Dupa ce s-au descifrat textele a fost prea tarziu pentru ascunderea lor, asa cum s-au facut cu cartea lui Noe( in sumeriana Ziusurda) sau cartea lui Enki, care s-au descoperit la Qumran si au fost facute pierdute.









galzu

pentru ca sa ne inveselim, calatorule, eu nu te intreb daca ai fost in viata ta fata in fata cu un urs cat casa, dar pot sa-ti spun ca noi(ca eram cu un coleg de grupa) am crezut ca cele 5 secunde cat ne-a fixat dihania, au durat 2 ore, dupa care s-a dus sa manance. padurarii au obisnuit sa hraneasca ursii lui Ceausescu pentru a venii in locuri dinainte stabilite. pe de alta parte sunt convis ca daca te intalnesti cu un Anunaki de 5 m cazi in genunchi. korekt si recunosc acest lucru.