Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Lumina

Creat de lumina, 01 August 2008, 02:06:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

romulus

Citatromulus, daca lumina nu mai are nici un secret pentru tine, fi amabil si spune-ne si noua cu ce se mananca. Vezi vreo legatura intre lumina si "iluminare" (nu cea stradala, desigur  ) ?

---Faptul ca esti noua nu cred ca-ti da dreptul sa ma iei la misto. Hai,  ca si mistoul n-ar fi fost asa mare scofala daca era macar justificat .
---De unde ai tras concluzia (din cele scrise mai sus  ) ca lumina nu mai are nici un secret pentru mine ? Mai citeste odata si ca sa nu ocupam vremea celorlalti cu cititul raspunsului, ai putea sa-mi zici printr-un mp.
---E tare aia cu "... lumina stradala " ; aha , ce m-am mai ras ......
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

angellla29

Citat din: lumina din  01 August 2008, 02:06:27
Sunt aici sa va aduc lumina in suflete,in aceasta perioada de ascensiune a constiintei umane si a planetei noastre Terra :-D



pace

Doamne....Vorbesti de parca nu ai fii pamantean d-le Lumina....Unul singur ne aduce lumina in suflet si acela e DOMNUL ISUS!!! Nu cred ca esti tu acela.Oricum bine ai venit pe acest forum. :lol:

jean

CitatDoamne....Vorbesti de parca nu ai fii pamantean d-le Lumina
Ba da este pamantean, atita timp cat are un corp de carne.
Cum se spune: din pamant sunteti si in pamant va veti intoarce.
Dar in el este lumina divina, flacara care arde in fiecare din noi. Fara ia nu suntem nimic. Depinde de fiecare cum intretine acea lumina. Daca ceara de la lumanarea vieti este buna, atunci lumina va fi puternica si frumoasa. Daca nu. va avea o culoare rosie si se va stinge curand. Aveti grija de lumina din voi, nu o lasati sa se murdareasca de mizerile omenesti. Pentru ca este de natura divina, este o scanteie din viata universului.
  jean
Adevarul este dincolo de noi