Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

DE CE DOAR ATAT?

Creat de parere, 20 Iulie 2008, 15:19:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

parere

Inainte da a posta ceva am citit in mare cam ce se scrie pe forum. Observ o limitare a tuturor la forma problemei: ati pus fotografii cu OZN-uri circulare fara sa va intrebati de ce ar avea aceasta forma [deloc aerodinamica], ati pus pe seama extraterestrilor tot ceea ce nu poate fi explicat sau este neclar in istorie, ba mai mult, atunci cand cineva aduce argumente concrete asupra irelevantei unei ipoteze, se vine imediat cu expresia sablon: este o tehnologie mult prea evoluata pentru a fi explicata.
Ceea ce vreau sa zic este ca in loc sa incercati explicatii plauzibile,posibile rezolvari ale misterelor unii se bucura doar cand mai gasesc un mister pe care nici nu se gandesc sa incerce a-l descifra.
Sunt sigur ca exista multi fizicieni membrii activi ai acestui forum, am vazut ca s-au postat poze cu schite de vimanas de ce nu inceraca cineva sa le construiasca? din frica ca nu vor functiona niciodata sau uzand de scuza ca n-au tehnica necesara.
Daca eforturile celor care fug dupa naluci s-ar canaliza intr-un demers stintific elaborat si colectiv sunt sigur ca ar exista si bani si creier pentru a incerca ceea ce se crede ca altii tin ascuns.
Rog raspunsuri pe aceasta tema...oare nu a venit timpul sa incercam si altceva decat sa cautam dovezi tulburatoare?




PS. Dupa parerea mea, om cu o educatie umanista ce a avut prea putin de a face cu laturile practice ale stiintei, consider ca forma circulara a unor tipuri de OZN este in stransa legatura cu propulsia sa....consider ca este vorba de un perpetuum-mobile,cei care sunt de acord cu mine si care au o diploma in fizica ii rog sa dea un mesaj cu adresa de mail pentru a-mi putea expune mai pe larg "teoria" si pentru a fi combatut...pentru ca fizic nu se poate.... :wink:

romulus

Citat...oare nu a venit timpul sa incercam si altceva decat sa cautam dovezi tulburatoare?
---Pai da ! Mai multi au exprimat parerea asta. De obicei la inceput, cand descopera ca exista RUFOn-ul .
--- Si eu ziceam cam tot  asa. Poate daca Spooky ori ceilalti din administratie citesc aici pun de un ONG unde sa putem cotiza : unii cu idei, altii cu bani, fiecare dupa cum il duce mintea, inima, buzunarul.....Stiu ca ceva intentii existau . Folosesc prilejul pentru a relua : ce se mai aude?
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

parere

Am gasit un exemplu de perpetuum-mobile,functioneaza pe baza gravitatiei..din pacate nu stiu cum pot posta poze ca sa va arat dispozitivul...