Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Gigantii antici si diferite "variatii antropologice" ale omenirii

Creat de annuki, 20 Februarie 2006, 19:14:22

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

darkness

pai nu au avut intelepciune,normal...chiar daca o iei si asa, tot la concluzia mea ajungi...
habar nu aveau ce e aia gravitatie, habar nu aveau ca pamantul se roteste in jurul soarelui si nu invers, nu stiau cum sa inverseze efectele gravitatiei...normal ca din cauza intelepciunii..
asa,daca faci o extensie un pic exagerata, si dinozaurii tot din lipsa de intelepciune au murit ( extensie exagerata am zis, nu sariti ca m-am trezit sa compar un animal cu un om/gigant)

xennon_2000

ptr...Darkness:
    In cartea lui Ion Tugui "Contele Incapucciato" ca vechii oameni (atlantii probabil), aveau tehnologii foarte avansate si faceau tot felul de experimente.Una din ele era controlul gravitatiei...asa cum ai spus si tu mai sus.Se pare ca nu au reusit sa tina sub control aceste tehnologii si .......

xennon_2000


Shadowman

 Citeva articole interesante despre uriasii din Romania...
http://www.forum.santamia.ro/viewtopic.php?t=228&sid=3a542888e3c999dd1291e92a8ac6f341

Pe lista monumentelor istorice din judetul Buzau nimic referitor la necropola
uriasilor din Scaieni... http://209.85.129.104/search?q=cache:WRetAYZPj6MJ:www.inmi.ro/lmi/buzau.pdf+bozioru&hl=ro&ct=clnk&cd=159&gl=ro 

Mit,legenda,adevar...?
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Anna


Kymosabe

Unele dintre aceste  fotografii au fost prezentate (din nou) in emisiunea lui Madalin Ionescu de la National TV din data de 27 iunie .

Interesanta este opinia  domnului Dan Farcas referitoare la originea acestor cranii , pe care o puteti urmari aici http://www.youtube.com/watch?v=Rl3v3EJumwg

Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

jean

Priviti scheletul unui om urias in comparatie cu un om normal.
Adevarul este dincolo de noi

StarDust

Va salut! Referitor la uriasi, cunosc si eu o istorisire de la un coleg de armata (dintr-un sat din Dobrogea, dar nu mai stiu cum se numea)  care mi-a povestit urmatorul lucru: Intr-o zi, sapau o fundatie ca sa construiasca o anexa la casa, la un moment dat au dat de o lada mare, care s-a dovedit a fi un cosciug urias in care au gasit un schelet uman complet, mi-a zis ca era un schelet absolut normal de om, doar ca era f. mare. Mi-a zis ca avea maxilarul de jos atat de mare incat al lui intra lejer in interiorul aceluia.
Deci isi putea introduce maxilarul lui in deschizatura aceluia  :-D. De asemenea Tibia piciorului mi-a zis ca era f. lunga, si calota craniana imensa! L-am intrebat ce a facut cu acel schelet ca eu eram dispus sa ma duc sa-l recuperez  :-D ce credeti ca mi-a zis senin? nimic, l-am adunat tot intr-un sac si l-am ingropat... Sunt convins ca nu a vorbit prostii, colegul acela de armata nu era genul de om care sa debiteze asemenea istorisiri, de altfel nici nu a mai relatat alte asemenea intamplari.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

DepthOfField

CitatPriviti scheletul unui om urias in comparatie cu un om normal.
Jean, acela s-a dovedit a fi un fals. Se poate gasi pe acest forum detalii in acest sens.
Dar cred ca si aceasta poza va ramane in arhiva multora ca ceva enigmatic si real, adica intra in legenda.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

baguvix

Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

kitzkhan

in primul rand salutare, sunt din bucuresti si am 27 de ani.
Si referitor la subiect, imi aduc aminte ca-mi povestea bunicul cum au gasit in sat la el (Costesti judetul Dambovita) cand sapau sa faca nu mai stiu ce niste oase dastea mari. Treaba ie ca nu erau chiar gigantice cum am citit in povestioarele celorlalti, erau doar neobisnuit de mari, aproxima el la vreo 2,5 m cam asa, acolo unde i-au gasit erau si oase de cal(cranii , etcc..). Au gasit parca in jur de 4 cai si 4 oameni, nu mai imi aduc foarte bine aminte si aveau si niste ramasite de armuri, coifuri,sabii ceva de genul asta care erau romane.
  Din cate imi aduc aminte le-au strans intr-o groapa , au chemat preotul si le-au ingropat.
   Tot pacolo imi mai povestea si de niste tuneluri vechi de tot , impanzite cu capcane ceva de genul asta..dar le-au astupat, o intrare dasta era la unu in curte, varamiu stie sigur pe unde ie....


lylyt_ice

  Bun venit Kitzkhan...ceea ce spui tu este foarte interesant si dovedeste inca o data ca pe teritoriul nostru au fost oameni cu totul neobisnuiti...iar piesele (armuri, sabii etc.) sunt de mare valoare istorica...daca cineva s-ar ocupa sa le dezgroape si sa scoata la lumina aceste vestigii ar fii un mare lucru....numai ca.....cine-si pierde timpul cu asa ceva...? Plus de asta acele obiecte s-ar putea sa nu fie din timpul Romanilor, ci cu mult mai dinainte ...CINE STIE?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Shadowman

Citat din: kitzkhan din  12 Decembrie 2007, 22:29:34
in primul rand salutare, sunt din bucuresti si am 27 de ani.
Si referitor la subiect, imi aduc aminte ca-mi povestea bunicul cum au gasit in sat la el (Costesti judetul Dambovita) cand sapau sa faca nu mai stiu ce niste oase dastea mari. Treaba ie ca nu erau chiar gigantice cum am citit in povestioarele celorlalti, erau doar neobisnuit de mari, aproxima el la vreo 2,5 m cam asa, acolo unde i-au gasit erau si oase de cal(cranii , etcc..).

Am citit ceva despre  o descoperire facuta in acea zona...Din pacate nu mai retin link-ul..Si nici nu-l gasesc...Am retinut doar ca descoperirea s-a facut la inceputul anilor '50 din secolul trecut.Poate ne poti da mai multe informatii...Perioada sapaturilor (apropo',imi amintesc ca se pomenea ceva de "autoritati",care au participat la sapaturi...) cine a participat... 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

snapisrl

o mare rugaminte am si eu  cine imi pote da si  mie acea carte in format electronic??
a lui tugui iad contra rai pls

Shadowman

 Si,bineinteles,sa nu divulgi locul unde au fost ingropate...Asta daca-l stii...Vinatorii  de artefacte abia asteapta...! :-D
In grupul de investigatii RUFON poti avea incredere...! :wink:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY