Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Gigantii antici si diferite "variatii antropologice" ale omenirii

Creat de annuki, 20 Februarie 2006, 19:14:22

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

toma

Fara intentia de a supara pe cineva anume, dar intelepciunea romaneasca spune: numai prosti au certitudini!
Eu zic sa mai reflectati un pic la acesta vorba inteleaptra!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

paleoastronaut

STIMABILE TOMA...Deoarece tipii care fac morala altora sunt certamente aroganti..Iti recomand un alt proverb..Deci pentru TOMA "!!!!!Noteaza Ryn cine a dat primul cu piatra ....A fost chiar TOMA..NECREDINCIOSUL....Cat despre aceste sute de sfere ele au fost gasite INCASTRATE intr-un  PAT DE ROCA!!!!!Daca nu stiai si in Romania intr-un strat de gresii la o balastiera s-a gasit o piesa de ALUMINIU cu o gaura perfect circulara in ea......Pe langa faptul ca era INCASTRATA in PATUL SEDIMENTAR..Avea un strat gros de peste un milimetru de oxid.Tinand cont de greutatea cu care se creeaza oxidul de aluminiu a fost estimata vechimea ei la cateva zeci de mii de ani....Dar de urma de ..sanda care tocmai zdrobise un trilobit..viu..fosilizata de acum peste ....300 de milioane de ani ce stii?nimic..bineinteles....

AdiM

Citat din: paleoastronaut din  04 August 2006, 00:54:29
Nu cred ca esti pe Rufon sa-mi dai lectii MIE AdiM..Sau de asta esti aici?Mie sa-mi fie frica de membriii rufon care ma ataca?tu auzi ce spui?TU AUZI CE SPUI?Si daca vrei sa dai cuiva lectii despre de cate ori trebuie folosite MAJUSCULELE intr-o propozitie te rog sfatuieste-te pe tine insuti primul....de cand esti pe RUFON vad ca ai inceput sa contesti tot ce prinziEXEMPLE:Ce treaba are rufon cu NOM?Ce treaba are rufon cu francmasoneria?ETC......Daca tu crezi ca problematica extraterestrilor se reduce doar la cateva amarate de ozneuri despre care ai auzit tu in ultimii 50 de ani de la Roswell incoace....TE INSELI AMARNIC!!!!Studiaza mai baiatule teoria paleoastronautica de cand exista planeta....Vezi "bila " de metal din poza asta?a fost gasita impreuna cu alte sute asemenea ei in ROCI VECHI DE 2,8-3 MILIARDE DE ANI!Tu cine crezi ca le-a uitat acolo?DINOZAURII?

Personal, nu tin sa dau lectii nimanui. Dar sunt constient ca fiecare om are o lectie pentru alt om cu care se intilneste, una sa i-o dea si alta sa o invete de la el. Deocamdata nu m-ai convins ca tu ai ceva sa ma inveti, dar ma straduiesc din greu sa descopar ce am de invatat bun de la tine. In acelasi timp, incerc si eu sa-ti transmit ce simt eu ca ti-ar folosi mai bine de la mine. Probabil vom reusi amindoi sa aflam ce avem de invatat unul de la altul cind vom putea discuta prieteneste. Pozele astea de care imi spui, le stiu. Dar ele tot nu ma ajuta sa aflu ce ai tu sa-mi oferi util pentru viata mea, in afara de teorii despre oameni si lucruri care nu exista nici in viata mea, nici in a ta.

jackie28t

Daca tot vorbim despre ''uriasi'' voi lasa o imagine ce ma impresioneaza chiar.Parca am mai postat asta pe undeva. :-D LOL

"THERE WERE GIANTS IN THE EARTH IN THOSE DAYS..."


ryn

Atentie! am sa sterg orice topic care nu se incadreaza ! Va puteti certa la locul potrivit!

paleoastronaut

Ar trebui fotografiate si scheletele de la BOZIORU...Dar cine ar putea avea acces la ele?RYN...cand crezi ca ai putea ajunge acolo?Este foarte aproape de BUCURESTI....in fine..relativ aproape...

ryn

relativ curand am spus e pe lista daca vrei te luam in drum...

paleoastronaut

Astept sa vad ce poate aduce o investigatie facuta de oameni pasionati..si sinceri in idealul lor de a afla si impartasi si celorlati ADEVARUL..istoria reala care ne este REFUZATA...

prosecco

salut!!!

dupa parerea voastra cum au disparut uriasii?ce s-a intamplat?

parca prea deodata nu s-a mai auzit,scris nimic despre ei.....

deci ce s-ar fi putut intampla.astept raspunsuri serioase daca se poate,nu glume superficiale de prost gust.....aviz amatorilor....multumesc


o zi frumoasa in continuare


toma

Buna intrebare! Si mai ales ...pe unde le sint fosilele! Ca doar un femur destul de controversat nu se pune!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

paleoastronaut

Daca teoria "CRUSTAL SHIFTINGULUI" este dovedita prin cercetari reale atunci se adevereste ca alienii au distrus o eroare proprie...URIASII..este foarte posibil ca foarte multi uriasi,avand in vedere si dimensiunile sa fi fost efectiv "CULESI" de alieni,dupa ce au fost innecati in potopul descris de peste 600 de legende ale TUTUROR popoarelor.....oricum erau atat de usor de gasit...la dimensiunile lor..o alta parte din cadavre au fost distruse de animale si putrefactie..Iar putinele care au mai razbatut pana azi..au avut grija cei angajati in lupta cu ADEVARUL sa le faca disparute..scheletele de la BOZIORU de ce nu sunt prezentate public in vreun documentar tv?La fel dispar si scheletele fosilizate ale uriasilor..rar mai prindem cate ceva..ce le mai scapa lor...ASA CA DE UNDE FOSILE....?Mai ales pentru MASACRUL  ce a avut loc relativ recent,acum maximum 20000 de ani?Toma ai citit in BIBLIE despre patul de FIER al unuia din ULTIMII REGI URIASI????Crezi ca dimensiunile EXACTE ale acestui pat sa fie doar o parabola de doi lei?

paleoastronaut

adaug la imaginile anteriopare..ati vazut cat de mare este acea portiune de deget?la omul adult acel os are 2-3 cm....DAR DE ACEST FEMUR DE URIAS DESCOPERIT IN TURCIA CE MAI ZICETI?

maya

Parca unii uriasi erau si cilopi...am gasit recent o info...http://english.pravda.ru/science/mysteries/11-08-2006/83896-Cyclops-0
CitatBaby Cyclops born in India
11.08.2006    

Two weeks ago, in the Kasturba Ghandi Hospital in the city of Chennai, a baby with one eye was born. Doctors believe that the baby has a good chance of living on. A similar case also occurred in Russia.
      
Typically, the nose and nostrils are missing, adding to the disfigurement. Only one in one million babies are born with this defect, as it is detected early in pregnancy and is almost always aborted. Not this time, however.

toma

Nu ma pricep la anatomie, dar un medic cred ca ar putea spune daca acesta este un femur, daca este uman, daca este contrafacut sau nu. O datatre cu C-14 ar lamuri multe! Daca numarul uriasilor a fost atit de mare dupa cum se sustine, de ce nu se gasesc achelete intreci, necropole, etc? Se gasesc depozite de oase cu vechimi de 1000, 2000 de ani sau chiar mai mult, dar uriasi....nimic!
California, Coso. Se gaseste o chestie categorisita ca bujie. Noi folosim bujia de putin timp si inca putin timp va mai fi "pe val". Credeti ca o civilizate extraterestra sau un calator in timp a aruncat-o ca de, era ancrasata???? La tehnica lor, atit de laudata, mai folosesc....buji???? :lol:
Atlantida, continent disparut cu citeva mii de ani in urma, pe fundul Oceanului Atlantic. O sama de "cercetatori" vin cu argumente ce dovedesc "clar" existenta ei pe fundul ocenului. Daca stii, insa, putina geologie iti dai seama ca NU se putera asa ceva. Va las pe voi sa spuneti dece! Si nu ma refer aici lo o oarecare insulita, ci la un continent, asa acum este descris in dialogurile lui Platon.
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

paleoastronaut

Hello TOMA!In primul rand EXISTA NECROPOLE DE URIASI!Dar sunt bine ascunse...Una se gaseste CHIAR IN ROMANIA la BOZIORU...Dar cati romani stiu de ea...Nu se afla mai multe despre uriasi pentru ca si asupra lor actioneaza SIGILIUL TACERII,COVER-UP-UL
De ce ?Pentru ca daca ai sa citesti Biblia si alte texte antice vei gasi LEGATURI CLARE intre ALIENI si URIASI..Doar uriasii sunt odraslele FIILOR LUI DUMNEZEU...Cum vrei tu Toma sa fii lasat sa afli mai multe despre EI?
Doi..DE unde stii tu ca acel artefact era O BUJIE?POate ca arata a bujie dar era altceva...Dar despre aceasta piesa gasita intr-un bloc de lava si studiat de geologii chinezi ce zici?In china s-a facut si un comunicat stintific referitor la aceasta descoperire...
TREI:vorbesti despre Atlantida..ca era imposibil sa fi disparut in ocean..geologic vorbind...
Tu ai auzit de SCABLANDS?Poate te-ai mai uitat pe la NATIONAL GEOGRAPHIC in ultimii ani...
Scablands sau "PAMANT RANIT" este o zona cu formatiuni uriase de EROZIUNE..
S-a crezut peste 100 de ani in teoria ca acestea s-au format in milioane de ani..Pana vine un geolog cu o teorie care azi dupa zeci de ani de lupte este acceptata in SFARSIT.Concluzia?Eroziunea nu a a vut loc in milioane de ani ci ..PESTE NOAPTE!
Cum?Urmareste documentarul..deja a fost dat in reluare de vreo 10 ori...
DEci geologii HABAR NU AU CUM AU LOC PROCESELE GEOLOGICE PE TERRA!Doar bajbaie..Ce este azi valabil in carti ..MAINE ESTE GUNOI,MACULATURA!
DECI SI ATLANTIDA PUTEA FOARTE BINE SA DISPARA ..Ca in legenda..Intr-o zi si o noapte....
plus ca nu stim ce forte au fost implicate..daca fortele telurico-vulcanice au fost ACTIVATE pe cale ARTIFICIALA de catre alieni...uita-te la cutremurul de 9 richter din indonezia....
se pare ca a fost provocat..dar se putea si un cutremur de 10 pe richter..poate disparea insula cu totul...