Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sugestie pentru toti membri si userii ai acestui forum (IMPORTANT!)

Creat de Kbal, 01 Iulie 2008, 17:45:11

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Kbal

Citat din: Shadowman din  17 Iulie 2008, 00:27:01
S-a inventat GOOGLE ! Folositi functia de cautare.
Scrieti ce cautati si apasati ENTER !
Tastati Youtube,tastati motor magnetic,vizionati,comentati...
Motoare magnetice :
http://www.youtube.com/watch?v=PFGiWiXMHn0
http://www.youtube.com/watch?v=dxDHGKu83v4&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=H8ln6sVnuh4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=C2Qtmb7l0Ic&feature=relateD

Si multe,multe altele...

So what ?:D nu prea te inteleg , da bun ai vrut sa scoti in relief ca denumirea potrivita ar fi "motor magnetic" dar restul modelelor/metodelor de pe youtube ce legatura au ce discutam noi aici ? alea sunt o alternativa dar asta nu inseamna ca daca exista si altele trebuie abandonata ideea actuala .

Oricum la faza cu "multe altele" dami voie sa te contrazic am pierdut saptamani cautand asa ceva , cele precizate de tine sunt demult "fumate" de mine insa nu am vazut niciunul care sa prezinte o continuitate sau o eficienta sporita , majoritatea is "idei" care la un moment dat se blocheaza .
Only the best is good enough ...

jackie28t

Citat din: alx din  16 Iulie 2008, 23:53:40
PS  nu vreau sa continui sa iti trec posturile prin masina de tocat...ar fi pur si simplu o pierdere de timp,din punctul meu de vedere...insa ma ''aliez'' :evil: si eu cu Lupin,si astept niste raspunsuri la intrebarile puse de el...ALEA CU 1,2,3...
   APROPO...PAREREA MEA!   

alx,
observ ca tu tot continui sa fii agresiv cu membrii acestui forum.Deja devii plictisitor.
Colegul nostru ''Kbal'' a raspuns demult intrebarilor lui Lupin dar se pare ca tu ai omis bucata.
Hai sa recapitulam ca sa-ti aduci aminte.

Deci intrebarile lui Lupin au fost
(cu toate ca sunt niste intrebari tampite fara putin bun simtz)

Citat din: LupinThe3rd din  16 Iulie 2008, 11:08:40
Hai sa vedem de pe ce nivel purtam discutia si raspunde la urmatoarele intrebari:
1. Ai ajuns la majorat? Adica ai dat bacu'?
2. Ai fost la real sau la uman? Adica ai facut manualele de fizica de la cap la coada sau partial?
3. Ai avut noile manuale de fizica? Sau din cele vechi, cel din a IX a fiind gros ca o caramida si nu ca, vorba clasicului in viata, niste almanahe...

Raspunsul lui Kbal este:

Citat din: Kbal din  16 Iulie 2008, 14:17:33
nu nici 1,2 sau 3 nu sunt valabile pt mine , problema este ca m-au dat afara de la gradinita si deatunci nu am mai continuat studiile ;).

Deci dragul meu alx.El Kbal a dat deja raspunsul acelor intrebari:

Iar daca voua adica tu alx sau lui Lupin nu va  convine raspunsul pe care Kbal la dat atunci nu aveti altceva de facut decat sa va dati pe burta ca pinguinul sau sa faceti tumba de trei ori ca ursuletul panda.Sunt sigur ca colegul nostru Kbal putin al doare care varianta o ve-ti alege.

Pentru Kbal:
Kbal te rog sa nu mai raspunzi indivizilor care sar cu insulte sau fara putin bun simtz.Intrebari rapanoase poate pune oricine.
Lasa-i sa intrebe si sa vorbeasca de unii singuri ca titirezii ca-i mai bine.Ti-o spun din experienta.Raspunde doar celor care merita.
Ca daca te pui in carca cu un idiot atunci idiotul te va ridica la nivelul lui si te va bate cu propria lui experienta.

Citat din: alx din  16 Iulie 2008, 23:53:40
   APROPO...PAREREA MEA!   

Apropo alx,orice scrii pe forum este parerea ta ca daca nu ar fi atunci ai fi nevoit sa expui numele autorului.
Mai gandeste inainte de a vorbi si incearca sa nu mai fii asa agresiv cu colegii de pe forum mai ales celor care se comporta normal si nu provoaca nici un rau nimanui.Eu a-ti sugerez sa fii baiat cuminte.



PAREREA MEA  :lol: LOL (semnatura asta e tare)

Kbal

jackie ..... nici nu vreau sa-mi imaginez urmatoarele raspunsuri din partea ..."x,y" cu referire la postul tau  :lol: . Asa suntem noi , unii dau cu biciul si altii isi cara crucea  :-D .
In orice caz de multe ori posturi rautacioase ca cele exemplificate mai sus pot influenta negativ si alti useri (care ar putea participa mai "constructiv"), acestia fiind in necunostiinta de cauza asupra unui individ sau al unui subiect , de aceea in unele situatii merita acordata si cate o "replica" si asta ar fi singurul motiv , nicidecum ca "raspuns la provocare" .

Parerea mea    :lol:
Only the best is good enough ...

LupinThe3rd

Citat din: Kbal din  17 Iulie 2008, 02:31:44
jackie ..... nici nu vreau sa-mi imaginez urmatoarele raspunsuri din partea ..."x,y" cu referire la postul tau  :lol: . Asa suntem noi , unii dau cu biciul si altii isi cara crucea  :-D
.
Kabal tata, nu stiu altii cum sunt dar eu sunt mai acid de felul meu. Poate sa iti spuna asta oricine din "vechii" de pe forum. Asa ca nu am scutit pe nimeni. Nici pe Spooky.

Asa ca revenind la subiect. Va ajunge in echilibru. Iar de aceleratie la infinit nici vorba.
Vorba aia: Citeste o carte...http://www.trilulilu.ro/GEOSIBIU/c9b54787e2da47

Incearca sa intelegi cum merge motorul electric si dupa aia incearca sa faci agregatul tau sa se invarta la infinit ;)

Kbal

ok ! by the way ... thx. for the parazitii tata ! yo ma men ....  :-D
Only the best is good enough ...