Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sugestii pentru forumul RUFOn din partea membrilor!

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 23:14:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Cum doriți a se continua în privința sistemului tip ''Likes''?

Sistem doar cu Likes (acordarea de aprecieri doar pozitive)
2 (12.5%)
Sistem cu Like și Dislikes (acordarea de aprecieri pozitive și negative)
13 (81.3%)
Sistem fără acordare de aprecieri
0 (0%)
Sistem doar cu Dislikes
1 (6.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 16

Votare închisă: 26 Martie 2020, 17:40:41

antoniu

felicitari... in sfarsit un om rational, fara impuls reptilian, care gandeste liber de preconceptii si mime induse de ......stim noi cine..

Shadowman

#91
 La profilul din forum al membrilor,propun sa fie adaugate si alte titluri in locul (ori linga ) celor prezente (pasionat,masterand,doctorand,guru...) Spre exemplu : doctorand - gargaragiu, panglicar-masterand,pasionat-trombonist,pasionat-troll, masterand - geniu neinteles,masterand-panicat,s.a..In functie de credibilitatea,adevarul celor spuse,confirmate,demonstrate...
  Vizitatorii care intra pe forum sa stie spre mesajele caror membrii ai forumului sa-si indrepte atentia si sa le citeasca...
  Unele mesaje ,il citez pe Alx dintr-un topic,mintesc "de ingheata apele in desertul Saharei " ... :lol:
  Chiar daca e forum in care se discuta despre UFO,ET,parapsihologie,unele mesaje par a fi scrise din saloanele ospiciilor ori
din redactiile revistelor de umor...
  Atribuirea "titlurilor" ramine la discretia conducerii forumului si ( daca doreste... ) a unui colectiv format din cei inscrisi pe forum...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Cautatorul

#92
Citat din: Shadowman din  20 Septembrie 2008, 00:12:57
La profilul din forum al membrilor,propun sa fie adaugate si alte titluri in locul (ori linga ) celor prezente (pasionat,masterand,doctorand,guru...) Spre exemplu : doctorand - gargaragiu, panglicar-masterand,pasionat-trombonist,pasionat-troll, masterand - geniu neinteles,masterand-panicat,s.a..In functie de credibilitatea,adevarul celor spuse,confirmate,demonstrate...
 
Interesant. Insa ce te faci cand pe langa moderator trebuie trecut ceva mai putin placut? De exemplu moderator-impartial sau alte cuvinte ... neplacute lui    :-D :evil:

Moderator-arbitru-jucator, sau mai simplu: moderator-dumnezeul forumului.  :fight: :aliendance:

romulus

Citatpropun sa fie adaugate si alte titluri in locul (ori linga ) celor prezente (pasionat,masterand,doctorand,guru...) Spre exemplu : doctorand - gargaragiu, panglicar-masterand,pasionat-trombonist,pasionat-troll, masterand - geniu neinteles,masterand-panicat,s.a..
Shadow daca ce propui e " pe bune " , trebuie avut in vedere si faptul ca o asemenea "catalogare " ar duce cu siguranta si la caderea in derizoriu a forumului - si poate a site-ului in intregime pentru ca,  ar parea un joc de copilasi prostuti.
Cred ca majoritatea celor care intra pe forum si dau  si singuri seama cine/care cum este - dupa ceea ce scrie si cum scrie  ! Parerea mea.
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Shadowman

Citat din: romulus din  20 Septembrie 2008, 10:40:24
Shadow daca ce propui e " pe bune " , trebuie avut in vedere si faptul ca o asemenea "catalogare " ar duce cu siguranta si la caderea in derizoriu a forumului - si poate a site-ului in intregime pentru ca,  ar parea un joc de copilasi prostuti.
Cred ca majoritatea celor care intra pe forum si dau  si singuri seama cine/care cum este - dupa ceea ce scrie si cum scrie  ! Parerea mea.
Am zis !

   Lipsesc Scufita Rosie,Alba ca Zapada ,cei 7 pitici si barza care aduce copilasii in cioc ! Am scris in alt topic "Povestile Seherezadei si 1001 de nopti pe RUFOn ".Am citit destule basme pe forum...Unii au mare talent de povestitori !  :-D
  Din pacate (sau din fericire...) nu toti au dat in mintea copiilor... :-)
  Majoritatea celor care intra , scriu si stau mult pe forum si-au format o parere despre ceilalti membrii activi ai forumului. Eu ma refer la cititorii ocazionali...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Nox

#95
Citat din: Cautatorul din  20 Septembrie 2008, 04:07:09
Interesant. Insa ce te faci cand pe langa moderator trebuie trecut ceva mai putin placut? De exemplu moderator-impartial sau alte cuvinte ... neplacute lui    :-D :evil:

Moderator-arbitru-jucator, sau mai simplu: moderator-dumnezeul forumului.  :fight: :aliendance:

Oh yaa, poate ar trebui ºi categoriile: "pescuitor" profesionist de guvizi  , pirotehnist profesionist (a se citi: aruncãtor de pocnitori)...     , "monitori" ... hipnotizatori  ....
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

romulus

CitatLipsesc Scufita Rosie,Alba ca Zapada ,cei 7 pitici si barza care aduce copilasii in cioc ! Am scris in alt topic "Povestile Seherezadei si 1001 de nopti pe RUFOn ".Am citit destule basme pe forum...Unii au mare talent de povestitori ! 
ha, ha,  ....! Ma gandeam io ca te tii  de shotii shadow......
Doar te stiam baiat gigea, misto, .,.......cu simtul omorului !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Silviu_Marin

Buna seara, dragi "credinciosi" (in ale ozeneurilor)! :)

Punctele 1 si 3 sunt, in opinia mea, total nerezonabile, mai ales cata vreme unele dintre acele baze nu-s suspectate a detine prizonierii Americii si/sau ai Angliei. Or de sunt, ar trebui deferite opiniei publice romanesti denumirile si zonele in care acestea se afla, dar cu aproximatie.
E foarte complicata chestiunea cu bazele militare de oriunde. Adica, sa NU se inteleaga faptul ca as tine cu Armata si/sau cu Fortele Navale si Aeriene Romane (sau ale oricarui alt stat!), deoarece NU TIN (imi pare rau s-o spun, insa dispretuiesc acest segment al culturii noastre mondiale), dar... cred ca ar fi supusi multi unui risc sporit daca astfel de coordonate s-ar da publicitatii. Deci, nu, nu-s de acord, inclusiv cu traseele aeriene nu sunt.

Shadowman

#98
Citind semnatura lui Urban ( "Repar OZN-uri, motoare cuantice, injectoare de plasma, carburatoare gravitationale si altele...."),m-am gindit sa deschid un topic in sectiunea Diverse sau Fenomene conexe si paranormale,ramine la aprecierea moderatorilor...
Titlul topicului : MICA PUBLICITATE - ANUNTURI PARANORMALE !
Cei interesati vor putea posta mesaje pe diverse teme : prestari servicii,cereri,oferte...
Exemplu : "Vindecator cu aura mare,galben-aurie (sau ciocolatie ) tratez afectiuni de la distanta." Sau : "Caut vazator de ciacri care sa vada afectiunile organelor bolnave (ca la noi in judet s-a stricat aparatul...:cry: )"
Ori : "Investigator OZN ,caut persoana care se decorporalizeaza si poate patrunde in Area 51 sau grota extraterestrilor din Bucegi (ca e mai aproape si accesibila... :wink: )
Ce spun moderatorii...? Deschid topicul ?  :roll:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

lylyt_ice

mda...eu vreau ca cineva sa -mi spuna totul despre mine si mai ales ce culoare de aura posed...poza mea e cea vizibila...ASTEPT!!! FARA SMECHERII...DA?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Nox

Citat din: Shadowman din  18 Iunie 2009, 00:36:41
Citind semnatura lui Urban ( "Repar OZN-uri, motoare cuantice, injectoare de plasma, carburatoare gravitationale si altele...."),m-am gindit sa deschid un topic in sectiunea Diverse sau Fenomene conexe si paranormale,ramine la aprecierea moderatorilor...
Titlul topicului : MICA PUBLICITATE - ANUNTURI PARANORMALE !
Cei interesati vor putea posta mesaje pe diverse teme : prestari servicii,cereri,oferte...
Exemplu : "Vindecator cu aura mare,galben-aurie (sau ciocolatie ) tratez afectiuni de la distanta." Sau : "Caut vazator de ciacri care sa vada afectiunile organelor bolnave (ca la noi in judet s-a stricat aparatul...:cry: )"
Ori : "Investigator OZN ,caut persoana care se decorporalizeaza si poate patrunde in Area 51 sau grota extraterestrilor din Bucegi (ca e mai aproape si accesibila... :wink: )
Ce spun moderatorii...? Deschid topicul ?  :roll:

Extras din regulament:

1.7. Pe forum sunt interzise reclamele de orice gen.


Shadowman, parcã nu-þi plãceau topicurile "de spart semințe."
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Kbal

Probabil ca Shadowman nu s-a exprimat cum trebuie facand referire la titlul "mica publicitate" adica nu publicitate in adevaratul sens al cuvantului si probabil ca se refera la un topic ironic in care fiecare sa-si posteze reactiile interneuronale de la nivelul cerebelului. In opinia mea n-ar fi o idee rea numai ca nu stiu cati poseda simtul/imaginatia umoristica precum cele ale lui Urban.
Asa ca Shadow mai trebuie sa aduci completari sa clarificam (la ce fel de topic te referi) ...  :-D
Only the best is good enough ...

StarDust

#102
Pagina comica e mai mult decat suficienta, sau locul potrivit pt. a posta acolo asemenea "anunturi".  :-D
Atata vreme cat nu se incalca prevederile din regulament eu cred ca e ok. Nu strica sa ne mai "descretim fruntile" pe aici pe forum.

Parerea mea e ca trebuie sa ne rezumam strict la latura umoristica, in nici un caz la reclame sau "spart seminte".
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Shadowman

 Ok,o sa schimb titlul topicului in " Anunturi pe forum : vinzari,cumparari,prestari servicii "
Poate cineva doreste sa vinda ori sa cumpere aparatura (binocluri,ocheane,telescoape,microscoape,camere video,aparate foto) talismane protectoare,dispozitive de detectie a stafiilor sau extraterestrilor,carti( ufologie,parapsihologie,NOW ).Ori sa tina cursuri de vazut ciacra,de deschidere a celei de-a treia pleoape.Sau sa ne invete cum sa batem aerul cu palmele si sa frecam epiderma pentru a pompa energii benefice,tamaduitoare,in organele bolnavioare !
Anunturile care se repeta nu vor fi permise,vor fi sterse.La fel si cele care n-au legatura cu "farfuriile",paranormalul...( ex : vinzari masini de spalat,fier vechi,adidasi...)
Anunturi exista pe toate paginile forumului,vedeti imaginile de mai jos... :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Nox

Citat din: Shadowman din  18 Iunie 2009, 00:36:41
Citind semnatura lui Urban ( "Repar OZN-uri, motoare cuantice, injectoare de plasma, carburatoare gravitationale si altele...."),m-am gindit sa deschid un topic in sectiunea Diverse sau Fenomene conexe si paranormale,ramine la aprecierea moderatorilor...
(...)

Apropos, am de reparat un compensator heisenberg.

Citat din: Shadowman
Anunturi exista pe toate paginile forumului,vedeti imaginile de mai jos... grin

Articolul 1.7, la care am fãcut trimitere, reglementeazã reclama conținutã în mesajele postate de utilizatori. Acolo e altã treabã.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee