Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sugestii pentru forumul RUFOn din partea membrilor!

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 23:14:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Cum doriți a se continua în privința sistemului tip ''Likes''?

Sistem doar cu Likes (acordarea de aprecieri doar pozitive)
2 (12.5%)
Sistem cu Like și Dislikes (acordarea de aprecieri pozitive și negative)
13 (81.3%)
Sistem fără acordare de aprecieri
0 (0%)
Sistem doar cu Dislikes
1 (6.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 16

Votare închisă: 26 Martie 2020, 17:40:41

alx

"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

pri3st3ss

de acord.
nici mie nu imi place ceea ce s-a intamplat...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

darkness

Citat din: darkness din  19 Aprilie 2007, 12:04:39
parerea mea...
ce se intampla cu acest forum?
discutiile despre dzeu si religie se intind prea mult....
e greu sa ignori mesajele,pt ca vad ca in fiecare zi se discuta mai mult despre asta...
in ce vreti sa transformati RUFON? in biserica?
nu spun ca e rau sa vb despre acest lucru, dar totusi e un forum  care se vrea orientat spre fenomene zburatoare neidentificate.... :|

Citat din: Arckadii din  22 Aprilie 2007, 11:26:46
Nu toti cei de aici au capacitatea de a intelege si/sau practica anumite lucruri. In acest caz ele pot deveni periculoase. Totodata retineti ca aceste lucruri/practici nu au de a face cu RUFOn si le veti face pe propria raspundere.

adevar ai grait,ark...dc nu intervii asa si in topicurile care invadeaza forumul,si care nu au NICO LEGATURA CU FENOMENE ZBURATOARE NEIDENTIFICATE????

pe mine nu ma intereseaza dzeu! nu e fenomen zburator neidentificat si nici fenomen paranormal!


Ark

darkness

Citat din: darkness din  19 Aprilie 2007, 12:04:39
parerea mea...
ce se intampla cu acest forum?
discutiile despre dzeu si religie se intind prea mult....
e greu sa ignori mesajele,pt ca vad ca in fiecare zi se discuta mai mult despre asta...
in ce vreti sa transformati RUFON? in biserica?
nu spun ca e rau sa vb despre acest lucru, dar totusi e un forum  care se vrea orientat spre fenomene zburatoare neidentificate.... :|

Citat din: Arckadii din  22 Aprilie 2007, 11:26:46
In cazul in care ca utilizatori ai acestui forum va hotarati sa va ajutati reciproc punand la comun informatii legate de activari energetice, practici complementare sau orice altceva care are o evolutie nesigura va rog sa nu puneti informatiile pe topic ci numai prin mesaj personal. Nu toti cei de aici au capacitatea de a intelege si/sau practica anumite lucruri. In acest caz ele pot deveni periculoase. Totodata retineti ca aceste lucruri/practici nu au de a face cu RUFOn si le veti face pe propria raspundere.


Ark


sa rectific, pentru a nu fi inteles gresit.
pe mine nu ma intereseaza dzeu! nu e fenomen zburator neidentificat si nici fenomen paranormal!
nu vreau sa citesc in acel topic toate posturile adventistilor,martorilor si a altor secte care vor sa transforme acel topic in Scoala de Duminica.nu am nimic cu aceste secte, sa-si faca reclama in alta parte,de preferat pe forumurile lor.sa-si etaleze adevarurile lor acolo,nu aici!
atata timp cat faceti legatura intre dzeu si alieni,nu am nimic impotriva.

Arckadii

Pai poate noi nu vedem lucrurile la fel ca tine. Simplu. Nu iti place nu citesti.
Salut
Ark

lylyt_ice

Cind spui noi la cine te referi?Daca te referi la conducerea Rufonului,INSEAMNA CA CEVA NU_I IN REGULA CU NUMELE DAT ACESTUI FORUM...Daca eram inreresati de religii nu intram pe acest forum.Asa ca asteptam un raspuns...Nu m-am referit la religiile noastre de Romani,m-a refer la sectele care sunt importata si inventate de altii.Sunt citeva persoane,care se amesteca printre noi cu scopuri...ciudate si nu fac decit propaganda si reclama sectelor din care fac parte!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

alx

Citat din: darkness din  23 Aprilie 2007, 12:01:29

sa rectific, pentru a nu fi inteles gresit.
pe mine nu ma intereseaza dzeu! nu e fenomen zburator neidentificat si nici fenomen paranormal!
nu vreau sa citesc in acel topic toate posturile adventistilor,martorilor si a altor secte care vor sa transforme acel topic in Scoala de Duminica.nu am nimic cu aceste secte, sa-si faca reclama in alta parte,de preferat pe forumurile lor.sa-si etaleze adevarurile lor acolo,nu aici!
atata timp cat faceti legatura intre dzeu si alieni,nu am nimic impotriva.

Citat din: Arckadii din  23 Aprilie 2007, 13:37:42
Pai poate noi nu vedem lucrurile la fel ca tine. Simplu. Nu iti place nu citesti.
Salut
Ark

Nu vreau sa se supere nimeni pe mine,dar sunt inclinat sa-i dau dreptate lui Darkness,pana la urma forumul ar trebui sa trateze subiecte care au legatura cu titlul lui,lasand alte forumuri sa se ocupe de probleme religioase sau de alta natura,stiut fiind faptul ca Biserica nu se prea impaca cu ideea altor civilizatii....astfel ca aparitia a tot mai multe subiecte (pe forum) pe teme religioase ar putea fi interpretata ca o incercare de a ne face sa dam mai putina importanta adevaratelor motive pentru care ne-am inscris pe acest forum...
PS  aceste afirmatii sunt facute in NUMELE MEU si nu au nici o legatura cu parerile celorlati membri,pe care NU ii reprezint!
PS2 in continuarea afirmatiei de mai sus,il rog pe Arkadii sa imi spuna(daca doreste) cum putem interpreta afirmatia lui,pe care am citat-o:este o opinie personala sau reprezinta parerea unui grup,cum lasa sa se inteleaga?
 
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arckadii

Ce am scris mai sus era pur si simplu parerea mea ca simplu utilizator. Chiar daca sunt moderator asta nu inseamna ca nu pot sa imi exprim si o parere personala. In fond nici nu stiu de ce deranjeaza temele religioase. S-a cam exagerat un pic, ce-i drept, dar pana la urma sunt niste intrebari, si daca avem capacitatea intelectuala de a le trata aici, cu totii, de ce sa nu o facem?
Ark

darkness

tocmai pentru simplul fapt ca se exagereaza...
nu am nimic cu dzeu,repet, dar acei utilizatori care vb despre asta,numai acolo isi exprima parerea.
in concluzie,ei numai pt acel topic intra.
as vrea sa ma scuteasca de fanatisme

Anna

nu mai scrie "dzeu" ca e o dovada de lipsa de respect. ne jignesti pe noi crestin-ortodocsii de pe forumul asta. poti sa tastezi si "Dumnezeu" nu e un efort asa de mare, daca nu din respect pentru El , macar din respect pentru unii forumisti. :wink:

Max C.

Anna, poate omul nu l-a cunoscut pe Dumnezeul tau ci pe Dzeul lui.. :wink:

Arckadii

Anna, nu ar trebui sa te simti jignita. Trebuie sa intelegi ca fiecare are relatia sa personala cu Dumnezeu. Este pur problema lui darkness daca scrie dzeu in loc de Dumnezeu. Daca tu simti ca trebuie sa IL respecti, respecta-L. In rest nu trebuie sa iti pese.
Ark

CHIP

Salutari tuturor
Parerea mea e ca nu religia dauneaza acestui forum ci mai degraba acele practici expuse de unii colegi cu iz de yoga si care cam incepe sa semene cu secta lui guru Bivolaru.
In contextul in care la unele din subiectele postate se pot face niste conexiuni stiinta-religie nu vad de ce religia ar dauna discutiilor de pe forum.

Max C.

Chip ma scuzi ca te intreb dar ai ceva habar de yoga??? Eu nu sunt practicant si stiu ca Bivolaru ala e un idiot dar nu el a inventat yoga ci doar s-a folosit de acest nume....eu cred ca nu trebuie sa fii suparat pe cei care practica acest tip de meditatie ,nu ?

lylyt_ice

Max fiecare poate sa-si dea parerea,Sa creada si sa practice ce doreste, dar cu practicele acestea exotice,ce-i drept se exagereaza total .Daca nu stii cum umbla energiile prin tine si nu sti ce procentaj de fier in singe detii...esti deja clasat ca incult...si sint citiva pe aici care te initiaza imediat cum sa ti duci viata si cum sa gindesti ,daca vrei sa fii de rangul lor.Deja e de ris.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?