Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sugestii pentru forumul RUFOn din partea membrilor!

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 23:14:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Cum doriți a se continua în privința sistemului tip ''Likes''?

Sistem doar cu Likes (acordarea de aprecieri doar pozitive)
2 (12.5%)
Sistem cu Like și Dislikes (acordarea de aprecieri pozitive și negative)
13 (81.3%)
Sistem fără acordare de aprecieri
0 (0%)
Sistem doar cu Dislikes
1 (6.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 16

Votare închisă: 26 Martie 2020, 17:40:41

spooky

Am facut aceasta modificare acum una-doua saptamani in urma... cred ca am uitat sa anunt.

Dimensiunea maxima a unui fisier atasat este este 2 MB. Maxim puteti atasa la un post 5 MB / 4 poze. Cred ca e suficient...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

Si in cazul in care dorim sau noi credem ca este nevoie...cum putem sa golim directorul pentru fisierele atasate cu imagini ce contin fotografii ce ne apartin cu dreptul de autor?

spooky

Din cauza ca mi-a cazut internetul in timp ce scriam acest raspuns, el a ramas salvat pe desktopul meu. Acum am dat peste el :)

Pai...

în momentul când ai publicat ceva, intra pe domeniul public. O poza pe care o publici ea are unele drepturi de autor si eventual si specifici asta. Atunci cand esti autorul unei poze si o publici automat iti dai acordul pentru publicarea pozei. Nu ar fi normal ca, din moment ce ai publicat o poza si poza respectiva face subiectul topicului sau discutiei in curs, sa o stergi ulterior pentru ca asa s-ar pierde ideea rezultand intr-un topic mort.

Vom retrage acele poze care ne sunt sesizate de catre autor pentru care nu exista dreptul de publicare... DACA ele se afla pe serverul nostru si ele sunt licentiate (c) - [full] Copyright - all rights reserved.

Cele care se afla pe servere externe si totusi ele apar in aceste topicuri, nu tine de noi inlaturarea acelor imagini, nici macar din mesaje de pe acest forum.

Mai mult, acest forum promoveaza licentiere tip Creative Commons - CC, adica some rights reserved... (www.creativecommons.org) sau chiar Public Domain, adica no rights reserved.

Probabil va trebui sa fac o pagina speciala pentru asta.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

S-a inteles mai bine acum Spooky.Multumim de precizare!  :-)

spooky

va rog sa publicati ceea ce tine de forum in sectiunea de administrare in topicul Forum.

multumesc.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

Am adus la zi sectiunea in limba engleza a site-ului plus o tema de sarbatori.

http://www.rufon.org/en/

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

sxn_b

Salut!Ce s-a intamplat de n-a mers siteul ieri si azi?

spooky

#52
Din cauza unor terte probleme, serverul care administra zonele DNS a rufon.org, si anume ns1.holman.net, a fost inchis (restrictionat) in urma unei ordin judecatoresc... temporar. Au fost afectate peste 60 de domenii. Imi cer scuze de neplacerea creata.

RUFOn.org opereaza in continuare in aceleasi conditii pe serverul meu din Bucuresti.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

prosecco

 wooow.......AU FOST 70 DE USERI ONLINE.....se pare ca forumul devine din ce in ce mai cunoscut.....good work

jackie28t

Citat preluat din topicul: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,802.msg13223.html#msg13223

Citat din: ryn din  26 Ianuarie 2007, 19:06:36Propun sa ne concentram mai ales catre propagarea unor informatii de culturalizare (suna cam comunista formularea) a erorilor de interpretare a fenomenelor optice, atmosferice si spatiale, pentru a elimina din start astfel de evenimente, decat sa tensionam forumul cu mici razboaie ideologice personale. Pace tuturor! :-D

Corect ryn.Bine spus.Crezi ca se poate rezolva sa vorbesti cu Spooky sa deschideti o noua sectiune unde sa se poata posta topicuri precum ''Fenomene naturale'' sau ''ATELIER(Laborator de mestecat OZNuri) :-D Ei...ce spuneti?
Spooky esti de-acord?

Urban

Salut :-D

Propun infintarea unei sectiuni dedicate credinciosilor de pe forumul Rufon.
O sectiune ce ar trebui sa cuprinda Biblia integrala, Cantarile si Rugaciunile si toate cele necesare...


Deasemenea mai propun ca in header sa avem un mic spatiu pentru Sarbatorile Religioase Ortodoxe, Catolice, Musulmane si Budiste..

Binevenit ar fi si un spatiu virtual gen confesional pentru a transmite catre Doamne Doamne cererile si rugile noastre...toate ca toate dar daca nu ai o "linie" directa cu "The Boss" ala nu e website...

Sugerez aceste mici modificari pentru o mai buna functionare a forumului Rufon si pentru o delimitare clara a celor posedati de cel Necurat de catre martorii lui Iehova..

In speranta ca acest mesaj a trecut de Sfantul Petru...asteptam raspuns....

Urban :-D


PS...Nu uitati "Tatal Nostru" la newsletter.

Urban

#56
Pentru "Sfintele Scripturi" putem incepe de aici... :ufo:
http://www.bibliaortodoxa.ro/


"Vã rãtãciþi neºtiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." (Matei, 22,29)

Shadowman

Citat din: Urban din  22 Februarie 2007, 14:03:29
Propun infintarea unei sectiuni dedicate credinciosilor de pe forumul Rufon.
O sectiune ce ar trebui sa cuprinda Biblia integrala, Cantarile si Rugaciunile si toate cele necesare...

Binevenit ar fi si un spatiu virtual gen confesional pentru a transmite catre Doamne Doamne cererile si rugile noastre...toate ca toate dar daca nu ai o "linie" directa cu "The Boss" ala nu e website...
Sugerez aceste mici modificari pentru o mai buna functionare a forumului Rufon si pentru o delimitare clara a celor posedati de cel Necurat de catre martorii lui Iehova..
In speranta ca acest mesaj a trecut de Sfantul Petru...asteptam raspuns....
Urban :-D

Politica si religia...Doua subiecte care pot naste discutii aprinse... Cum poti evita aceste discutii...?
Hmmm...Poate imitindu-i pe masoni,care au interzis discutiile pe aceste teme in loje... :-)
Cred ca voi deschide numeroase topicuri pe teme de politica...  :evil: Subiectele de politica sunt interminabile...! Spatiu pe server sa fie...!  :lol:

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Unidentified

#58
Citat din: Shadowman din  14 Aprilie 2007, 15:57:53
Politica si religia...Doua subiecte care pot naste discutii aprinse... Cum poti evita aceste discutii...?
Hmmm...Poate imitindu-i pe masoni,care au interzis discutiile pe aceste teme in loje... :-)
Cred ca voi deschide numeroase topicuri pe teme de politica...  :evil: Subiectele de politica sunt interminabile...! Spatiu pe server sa fie...!  :lol:



asta ne mai trebuia sa deschidem si subiecte de politica aici ... si asa mi-am atras dusmani ca am postat in sectiunile despre Dzeu  si ca am zis ca cei de acolo(nu toti si toate) sunt off topic si fara sens de atata timp .Daca se deschide subiecte pe teme politice atunci macar sa avem un moderator politician in cazul asta sa fie completa durerea  :roll:
Acum ma astept la inca un val ...  :lol:

darkness

parerea mea...
ce se intampla cu acest forum?
discutiile despre dzeu si religie se intind prea mult....
e greu sa ignori mesajele,pt ca vad ca in fiecare zi se discuta mai mult despre asta...
in ce vreti sa transformati RUFON? in biserica?
nu spun ca e rau sa vb despre acest lucru, dar totusi e un forum  care se vrea orientat spre fenomene zburatoare neidentificate.... :|