Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Sugestii pentru forumul RUFOn din partea membrilor!

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 23:14:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Cum doriți a se continua în privința sistemului tip ''Likes''?

Sistem doar cu Likes (acordarea de aprecieri doar pozitive)
2 (12.5%)
Sistem cu Like și Dislikes (acordarea de aprecieri pozitive și negative)
13 (81.3%)
Sistem fără acordare de aprecieri
0 (0%)
Sistem doar cu Dislikes
1 (6.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 16

Votare închisă: 26 Martie 2020, 17:40:41

jackie28t

Buna ziua dragi colegi si Admini!

As avea o sugestie pentru site in cazul in care nu-i nici o suparare.
Stiu ca in timp au fost cateva schimbari administrative privind ''butonasele de postare'' pentru membrii acestui forum.Deoarece uneori fac unele greseli de scriere pe motivul oboselii si alte motive banale,in unele posturi pe care le scriu si uneori uit chiar sa adaug ceva in plus sau o imagine la subiect...as propune,daca se poate ca ''butonul'' modificare pe care-l folosim sa modificam ultimul nostru post...sa aiba un timp mai lung decat cateva minute.Uneori vreau sa modific greseala sau sa adaug ceva la post dar din nefericire este prea tarziu pentru ca sunt anuntat automatic pentru depasirea timpului.
Butonul de modificare a ultimuli post apare doar pentru o scurta perioada de timp..cateva secunde sau un minut doua,nu sunt sigur .Cred ca ar fi foarte folositor daca in ultimul post al fiecare membru,bunonul de modificare''modifica'' ar fi in folosinta pentru o perioada ceva mai lunga decat cateva minute....poate cateva ore sau cel putin 24 de ore?Dv. decideti!Este doar o sugestie lasata de la un membru mai vechi al acestui forum si o spun din prietenie doar ca o sugestie.Multi vor putea modifica in acest fel ultimul post poate si incare s-au scurs greseli gramaticale sau litere mancate sau poate mebrul doreste o adaugare de text si fotografii.Asa cum am spus,este doar o sugestie de la un coleg.Cu tot respectul,jackie28t

udar

Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

paleoastronaut

#17
Asa e fratilor!Sa fie setat timerul la modificare pentru 24 de ore

pri3st3ss

si cele 3 min intre mesaje..e plictisitor sa astepti 3 min ca sa mai postezi ceva..
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

DepthOfField

De acord..si pe mine m-a stresat uneori ca "modifica" dureaza prea putin, iar alteori ca cele 3 min intre mesaje apare chiar cand nu te astepti...

de exemplu chiar acum: am citit mesajele de pe acest topic, eu fiind neautentificat, am decis sa raspund pe loc, m-am autentificat, am scris prima fraza in cateva secunde, am vrut sa trimit mesajul si mi-a trantit-o:
"Ultimul mesaj de la IP tau a fost acum mai putin de 180 secunde. Te rugam sa incerci mai tarziu.". Adica "primul mesaj" in mintea programului a fost ca m-am autentificat...
Adica trebuie sa mai ard gazul aproape 3 minute ca sa pot trimite raspunsul...
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

jackie28t

Citat din: ciuciulete din  30 Iulie 2006, 10:10:21de exemplu chiar acum: am citit mesajele de pe acest topic, eu fiind neautentificat, am decis sa raspund pe loc, m-am autentificat, am scris prima fraza in cateva secunde, am vrut sa trimit mesajul si mi-a trantit-o:
"Ultimul mesaj de la IP tau a fost acum mai putin de 180 secunde. Te rugam sa incerci mai tarziu.". Adica "primul mesaj" in mintea programului a fost ca m-am autentificat...
Adica trebuie sa mai ard gazul aproape 3 minute ca sa pot trimite raspunsul...
Tare as fi vrut sa te vad in acele momente Ciuciulete.Sper ca nu tesuparase-i tare prietetene.

paleoastronaut

#21
Fratilor...De ce nu incercam sa atacam direct problema la tv?Probabil nici o televiziune nu se va baga..Dar merita incercat...Si sa facem apoi un topic pe chestia asta...DE  ce nu vor tv-urile sa se bage in paleoastronautica...Voi cei din fruntea RUFONULUI...Faceti pasul sa iesim din online in LIVE!!!!Cine incearca sa duca RUFONUL INTR-O EMISIUNE DE NOAPTE PE TV?Luati topicurile de aici si faceti un forum live de tip "sunati voi si comentam noi!"....Hai..sariti la cap..eu am centrat..... :-D :-D :-D :-D

ryn

Rudan si Corutz nu au fost membrii ai echipelor oficiale de cercetare. Din "carti" citeaza oricine....

udar

Citat din: ryn din  31 Iulie 2006, 02:08:24
Rudan si Corutz nu au fost membrii ai echipelor oficiale de cercetare. Din "carti" citeaza oricine....

Nu am foarte multe cunostiinte despre acest Corut, dar cand a fost la OTV (si au pus polul ala absolut hilar cu "Credeti ca Pavel Corut va fi omorat in urmatoarele zile?") a declarat ca tot ceea ce el scrie este fictiune... Deci de unde pana unde acest interes in Pavel Corut?   :? :?
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

paleoastronaut

#24
  Udar nu Corut este problema...Nici nu stiu de ce este pomenit in legatura cu Rudan.....Este vorba despre cazul aparitiei unor ozneuri in anii 80 in zona necropolei de la Bozioru...(daca retin corect O NOAPTE INTREAGA UN OZN A INCERCAT SA_L AJUTE PE ALTUL AFLAT IN DIFICULTATE...Martori au fost toti turistii dintr-un hotel din zona!Aparatul in dificultate era "ancorat" cu o raza de energie de celalat..spre dimineata  a aterizat si a "trimis" pe sol o "bila"metalica..aceasta s-a tot plimbat rotindu-se ametitor pe deasupra unei poieni ..de ea s-a apropiat un fotoreporter..cand a inceput s-o pozeze aceasta a lansat un fel de "fulger"care l-a suprins pe reporter si l-a trantit la pamant...A ramas semiparalizat in spital cateva luni...Si a apucat sa faca si poza in care se vede cum o energie ciudata il invaluie...I-au pleznit si ars si hainele de pe el....Cereti-i poza lui Rudan...Pt.prima pagina a RUFONULUI

jackie28t

Acest topic se numeste ''Sugestii pentru site din partea membrilor!''
Haideti sa nu mai intram in alte subiecte la care se poate discuta la fel de bine si pe alte topicuri si sa lasam aici loc doar pentru sugestii pentru site(acest forum) din partea membrilor.Ar fi foarte draguta aprecierea.
Cine nu intelege,rog sa mai citeasca inca o data titlul acestui topic.Multumesc de intelegere. :wink:

ryn


paleoastronaut

#27
ryn..cand  se vor face modificarile la softul forumului astfel incat sa putem modifica textele intr-un interval  de cel putin 24 de ore?

ryn

#28
Din pacate niciodata...

Pentru a nu crede ca nu iau in considerare ceea ce ai propus. In urma cu ceva vreme a existat aceasta libertate dar a fost restrictionata pentru ca se modificau possturile imediat dupa interventia moderatorilor. Adica o injurie scoasa de moderator era repede rescrisa. si iar se modifica si iar , si iar, etc
Daca dorest sa modifici propiul tau post te adresezi moderatorilor si ei o fac cu siguranta, in limita bunei cuviinte a exprimarii sau a timpului(stiu ca nu intereseaza pe nimeni ca noi muncim sa scoatem bani sa puteti scrie luna de luna dar ne-am asumat acest risc... :-D)

prosecco

mi-a aparut asta in timp ce scriam un mesaj: "Sesiunea ta a expirat in timp cescriai. Incearca sa retrimiti mesajul tau."

:grin: ....trebuie despartit acolo ce scriai

sanatate