Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 8 Vizitatori vizualizează acest subiect.

fiulploii

Citat din: SLEAH19 din  25 Septembrie 2013, 22:03:39
Arata mort. Fara X nu se poate supravietui , pe X sunt genele esentiale pentru intretinerea vietii.

:-D Uite o metoda sigura de a inchide o cale, nu? Ce sa mai pierdem timpul cu varianta asta, e ..moarta  :lol:
      Si totusi, eu nu as fi asa sigur fie si numai datorita jurisprudentei in domeniu  :wink: adica au mai zis altii ca un aparat mai greu ca aerul nu poate zbura, nu?

fiulploii

#3106
 :-) Scuze de dubla....
  @SLEAH19 sustii prin cele zise de tine ca barbatul e pe jumatate mort? Iar femeia e singura treaza?

alx

#3107
Citat din: fiulploii din  25 Septembrie 2013, 22:25:08
  @SLEAH19 sustii prin cele zise de tine ca barbatul e pe jumatate mort? Iar femeia e singura treaza?
Eu zic ca e doar pe jumatate...copt!
Poate ca de asta unele femei(alea...focoase!) au nevoie de minim...doi.Maxim 6!  ;D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

fiulploii

Uite cum din discutii iese la lumina adevarul sau cel putin calea spre adevar.. punctul de vedere a lui @SLEAH19 s-ar putea sa fie adevarat insa nu cu explicatia mortificarii partiale a barbatului  :-D  iar explicatia lui @alx pune in lumina un aspect real al .. vietii iar daca mai continuam asa vom incepe sa discutam de sexualitatea umana care si ea e tare ciudata , omul fiind singura fiinta care nu are o perioada anume fixata in care sa isi puna in valoare nevoia cromozomilor de miscare .

  Am observat de-a lungul timpului ca toate caile discutate despre diferenta intre viu si neviu duc inevitabil la sexualitate. Inclusiv cele in care se discuta despre ..arhonti - apropo, master zauzen , ce se mai aude cu promisiunea ?  :lol: .

  Parerea mea ...
   

Urban

#3109
Citat din: fiulploii din  25 Septembrie 2013, 21:33:07
Ca tot veni vorba pe alt subiect de cromozomi si a lor familie si combinatii  .
Am o intrebare serioasa de tot

Barbatul are XY.
Femeia actuala are XX.
Cine oare are YY ?

P.S.  cum arata cineva cu YY 

YY nu poate supravietui.
In schimb ar fi foarte posibil XYY...asta da.
Trebuie sa existe cel putin un cromozom X pentru a fi posibila Viata.
Daca nimeni nu poate avea YY atunci cum ar arata XYY?

Cred ca tablitele care explicau asta se afla la Vatican...

fiulploii

#3110
Citat din: SLEAH19 din  25 Septembrie 2013, 22:03:39
Arata mort. Fara X nu se poate supravietui , pe X sunt genele esentiale pentru intretinerea vietii.

Citat din: Urban din  25 Septembrie 2013, 23:39:50
YY nu poate supravietui.
In schimb ar fi foarte posibil XYY...asta da.
Trebuie sa existe cel putin un cromozom X pentru a fi posibila Viata.
Daca nimeni nu poate avea YY atunci cum ar arata XYY?

Cred ca se face o greseala datorita Sistemului in care suntem . Stim de la matematica ca o problema nu poate fi rezolvata la nivelul la care apare ci la un nivel superior - cel putin eu asa am priceput ca sta treaba  :-D
   In cazul ridicat de intrebarea mea de novice nu cred ca am specificat ca trebuie musai - pleonasm necesar  :-D -  ca entitatea YY sa fie vie cu corp fizic ci s-a dedus automat ca asa ar trebui dupa logica ''bunului simt'' .
   Parca tot pe aici pe forum se discuta despre seriile de umanitati create pana la noi iar una din serii era pur energetica iar asta nu insemna atunci ca vorbeam despre ..ne-fiinte non-vii. Poate ca nu e posibila o fiinta biologica YY  fara ca sa existe si un liant X dupa cum zice bine @Urban .
  Asa cum in astronomie s-au descoperit planete noi in sistemul solar - la vremea respectiva vorbesc- pe baza distorsiunilor din orbitele planetelor cunoscute si vizibile , tot asa afirm ca .. lipseste ceva daca indraznim sa trecem de cutuma care zice ca barbatul si femeia sunt doua jumatati ale aceluiasi intreg. Sunt niste semne  de distorsiune in orbite care ar fi rezolvate daca ar mai exista o parte a intregului de care se face vorbire. ( nu ma intrebati care ar fi alea fiindca nu e locul si nici momentul potrivit. Se pot deduce de oricine incearca sa ''arda'' niste bariere puse de sistem, arhonti, conti, reptilieni sau turnurile de monitorizare de pe luna si/sau jupiter.  :-D
   E un subiect prea tabu, prea sparge niste concepte de baza ale umanitatii si nu in ultimul rand, e prea sci-fi .
Asa ca , nu ne ramane decat sa fabulam linistiti privind la umbrele de pe peretii pesterii  :evil: in limitele liber-impuse.
   
P.S. pentru cine vrea sa mearga prin forte proprii mai departe , un element ajutator: desi traim intr-o lume aparent clar duala , un fir rosu strabate aceasta lume : trinitatea, trilogia, trei puncte pentru a avea un echilibru stabil , etc. Nu e curios?  :roll:

SLEAH19

#3111
Citat din: fiulploii din  25 Septembrie 2013, 22:25:08
:-) Scuze de dubla....
  @SLEAH19 sustii prin cele zise de tine ca barbatul e pe jumatate mort? Iar femeia e singura treaza?


Dacă nu spuneam sec, că YY e mort, iar ajungeai la Il Separatio ăla, singurul posibil cu YY.. :?

Nu exista genă care să treacă bariera de specie.
Genele au determinism biologic, determină caractere in plan fizic (material)  şi nu pot imprima nimic corpului spiritual sau astral. Mor o dată cu, corpul material.

Amu nu contest că nu sor fi jucat în laborator şi or fi creat şi XXX şi XYY şi XXY care probabil sunt nişte devieri adică ar putea fi ori prea inteligenti ori prea violenti ori prea malformati ..Dumnezeu ştie , oricum segmentul de joacă e destul de scurt atâta timp cât specialiştii spun că avem cromozomul identic în procent de 90% cu cel al bobului de orez, ...doar 10%  fac diferenţa  , pe 10 procente se află toată diversitatea lumii :-o :wink:

PS ..Y e pentru sperma !

O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

fiulploii

Citat din: SLEAH19 din  26 Septembrie 2013, 00:39:55


Genele au determinism biologic, determină caractere in plan fizic (material)  şi nu pot imprima nimic corpului spiritual sau astral. Mor o dată cu, corpul material.



Si cine zice ca nu e valabila influenta inversa?

P.S. cred ca nu ai citit postarea ce a urmat dupa cea data ca exemplu de tine  :-D  Si se pare ca Il Separatio ala nu are nici X, nici Y si nici chiar Z . Bineinteles, e doar o speculatie..meta-fizica.

mm

  Putem sa ne imaginam ca:

  YY poate supravietui dar nu se poate reproduce; numai XX poate naste. De aceea, ne imaginam ca, are nevoie de "piese de schimb" si una dintre ele ar putea fi sufletul, procurat de la XX (+ XY).

  Fara imaginatie prea multa, YY= YANG pur iar XX= YIN pur. In trigrame se numesc QIAN (cer) si KUN (pamant), un fel de YYY si XXX. Nu pot avea existenta de sine statatoare aici , in lumea noastra , si coexista doar sub forma unei dualitati. In acelasi timp, ni se sugereaza ca Cerul este cel tare, (atot)puternic, de provenienta celesta, si deci localizabil probabil intr-un alt fel de spatiu (unde timpul nu curge, fierul nu rugineste, corpul nu imbatraneste).

  Dar imaginatia ne poate duce si in alte directii (poate mai fertile) pentru ca fiulploii a atins un principiu, o esenta.
Cand te afli la frontierele cunoasterii trebuie sa privesti dincolo de gard.

Urban

Citat din: mm din  26 Septembrie 2013, 01:37:21
  Putem sa ne imaginam ca:

  YY poate supravietui dar nu se poate reproduce; numai XX poate naste. De aceea, ne imaginam ca, are nevoie de "piese de schimb" si una dintre ele ar putea fi sufletul, procurat de la XX (+ XY).

  Fara imaginatie prea multa, YY= YANG pur iar XX= YIN pur. In trigrame se numesc QIAN (cer) si KUN (pamant), un fel de YYY si XXX. Nu pot avea existenta de sine statatoare aici , in lumea noastra , si coexista doar sub forma unei dualitati. In acelasi timp, ni se sugereaza ca Cerul este cel tare, (atot)puternic, de provenienta celesta, si deci localizabil probabil intr-un alt fel de spatiu (unde timpul nu curge, fierul nu rugineste, corpul nu imbatraneste).

  Dar imaginatia ne poate duce si in alte directii (poate mai fertile) pentru ca fiulploii a atins un principiu, o esenta.

Cred ca putem urca o treapta lasand X si Y la o parte in favoarea lui 1 si 0, ceea ce deja schimba radical datele problemei ridicate de Fiul Ploii.
Sau nu...?

mariusvlad

Dumnezeu (YY) l-a creat pe Adam dupa chipul si asemanarea lui. Si i-a dat viata (X). Deci Adam e XY, spirit si trup, asta daca asociem trupul cu notiunea de viata. Din coasta lui Adam (X) a creat-o pe Eva, adica din trup a dat viata (XX).

Adica femeia nu mai are nimic sfant in ea? Ups, stai sa vezi ce mi-o iau acum. O luna numai din conserva mananc.

Acum nu stiu daca voi ma intelegeti ca parca nici eu nu ma mai inteleg.


fiulploii

#3116
Citat din: mariusvlad din  26 Septembrie 2013, 14:21:20
Dumnezeu (YY) ...

  Eu zic ca Dumnezeu de care zici nu poate fi in acelasi plan 3D+ cu noi . YY reprezinta ceva , este ceva insa nu Dumnezeu.

Citat din: Urban din  26 Septembrie 2013, 01:55:24
Cred ca putem urca o treapta lasand X si Y la o parte in favoarea lui 1 si 0, ceea ce deja schimba radical datele problemei ridicate de Fiul Ploii.
Sau nu...?

:-D ce zici tu seamana cu o directa de dreapta in plina figura pentru cei 90% comuni cu bobul de orez, dupa zicerea colegului @SLEAH19

Citat din: mm din  26 Septembrie 2013, 01:37:21

  Dar imaginatia ne poate duce si in alte directii (poate mai fertile) ..

  Ai putea da niste ..repere? fiindca intotdeauna suma mai multor minti este mai mare decat suma fiecareia luata separat .

P.S. Luam arcasii in gluma insa mi se pare cam aiurea faptul ca ei colaboreaza cu marina militara si cu aviatia militara in puerilele lor intentii de care si mie imi e jena. Dar no, poate ca arcasii platesc aceste iesiri ale marinei si ale aviatiei pentru recuperarea jucariilor lor.

         Parerea mea..

Xanadron

In criza de timp, va trimit pe site-ul lui Joseph Farrell apropo de ADN-ul mitocondrial si alte XY-uri.: :-D

http://gizadeathstar.com/2013/09/the-transhumanist-scrapbook-the-coming-debate-on-gmo-babies-here-come-the-patents/

...Vedeti ca-i vorba de PATENTE de inventie deja , asa ca atentie la ce mutanti YXY mai proiectati, fie si doar teoretic !!! :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Aseneth

Know and understand that, when Adam was separated for 130 years from Eve, he slept alone, and the first Eve—that is, Lilith—found him, and being charmed with his beauty, went and lay by his side, and there were begotten from her demons, spirits, and imps in thousands and myriads, and whomever they lighted upon they injured and killed outright, until Methushelah appeared and besought the mercy of God. After fasting for three clays, God gave him permission to write the ineffable name of God upon (his sword?), through which he slew ninety-four myriads of them in a minute, until Agrimus, the firstborn of Adam, came to him and entreated him (to stop); he then handed over to him the names of the demons and imps. And so he placed their kings in iron fetters, while the remainder fled away and hid themselves in the innermost chambers and recesses of the ocean. Hanoch called his son Methushelaḥ, and said to him, 'All the men died, and they came into the power of the angel of death.'

Chronicles of Jerahmeel.

Deci, locurile in care ar putea fi gasiti lilithienii sunt in adancurile oceanelor si tunelurile subpamantene. Mult succes amatorilor!

horia2008

#3119
Cu o mica intatziere de o zi, scuzabila, pentru care nu- mi pare rau, ii urez domnului Dan Voiculescu multa sanatate si, desigur, LA MULȚI, MULȚI ANI!>:D
Si cu aceasta ocazie, (sa nu fiu acuzat ca o dau in politica O0)cand o avea timp, si sper sa aibe berechet, asa pe la vreo cinci ani, sa ne onoreze si sa ne lumineze cu partea ( vai, nu economica ;) ) telepatica, la care am inteles ca s-ar pricepe, ca obict al forumului nostru :lol: