Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Arhanghelul

#2985
Citat din: fiulploii din  31 Iulie 2013, 23:36:33

Citat din: Arhanghelul din  31 Iulie 2013, 15:32:32
"Cometa ISON ar putea deveni cel mai frumos obiect cosmic pe care il putem vedea în viața noastră."

Unii zic ca ar putea fi ultimul lucru ''frumos'' pe care o sa il vedem in viata noastra.  :-D  si care ar putea insemna Sfarsitul copilariei  .

'Om trai si 'om vedea.
Citat din: fiulploii din  11 August 2013, 05:12:44
  S-ar putea sa ai dreptate  :-D Trebuia sa il amane pana in Noiembrie, ultimul bal fiindca in 8 octombrie apare noua bancnota de 100 de cerbi  :lol: :lol: :lol:

Totodată, dacă cometa ISON supraviețuiește trecerii la periheliu, ea ar putea să se asemene Cometei Mac Naught, Marii Comete din 1680 sau cometei C/2011 W3 (Lovejoy)[4] · [14]. Cea mai strălucitoare cometă observată, după 1935, a fost cometa Ikeya–Seki în 1965, cu o magnitudine de -10[15].
http://ro.wikipedia.org/wiki/C/2012_S1
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

fiulploii

 Cauti una si dai de alta ... iarasi in germana iar traducerea cu gogu nu imi da satisfactii .
  Pentru vorbitorii de germana
     http://thuletempel.org/wb/index.php/ILU-Lehre

L-am pus pentru ca acolo se sustine o legatura cu societatea Vrill insa nu am inteles prea bine , deh- limba germana e prea usoara la varsta mea  :lol:

  Folgende Organisationen können mit dem Glauben der ILU-Lehre in Verbindung stehen. Einige davon existieren offiziell nicht mehr, andere sind reine Interessengemeinschaften. Manche dieser Gruppierungen verfolgen eigene Ziele, stehen aber im Bezug zur ILU-Lehre.
   -Ordo Bucintoro (offiziell 1500 bis ca. 1750 aktiv)
   -Causa Nostra (seit ca. 1995 bis heute aktiv)
   -Vril-Gesellschaft (offiziell ca. 1917 bis 1945 aktiv)
   -STM-Erbengemeinschaft (wahrscheinlich seit 1312 bis heute aktiv)
   -Tempelhofgesellschaft (bis heute aktiv)
   -Isais Gemeinschaft KVM (offiziell bis 1945 aktiv)
   -Societas Templi Marcioni (unbekannt)
   -Tempelherren (offiziell 1120 – 1312 aktiv)


  Ceva in engleza oare se poate gasi pe tema asta?

uforever

Zice ca: e o invatatura monoteistica, dar nu cu o directie de credinta misionara. Isi are radacinile in notiuni de religie pe parti de texte mai vechi sau religii pierdute si filozofii metafizice, care au fost transmise si interpretate de catre societati secrete. Nu il vede pe Iisus ca pe un mesia fiul lui Dumnezeu, ci direct ca pe Dumnezeu, in sensul de adevar si dragoste. In acest curent fiecare e capabil si liber sa-si descrie credinta.
ILU - reprezinta lumina, puterea lui Dumnezeu.

Te pomenesti ca-ti "marchezi" teritoriul prin "nemtzia" si nu stiu eu :lol: Nenea "lup alb" cam multa "jermana", sa trecem in sistem U.K., caci ne "blastama" lumea, tot mai prezenta pe RUFOn in ultimul timp, mai ales vara asta :lol:

tractorbeam

Citat din: fiulploii din  09 August 2013, 21:55:22
"...Întrucât nu putem fi siguri că informațiile furnizate de Edward Snowden ar fi incorecte[/u], modulul 2 al cursului de apărare și autoapărare extrasenzorială, ce urma să se desfășoare în luna septembrie într-o anumită zonă a țării, se amână cu o lună.[/i]..." 

Adicatelea mosh'Rudan baiet cinstit s-a gandit el sa nu le ia banii la fraieri daca tot vine sfarsitul lumii si amana cursul cu o luna, apoi daca nimic nu se intampla poate purcede linistit la mulgerea oilor, he he, he.
Ca sa-l linistesc pe marele clarvazator ca o sa apuce sa isi incaseze banii uite acilica ce zice NOAA, azi la ora 9:20 AM ora Romaniei:
     - solar X-rays : active     - geomagnetic field : quiet

Adicatlea pre limba lui situatia este OK.
Eu nu ma dau mare RV dar zic ca in septembrie mai nimic nu se va intampla.  :evil:


abyss

Treaba cu RV e complicata desi nu asa ar trebui sa fie. Nici eu nu-s mare expert dar ma gandesc ca daca toti expertii o dau in realitati paralele...ceva o fi la mijloc. In sensul ca noi acum suntem pe un alt drum, unul secundar si foarte improbabil. De ce? Cum si ce s-a intamplat? Numai Marele Matrix stie... Bine ca e asa. In fond tot murim candva...but not yet.

fiulploii

#2990
Citat din: abyss din  12 August 2013, 11:44:10
Treaba cu RV e complicata desi nu asa ar trebui sa fie. Nici eu nu-s mare expert dar ma gandesc ca daca toti expertii o dau in realitati paralele...ceva o fi la mijloc. In sensul ca noi acum suntem pe un alt drum, unul secundar si foarte improbabil. De ce? Cum si ce s-a intamplat? Numai Marele Matrix stie... Bine ca e asa. In fond tot murim candva...but not yet.

Citat din: abyss din  03 Decembrie 2010, 13:50:31
Voi fi succint :)
Modelul nostru actual e tare interesant. Avem in primul rand un fundament al acestui model alcatuit din religii. Acestea au reusit sa condenseze atentia oamenilor de-a lungul mileniilor prin manipulare desfasurata pe multiple planuri, tintind ca scop un anumit tip de rezultat. Unul "nobil" sa ipotetizam.

Totusi sunt multe voci care sustin cu diferite dovezi ca marile religii ale lumii au fost initiate de inteligente ET, sau ca noi suntem o rasa hibrida dintr-un material genetic inferior/local.
Intrebare: - Oare arunci cu buna intentie un chibrit intr-un butoi cu dinamita?

Care sa fie scopul crearii atator religii? In mare ele transmit acelasi tip de mesaj... Totusi, conflictele umane majore isi au obarsia modul aparent diferit de a plonja in aceste teme "sacre" ori de a gestiona un anumit tip de raspuns vizavi de necunoscutul ce poate deveni cunoscut, reactie de multe ori manifestata prin xenofobie, etc.

Privind in trecutul indepartat al civilizatiei umane deslusim dovezi relativ vagi ale unor perioade de inflorire tehnologica si spitituala. De ce au disparut ele in negura uitarii? Sa nu fi corespuns ele tipului de rezultat urmarit de cei care ne-au creat?

In istoria mai recenta a omenirii religiile au creat sau rasturnat imperii. In viziunea mea religiile se manifesta ca un program de control ce nu permit atingerea unui punct critic, in care o singura tara, ori coalitie de indivizi sa poata detine controlul asupra unei eventuale "decizii" la nivel de putere economica si tehnologica planetara. De ce oare? Ce anume ar trebui sa realizeze in plan fizic fiinta umana ori poate mai degraba in planul realizarii/intelegerii/constientizarii de ordin spiritual? Pentru ca in fiece enclava religioasa te-ai afla iti poti permite a continua un demers personal de evolutie spirituala, constient ori nu, prestient ori nu. Deci mecanismul nu ia in calcul indivizii in parte ci doar marile "asociatii" numite imperii... care au mai fost pe pamant, oamenii de pe atunci zburau oriunde... sunt destule teorii sustinute si de dovezi in acest sens... oare de ce nu s-au lasat lucrurile sa evolueze? De ce au fost literalmente "obliterated" si s-a instaurat o presupusa "carantina cosmica"? Dar cine a instaurat-o? Si chiar si asa, oare este o instanta cosmica ce poate manifesta aceasta decizie oriunde in existentza indiferent de timp si spatiu ori linie temporala? Inclin sa cred ca da.

Cine a "sters" cunoasterea veche si totusi s-a straduit s-o pastreze in mod subtil prin edificii, simboluiri, etc?

Care este scopul? Ce trebuie noi sa-ntelegem si incotro va trebui sa ne intreptam, din t.p.d.v.? Pentru ca am puternica senzatie ca multi se vor reancarna pacilea pana la "nemurire" sau pana le-o iesi pe nas, in timp ce altii vor re-veni pe acest taram cu intentii nobele...

Intrebari si ganduri "aiurea" as mai avea... :)

  Una din teoriile interventiilor spatio-temporale zice ca o modificare in timp facuta in anul ''x'' se propaga de-a lungul si de-a latul timpului precum valurile facute de o piatra care cade in apa linistita a unui lac. Si fara o intervantie exterioara facuta in anumite momente aceste valuri de modificari se ''sting'' precum o unda a carei amplitudine se amortizeaza o data cu cresterea distantei parcurse.
   Conform acestei teorii acum s-ar parea ca suntem intr-o zona temporala in care incep/au inceput sa se intalneasca undele diferitelor modificari facute pana acum si urmeaza fie o noua ''stimulare'' - vezi aici diferitele profetii mai mult sau mai putin apocaliptice- fie o ''stingere'' completa cu revenire totala pe traseul initial.
  Perioada asta de intalnire oarecum simultana a diverselor unde  temporale este o perioada de framantari si convulsii in care se ''ciocnesc'' mai multe variante .
  Scapa cine poate -  :lol: - sau fiecare e pe cont propriu pare a fi regula vremurilor.


  Merci @uforever   8-) Multe chestii interesante sunt pe forumuri si saituri de limba germana si ca fiecare natie potentata are pretentia ca altii sa le invete limbajul daca considera interesant.  :lol:  Oare de ce nu ar invata altii limba romana?  :wink:

Xanadron

#2991
Citat din: fiulploii din  12 August 2013, 13:54:46
   Oare de ce nu ar invata altii limba romana?  :wink:
Coana A.I. :evil: stie perfect (si) romaneza, spre deosebire de Mos Goagal, care-i ceva mai senil. :-D

Hai si-un scurt P.S totusi, chiar daca n-am timp de puricat tezele ILU - gnostice in principiu (v. trimiterea finala la "curatii" catari -  http://thuletempel.org/wb/index.php/Katharer )

"Fraternitas Saturni" :planet: e deci una din organizatiile oculte importante cu conexiuni vrilliene - si inca active - nebagate de seama nici in materialul citat.
Iar faptul ca mai tot ce-i gasibil pe net nu lamureste mare lucru cred ca nu mai trebuie subliniat.

Si-un mic P.S. la P.S. totusi - toate ramuricile astea oculte au ca punct comun viziunea neantagonica a lui Satan vizavi de Yahweh/Yaldabaoth etc - viziune care difera de cea luci-feerica :lol: vaticaneza doar prin faptul ca-i recunoscuta deschis. :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

O intrebare .
  Acum cateva zile , vreo 4-5 , aparusera pe iutub doua filmulete care prezentau un turn pe Marte descoperit de cineva curios si cu mult timp liber ca sa studieze Marte cu GoogleEarth . Filmele respective nu mai sunt , cica au fost retrase de posesorii conturilor respective.
  Unul din aia doi era roman care activeaza si pe forumul lui lovendal - sau cel putin asa zicea unul de acolo  - si care sustinea ca nu el l-a retras.
  Pe forumul ATS nu reusesc sa gasesc subiectul respectiv desi cica ar fi destul de stufos.
  Poate cineva sa dea o mana de ajutor ?
  Merci. 

Arhanghelul

#2993
Citat din: fiulploii din  14 August 2013, 00:33:24
Filmele respective nu mai sunt , cica au fost retrase de posesorii conturilor respective. 

Pai ce sa mai zici ca pe contul meu de Youtube mi-a venit un avertisment ca un filmulet pus de mine si filmat de mine cu aparatul meu(de la un concurs sportiv de tir) ... este "furat"(incalcate drepturile de autor) ...  si ca ... a fost sters de catre administratie ... wath a fuck ...  :-o


Va recomand ... sa copiati cat mai multe filmulete "interesante" ... unele au inceput sa dispara ... chiar si de pe site-urile "proprietarilor" ... stiu un caz din Bucuresti ... la care "proprietarul" nu-l mai are nici macar pe un cd ... care a fost confiscat  ... de autoritati ... ce sa mai zic de blogul lui inchis(domeniul cumparat de la RNC cu 200 ron) ... ADEVARUL II DOARE ...

https://addons.mozilla.org/ro/firefox/addon/video-downloadhelper/

P.S. Cand intram de pe alt cont sau alt computer din alta retea (alt ip ... te localizeaza si dupa IP/MAC) ... afisa ca filmuletul a fost sters de proprietar ... nu de administratie ... cum sau "laudat " fata de mine ... deci cenzura este "in floare" ...  :mrgreen:
P.S.S. Bineinteles cei 200 lei nu i-a mai vazut si acum site-ul este pus pe dns&host on site RNCcu "Site in constructie.Siteul este reactualizat pentru o platforma mai noua de prezentare" ... marsh de aici mincinosilor ...  :x :x :x
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Xanadron

"Volatilitatea" netului e în continuă creştere, aşa că, la modul realist (adica pesimist :D) anticipând, peste 3-4 ani eu cel puţin cred că niciun forum de genul RUFOn n-o să mai fie activ. {Ăsta-i şi unul din motivele pt. care şi eu postez treptat mai puţin p-aici.
Cenzura subversiv implementată-i vizibilă însă mai ales în aşa-zisele "fiefuri ale democraţiei" - sanchi (recte USA, UK, ba chiar şi Germania - unde câteva bloguri fantastic de bine documentate despre savanţii nazişti şi alte chestii conexe s-au... evaporat fără urme, tot după diverse intimidări, chiar dacă respectivii fuseseră f. atenţi şi nu se legau deloc de sionism, nu negau holocaustul etc - mdeh, tre'să rămânem "dresaţi" pe linia demonizăr învinşilor hidrei babiloniene :evil:), dar şi la noi se face deja simţită.

D-aia sugestia descărcării materialelor "sensibile" pe suporturi stabile de memorie nu-i deloc rea - dar nici suficientă, zic io. Fiindcă multe informaţii doar creează impresia devăluirilor şi de fapt se-nvârt în cercul vicios al linkurilor care nu duc în final nicăieri (vicierea asta subtilă a Cunoaşterii e perfect camuflată sub iluzia omniscienţei molohului Net şi rezultatele se văd deja - tot mai puţine opinii originale, personale şi tot mai mult copy/paste superficial, de cele mai multe ori "predigerat" - adică sub formă video).

Mă opresc însă aici cu recomandările (care, pe scurt, s-ar rezuma la mult citit şi memorat, în perspectiva unei noi ere a transmiterii... orale :-D a Cunoaşterii), că altfel aş da-o din nou în fantasme de... ucidere a Sistemului şi chiar că nu-i cazul - fiindcă macazu-i bine înţepenit pe-o linie moartă.
Moartă doar pentru noi ăştia mulţii, clar.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

"rufonul" nu moare niciodata fiindca rufonarii-s nemuritori! :)
Problema in ziua de azi e in opiniuţa mea cea legată de tehnologii. Vor sa pregateasca turma dar controlat si cat mai lent. Se mimeaza o evolutie naturala. Nu e foarte rau... Insa atata timp cat noi platim cuminti facturi si digeram otevisme mai bagam ceva sute ori poate mii de reancarnari pana la iesirea din mizeria asta. Ce ne opreste sa iesim in strada si sa cerem cont de anumite inventii trecute cu vederea? Cum era de pilda motorul cu apa. Era real? De ce nu l-a cumparat statul roman?

fiulploii

Citat din: abyss din  14 August 2013, 15:20:52
Cum era de pilda motorul cu apa. Era real? De ce nu l-a cumparat statul roman?
Statul roman nu l-a cumparat fiindca s-ar fi creat o criza a apei . Toata lumea ar fi hoinarit hai-hui si ar fi consumat apa in nestire pentru a-si satisface pohtele . Ar fi dus la o crestere exploziva a accidentelor cu cheltuieli medicale aferente .
  Cata lipsa de umanism in aceasta risipa cand stim toti studiile care zic ca va urma curand o reala criza a apei potabile cu posibile razboaie pe masura . Cata lipsa de mila crestineasca de a sugera cumpararea acelui motor consumator de apa cand stim toti ca altii mor de sete fiindca nu au apa . :lol: :lol:

  In alta ordine de idei , a experimentat cineva cu instrumentul asta
http://www.shodanhq.com/
care arata o alta fatza a netului?
http://docs.shodanhq.com/python/tutorial.html

fiulploii

http://www.financiarul.ro/2013/08/13/pestera-de-la-limanu-o-lume-straveche-si-plina-de-mister/

In articol se prezinta si harta pesterii si alte descoperiri facute oarecum in graba pe acolo.
Nedumerirea mea este daca statuile de la intrare erau caini . Sau lupi . Fiindca asta inseamna din ce am priceput eu existenta unui tezaur- nu neaparat in monede .
  Se arata si cum poti ajunge la pestera. Merge cineva?

http://www.dacia.org/congres/boroneant/boroneant.html

Arhanghelul

#2998
Citat din: fiulploii din  14 August 2013, 17:44:26
  Statul roman nu l-a cumparat fiindca s-ar fi creat o criza a apei . Toata lumea ar fi hoinarit hai-hui si ar fi consumat apa in nestire pentru a-si satisface pohtele . Ar fi dus la o crestere exploziva a accidentelor cu cheltuieli medicale aferente .
  Cata lipsa de umanism in aceasta risipa cand stim toti studiile care zic ca va urma curand o reala criza a apei potabile cu posibile razboaie pe masura . Cata lipsa de mila crestineasca de a sugera cumpararea acelui motor consumator de apa cand stim toti ca altii mor de sete fiindca nu au apa . :lol: :lol:

  In alta ordine de idei , a experimentat cineva cu instrumentul asta
http://www.shodanhq.com/
care arata o alta fatza a netului?
http://docs.shodanhq.com/python/tutorial.html

Consider gresit din start ca ... a folosi apa  ... duce la consum de apa ... circuitul apei in "motor"  ...  pardon in natura ... disociezi Oxigen de Hidrogen(viceversa)  ... si asociezi(se combina "natural"/covalent ... fara mediator/catalizator) in pila ... oxigen cu hidrogen ... egal LOVE ... pardon diferenta de potential "momentan" ... combinat cu condensatori de mare capacitare ener5getica la dimensiuni cat mai mici ...

motorul cu apa

P.S. Toti vorbim de motorul cu apa(la nivel de discutie) ... dar un generator cu apa(in loc de benzina, motorina, propan/butan, carbune, lemn, etc.) ... cu dinam si mai bine cu alternator ...



Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

fiulploii

Citat din: Xanadron din  14 August 2013, 10:19:05
"Volatilitatea" netului e în continuă creştere, aşa că....
A fost retras si filmuletul cu piramida ingropata din Alaska descoperita intamplator prin scanarea subsolului in cadrul unor studii privind efectele experientelor subterane nucleare chineze. Stie cineva vreo alta locatie unde poate fi gasita ?  :-D

  De la Tesla am ajuns - pe net vorbind- la energia punctului zero, unde scalare , gelatificarea metalelor, aliaje neobisnuite gen metal-lemn si la un anumit domn Hutchison si al lui efect . Saitul lui e asta:
http://www.hutchisoneffect.ca/
  L-a mai studiat cineva pana acum? As dori o parere fiindca stau cam prost cu timpul si nu mi l-as pierde aiurea.
Multumesc.