Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Comentarii libere

Creat de apokryphos, 19 Februarie 2006, 17:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Tayka

Citat din: Siberia din  30 Noiembrie 2011, 19:58:36
Stie cineva cand si cine i-a imaginat pe martieni ca fiind mici si verzi ? (cu sau fara antene)
Si de ce tocmai verzi ?
Eu NU ştiu dar o să mă interesez.Până atunci un banc;
La tribunal:
Soţul: "Intru în casă şi-mi văd femeia în pielea
goală pe pat, geamul deschis, mă uit pe geam şi văd pe
unul în chiloţi, alergând. Iau noptiera şi arunc după
el"..
Soţia: "Era cald. M-am dezbrăcat, am deschis geamul.
Văd cum intră soţul meu furios şi fără să zică ceva
aruncă cu noptiera prin geam".
Victima: "Eu sunt sportiv. Alerg în fiecare zi pe
acel traseu. Întorc capul şi vad cum zboară o noptieră
spre mine...".
Martorul: "Eu nici nu ştiu ce caut aici!!! Stăteam
liniştit într-o noptieră...."
:ufo: :ufo: :ufo: :ufo: :ufo: :ufo: :ufo: :ufo: :ufo: :ufo: :ufo: :ufo:
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Siberia

Mersi mult @pri3st3ss.
Si eu tot pana pe la 1899 am ajuns cu datele :)

Incerc sa inteleg de ce omuletii verzi s-au transformat in anii '50 in omuletii gri :-D
(am o teorie,  :evil: dar deocamdata mai cercetez  :wink: )
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

jean

Maine este ziua Romaniei. Simtiti ceva deosebit?.....Cum va simtiti ca romani? La ce va ganditi, ce asteptari aveti?
Ce simt eu? Nimic deosebit, ma simt ca un spectator la toate astea. Este o spoiala pe un zid ce sta sa se prabuseasca.
O seara buna va doresc.
Adevarul este dincolo de noi

pri3st3ss

cu placere.

erau ecologisti :-D


tot din amintiri din copilarie iti zic:

au devenit populari  atunci cand au avut proasta inspiratie sa ii rapeasca pe sotii Hill in 1965 parca...
acesti soti probabil s-au inspirat si ei de undeva...pt ca pana in anii 1900, H. G. Wells a scris un roman al carui nume nu mi-l mai amintesc,in care oamenii se transforma in acesti umanoizi gri...apoi,acelasi magnific autor,scrie prin 1900 "omul din luna" (nu mai stiu daca acesta este sigur numele)unde nativii erau umanoizi cu piele gri...
acum nu-ti imagina ca din 1900 pana in 1965 toti au stat cuminti...nu!reviste,articole etc,au facut reclama noilor veniti si apoi aminteste-ti de Roswell,1947...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Tayka

#919
Cred că am găsit dece sânt ..verzi marţienii.. :-D :-( :-D :-(
-La primarie este adunat tot satul. Domnul primar, cam speriat si alb la faţă ca varul, le face un instructaj:
-Din datele furnizate de la judet reiese că pe raza comunei noastre s-au semnalat...MARŢIENI
Babele pun mâna la gură, bătranii dau din cap, copii incep sa scâncească.
-Deci cum spuneam, s-au semnalat martieni care sunt mici,
verzi, cu niste clopuri de au asa ca niste pene in cap si cu ochii holbati, mari si rotunzi.Daca vedeti un martian sa nu va puie naiba sa-l luati la bataie, sau sa-i furati ceva! Sa fiti prietenosi si sa cautati sa anuntati in schimb cel mai apropiat organ de politie, adica pe domnul plotoner, Haralambie! Clar? Hai valea la munca.
Acestea fiind zise, mos Costica o ia peste deal şi, ajunge la locul de coasă si-ncepe sa cosească.
Coseste el asa până pe la marginea padurii cand zareste ceva suspect intr-un boschet. Se apropie, da usurel crengile la o parte si ce vede il lasă aproape mut de spaimă: in spatele boschetului o fiinta mică verde, cu niste ochi holbati si clop cu pene pe cap. Mos Costică gesticulează, explicandu-i in acelasi timp:
-Eu,sânt Moş Costică, cosasul...co-sesc, intelegi, mă? Co-sesc!
La care martianul:
Eu, sânt Vasile, pădurarul...şi mă ..slobod ..înţelegi mă?   :roll: :evil:
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

Siberia

Am inteles ca circulau si niste benzi desenate in care omuletii verzi de pe Marte erau aia buni, ecologisti, asa cum bine ziceai @pri3st3ss, iar omuletii gri erau cei rai  :evil: (mai erau unii galbeni dar banuiesc ca aia erau prieteni cu chinezii si deocamdata nu ma intereseaza  :-D ).
O sa mai cercetez mitul asta al grey-ilor fiindca oricat as invarti-o pe toate partile, problema lor nu pare deloc logica.
Nu stiu daca exista relatari ale aparitiei acestor grey si prin tari care sa n-aibe legatura cumva cu armata SUA  :?
In Romania nu am auzit sa fi vazut careva niste grey din astia prin subterane (exista speculatii, dar nici o dovada in acest sens), bulgarii sau ungurii nu am auzit sa fi vazut vreun grey, sarbii sau croatii au gasit niste piramide dar nu erau grey in ele, nu stiu daca undeva in Europa au fost vazuti...
In Africa nici n-are sens cred sa discutam despre ei c-ar fi fost vazuti...(sau poate nu stiu eu). Aia vad acolo spiritele mamei Natura, ale Pamantului, dar nu par sa vorbeasca despre grey.
Ciudat e ca acesti omuleti gri apar strict langa baze militare (mai ales americane sau mixte).
Ma intreb daca nu cumva sunt aruncati populatiei pe post de bau-bau, de acarul paun care sa acopere toate secretele militare si nu numai.
In fine... ceva de genul: n-aveti ce cauta prin subterane fiindca vin grey-ii si va mananca ! Daca nu vin grey-ii in mod sigur vine ghiavolul si iar va mananca ! Daca ghiavolul e ocupat in mod sigur o sa ardeti in flacarile iadului !
Daca totul e doar o poveste care sa ne tina deoparte de ce-am avea de descoperit in maruntaiele Pamantului ?
In mod logic (sau normal), ce este deasupra, este si dedesubt. Atunci de ce trebuie sa ne ferim mereu de dedesubt ?

Nu stiu cat de coerenta in gandire sunt la ora asta  :-D Mai gandesc si maine  :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Siberia

Citat din: jean din  30 Noiembrie 2011, 23:33:20
Maine este ziua Romaniei. Simtiti ceva deosebit?.....Cum va simtiti ca romani? La ce va ganditi, ce asteptari aveti?
Ce simt eu? Nimic deosebit, ma simt ca un spectator la toate astea. Este o spoiala pe un zid ce sta sa se prabuseasca.
O seara buna va doresc.

Simt o bucurie imensa.... maine o sa dorm ceva mai mult :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

zana@M

Citat din: jean din  30 Noiembrie 2011, 23:33:20
Maine este ziua Romaniei. Simtiti ceva deosebit?.....Cum va simtiti ca romani? La ce va ganditi, ce asteptari aveti?
Ce simt eu? Nimic deosebit, ma simt ca un spectator la toate astea. Este o spoiala pe un zid ce sta sa se prabuseasca.
O seara buna va doresc.

Nu uita ca esti roman....chiar daca...''.Este o spoiala pe un zid ce sta sa se prabuseasca.''

Nicolae Furdui Iancu - Nu uita ca esti roman
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

Quicksilver

La multi ani, frati romani!
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

OM

La multi ani ROMANIA!!!
La multi ani ROMANI!!!!
Tie, popor ingrat, nu-ti va ramane nici cenusa mea.

angellla29

La Multi ani romani!!!!!!!! Va doresc tot binele din lume....si mai ales sa fiti...cu minte....nu cuminti  :rainbow:

romulus

Neamul romanesc a ajuns sa traiasca din nou vremuri de restriste: oamenii mor in casele lor si in spitate, in mizerie, in saracie. Profesori, medici, ingineri, cercetatori, militari , sunt jigniti, umiliti sunt injositi de ciocoii cei noi si hotii ajunsi sa guverneze tara astazi !Au ajuns acolo prin frauda si minciuna : Ai care acum sunt mai mari in stat se bateau cu pumnul in piept ca ei vor da salarii mari profesorilor, ca guvernul  criminal  al lui Tariceanu nu vrea sa dea, ca ei fac si dreg daca vin la putere ! Si au venit. Primii pe care i-au belit au fost profesorii, apoi i-au luat la rand pe ceilalti . De la al cu barba sura ... pa'n la al cu tata'n gura !
Vremuri de restriste .....
Cine dintre traitorii de azi a mai pomenit ca unui om care munceste - fie in privat ori la stat - sai dai leafa de mizerie cu care sa nu-si poate acoperi nici cheltuielile vietii de zi cu zi, iar preturile la carburanti, alimente, energie, sa le lasi sa fie comparabile cu cele ale europenilor vestici , bogati, cu salarii de zeci de ori mai mari ???

Citat,,pesemne dumneata pă nărod cu al căror sânge s-au hrănit și s-au poleit tot neamul boieresc, îl socotești nimic, și numai pe jefuitori îi numeri patrie... Dar cum nu socotiți dumneavoastră că patria se cheamă poporul, iar nu tagma jefuitorilor"
Citatul este din  TUDOR VLADIMIRESCU care asa a cuvantat  pe CAMPIA PADESULUI .
Acesta este si motivul pentru care vin si  va inbarbatez si va zic : nu va temeti, nu mor caii cand vor cainii !
La multi ani Romani,  La multi ani Patriei ROMANIA !
Am zis!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Siberia

"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

jean

Am fost la demonstratie sa iau un pic pulsul si sa fac cateva poze. Oare politia romana o fi prins vrun extraterestru? Asa ar rezulta la prima vedere din prima poza atasata mai jos. In poza a doua, asa arata dupa demonstratie. Iar in poza numarul trei este un camion al armatei romane. Lamnul de la obloane este putrezit rau, are gauri. Este bine ca inca nu a cazut. Dar incarcat cine poate sti. Cati ani o avea?...
Cum am vazut eu aceasta manifestatie prin obiectivul unui Nikon Coolpix, un album de poze facut de mine puteti vedea aici:
http://s1087.photobucket.com/albums/j462/dfi57/Ziua%20Romaniei%20-%201%20decembrie%202011/
Adevarul este dincolo de noi

pri3st3ss

Citat din: Siberia din  01 Decembrie 2011, 00:50:06
Am inteles ca circulau si niste benzi desenate in care omuletii verzi de pe Marte erau aia buni, ecologisti, asa cum bine ziceai @pri3st3ss, iar omuletii gri erau cei rai  :evil: (mai erau unii galbeni dar banuiesc ca aia erau prieteni cu chinezii si deocamdata nu ma intereseaza  :-D ).

bun /rau in opinia cui?...ce inseamna bun/rau pt acele popoare??





Citat din: Siberia din  01 Decembrie 2011, 00:50:06

O sa mai cercetez mitul asta al grey-ilor fiindca oricat as invarti-o pe toate partile, problema lor nu pare deloc logica


da` ce are logica?


Citat din: Siberia din  01 Decembrie 2011, 00:50:06

Nu stiu daca exista relatari ale aparitiei acestor grey si prin tari care sa n-aibe legatura cumva cu armata SUA  :?


au aparut si in alte tari;...foarte putin in nord,acolo apar aia top model blonzi cu ochi albastri
oricum,se spune ca micii gri sunt droizi sau ceva de acest gen,ori mercenari
acum,daca e sa punem la punct informatia,ar trebui sa vedem rasele,din care rasa fac ei parte..poate asa iti vei da seama...cat despre SUA ...nu stiu ce sa zic,probabil ei au facut un parteneriat cu ET..un troc mai degraba..si uite asa ne invartim in cerc si intram in teorii ale conspiratiei :| ..
uite am gasit in dosarele mele un tabel,nu mai stiu de unde l-am preluat


                           
Australia                                        50%
Canada                                        90%
Mainland Western Europe        48%
United Kingdom                        12%
USA                                                43%
Brazil                                        67%


Citat din: Siberia din  01 Decembrie 2011, 00:50:06

In Africa nici n-are sens cred sa discutam despre ei c-ar fi fost vazuti...(sau poate nu stiu eu). Aia vad acolo spiritele mamei Natura, ale Pamantului, dar nu par sa vorbeasca despre grey.


parca e un grey desenat intr-o piramida....


Citat din: Siberia din  01 Decembrie 2011, 00:50:06

Ma intreb daca nu cumva sunt aruncati populatiei pe post de bau-bau, de acarul paun care sa acopere toate secretele militare si nu numai.
In fine... ceva de genul: n-aveti ce cauta prin subterane fiindca vin grey-ii si va mananca ! Daca nu vin grey-ii in mod sigur vine ghiavolul si iar va mananca ! Daca ghiavolul e ocupat in mod sigur o sa ardeti in flacarile iadului !
Daca totul e doar o poveste care sa ne tina deoparte de ce-am avea de descoperit in maruntaiele Pamantului ?
In mod logic (sau normal), ce este deasupra, este si dedesubt. Atunci de ce trebuie sa ne ferim mereu de dedesubt ?


acum pe chestia asta cu adancurile pamantului se pot scrie pg intregi...putem da cu vorba,dar ceva concret noi nu prea avem...dar putem sa o luam pe simbolistica si aflam de ce oamenilor le e teama de adancurile pamantului...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.